СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - тема 12

  • 46 710
  • 745
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 690
Много се извинявам , че така нахълтвам в темата, но имам един въпрос . Цикълът ми е 27-28дни . 2 дни преди предполагаема М си пуснах в една лаборатория изследване на ЧХГ. Не мога да разбера нормално ли е да е 0mlU/100ml ? Дори и да няма бременност, не трябва ли да отчете поне 1mlU/100ml ? Или пък още не са излезнали резултатите ? Проверявам онлайн , но нищо не се е променило от 11,30ч. на обяд  🤔 Много благодаря за отделеното време .

Последна редакция: пн, 23 ное 2020, 16:44 от kremenu6a

# 286
  • Мнения: 5 365
Много се извинявам , че така нахълтвам в темата, но имам един въпрос . Цикълът ми е 27-28дни . 2 дни преди предполагаема М си пуснах в една лаборатория изследване на ЧХГ. Не мога да разбера нормално ли е да е 0mlU/100ml ? Дори и да няма бременност, не трябва ли да отчете поне 1mlU/100ml ? Или пък още не са излезнали резултатите ? Проверявам онлайн , но нищо не се е променило от 11,30ч. на обяд  🤔 Много благодаря за отделеното време .
ЧХГ когато няма бременност си е 0.
Не мисля, че има нещо странно в резултата.
Още повече, че ако беше нереален резултат от лабораторията щяха да го хванат. Simple Smile

# 287
  • Мнения: 178
Здравейте,10ден на един тридневен чгх3.87този опит да го отписвам ли ?

# 288
  • Мнения: 6
Здравейте някой ако може да ми помогне да разчета резултата това отрицателно ли е?

# 289
  • Мнения: 609
Здравейте някой ако може да ми помогне да разчета резултата това отрицателно ли е?
Отрицателен е, при всички стойности под 5 няма бременност. Успех следващия път Flowers Four Leaf Clover

# 290
  • Мнения: 7 690
На кой ден закъснение е този кръвен тест? Може да е прекалено рано.

# 291
  • Мнения: 6
На кой ден закъснение е този кръвен тест? Може да е прекалено рано.
Още нямам закъснение
На кой ден закъснение е този кръвен тест? Може да е прекалено рано.
Просто имах някакви съмнения казаха ми от лабораторията че още е рано и да изчакам защото този резултат нито е отрицателен напълно нито е положителен и сега съм много объркана явно трябва да изчакам

Последна редакция: ср, 25 ное 2020, 13:57 от AnMary

# 292
  • Мнения: 690
Изчакайте още няколко дни и пак повторете . Успех

# 293
  • Мнения: 39
Здравейте, момчета. Ще помоля за мнението ви, защото съм много притеснена и не знам какво да мисля. Последният ми цикъл беше на 20.10 (дойде ми с 5 дневно закъснение, а по принцип ми е точен доста на 28 дни.) Очаквах менструацията си към 20ти, започнах тестове, бяха с бледа втора черта, но ясно се отчитаха. Днес бях на генеколог,нищо не видя и ме изпрати на кръвен тест резултата е 34.83 реф.<5 отр. >20 положителен. Много е ниско нали 😞

# 294
  • Мнения: 7 690
Ниско е за 6дневно закъснение, но повтори теста след 48 часа за да видиш дали се удвоява. Може да си била с късна овулация и закъснението ти да е по-малко. На ехограф се вижда нещо когато ЧХГ стойността е 1000 и нагоре.

Успех!

# 295
  • Мнения: 39
Ниско е за 6дневно закъснение, но повтори теста след 48 часа за да видиш дали се удвоява. Може да си била с късна овулация и закъснението ти да е по-малко. На ехограф се вижда нещо когато ЧХГ стойността е 1000 и нагоре.

Успех!

Здравейте, много благодаря за мнението ви. Позачетох се доста във форума и доста се изплаших 😞 Възможно ли е да е извънматочна бременност? Генеколога ми не каза нищо като мнение освен, че е много ранна бременност. Но това закъснение 😞

# 296
  • Мнения: 5 365
Йоана, сякаш трябва да се направи още едно ЧХГ, за да се види накъде и как върви.
Иначе в трудно да се предвиди.

# 297
  • Мнения: 354
Здравейте, на 30г  съм, с една успешна бременност през 2015г. Тази година август имах един мисед аборт. След изследвания за тромбофилия, микробиологии и какво ли още, докато търсих причина, се оказа че явно е бил дефектен ембрион. Сега имах положителен тест вчера. ПРМ 04.11. Направих си тест уринарен на 25 ден заради зъболекар. Беше с ясни 2 черти. Днес пуснах кръвен и ТSH.
TSH ( Тиреотропен Хормон )0.738mIUl реф--0.300 - 4.200
total hCG ( общ бета ЧХГ )      725.000   IU/L   Жени в репродуктивна възраст небременни до 1 IU/L; постменопауза до 7 IU/L.
Въпросът ми е ЧХГ не е ли много високо за 26 ден? Още реално няма закъснение дори? Предполагам, че на ехограф сега няма да се види нищо...

# 298
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 718
Във вторник може би ще се види и на ехограф сакчето. Може да си имала по-ранна овулация този месец. В преходни сезони такива аномалии с няколко дни +/- не са изключени.

# 299
  • Мнения: 723
Паолина, чхг е идеално. На ехограф може да се види е 10 дни след закъснението, Това не е обусловено толкова от стойността на чхг, колкото от срока на бременността. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт