Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - тема 12

• 15 808
  • 293
  •   1
Отговори
Седмица от последната

Количество на hCG
менструация

в mIU/ml
3

5 - 50
4

4 - 426
5

19 - 7,340
6

1,080 - 56,500
7 - 8

7,650 - 229,000
9 - 12

25,700 - 288,000
13 - 16

13,300 - 254,000
17 - 24

4,060 - 165,400
15 - 40

3,640 - 117,000

• При около 85% от нормално протичащите бременности хормонът ЧХГ удвоява своите стойности на всеки 48-72 часа
  • С напредване на бременността нивата на ЧХГ стават по–високи, като времето за удвояване на стойността може да нарасне до 96 часа
  • Нива на ЧХГ по-ниски от 5mIU/ml се разглеждат като отрицателен тест за бременност, и всяко ниво по-високо от 25mIU/ml се разглежда като положителен тест за бременност.
  • Чрез трансвагиналния ултразвук може да се види най-рано гестационен сак, когато ЧХГ нивата достигнат 1000 - 2000mIU/ml.

Старите теми:
1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10; 11;

# 1
Здравейте момичета.Записвам се тук и пожелавам много хубави стойности на всички.Съжалявам че ще пиша първа по темата и то не позитивно,но ще помоля някой,ако може да ми каже нещо.Може би писах и в другата тема,но вече не помня,защото писах на доста места. ПОСЛЕДНА менструация на 20.07.Положителен тест за бременност с бледа черта на 18.08.кръвен тест резултат 10.8. На 19.08 кафяво зацапване,което премина в червено и продължава до вчера,но по слабо. Веднага отидох на лекар след втори кръвен тест 28.5 Чакаме. Но аз не мога да чакам и пуснах още на следващия ден отново чхг 45 Лекарят ми обясни за биохимичната бременност и че нивата ще почнат да падат,но за всеки случай ми пусна още един кръвен и прогестерон. Прогестеронът беше много нисък само 12 nmol/l  и тъй като знам че тази стойност не отговаря за бременност си казах че нивата ще паднат на ЧхГ. Вчера 2 дни след чхг 45 имах чхг 125. Отидох и за второ мнение. Огледа яйчниците за течност зад тях,около тях, защото най голямото ми притеснение е извънматочна. Въпреки кървенето,което не е кръв Ами по скоро кафяво и непостоянно и въпреки ниските стойности на ЧхГ,той ми каза че се удвояват правилно и изписа дуфастон 3 по 1 заради ниския ми прогестерон. Утре пак трябва да пусна Чхг,защото за момента само това е начина при мен. Ако се удвоява отново ми каза да отида петък,тоест след 5 дни.Въпросът ми е има ли някакъв шанс,въпреки кървенето,което имах да излезе нещо хубаво от ситуацията или просто трябва да се примиря,че няма какво да направя. Извинете ме,ако на друго място съм задала същия въпрос, просто толкова много искахме вече да видим 2 те черти,но се оказа,че не е работата само да ги види човек.

# 2
Jaienvie, колко дена ти е цикъла и проследявала ли си кога е овулацията?
Да не би да е късно овулация?

# 3
Jaienvie, колко дена ти е цикъла и проследявала ли си кога е овулацията?
Да не би да е късно овулация?
Здравей 30 дневен  беше последните 3 месеца,но за съжаление не успях и да проследя овулацията този месец.

# 4
Jaenvie, значи имаш около 4-5 дена закъснение, евентуално. Ако си била с късна овулация, може и по-малко да е закъснението.
Скок от 45 на 125 за два дена е нормално завишаване за мен.
На този етап само можем да гадаем. Някои жени имат кървене в началото и пак изкарват нормална бременност. При други, за жалост, наистина се оказва биохимична. Пусни си утре изследванията и силно стискам палци за хубав, тлъст резултат.

# 5
Jaenvie, значи имаш около 4-5 дена закъснение, евентуално. Ако си била с късна овулация, може и по-малко да е закъснението.
Скок от 45 на 125 за два дена е нормално завишаване за мен.
На този етап само можем да гадаем. Някои жени имат кървене в началото и пак изкарват нормална бременност. При други, за жалост, наистина се оказва биохимична. Пусни си утре изследванията и силно стискам палци за хубав, тлъст резултат.
Много ти благодаря от сърце ❤️

# 6
  • до най-прекрасния мъж
Освен да се молиш и да вярваш, друго не можеш повече да направиш. Ако Господ е отредил, бременността ще я бъде, ако ли не, следващия път.

# 7
Освен да се молиш и да вярваш, друго не можеш повече да направиш. Ако Господ е отредил, бременността ще я бъде, ако ли не, следващия път.
Наистина си права за това. Извън темата, но тъй като го написа това,искам да кажа че преди 2 месеца видях на сън Господ и някак си знаех,че ще се случи това,за което се молих. След това,когато прокървях беше най ужасната нощ в живота ми.Плаках толкова много и след всичките сълзи си казах,че трябва да се справя със всичко,което предстои от тук нататък и щом ми е изпратено,значи така трябва.Искам да пожелая на момичетата в темата да не губят вяра и да не се предават,ако не е сега все някога ще се получи както трябва.

# 8
Не е биохимична бременност. При нея ЧХГ пада и идва менструацията. При теб има кървене, но ЧХГ продължава да расте, и то расте съвсем нормално. Стойностите са ти идеални, като имаш предвид, че при първите тестове не си чакала да минат 48 часа. Кървенето е много вероятно да е от ниския прогестерон. На този етап е рано да се види плоден сак. Трябва да си търпелива да мине още поне седмица и да си следваш предписанието от лекар. Но засега не е биохимична и не прилича на извънматочна, защото ЧХГ расте нормално. Това не е гаранция, разбира се, но за момента нещата изглеждат добре.

# 9
Момичета,тъй като бяхте много мили с мен искам да ви споделя какво се случва.Резултатът от днес не е никак добре преди 2 дни 125 сега 155. В момента чакам насока от своя лекар дали да спра дуфастона,но по скоро мисля че да. С тези стойности се съмнявам да ми кажат да отида на преглед,но все пак се притеснявам че кафявото течение продължава,а стойността не пада,а се вдига като за извънматочна.

# 10
Съжалявам. Наистина не е добър резултатът. Sad

# 11
Съжалявам. Наистина не е добър резултатът. Sad
Да не е добър. Надеждата е природата сама да си свърши работата,имам пак назначен тест в четвъртък.И дори да приключи всичко по най- добрия начин ме предупредиха за по нататък, че е задължително да се провери проходимостта на тръбите. Благодаря ви за подкрепата🤗

# 12
Здравейте,дами! Може ли помощ с резултата на коя седмица отговаря ,а той е  28469.91благодаря ви .

# 13
Здравейте,дами! Може ли помощ с резултата на коя седмица отговаря ,а той е  28469.91благодаря ви .

Тази информация я има и в началото на темата:

Количество на hCG

3 седмици   5 – 50 MIU/мл
4 седмици   4-426
5 седмици   19-7,340
6 седмици   1,080-56,500
7 – 8 седмици   7,650-229,000
9 – 12 седмици    25,700-288,000
13-16 седмици   13,300-254,000
17-24 седмици   4,060-165,400
25-40 седмици   3,640-117,000

# 14
  • София
На този етап не са ли по-показателни ехографските прегледи?

# 15
На този етап не са ли по-показателни ехографските прегледи?

Ами за жалост не 2ма доктора 2 различни мнения . За това си пуснах чхг след 48 часа отново за мое успокоение . Последното мнение е че,или е спряло развитие или има аномалия в развитието .  Объркаха ме от всякъде.

# 16
Момичета моят резултат от днес е чхг 312,удвоено след 151 преди 2 дни. Вече и лекарите незнаят какво да кажат. Поне вече да се вдигне,за да може да се види къде е.Незнам защо ми казват че има надежда.Първо се примирих че е биохимична,след това когато резултата не се беше удвоил,но не беше и паднал се настроих и за извънматочна,а сега пак се удвоява и те ми казват,че има надежда.Явно това е някакво изпитание,през което ще трябва да мина.

# 17
Момичета моят резултат от днес е чхг 312,удвоено след 151 преди 2 дни. Вече и лекарите незнаят какво да кажат. Поне вече да се вдигне,за да може да се види къде е.Незнам защо ми казват че има надежда.Първо се примирих че е биохимична,след това когато резултата не се беше удвоил,но не беше и паднал се настроих и за извънматочна,а сега пак се удвоява и те ми казват,че има надежда.Явно това е някакво изпитание,през което ще трябва да мина.

Винаги има шанс, явно човечето ще е борец. Пожелавам ти го от сърце.
Пиши като има още развитие. 🍀🍀🍀

# 18

При тези стойности няма как да се види нищо, трябва да имаш търпение.  И как така "да се вдигне", кое да се вдигне?

# 19
  • София
ЧХГ, нали за това се говори?

# 20

При тези стойности няма как да се види нищо, трябва да имаш търпение.  И как така "да се вдигне", кое да се вдигне?
Стойността на ЧхГ,имах предвид

# 21
Jaienvie, моето ЧХГ при извънматочната беше така- ту расте нормално, ту съвсем малко... И зацапване си имах- розово, ръждиво, червено, кафяво; за няколко дни всички цветове изредих. Болки и придърпвания от ляво или дясно имаш ли?

# 22
Jaienvie, моето ЧХГ при извънматочната беше така- ту расте нормално, ту съвсем малко... И зацапване си имах- розово, ръждиво, червено, кафяво; за няколко дни всички цветове изредих. Болки и придърпвания от ляво или дясно имаш ли?
Здравей и съжалявам,че си минала през това.Болки имах вдясно,тъпа болка не остра,но имаше,вече не толкова.Зацапване си имах от деня,в който трябваше да имам цикъл и 5 дена след това,ту има ту няма,като непрекъснато имаше някакви кафяви нишчици. Сега някои дни има ,някои няма.Разбирам,че за лекарите е рано и не могат да видят нищо,но и не изключиха извънматочна,което пък мен не може да ме остави спокойна и затова следя през ден стойностите.

# 23
Grumpy cat извинявай много за въпроса,но при теб при каква стойност се разбра? Просто искам да съм подготвена за най- страшното,а изобщо незнам нито каква операция се прави,нито защо се получава така.

Последна редакция: пт, 28 авг 2020, 08:48 от Jaienvie

# 24
Здравейте, какво мислите за чхг 17 дни след инсеминация: 75, след два дни 120.Благодаря за отговора

# 25
Здравейте, какво мислите за чхг 17 дни след инсеминация: 75, след два дни 120.Благодаря за отговора

Добре е стойността. ЧХГ нормално се удвоява до 72 часа.

# 26
Момичета отново съм бременна. Не знам дали помните преди два месеца направих спонтанен аборт. Направих си няколко теста всички са положителни. На гинеколог ще отида на 7 септември тъй като гинекологът ми е в почивка. Сега съм по - уплашена от всякога. Моля се само да не се повтори!

# 27
Честито! Опитай да бъдеш спокойна, дано този път всичко да е наред.

# 28
Grumpy cat извинявай много за въпроса,но при теб при каква стойност се разбра? Просто искам да съм подготвена за най- страшното,а изобщо незнам нито каква операция се прави,нито защо се получава така.
Моята извънматочна я откриха в 7 сед .Удвояваше се перфектно просто не беше на правилното място.Ако е извънматочна настоявай за лапароскопия възтановяваш се по бързо.Иди на преглед при доктор с добра апаратура .

# 29
Стойността ми от днес е Чхг 753,което е удвоено за 48 часа,но ми се струва твърде ниско за последна М 20.07 и прогестерон 26,7. Преди 10 дни прогестерона беше само 12. Довечера съм на преглед,тъй като ме увериха че с хубава апаратура нива над 500 вече трябва да се видят,поне да се разбере къде е.

# 30
Мойте показатели на чхг за съжаление не са добре първия показател 28470 но вторият е 15000 . В четвъртък съм на преглед . Но явно ще се случат нещата сл3дващият път . Успехи на всички мами и леко бременеене.🙂🙂🙂

# 31
Стойността ми от днес е Чхг 753,което е удвоено за 48 часа,но ми се струва твърде ниско за последна М 20.07 и прогестерон 26,7. Преди 10 дни прогестерона беше само 12. Довечера съм на преглед,тъй като ме увериха че с хубава апаратура нива над 500 вече трябва да се видят,поне да се разбере къде е.

Ако закъснението ти е около 10 дни, вече би трябвало да се види плоден сак в матката, ако е там. Успех!

# 32
Съжалявам за спама отново.Нищо не се видя в матката.Нито се видя течност някъде около яйчниците.Казаха ми,че в матката няма нищо.Ново чхг в понеделник,и да отида гладна и жадна. Предполага се извънматочна,но никой не ме прие в болница.Много съм уплашена.Казаха ми само,ако са непоносими болките да отида по спешност🥺😭

# 33
Jaienvie, съжалявам, че още няма яснота при теб.
Не знам от кой град си и в коя болница се преглеждаш.
За София, ако не се лъжа, в "Надежда" имат спешен кабинет. Като ин-витро клиника би трябвало да имат хубава апаратура. Предполагам не са им евтини извънрвдните прегледи, но е някакъв вариант... ако си от София.

# 34
Jaienvie, съжалявам, че още няма яснота при теб.
Не знам от кой град си и в коя болница се преглеждаш.
За София, ако не се лъжа, в "Надежда" имат спешен кабинет. Като ин-витро клиника би трябвало да имат хубава апаратура. Предполагам не са им евтини извънрвдните прегледи, но е някакъв вариант... ако си от София.
Много съжалявам,че не съм в София,а в Бургас.Даже обмисляхме да тръгнем за София,но като че ли вече се сринах психически.Нямам засега болки,надявам се да нямам поне до понеделник.Много се страхувам,знам че много от вас са минали през това,но това ми беше първата бременност,която беше толкова желана и даже незнаех какво означава това извънматочна бременност.Съжалявам отново за публикациите ще намеря друга тема,за да не развалям тази.Ако искате изтрийте.Дано никой не преминава през това.

# 35
Е почти е удвоено, нали го дават нормално от 48 до 72 ч. Според мен изчакайте още ден два, пос лекрски контрол разбира се, може да е още малко за да се покаже.
Желая ти успех, дано нещата се подредят по най-добрият начин за теб. 🍀❤🍀❤

# 36
  • София
Съвсем удвоено е

# 37
Човешкият организъм не е часовник. Като е казано, че трябва да се удвоява на 48-72 часа, това не означава, че трябва да е абсолютно точно и нито повече или по-малко. Резултатите ти са добри, няма за какво да се притесняваш.

# 38
Удвоено й е ЧХГ, но при нея имаше и голямо забавяне в растежа на някои от стойностите, кървене и нисък прогестерон.

Jaienvie, потърси и второ мнение, ако трябва. С добра апаратура ли те преглеждаха? Имай предвид, че ако не е добра апаратурата, преди около 10тия ден закъснение няма да се види нищо в матката.

# 39
Извънматочна в дясна тръба както предполагах,там беше и болката ми през цялото време. В момента съм в болницата след лапароскопия. НАЙ ЛОШОТО от операцията беше, когато се събудих и плачех, че съм загубила първото си бебе, даже незнам защо така съм реагирала. Знам, че ме попитаха дали да ми запишат на диск операцията и аз казах да. НО това, което не очаквах е че са спасили тръбата ми. ОЩЕ не съм говорила с лекаря, който спаси живота ми и на, който едва ли ще мога да се отблагодаря някога, но преди да вляза за операцията ми обясни, че има съмнение за една моя доста стара операция от апендисит, заради която може да се е получуло така, но незная още. ВИЕ чували ли сте такова нещо. ТОВА което ми обясниха за нивата на чхг беше, че не винаги удвояващо се чхг значи вътрематочна бременност, и не винаги по малко от удвоена стойност значи провал. БЛАГОДАРЯ на всички момичета, които наистина бяха загрижени за мен, без дори изобщо да ме познават. Забравих да кажа, че ме гледаха с възможно-най добрата апаратура, която има тук и искам да посъветвам момичетата, ако имат възможност наистина за тези неща да заложат на възможно най -доброто.

Последна редакция: пн, 31 авг 2020, 17:40 от Jaienvie

# 40
  • до най-прекрасния мъж
Важното е, че си жива и здрава. Всичко ще мине и замине и съм сигурна, че следващия път ще е успешен. Изпитание, през което е трябвало да минеш.

# 41
  • София
Бързо възстановяване и скоро да се похвалиш с бременност на правилното място и до термин.
Важното е, че ти си добре.
Наистина покачването на ЧХГ не е 100% фактор. Ей го моето човече е вече на 2г и 8м, а ЧХГ в началото за 48 часа беше нарастнало със само 10единици. А при първата бременност ЧХГ се покачваше като по учебник, но бременността приключе в 9г.с.

Последна редакция: пн, 31 авг 2020, 22:55 от Nandin

# 42
Много сте мили. БЛАГОДАРЯ

# 43
Скрит текст:
Извънматочна в дясна тръба както предполагах,там беше и болката ми през цялото време. В момента съм в болницата след лапароскопия. НАЙ ЛОШОТО от операцията беше, когато се събудих и плачех, че съм загубила първото си бебе, даже незнам защо така съм реагирала. Знам, че ме попитаха дали да ми запишат на диск операцията и аз казах да. НО това, което не очаквах е че са спасили тръбата ми. ОЩЕ не съм говорила с лекаря, който спаси живота ми и на, който едва ли ще мога да се отблагодаря някога, но преди да вляза за операцията ми обясни, че има съмнение за една моя доста стара операция от апендисит, заради която може да се е получуло така, но незная още. ВИЕ чували ли сте такова нещо. ТОВА което ми обясниха за нивата на чхг беше, че не винаги удвояващо се чхг значи вътрематочна бременност, и не винаги по малко от удвоена стойност значи провал. БЛАГОДАРЯ на всички момичета, които наистина бяха загрижени за мен, без дори изобщо да ме познават. Забравих да кажа, че ме гледаха с възможно-най добрата апаратура, която има тук и искам да посъветвам момичетата, ако имат възможност наистина за тези неща да заложат на възможно най -доброто.

Здравей, изключително съжалявам за това, което ти се е случило. Пожелавам ти здраве и кураж. Исках да ти кажа, поговори с лекаря си за тази операция от апендисит, защото моя позната беше получила много сериозни сраствания на тръбите и й бяха казали, че причината е точно прекарана такава операция още в детска възраст.  Много добра новина е, че са ти запазили тръбата. Пожелавам ти следващия път всичко да мине гладко. Бързо възстановяване сега.

# 44
Здравейте, момичета, включвам се с казус на позната. Правила е тест в Бодимед, където рефренциите са за ЧХГ бета - 0,10 до 1. Тя има <0,100, което двама гинеколози реагираха различно по телефона. Единият я поздрави, че е бременна. Другият каза, че няма бременност. Последният й цикъл е 29 юли. Какво мислите....

# 45
Anаbеlla, ако реално резултатът е <0,1, бременност няма.
Остава варианта, единият гинеколог да не е разбрал правилно стойността, продиктувана по телефона. Simple Smile

# 46
Пращаше им на вайбър сканирано. Точно <0,100 пише. Аз съм си правила в друга лаборатория и не мога да се ориентирам с толкова ниски. Реших, че е изследвала нещо друго

# 47
Anabella, просто няма никакво ЧХГ в кръвта, защото няма бременност. Затова стойността е толкова ниска.

# 48
Anabella, просто няма никакво ЧХГ в кръвта, защото няма бременност. Затова стойността е толкова ниска.

Благодаря, следващият път Simple Smile

# 49
Здравейте, момичета. На 01.08 ми беше последната менструация, на 17.08 бях в овулация. На 1.09 си пуснах кръвен тест, а резултатът е 241.30 mIU/ml. Как ви се струват стойностите на ЧХГ?

# 50
Честито положителен е резултата пусни след 2 дни пак дали нараства.Над 1500 се вижда на ехограф .

# 51
Здравейте, на 21.08. беше трансфера ми на един свеж двудневен ембрион. Днес ми беше датата за кръвния тест и резултата е отчайващ - 1.16 mlU/ml. Обадих се все пак в клиниката да информирам, но ми казаха да не спирам кринон гела и естроферма и на 04.09. да пусна втори тест. Наистина ли има шанс да е положителен резултата и има ли подобни случаи на такъв нисък положителен резултат? Благодаря от сърце за отговорите.

# 52
За съжаление, резултатът е отрицателен. Положителен е над 5.

# 53
Здравейте, момичета. На 01.08 ми беше последната менструация, на 17.08 бях в овулация. На 1.09 си пуснах кръвен тест, а резултатът е 241.30 mIU/ml. Как ви се струват стойностите на ЧХГ?
При мен почти същото Simple Smile явно вървим с 1-2 дни разлика ... последна М 03.08, предполагаема Ову - 18.08 . ЧХГ на 31.08 - 200 , и днес 991 😍

# 54
Момичетаа, моля ви за помощ. Правим опити за бебе и на тестовете имах втора бледа чертичка. Днес бях на кръвен тест за общ бета чхг и резултатът е 43.730 IU/L, тези мерни единици ме объркаха, защото видях навсякъде мл и не знам объркана съм. Лекарката ми не е на работа, нямам й координати и не знам към кого да се обърна... моля за помощ Sad

# 55
Резултата е положителен.

# 56
Резултата е положителен.

Много се надявам, вие сте първите, на които споделям, закъснява ми 3-ти ден, ще се побъркам от напрежение...

# 57
Разбира се, че е положителен, щом е над 5. А мерните единици mIU/ml и IU/L са еднакви. Simple Smile

# 58
Здравейте. На 1.09 ЧХГ- 240, днес вече е 1311 😊

# 59
  • София
Момичета, имам следният казус, ако някой случайно се е сблъквал,ще се радвам да ми отговори.В начална бременност съм и от време на време следа ЧХГ главно заради мои притеснения. Днес пуснах в Рамус и резултат е  > 15000, това означава ли, че оттук нататък ако пускам тест и всичко е нормално винаги ще пише над 15000, без да има конкретни стойности, ще питам и в лабораторията, но ми е интересно дали някоя от вас знае нещо по въпроса. Thinking

# 60
sea.sea, вече е излишно да правиш кръвни изследвания. Щом имаш притеснения, ходи по-често на преглед. Аз посещавах лекар на всеки 2 седмици в началото. Flowers Four Leaf Clover

# 61
  • София
Благодаря за съвета, но не това ми беше въпросът.

# 62
Да, напълно излишно. При тези стойности ЧХГ вече няма да се удвоява, т.е. по никакъв начин няма да можеш да се ориентираш дали бременността е наред, по стойността на хормона. ЧХГ е показателно само и единствено в начална бременност, и то само като ориентир. Съветвам те да не ходиш без причина по лаборатории, където върлуват разни вируси. Освен коронавирус, през есенния период започват да се разпространяевст и всякакви вируси, така че бременните в ранна бременност трябва много да се пазят.

# 63
Здравейте! Имам въпрос.Направих си кръвен тест за бременност и резултата е <0.130       mIU/ml.Не мога да разбера резултата,някой знае ли дали съм бременна?

# 64
  • Пловдив
Не си.

# 65
Stephy, отрицателен е резултатът, освен ако не си направила теста прекалено рано.
За да е положителен, стойността трябва да е по-голяма от 5, или най-добре от 25.

# 66
Здравейте имам едно питане 7 ден след трансфер отрицателен резултат, на 5 дневни ембриони, според вас дали не е прекалено рано за чхг, няма никакви симптоми за цикъл, др каза да си пия лекарства и на 12 ден тест, възможно ли е на 7 ден все още да не отчита Благодаря

# 67
Здравейте имам едно питане 7 ден след трансфер отрицателен резултат, на 5 дневни ембриони, според вас дали не е прекалено рано за чхг, няма никакви симптоми за цикъл, др каза да си пия лекарства и на 12 ден тест, възможно ли е на 7 ден все още да не отчита Благодаря

По принцип при бременност вече би трябвало да има леко повишение на ЧХГ, но все пак е рано и не могат да се правят все още заключения.

# 68

По принцип при бременност вече би трябвало да има леко повишение на ЧХГ, но все пак е рано и не могат да се правят все още заключения.
Благодаря

# 69
Здравейте, направих си и аз днес тест (за мое успокоение), и излезе 13 454. В средата на пета седмица съм, и като гледам по табличката, излизам близо двойно извън границите, а си имам време до края на пета.
След 48 часа ще направя втори тест, за да видя движението.
Имало ли е някой с такъв случай?

# 70
В тази седмица ЧХГ не ти носи абсолютно никаква информация. Ако има нещо, при тези стойности ще се види на ехограф. Не разбирам защо се бутате сами при всички вируси в лабораториите....

# 71
Здравейте всички,
На 34 години съм и съм бременна за втори път. Първата "бременност" приключи в 5 г.с. м. юни тази година. Беше биохимична.
Дата на последен цикъл - 12.08.2020г. Трябваше да ми дойде на 09.09.2020г. Много съм притеснена, понеже на 4-ти ден от закъснението получих кафеникаво зацапване. Веднага отидох на лекар, но тя ми каза, че не може да се види нищо, понеже е твърде рано. Матката ми имала добра реакция и лигавица 25мм. Имам почти постоянни болки като при цикъл, като в дясно чувствам тежест и парене понякога. Изписа ми Дуфастон 3х1 и Нош па и ме прати на преглед към края на тази седмица.
Междувременно започнах да следя ЧХГ: 10.09 - 77,48; 11.09 - 155,50; 14.09 - 670,20 /знам, че се пуска през 48 часа, но в неделя нямаше как да е в същата лаборатория/. Записала съм си час за преглед на 18.09.
Моля за мнение каква е вероятността това да се окаже извънматочна бременност. Вариантът от предния път го изключвам засега, понеже уж открихме причината и този път не е на лице. Много ми се иска този път да се получи. Благодаря за отделеното време

# 72
Ziz, ЧХГ вярно са малко разпилени като дати, но според мен нараства добре.
Явно е рано да се види още.
Само тази дебелина нещо ме обърква.
Сигурна ли си, че е казала 25мм?
Това са 2,5см, което не ми се връзва.

# 73
Това е написала към ехографията

# 74
Имате ли още зацапване ? Аз при извънматочната си имах и червена кръв + 2 големи съсирена още на 2 ри ден закъснение,ако така мога да ви успокоя.Стойностите от 11 и 14 са добре според мен,нямате ли възможност да отидете утре или вдругиден на преглед.Много ви стискам палци да е вътрематочна безпроблемна бременност.Успех.

# 75
Имам, но като че ли по-малко от вчера. За лекар - имам възможност, но не знам дали ще могат да видят нещо. Мислех сряда да пусна още веднъж ЧХГ и ако е над 1000 да опитам възможно най-рано да отида. Благодаря много за милите думи. Всичко най-хубаво Ви пожелавам

# 76
Имам, но като че ли по-малко от вчера. За лекар - имам възможност, но не знам дали ще могат да видят нещо. Мислех сряда да пусна още веднъж ЧХГ и ако е над 1000 да опитам възможно най-рано да отида. Благодаря много за милите думи. Всичко най-хубаво Ви пожелавам

Успех! Стискаме ви палци всичко да е наред!!

# 77
Благодаря много Simple Smile

# 78
Здравейте, как бихте коментирали моя случай? Късна овулация на 30.08. Положителни ЧГХ :
8.09 -20.16 ml
10.09- 48.17
12.09 - 116.92
14.09 - 164.94
15.09 - 164.90
Прогестерон 10.70 ng. ml
Бях на лекар вчера. Още не беше излязъл последния резултат от ЧГХ. Каза, че вижда точка в матката и е почти сигурен, че е вътрематочна. Утре пак ще пускам ЧГХ, а в петък пак съм на лекар.

# 79
  • София
Има бременност, но последните резултати би трябвало да са удвоени. Изненадана съм, че докторът е видял нещо при такава стойност на ЧХГ.
И понеже ми се струва, че изследването е правено в Рамус, ще те посъветвам да смениш лабораторията.

# 80
Според мен нямам шанс, приех го. Дали е биохимична... Бих сменила лабораторията, но надали там е причината... Прогестеронът как е?

# 81
Дано на такива ниски стойности лекарят наистина да е сигурен,че вижда нещо в матката.

# 82
Утре ще се надявам да е паднало  ЧГХ. Реално след незначителното увеличение, 24 часа по-късно е спаднало само с 0,4. Искам да се изчистя и да започна отначало. Какво бихте ме посъветвали да изследвам? Имам успешна бременност преди 7 години, стана от третия месец. Сега пак от третия месец, ама уви...

# 83
Прогестерона не е ли много нисък? Док не ти ли каза нещо за него?  Това последното ЧХГ може да е грешка...

# 84
И аз питам това. Не беше излязъл резултатът от прогестерона. А уж е в долните граници на референтните стойности? Тоест има вероятност заради него да е спряло развитието? Мисля върху това...

# 85
Според мен прогестерона е добре,защото отговаря на стойностите за бременност в първи триместър,нищо че е на долна граница.Незнам дали пиеш нещо за задържане,защото и те вдигат нивата на прогестерона.Например на мен беше много нисък прогестерона,след дуфастона се вдигна и заблуди лекарите че има нормална бременност.Не съм лекар и незнам дали ще те посъветвам правилно,както и незнам дали се изследват в лабораторията тези неща.Съмняваш се за извънматочна ли? Когато постъпих в болница първите неща,които искаше да види лекаря и назначи за изследване бяха хемоглобин и левкоцити.Кървене имаш ли? Може и лабораторията да е дала грешен резултат.Може би не трябва да се притесняваш излишно.Желая ти успех.

# 86
Благодаря, знам ли два пъти грешен резултат. Нищо не взимам, освен витамини за бременни. Ама вече и бременна не се чувствам. Ще пусна утре пак, пък да видим. Нямам кървене. От време на време имам леки болки, но изчезват. Само това. Съмнявам се или за биохимична, или извънматочна... Но докторът уж видя точка в матката. Хм...

# 87
Ако продължават да се вдигат стойностите отиди на второ,трето,четвърто мнение. Засега са ниски и няма за какво да се притесняваш. Но ако има нещо,което те притеснява не се оставяй само с един лекар и с едно мнение.

# 88
Павлина, на тази ниска стойност, няма как все още да се види плоден сак. От друга страна, и срока на бременността е такъв,че е рано за плоден сак. Обикновено плоден сак се визуализира около 25 (+- няколко) дни след овулация. За съжаление, не всички лекари са добри в ехографските изследвания. Аз лично не бих се доверила на този лекар.

Бих те посъветвала да пуснеш още един кръвен. За съжаление, на мен ми прилича на биохимична бременност. При лабораторните резултати може да има известно отклонение и вероятно затова последните две стойности са еднакви. Ти си ги пуснала и в два последователни дни и сигурно затова са еднакви - не са могли да отчетат съществена разлика между двете проби. Най-правилно е да се пускат през 48-72ч.

# 89
Да, утре ще се изследвам. Искам да е по-малкото зло, а именно биохимична. А прогестеронът, въпреки че е в долните граници на референтните стойности възможно ли да е повлиял за отрицателния развой на събитията?
Павлина, на тази ниска стойност, няма как все още да се види плоден сак. От друга страна, и срока на бременността е такъв,че е рано за плоден сак. Обикновено плоден сак се визуализира около 25 (+- няколко) дни след овулация. За съжаление, не всички лекари са добри в ехографските изследвания. Аз лично не бих се доверила на този лекар.

Бих те посъветвала да пуснеш още един кръвен. За съжаление, на мен ми прилича на биохимична бременност. При лабораторните резултати може да има известно отклонение и вероятно затова последните две стойности са еднакви. Ти си ги пуснала и в два последователни дни и сигурно затова са еднакви - не са могли да отчетат съществена разлика между двете проби. Най-правилно е да се пускат през 48-72ч.

# 90
Да, една от причините за биохимична бременност е нисък прогестерон. Хубавото е, че ако случаят е такъв, то лесно може да се коригира с подходяща пргестеронова терапия. Но да не правим все още заключения. Нека да излязат и другите резултати.

# 91
Здравейте, момичета! 😊 Моля, да ми помогнете с разчитането на резултата ми, понеже се обърках жестоко, заради мерната единица. Във всички таблици, които откривам стойностите са в mlU/ml, a при мен са в mU/l. Няма изписани и референтни стойности, по които да се ориентирам.
Ще съм ви безкрайно благодарна ако някой може да преобърне мерните единици. Аз никъде не успях да намеря информация как директно да конвертирам едната стойност в другата или дали са равни по между си.
Благодаря предварително за отделеното време! 🙃

# 92
Стойностите са същите и за двете мерни единици.
Съжалявам, но теста е отрицателен.
Hug
От сърце желая следващия да е положителен! Успех!

# 93
  • Пловдив
Тестът е отрицателен, референтните стойности са написани в следващите колони- от 0 до 2.

# 94
Стойностите са същите и за двете мерни единици.
Съжалявам, но теста е отрицателен.
Hug
От сърце желая следващия да е положителен! Успех!

Много ти благодаря за бързия отговор! 😊 🌺 Спести ми ужасно много чудене.

# 95
Момичета, ето и резултата от днес. За 48 часа от 164.90 ml, вече е 92.09 ml. Май бързо ще падне. Утре съм и на лекар. Ще разпитам за  изследвания. Все ме притеснява прогестерона. Да си го набавя след доказана овулация?! ... Мога ли да започна опити след цикъла? 😉

# 96
Щом пада, значи наистина е биохимична. Вероятно до 2-3 дни ще ти дойде менструацията. По принцип при биохимична бременност опитите могат да се подновят веднага, но все пак е добре да се консултираш с лекаря. А за прогестероновата терапия, само лекарят може да ти я назначи. Тук няма как да ти кажем какво и откога да пиеш.

# 97
Здравейте,
Направих си кръвен тест на 6 ден след трансфер ( не броя деня на трансфера) на 3 дневни 2ембриона.
Резултата е 0.200 MU/ml. реф. граница 1IU/L.
Много е рано, но любопитството ме изяжда.
Докторката каза да си чакам 10ден.
Но мисля, че при други коментари на жени, при такива ранни резултати, после да били с положителни резултати.

# 98
Здравейте, пуснах си днес ЧХГ, все още не е готов резултата, но в интернет пише референтни стойности "   Жени в репродуктивна възраст небременни до 1 IU/L; постменопауза до 7 IU/L "... Днес ми е 9 ден след направен трансфер на едно ембрионче на 5 ден, каква трябва да е стойността за положителен резултат.
Благодаря ви

# 99
Здравейте, пуснах си днес ЧХГ, все още не е готов резултата, но в интернет пише референтни стойности "   Жени в репродуктивна възраст небременни до 1 IU/L; постменопауза до 7 IU/L "... Днес ми е 9 ден след направен трансфер на едно ембрионче на 5 ден, каква трябва да е стойността за положителен резултат.
Благодаря ви
Мисля, че трябва да бъде над 5

# 100
Елчето, бременност има при резултат над 25, но за 9 ден след трансфер на 5 дневен ембрион се очаква да е поне над 60.

# 101
Елчето, бременност има при резултат над 25, но за 9 ден след трансфер на 5 дневен ембрион се очаква да е поне над 60.
Благодаря, дано е +, още чакам резултат

# 102
Момичета здравейте отново. Вече ставам досадна с моето Чхг,но имам някакви резултати,които много ме притесняват.Преди няколко дена уж беше станала грешка в лабораторията и чхг беше вече 50,малко се бях успокоила.Днес изследвах отново и е 57.След лапароскопия съм,извънматочна бременност.Имам си болки от време на време,но лекарят който ме оперира казва,че е нормално.Гледа ме преди 2 дена на видеозон,всичко е нормално.Каза ми също,че на тези ниски нива не трябва да се притеснявам,но аз пък сега вече още повече се притесних.На какво може да се дължи това нещо.Оперирана съм на 31 август.След операцията имах кървене,но само 3 дни.Някой може ли да ми даде някакъв съвет,много ви благодаря Зададох въпроса и в друга тема,много ще съм благодарна,ако някой даде съвет.Знам че пада бавно след такива неща,но това покачване... Вече незнам.Надявах се,че е приключил този ужас.Спряла съм фолиевата киселина,уж съм и оперирана,незнам какво трябва да направя и към кого да се обърна с тези ниски стойности.

Последна редакция: пт, 18 сеп 2020, 15:50 от Jaienvie

# 103
  • София

При мен и при 13 имаше бременност, просто се оказа, че съм с късна овулация и тестът е направен рано.

# 104
Здравейте на всички ,имам нужда от съвет, защото ще се побъркам! Последна менструация на 08.08.2020.след 3 дни закъснение 2 положителни теста.на 16.09(следобед) бях на преглед , доктора не видя нищо и ме изпрати на кръвен тест, резултат: 415.20 ,днес 18.09. (сутринта)повторихме тест и беше 553.60.Доктора ме притесни,че нещо не е наред с бременността,видя ме на ехо и се видя една точка,но не е сигурен.На 21.09. ми каза да направя пак тест и да отида в сряда на преглед.Имам си всички симптоми, гадене,подути и болезнени гърди,корема ми е доста подут...Моля ви ако някой знае нещо ,да сподели ,че ми е много притеснено! Благодаря предварително!!!

# 105
Скрит текст:
Момичета здравейте отново. Вече ставам досадна с моето Чхг,но имам някакви резултати,които много ме притесняват.Преди няколко дена уж беше станала грешка в лабораторията и чхг беше вече 50,малко се бях успокоила.Днес изследвах отново и е 57.След лапароскопия съм,извънматочна бременност.Имам си болки от време на време,но лекарят който ме оперира казва,че е нормално.Гледа ме преди 2 дена на видеозон,всичко е нормално.Каза ми също,че на тези ниски нива не трябва да се притеснявам,но аз пък сега вече още повече се притесних.На какво може да се дължи това нещо.Оперирана съм на 31 август.След операцията имах кървене,но само 3 дни.Някой може ли да ми даде някакъв съвет,много ви благодаря Зададох въпроса и в друга тема,много ще съм благодарна,ако някой даде съвет.Знам че пада бавно след такива неща,но това покачване... Вече незнам.Надявах се,че е приключил този ужас.Спряла съм фолиевата киселина,уж съм и оперирана,незнам какво трябва да направя и към кого да се обърна с тези ниски стойности.

От 31.08 досега ЧХГ трябваше отдавна да е паднал. ЧХГ дори и след раждане се чисти за 2-3 седмици, а в твоя случай, когато стойността не е била висока, трябваше доста по-рано. Най-добре потърси още лекарски мнения.

Скрит текст:
Здравейте на всички ,имам нужда от съвет, защото ще се побъркам! Последна менструация на 08.08.2020.след 3 дни закъснение 2 положителни теста.на 16.09(следобед) бях на преглед , доктора не видя нищо и ме изпрати на кръвен тест, резултат: 415.20 ,днес 18.09. (сутринта)повторихме тест и беше 553.60.Доктора ме притесни,че нещо не е наред с бременността,видя ме на ехо и се видя една точка,но не е сигурен.На 21.09. ми каза да направя пак тест и да отида в сряда на преглед.Имам си всички симптоми, гадене,подути и болезнени гърди,корема ми е доста подут...Моля ви ако някой знае нещо ,да сподели ,че ми е много притеснено! Благодаря предварително!!!

Има бременност, но ЧХГ расте много бавно. Няма какво да направиш освен да изчакаш да стане време за преглед - 10тина дни закъснение.

Положителен тест е над 5.

# 106
Скрит текст:

От 31.08 досега ЧХГ трябваше отдавна да е паднал. ЧХГ дори и след раждане се чисти за 2-3 седмици, а в твоя случай, когато стойността не е била висока, трябваше доста по-рано. Най-добре потърси още лекарски мнения.

Скрит текст:

Има бременност, но ЧХГ расте много бавно. Няма какво да направиш освен да изчакаш да стане време за преглед - 10тина дни закъснение.

Положителен тест е над 5.

Ясно ,но аз вече съм 14 дни закъснение,това ме притеснява.

# 107
Очакван цикъл беше на 05.09

# 108
Дидката90, в такъв случай ЧХГ е много ниско за такова закъснение. Вече трябва да се види и плоден сак. Има вероятност да е извънматочна бременност. Лекарят ще ти каже как ще процедирате оттук насетне.

# 109
Днес се водя една точка,но не е много сигурен

# 110
# 111

При мен и при 13 имаше бременност, просто се оказа, че съм с късна овулация и тестът е направен рано.
[/quote]

Да, но тук говорим за трансфер на ембрион.

Happy_mommy, знам, че някои лаборатории вече задават стойност над 5 за бременност. Но опит за имплантация все още не се приема за бременност- за това и 25 е стойността, на която се смята, че имплантацията е завършила. Знам, че има много хора, за които и опит за имплантация е важен, но в случая говорим за евентуална реално настъпила бременност- такъв беше въпросът. Проекто-стойностите, които цитирах са думи на репродуктивен лекар.

# 112
По принцип ЧХГ започва да расте след имплантацията и затова над 5 е положителен. Но до 25 го водят неопределен, тъй като не е ясно дали ще се задържи или дали не е падаща стойност. Но реално щом е над 5, значи има имплантация.

# 113
И моят резултат излезна, 331... Докторката каза че е много добре и другата седмица да пусна още един и после на преглед 😊

# 114
Здравейте,мами ,днес чхг ми излезе 902.90, какво мислите

# 115
Според мен трябваше да е над 1000 вече,но може и по-бавничко да се вдига.Как се чувствате?

# 116
Според мен трябваше да е над 1000 вече,но може и по-бавничко да се вдига.Как се чувствате?

Чувствам се много добре,от време на време си имам леки болки,но то си е нормално,иначе всичко друго си е ок!

# 117

Расте бавно, така че бих те посъветвала след седмица пак на преглед. Тогава ще се види дали точката наистина е плоден сак и дали е нараснал от тогава. По принцип ЧХГ е само ориентир. Най-важното е какво се вижда на ехограф.

# 118
Здравейте момичета, моля за съвет. Първи ден от последен цикъл на 16.08, предполагаема овулация на 31.08 / не е засеченА с тест/. Цикъл на 28/29 дни. Трябваше да ми дойде на 14-15.09 направих няколко теста с много много бледа втора черта след което на 19.09 пуснах ЧХГ и стойността беше 99.31 днес 21.09 повторен тест със стойност 328/пуснати по едно и също време на деня / според вас резултата нисък ли е? Миналата година декември имах диагноза кухо яйце и сега ми е доста притеснено .

# 119

Расте бавно, така че бих те посъветвала след седмица пак на преглед. Тогава ще се види дали точката наистина е плоден сак и дали е нараснал от тогава. По принцип ЧХГ е само ориентир. Най-важното е какво се вижда на ехограф.

Сега в сряда следобед съм на доктор,ще видим,какво става.

# 120
Здравейте момичета, моля за съвет. Първи ден от последен цикъл на 16.08, предполагаема овулация на 31.08 / не е засеченА с тест/. Цикъл на 28/29 дни. Трябваше да ми дойде на 14-15.09 направих няколко теста с много много бледа втора черта след което на 19.09 пуснах ЧХГ и стойността беше 99.31 днес 21.09 повторен тест със стойност 328/пуснати по едно и също време на деня / според вас резултата нисък ли е? Миналата година декември имах диагноза кухо яйце и сега ми е доста притеснено .

ЧХГ расте перфектно, така че засега всичко изглежда нормално. И явно си била с късна овулация и при първия тест може и да не си имала закъснение все още. Но затова се гледат двете стойности една спрямо друга(а не просто една стойност самостоятелно), които са ти идеални.

# 121

ЧХГ расте перфектно, така че засега всичко изглежда нормално. И явно си била с късна овулация и при първия тест може и да не си имала закъснение все още. Но затова се гледат двете стойности една спрямо друга(а не просто една стойност самостоятелно), които са ти идеални.
Благодаря много за мнението Simple Smile

# 122
Здравейте, момичета!
Аз много се чудя 7-8 дни след овулация дали има смисъл да пускам ЧХГ, че на 9-тия ден ми предстои изследване с упойка, което не мога да отложа, но поне да настоявам за по-щадяща такава Thinking

# 123
Всичко е индивидуално. При мен на 8- я ден отчете 8.55.

# 124
Здравейте, моля за вашето мнение в петък 19.09  9ти ден след трансфер ЧХГ 331, днес 2532, как расте?

# 125
Може да се види на ехограф щом е над 1500

# 126
Здравейте! На 20ти си направих кръвен тест беше 38.210 минаха 5 дни и пак отидох
резултата беше 644.900 , но пише небременни. попитах на рецепцията и казаха ,че има бременност ,но все още се съмнявам  според вас стойностите показват ли бременност? благодаря 🙂

# 127
Лидия, да, показват!
Добре се вдига хормонът! Simple Smile
Не знам колко ти е закъснението, но скоро трябва да се види и на ехограф. Simple Smile

Последна редакция: сб, 26 сеп 2020, 12:17 от Rocket

# 128
Здравейте мамита искам да попитам при тоЗи резултат какво означават закаснява ми с осем дена и днес направих кръвен тест

Туморни маркери
Test (profile) name   Flag   Result   Measurement   Reference range
total hCG ( общ бета ЧХГ )      <0.200   IU/L

# 129
Здравейте мамита искам да попитам при тоЗи резултат какво означават закаснява ми с осем дена и днес направих кръвен тест

Туморни маркери
Test (profile) name   Flag   Result   Measurement   Reference range
total hCG ( общ бета ЧХГ )      <0.200   IU/L

Отрицателен резултат.

# 130
Здравейте момичета това са ми резултатите на 9 ден след трансфер на 2 ембриона, та въпроса ми е дали е нормално за 2 или са повече от два, защото лекаря ми каза,че има вероятност единият да се раздели на две...

# 131
Здравейте! Днес отново бях на кръвен тест и резултата беше 4278. Още не съм ходила на ехограф, защото ме е страх да не направят нещо на плода и ще изчакам да мине малко време. Въпросът ми е на този резултат г/д на коя седмица отговаря и още един въпрос ме измъчва ако е извън маточно чхг покачва ли се ,защото нямам симптоми на бременност като гадене,умора и тн.. Извинете ме за дългия пост благодаря предварително🙂

# 132
При резултат като твоя задължително се ходи на преглед,няма със сигурност да навреди на плода.Щом нямаш кървене и болки при тези високи стойности,изобщо не трябва да мислиш за извънматочна. Защо не отидеш на преглед?

# 133
  • Пловдив
Нищо няма да му стане на плода от ехографа.

# 134
Здравейте момичета, как ви се струват тези резултати  ЧХГ- 12 ден - 131,80,днес 14ти ден - 256,90, трансфер на 2 ембриончета на по 8 клетки на 4ти ден

# 135
Здравейте момичета, как ви се струват тези резултати  ЧХГ- 12 ден - 131,80,днес 14ти ден - 256,90, трансфер на 2 ембриончета на по 8 клетки на 4ти ден
Мойте бяха на 9 ден след трансфер 560.60 два дена след първият кръвен беше 1418

# 136
Здравейте❣️ За първи път пиша, чела съм някои ваши нещица, но реших да споделя.. в очакване на обратна връзка. Не бях сигурна къде трябва да го споделя, но тук, мисля че отговаря..
Та, на 23ти Септември си направих ЧХГ и открих, че съм бременна, тогава бе 96,34. На 28.09 - Понеделник бях на преглед, при който се откри сакче, на мястото си, 0,46мм. Лекарят ме помоли отново да си пусна ЧХГ и да отида на 2.10, същата седмица - Петък. Отидох, като си бях пуснала вече, бе 179, разлика 5 дни. Сакчето бе 0,64мм и ми каза, че е много рано, много бавно, много неясно, нищо не се знае.. подобни, каза ми пак да си направя.. та, днес пуснах, пак с разлика 5 дни, отчете - 302. Не се обадих, за да му кажа и уговоря отново час, някак не желая да откачам и всяка седмица да се боцкам и гледам.. Не го разбирам защо, все пак.. нали всичко си е на мястото и ако нещо, каквото и да се случи, няма да съм застрашена и т.н. Има ли сред вас, попаднали в подобни, според лекаря и всичко, което изчетох, "ниски стойности и размери" и всичко да си е било реално в норма? Много благодаря за вниманието 🙏

# 137
Здравейте❣️ За първи път пиша, чела съм някои ваши нещица, но реших да споделя.. в очакване на обратна връзка. Не бях сигурна къде трябва да го споделя, но тук, мисля че отговаря..
Та, на 23ти Септември си направих ЧХГ и открих, че съм бременна, тогава бе 96,34. На 28.09 - Понеделник бях на преглед, при който се откри сакче, на мястото си, 0,46мм. Лекарят ме помоли отново да си пусна ЧХГ и да отида на 2.10, същата седмица - Петък. Отидох, като си бях пуснала вече, бе 179, разлика 5 дни. Сакчето бе 0,64мм и ми каза, че е много рано, много бавно, много неясно, нищо не се знае.. подобни, каза ми пак да си направя.. та, днес пуснах, пак с разлика 5 дни, отчете - 302. Не се обадих, за да му кажа и уговоря отново час, някак не желая да откачам и всяка седмица да се боцкам и гледам.. Не го разбирам защо, все пак.. нали всичко си е на мястото и ако нещо, каквото и да се случи, няма да съм застрашена и т.н. Има ли сред вас, попаднали в подобни, според лекаря и всичко, което изчетох, "ниски стойности и размери" и всичко да си е било реално в норма? Много благодаря за вниманието 🙏

Лекарят си измисля- няма как да се види каквото и да било с тези стойности, а хормонът расте твърде бавно за нормално развиваща се бременност, съжалявам. Не искам да ви плаша, но прочетете за извънматочна бременност.

# 138

Лекарят си измисля- няма как да се види каквото и да било с тези стойности, а хормонът расте твърде бавно за нормално развиваща се бременност, съжалявам. Не искам да ви плаша, но прочетете за извънматочна бременност.

Всъщност, той може и да си измисля, ако не бе апарата, на който се вижда всичко, до колкото видях и апаратурата отчита размерите.

# 139

Всъщност, той може и да си измисля, ако не бе апарата, на който се вижда всичко, до колкото видях и апаратурата отчита размерите.

Сак в матката се вижда при ЧХГ над 1000. Ако вижда някаква точка/ сянка може да е всичко.

# 140
Здравейте,
На 01.10 (деня, в който очаквах МЦ) стойностите на ЧХГ бяха 94 mIU/ml.
Към дата 05.10 стойностите са 514 mIU/ml.
Нормално ли се движат според Вас?

# 141
Здравейте и от мен последната ми менстурация беше на 17.08 , първата ми среща с генеколожката ми беше на 24.09 след поредица от отрицателни категорични тестове заже без бледи втори черти.. лекарката ми каза , че не вижда нищо и да продължаваме с опитите след като продължих да имам предменсурални симпти както всеки месец но без менстурация я посетих отново на 30.09 и пак нищо изпрати ме на кръвен единия е направен в петък другия в събота понеже в неделя не работят лаболаториите на първия излезе стойност на ЧХГ 211.0 на следващия излезе 1735.0 има драстично покачване лекарката предположи, че резултатите са толкова рязлични защото са правени в различни лаб., но все пак каза че вс е нормално и тази седмица живот и здраве трябва да се види на вагиналния видеозон . Вие какво мислите

# 142

Здрасти,аз също съм в подобна ситуация и все още не мога да разбера,утре съм отново на кръвен тест и четвъртък на лекар.От 16 .09 . Не знам на кой свят се намирам от притеснение...

# 143
Наистина ли при стойност 179 някой може да види сакче? АЗ Не бих се доверила,особено пък и когато стойностите не се удвояват.Защо се доверявате само на един лекар,не ви разбирам!

Последна редакция: ср, 07 окт 2020, 00:07 от Jaienvie

# 144
Та, на 23ти Септември си направих ЧХГ и открих, че съм бременна, тогава бе 96,34. На 28.09 - Понеделник бях на преглед, при който се откри сакче, на мястото си, 0,46мм. Лекарят ме помоли отново да си пусна ЧХГ и да отида на 2.10, същата седмица - Петък. Отидох, като си бях пуснала вече, бе 179, разлика 5 дни. Сакчето бе 0,64мм и ми каза, че е много рано, много бавно, много неясно, нищо не се знае.. подобни, каза ми пак да си направя.. та, днес пуснах, пак с разлика 5 дни, отчете - 302. Не се обадих, за да му кажа и уговоря отново час, някак не желая да откачам и всяка седмица да се боцкам и гледам.. Не го разбирам защо, все пак.. нали всичко си е на мястото и ако нещо, каквото и да се случи, няма да съм застрашена и т.н. Има ли сред вас, попаднали в подобни, според лекаря и всичко, което изчетох, &quot;ниски стойности и размери&quot; и всичко да си е било реално в норма? Много благодаря за вниманието 🙏
На колко дни закъснение е сте?
Аз на 8 дена моето беше 980 .
На следващата седмица беше 8500
Но се оказа извънматочна.
При вас не расте нормално потърсете друг доктор задължително.

# 145
Здравейте мили момичета 🙂Бихте ли ми помогнали
за този резултат ЧХГ 4278.000 IU/L
На коя седмица отговоря или месец ?