Отговори
# 285
  • Мнения: 3 578
Имам въпрос към Телерик, как става класирането за едно обучение, без оглед на възрастта ли? Т. е., учениците от 4 клас, правят същия тест като тези от 7 клас, и се оценяват по същия начин ли? Ако е така, в 99,9% от случаите, тези от 7 клас ще се справят по-добре.

Здравейте, chockolina!

Въпросите са разнородни с цел балансиране на силните страни на всяко дете независимо дали е 4-ти или 7-ми клас. Тук можете да ги разгледате: https://www.telerikacademy.com/docs/default-source/school-docs/4 … _questions_ws.pdf

Хм, четвърти клас графики още не са учили и на дъщеря ми й отне време да се ориентира при разчитането им. Това същото време е после в недостиг за логически задачи, които би решила.
Има нещо, което аз не разбирам в този подход и ми се иска да вярвам, че сте го съобразили и не сравнявате круши с ябълки.

# 286
  • Мнения: 61
Остават само 4 дни за кандидатстване в Училищна Телерик Академия
Включете децата си в интерактивните обучения по програмиране и дигитални науки, които стартират през ноември. Всяко едно обучение е:

* Полезно – учениците ще се подготвят за професиите на бъдещето
* Забавно – ще срещнат нови приятели и усвоят страхотни умения
* Безплатно – трябва им само компютър и любопитство


Не пропускайте възможността да вземете участие през тази година.
https://---shoretner923-33wN2Sv

# 287
  • Мнения: 2 649
Бих избрала разработки на игри, защото детето много се интересува от игрите и ги играе с удоволствие а те развиват логическото мислене

# 288
  • Мнения: 117
Разработка на игри

# 289
  • Мнения: 61
Аз това бих искала да попитам вас - коя да изберем като най- походяща за 4-класник? Като че ли тази с игрите му звучи най- интересно първоначално и за неговата възраст.
Може ли да се сменят или да пробва по едно занятие от две различни?

Здравейте, Fifiana!

Всяка от програмите за 4-7 клас е специално създадена за тази възрастова група. Изборът на школа е най-добре да бъде съобразен с интересите на детето. На сайта ни можете да разгледате информация за всяко от обученията. https://---shoretner923-34AumRc Simple Smile

Много жалко, че в моя град няма 4 -7 клас. Няма ли да има възможност за централно онлайн обучение?

Здравейте, ainmo!

В кой град живеете? За нас е важно преподавателите да имат възможност да обърнат индивидуално внимание на децата по време на школите. Възможно е преминаване онлайн, за да се съобразим с препоръките на здравните власти, но всички ученици трябва да са готови да присъстват на място.
Можете да проверите дали има друго населено място, до което бихте пътували. https://www.telerikacademy.com/school/locations

Здравейте, в Русе живеем, но тук има програма само за деца 8-12 клас, а дъщеря ми е 5 кл. Няма близко място, до което да се пътува, тъй като ние сме всъщност уж областния град. Разград е най-близо - 60 км, което не е много удачен вариант за през седмицата.

Здравейте, ainmo!

Ще се радваме, ако имате интерес, да ни съдействате да отворим школа за 4-7 клас през следващата учебна година в Русе. Можете да видите какви са предпоставките за откриване на школа в секция "Как да отворите школа" на нашия сайт. https://www.telerikacademy.com/school/support/new-cohort

# 290
  • Мнения: 61
9 трика за бързо и лесно запомняне на учебния материал, които децата да използват в програмите на Училищна Телерик Академия, докато се готвят за професиите на бъдещето

Учебната година започна с пълни сили и едно от най-големите предизвикателства е запомнянето на преподаден или прочетен материал. Затова споделяме няколко полезни трикове и тактики, които помагат за по-бързото и лесно запомняне на информацията.

1.   Запомняне чрез асоциации и въображение
2.   Чрез задаване на ясни цели
3.   Разказване на материала на някой друг
4.   Структуриране на записките в мисловни карти
5.   Подчертаване и обозначаване на важната информация
6.   Използване на мнемоника
7.   Чести почивки на всеки 30 - 50 минути
8.   Пускане на класическа музика за заден фон
9.   Проветряване на помещението за по-чист и свеж въздух

В статията ни можете да видите какво се крие във всеки един от тези трикове и как помага за по-ефективното учене.

# 291
  • София/Търново
  • Мнения: 805
Разработка на игри...

# 292
  • Мнения: 568
Програмиране
Искам да запиша детето си, но за съжаление местата за град Варна свършиха отдавна. Тъй като обучението е онлайн, има ли все още шанс да зарадвам дъщеря си? Тя е фен на Скрач и беше много тъжна, че не успях да я запиша в курсовете.

# 293
  • Мнения: 770
Детето ми проявява интерес към програмиране. Затова бих го записала

# 294
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 330
Програмиране
Искам да запиша детето си, но за съжаление местата за град Варна свършиха отдавна. Тъй като обучението е онлайн, има ли все още шанс да зарадвам дъщеря си? Тя е фен на Скрач и беше много тъжна, че не успях да я запиша в курсовете.
За коя възрастова група за Варна местата са свършили?
Благодаря!

# 295
  • Мнения: 602
Сигурно ли е, че местата са свършили? Нали класирането предстои?

# 296
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Имам въпрос към Телерик, как става класирането за едно обучение, без оглед на възрастта ли? Т. е., учениците от 4 клас, правят същия тест като тези от 7 клас, и се оценяват по същия начин ли? Ако е така, в 99,9% от случаите, тези от 7 клас ще се справят по-добре.

Здравейте, chockolina!

Въпросите са разнородни с цел балансиране на силните страни на всяко дете независимо дали е 4-ти или 7-ми клас. Тук можете да ги разгледате: https://www.telerikacademy.com/docs/default-source/school-docs/4 … _questions_ws.pdf

Хм, четвърти клас графики още не са учили и на дъщеря ми й отне време да се ориентира при разчитането им. Това същото време е после в недостиг за логически задачи, които би решила.
Има нещо, което аз не разбирам в този подход и ми се иска да вярвам, че сте го съобразили и не сравнявате круши с ябълки.

Синът ми е 5 клас, също му е отнело доста време в опити да разбере някои задачи, които най-вероятно не биха затруднили ученици от по-горните класове. В резултат, времето не му е стигнало, та е оставил доста задачи нерешени. Затова и попитах.
Ако 4 и 5 клас, са в една група, а 6 и 7 клас - в друга, бих го разбрала, но така е прекалено голяма разликата не само в знанията, но и в начина на възприятие.
Прегледах примерните въпроси, линк към които сте пуснали по-горе - ако всичките в теста са били такива, ОК, но, доколкото разбрах от сина ми, е имало и доста по-сложни задачи. Които сигурно не биха затруднили 7-класник. Здраве да е.

# 297
  • Мнения: 3 578
Може би така си напълват групите по уж "честен" начин с по-големи деца. Мога да се сетя и за причини. Но тук удобно се прескачат отговори на неудобни въпроси, така че няма смисъл да коментирам повече.

# 298
  • Мнения: 2 068
Здравейте, синът ми тази година отново ще кандидатства за разработване на игри.  Бяхме на срещата която се проведе преди около месец може и повече, на която подробно беше обяснено за академията, часовете за обучение и начина за кандидатстване за което благодаря.
Тъй като синът ми се интересува от програмирането на игри иска да знае какви са програмите, на които ще се обучават децата от 4 до 7 клас.

# 299
  • Мнения: 1 538


Време е да обявим кои потребители печелят награди от Училищна Телерик Академия.

Wear School Satchel Раница и комплект брандирани материали на Училищна Телерик Академия печелят:
ston
beki8
ali4ka87
chockolina
Sollsoll


Wear Tshirt Тениска и комплект брандирани материали на Училищна Телерик Академия печелят:
стъпчица
HrisAni
Пухчо1
Aurellia
Miriel
Ирене
svetlaem
titi1981
Villy_Na
d0ra


Честито! Tada

Date Очакваме печелившите да се свържат с нас до 19.10.2020 г. на e-mail: igra@bg-mamma.com, като упоменат, че са победители в играта на Училищна Телерик Академия и напишат потребителското си име, електронната поща, с която са регистрирани във форума и координати за получаване на наградата (имена, адрес за доставка и телефон за връзка).

Благодарим на всички за активното участие в темата!

Общи условия

Активация на акаунт