Отговори
# 90
  • Мнения: 61
Виждам, че и Бургас не е включен, какъв е шансът за включване в онлайн групи?

До Бургас кога ще стигнете ? Виждам, че присъствате в много сравнително малки населени места, а в най-голямата по площ област ви няма ...

Здравейте, titi1981 и Gigito!

Ако имате желание да ни помогнете да отворим школи в Бургас, можете да разгледате на сайта ни какви са необходимите елементи за стартиране на нова школа. https://www.telerikacademy.com/school/support/new-cohort

# 91
  • Мнения: 2 485
Здравейте, видях, че в нашия град също има академия за деца на Телерик. Радвам се, защото синът ни определено има интерес към математика и програмиране за деца, посещавал е нещо подобно. Той е на 6, но ще следя сайта за информация за догодина.
Всъщност видях в сайта, че за толкова малки деца обучението е само в София. Жалко.

# 92
  • Мнения: 61
10 правила за безопасно сърфиране в интернет

Ето няколко лесни правила, част от програмите ни „Дигитални науки“ за 4 - 7 клас и 8 - 12 клас, които ще помогнат за безопасното и безпроблемно сърфиране на всеки ученик в онлайн пространството.

1.   Използвайте сигурна парола за профилите си.
2.   Правете редовно архивно копие на информацията си (backup).
3.   Пазете се от онлайн вируси.
4.   Информирайте се за актуалните измами в интернет пространството, за да не станете жертва на такава.
5.   Не отваряйте съмнителни имейли.
6.   Внимавайте в кои сайтове влизате.
7.   Използвайте само достоверни източници.
8.   Внимавайте какви приложения си качвате и какъв достъп им давате.
9.   Внимавайте какъв дигитален отпечатък оставяте.
10. Внимавайте с кого и как общувате онлайн.


Прочетете цялата статия ТУК

Последна редакция: ср, 16 сеп 2020, 13:24 от Редактор**

# 93
  • Мнения: 151
Телефона и компютрите стават все по умни и това се дължи на софтуера. Той от своя страна се разработва от хора. Да не необходимост от дигитално обучение, а задължително децата ни трябва да се учат да управляват технологиите... Само по този начин ще продължим да се развиваме... Може би не е за добро ...  Но вече сме избрали този път... Децата ни също общуват чрез телефоните, през message tic tok и други социални платформи.

# 94
  • София
  • Мнения: 2 132
Ужасно бързо се развиват технологиите, особено последните 2-3 десетилетия. Необходимо и важно е децата да са в крачка с това . Благодаря , че им давате тази възможност!

# 95
  • Мнения: 1 966
Дигитално обучение трябва да има, дори изоставаме с въвеждането му в училищните занимания. Затова е похвално и за нас много ценно, че има организации като вашата.
Големият ми син посещаваше занятията две години и сме много доволни от резултатите. Сега учи в тази сфера и има солидна основа. Обмисляме ситуацията и ползите от това обучение и за малкия ни син, макар и да не го влече така силно.

# 96
  • Мнения: 854
Според мен е важно, защото дигиталният свят вече ни превзема. По-добре е децата да са запознати с него, от колкото погълнати.
На каква вързраст е подходящо да се започне подобно обучение?

# 97
  • София
  • Мнения: 1 304
Здравейте, не успявам да открия как мога да запиша детето си, което ще е във втори клас? Програма за1-3 клас не откривам кога как се записва.....

# 98
  • Мнения: 3
Здравейте,

пиша Ви от Варна. Много се надявахме да откриете школа за по-напреднали във възрастовата група 8-12 клас. Учениците, които завършиха предходната учебна година курса "Дигитални науки" се надяваха да продължат и в следващата степен. Борис Георгиев им бе казал, че ще продължат и сега са много разочаровани...за по малките има две школи. Какъв е проблема, напишете моля - финансов, липса на преподавател или на помещение, за да се опитаме да помогнем? Да пътуват до Добрич, най-близкото населено място, не е удачно. Знаем какви са стъпките за отваряне на школа, но ние родителите трудно можем да се организираме без Вас. Моля Ви помислете и ако може с посредничеството на Борис Георгиев да направим така, че учениците завършили успешно предходния курс да продължат обучението си! От март месец работиха и се обучаваха в дигитална среда, не може ли да организирате нещо подобно?

Последна редакция: вт, 15 сеп 2020, 12:29 от danyd

# 99
  • Мнения: 68 644
За 3 клас и аз не откривам в моя град.
Изобщо в сещция Школи на сайта на Телерик няма опция 1-3 клас?
https://www.telerikacademy.com/school/locations

А в резюмето на темата е посочен и 1-3 клас.

Ще поясните ли, моля?

# 100
  • Мнения: 61
Според мен е важно, защото дигиталният свят вече ни превзема. По-добре е децата да са запознати с него, от колкото погълнати.
На каква вързраст е подходящо да се започне подобно обучение?

Здравейте, Villy_Na!
Вярваме, че програмирането, също като чуждите езици, се усвоява най-лесно в ранна детска възраст и е важно програмата да е съобразена с конкретната възрастова група. Ние сме разделили програмите си в 2 възрастови групи: 4-7 и 8-12 клас, съобразявайки материала с възрастта на учениците и се преподават на достъпен за тях език.

Здравейте, не успявам да открия как мога да запиша детето си, което ще е във втори клас? Програма за1-3 клас не откривам кога как се записва.....

Зравейте, kroki_kk!
За възрастова група 1-3 клас в София си партнираме с CoderDojo България и очакваме да обявят информация за своите школи през 2020-2021 година в края на септември. Можете да следите нашия уебсайт, уебсайта на CoderDojo и страницата ни във Facebook за новини.

# 101
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 582
Имам интерес за това обучение, но за Велико Търново обучението е във време когато детето ми учи втора смяна и не може да се включи. В Русе разбрах, че курсовете ще се привеждат в съботен ден. Интересува ме от какво зависи времето на провеждане?

# 102
  • София
  • Мнения: 3 022
Смятате ли, че изучаването на програмиране и дигитални технологии е важно за учениците и защо?

Мисля,че изучаването на дигиталните технологии важно за всички.Живеем във време на масова компютеризация.Децата трябва да бъдат конкурентно способни в тази среда.Програмирането важно за тези кото мислят да се занимават с него.

# 103
  • Мнения: 61
Здравейте,

пиша Ви от Варна. Много се надявахме да откриете школа за по-напреднали във възрастовата група 8-12 клас. Учениците, които завършиха предходната учебна година курса "Дигитални науки" се надяваха да продължат и в следващата степен. Борис Георгиев им бе казал, че ще продължат и сега са много разочаровани...за по малките има две школи. Какъв е проблема, напишете моля - финансов, липса на преподавател или на помещение, за да се опитаме да помогнем? Да пътуват до Добрич, най-близкото населено място, не е удачно. Знаем какви са стъпките за отваряне на школа, но ние родителите трудно можем да се организираме без Вас. Моля Ви помислете и ако може с посредничеството на Борис Георгиев да направим така, че учениците завършили успешно предходния курс да продължат обучението си! От март месец работиха и се обучаваха в дигитална среда, не може ли да организирате нещо подобно?

Здравейте, danyd!

Много се радваме, че програмата е била така високо оценена от вас и учениците, които са взели участие в нея. Подкрепата ви е от голямо значение за нас и бъдещото развитие на програмите в град Варна. Програмите за 8-12 клас нямат надграждащо ниво. Имаме желанието през следващите години да надградим портфолиото от програми, които предлагаме във Варна. Ще се радваме да се свършете с нас по имейл и да дискутираме темата. Можете да ни пишете на school@telerikacademy.com

За 3 клас и аз не откривам в моя град.
Изобщо в сещция Школи на сайта на Телерик няма опция 1-3 клас?
https://www.telerikacademy.com/school/locations

А в резюмето на темата е посочен и 1-3 клас.

Ще поясните ли, моля?

Здравейте, teta75!

За възрастова група 1-3 клас в София си партнираме с CoderDojo България и очакваме да обявят информация за своите школи през 2020-2021 година в края на септември. Можете да следите нашия уебсайт, уебсайта на CoderDojo и страницата ни във Facebook за новини. Ако става въпрос за друг град, ви предлагаме да видите какви работилници предлагат от CoderDojo Bulgaria във вашето населено място. Надяваме се информацията да ви е полезна. https://www.coderdojo.bg/workshops

Имам интерес за това обучение, но за Велико Търново обучението е във време когато детето ми учи втора смяна и не може да се включи. В Русе разбрах, че курсовете ще се привеждат в съботен ден. Интересува ме от какво зависи времето на провеждане?

Здравейте, dannyny!

Всяка школа има индивидуален график, съобразен със заетостта на преподавателя и залата.

# 104
  • Мнения: 1 622
Важно е, защото те така или иначе прекарват много време пред компютър. Добре е забавлението да има и сериозна страна.

Общи условия

Активация на акаунт