Facebook / Фейсбук – 3

  • 37 256
  • 745
  •   1
Отговори
# 345
  • софия
  • Мнения: 773
По-странен от моя, в който в този списък ми се появи паралелната жена на тогавашния ми приятел едва ли 😢🤣
А кое е странното тук (ако те се имат във Фейсбука ) ? На мен в новата работа почнаха да ми се появяват в тези списъци почти всички колеги и след като имам вече по 3-4 общи приятели с тях ми излиза и жената на един от колегата ми .

# 346
  • Мнения: 4 120
Не, нямаха се. Нито пък аз имам нейни контакти, знаех първото име само и след бърз рисърч разбрах, че е тя. Facebook-ът голям клюкар и интригант.

# 347
  • Мнения: 4
Здравейте! Аз искам да ви питам възможно ли е и как става да ми бъде влезено във Фейсбука без аз да разбера? Не да го хакнат и сменят паролите , а просто да си влизат без мое знание!? Влизах във вход и защита имаше и други устройства , не само моя, но пък бях си влизала от компютъра в работата, от сестра ми телефона и т.н. Как може някой да успее да влезе в профила ти, а ти да не знаеш? Не идваше ли код, не е ли много трудно?

# 348
  • Мнения: 4 120
Зависи какви защити имаш. Аз след проблеми преди  сега имам такива защити, че дори ми е трудно да вляза от служебния компютър ,не го разпознава като устройство. Много начини има. Аз така и не разбрах до моя как се добраха, но на работа съм си забравяла също отворен. Приятелка пък следеше мъжа  си през gmail акаунта му. Забравих по-точно как беше, опитва се да влезе, то дава грешна парола тя дава имейла му за нова парола, имаше някакъв трик с gmail акаунта- всички си го забравят запаметен някъде.

# 349
  • Мнения: 322
Да питам пак, как се настройват приложенията да не работят на заден план, за не излиза активност във ФБ?
Извинявай, болна съм и не съм отваряла бг мама от няколко дни. Зависи какъв ти е телефона. Аз съм с Андроид. От настройки избираш приложения, след това управление на приложенията, намираш фейсбук, там има опция икономия на батерия, там се отварят настройки за работа на заден план и има няколко опции. Избира се икономия на батерия или ограничаване на активността на заден план.

# 350
  • Мнения: 54 347
Bo Bo Va, благодаря! Flowers Hibiscus

# 351
  • Мнения: 4
Да, но как могат да влезнат без да ти сменят после парола и т.н. нали идва код? И как да разбера дали някой е влизал в моя фейсбук?

# 352
  • Мнения: 4 120
Опитайте се да си смените паролата и тогава фейсбук ви пита дали да ви unlog не от другите устройства. И може да проследите откъде е влизано. При мен беше очевадно, защото не съм в България, а беше влизано от български устройства. Най-вероятно нещо на работа съм забравила

# 353
  • Мнения: 4 303
Защо не се виждат моите приятели?
Като отида на приятели ми показва само тези, които  са ми пратили покана. Излиза ми съобщение : Select people's names to preview their profile. и нищо. Преди си излизаха всички, сега аз да напиша  име, че да се визуализира, а то няма и къде.
Странна работа.
Има ли друг такъв проблем?
 

# 354
  • Мнения: 4 347
Не, нямаха се. Нито пък аз имам нейни контакти, знаех първото име само и след бърз рисърч разбрах, че е тя. Facebook-ът голям клюкар и интригант.
Да, това ми е познато. Във Вайбър съм член на три групи от мои къде познати, къде не толкова близки. От както станах членка на тези групи, ФБ ми дава непрекъснати предложения за техните профили да си ги добавя за приятели. Но аз нямам ВБ на компютър, Фб пък нямам на телефона, като там даже не съм си дала текефон за връзка.... Няма дефакто нищо общо между двете социалки. Даже и общи приятели нямаме между нас.....

# 355
  • софия
  • Мнения: 773
Поне доколкото си мисля се дава разрешение на Вайбър ,Фейсбук, Google профила ви (най -вече ) и всякакви подобни да ползват телефоните ви контакти и вероятно от там някъде прави връзка . Ако сте и с включено местоположение също има значение според мен.

# 356
  • Мнения: 8 775
В Маркетплейс има ли опция да се видят и други обяви от даден продавач( ако има повече от една) и ако има- къде да я търся?
да, като му кликнеш на профила вдясно "Информация за продавача" виждаш всичките му обяви, дори и в други фейсбук групи

# 357
  • Мнения: 5 081
Ако скролваш и попаднеш на видео на живо на някой приятел, ще му излезне ли, че и вие сте от гледащите в момента. Имам предвид да попаднете случайно на живото предаване, а не да го отваряте на голям екран и допълнително да натискате нещо, просто преминавайки през общата стена.

# 358
  • Мнения: 3
Привет на всички!
Надявам се, че ще можете да ми помогнете. Проблемът е следния:
тъй като на фейсбук профила съм си сложила двуфакторно удостоверяване при влизане, снощи, когато смених телефоните и се опитах да вляза от новото устройство фейсбук поиска да сменя паролата- направих го, но след това, разбира се, поиска и код за удостоверяване. Няколко пъти заявявах код, но така и не получих смс с код. В този случай как трябва да процедирам, за да успея да си вляза в профила? 

# 359
  • Мнения: 6 549
Ако скролваш и попаднеш на видео на живо на някой приятел, ще му излезне ли, че и вие сте от гледащите в момента. Имам предвид да попаднете случайно на живото предаване, а не да го отваряте на голям екран и допълнително да натискате нещо, просто преминавайки през общата стена.
Мисля, че не.
Аз продължавам да не мога да вляза от настолен комп. във Фб, през хром. Sad

Общи условия

Активация на акаунт