Препоръчайте ми книга като ... - тема 3

  • 61 006
  • 442
  •   1
Отговори
# 105
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
Здравейте,
Извинявайте, ако въпросът ми не е за тук.
Търся си книгата
- Ф. Бакман;
"Нещата, които синът ми трябва да знае за света"
Онлайн. Да сте я срещали някъде?
не разбрах дали за покупка он-лайн https://ciela.com/neshtata-koito-sinat-mi-tryabva-da-znae-za-sve … _MFBoChKwQAvD_BwE
https://www.ozone.bg/product/neshtata-koito-sinat-mi-tryabva-da-znae-za-sveta/
или в ел.вариант?

# 106
  • Мнения: 4 353
О, извинявам се, Благодаря, че ми обърна внимание, . Яна .

Бих искала да я прочета онлайн.

- Ф. Бакман;
"Нещата, които синът ми трябва да знае за света"

(накупих доста книги наскоро, от голяма част останах разочарована..а много прехвалени)

# 107
  • Мнения: 1 189
Търся си книги за емоционалната близост, емоционалната интелигентност и изобщо за емоциите.

# 108
  • Мнения: 3 019
Моля за препоръка за книга за абитурент. Нещо остроумно,житейски напътствия или с комичен привкус, мислех за "12 правила за живота", но малко суховата ми се струва.

# 109
  • Мнения: 3 417
Моля за препоръка за книга за абитурент. Нещо остроумно,житейски напътствия или с комичен привкус, мислех за "12 правила за живота", но малко суховата ми се струва.
https://www.ozone.bg/product/atlas-na-shtastieto/

# 110
  • Варна
  • Мнения: 623
Погледнете и някоя от книгите на Ерик Уайнър.

# 111
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Здравейте!
Преди дни прочетох " Архивът на Берия" Интересно, дори да не се твърди,че 100% е достоверно.

Моля, препоръчайте ми книги за Сталинизма , но след Втората световна война.
За периода 1945-1953г.

Покупка он лайн или ел. книга.

# 112
  • София
  • Мнения: 1 415
Чели ли сте "Триумф и трагедия" на Дмитрий Волкогонов? Книга трета е за периода, който ви интересува, но си заслужава човек да прочете и трите книги, има ги в читанката. Това е едно от най-задълбочените изследвания върху биографията на Сталин, писано въз основа на хиляди документи, мемоари на съратниците му и удивително обективно. 

# 113
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Не. Не съм ги чела MayBach
Щом е трилогия, ще започна от първата, разбира сe.
Благодаря ви!

отивам да ги свалям

# 114
  • Варна
  • Мнения: 5 497
Препоръчайте ми криминални романи от типа на тези на Агата Кристи. Харесвам сериалите Убийства в рая, Убийства в Мидсъмър и искам нещо такова за четене. Не искам разни оплетени психо драми и подробни описания на убийствата и после на анализите по тях.

# 115
  • София
  • Мнения: 1 415
"Мозайка от убийства" на Антъни Хоровиц например, както и книгите на Луиз Пени за инспектор Гамаш. Впрочем, да добавя и малко крими-класика - аз лично много обичам и книгите на Рекс Стаут за Ниро Улф, серията на Ърл Стенли Гарднър за Пери Мейсън, ако не сте ги чели. Някои от преводите им са отврат обаче.

# 116
  • Мнения: 2 244
Фред Варгас. Има доста книги в читанка. Не е в стила на Агата Кристи, но на мен като почитател горе-долу на същите сериали и книги, ми допадна.

# 117
  • Варна
  • Мнения: 5 497
Чела съм всичко за Ниро Улф, което намерих на български. Май и всичко за Пери Мейсън. Харесват ми и двете поредици.
Благодаря, ще опитам предложените.

# 118
  • Мнения: 344
И аз горещо Ви препоръчвам "Мозайка от убийства" на Хоровиц. Сходни на Агата Кристи ми бяха идеите и атмосферата в "Убийството на прислужницата" на П.Д. Джеймс, но книгата не ме впечатли особено. Книгите за разследванията на инспектор Арман Гамаш на Луиз Пени са ми много любими, но не бих сравнила стила й с този на Кристи. "Осем перфектни убийства" на Питър Суонсън дори вплита Кралицата на криминалния роман в историята и като цяло е интересна. Софи Хана продължава историите за Еркюл Поаро и аз я харесвам. Книгите на Джон Вердън също са добри.

# 119
  • София
  • Мнения: 1 415
Това, заради което лично аз свързвам Луиз Пени и лейди Агата, е невероятното умение и на двете да създават атмосфера. Дали е Сейнт Мери Мийд или Трите бора, човек буквално се привързва към мястото. Друго общо намирам в самия ритъм на повествованието, иначе, разбира се, подходът им е различен, няма и как да е другояче.

Впрочем, Despina, може да ви се сторят приятни и книгите на Жан-Люк Баналек за комисар Дюпен, досега три са излезли на български, мисля: "Бретонски афери", "Бретонски прибой" и "Бретонско злато". На мен лично много ми харесаха и пак са от този тип - провинция (много интересни неща научих за Бретан от тия книги), колоритен детектив, чувство за хумор и интересна загадка, която се разплита по класически метод.

Общи условия

Активация на акаунт