Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Египет /Тема 10/

• 10 727
  • 190
  •   1
Отговори
  • София
Египет /Тема 10/

Стари теми:  
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7
8
9

Последна редакция: пт, 21 авг 2020, 00:33 от Bled

# 1
  • София
Считано от 15.08.2020 г., всички чужди граждани, които пристигат в Египет, са задължени да предоставят негативен PCR тест, направен в рамките на 72 часа преди пътуването.
Изключение ще се прави за чужденци, които имат разрешение за пребиваване /residency/ в Египет и за туристи, които пътуват директно или транзит до летищата „Шарм ел-Шейх”, „Таба”, „Хургада”, „Марса Алам” и „Марса Матрух”.
При кацане на летище Кайро се изисква PCR тест направен до 72 часа преди кацане.
При екскурзии с посещения на Кайро или Луксор - PCR тест 72 часа преди тръгване.
Направа на PCR тест е възможна в местни лаборатории в Хургада или Шарм ел Шейх с цена от около 70 американски долара и с 24 часа изчакване на резултати.
При установяване на заразяване, лицето се поставя под карантина в съответния хотел при по-леки случаи, а при по-тежки случаи - в болнично заведение до напускане на Египет.
При връщане в България, към текущия момент се прилага 14 дневна карантина или направа на PCR тест.
Границите на Египет към съседните страни (без Либия) са затворени за пътувания.
Въздушното пространство на Египет e отворено за редовни международни полети и туристическа дейност от 01.07.2020 г.
Националният авиопревозвач „Egypt air” обяви, че ще изпълнява полети от първата седмица на юли до 13 града в Европа - Амстердам, Атина, Брюксел, Будапеща, Париж, Рим, Милано, Лондон, Франкфурт, Мюнхен, Берлин, Виена и Истанбул (за Истанбул след потвърждение между 24 и 48 часа преди полета на лична електронна поща или по телефон на пътника), като в рамките на следващите няколко седмици ще бъдат добавени и Барселона, Копенхаген, Женева и Мадрид.
Първоначално за туристи ще бъдат достъпни само областите Южен Синай /където се намира курортът Шарм ел-Шейх/, Червено море /Хургада/ и Марса Матрух / на Средиземно море/. Столицата Кайро на този етап е с ограничен достъп за туристическа дейност поради високия брой на заразени с коронавирус.
Туристите, желаещи да пътуват за Египет, трябва да попълнят определена от египетските власти декларация, в която се изисква информация относно пътуванията на съответното лице през последните 14 дни.
http://egypt.travel/media/2376/declaration_form.pdf

# 2
  • Някъде в Европа...
Записвам се! Едно неосъществено пътуване през април до Египет заради вируса...

# 3
Върти ми се в главата нещо Януарско.. Как ще са температурите?

# 4
Ние ходихме януари на круиз по Нил и Хургада.
Трябва си яке. В Хургада беше най-топло.

# 5
А през деня плажува ли се?

# 6
Водата беше студена доста, иначе може да се печеш.

# 7
  • София
Записвам се! Едно неосъществено пътуване през април до Египет заради вируса...
И аз така
Дано идната пролет ме огрее....

# 8
Така се канехме и ние да посетим Египет тази тодина, но май и следващата няма да стане;

# 9
Ние искаме круиз по Нил, но засега Кайро е ограничено за посещения на туристи, а и не се знае докога. Дано сме живи и здрави да си осъществим мечтата догодина!

# 10
От първи септември се изисква тест при влизане в страната.

# 11
От пътувай с мен в частност абакс ми потвърдиха, че ще се пътува и че Кайро работи.
Много страно. Вчера се чух с тях.
Не е ставало въпрос за тестове.
Момчето с туровете по вайбър каза, че луксор даже е отворен

# 12
  • На топло в неговото сърце.
Ние бяхме там миналата година за Коледа.Водата в Хургада на плажа си беше студена, но пък на острова Парадайс беше супер топло.В Луксор също.В хотела имаше три отопляеми големи басейни.Хотела, в който бяхме е Алф Лейла Ве Лейла.Температурата на 24 Декември беше 29 градуса.

# 13
Здравейте момичета,
Ние бяхме в Хургада миналата година ноември месец. Времето беше супер, говорим за температури около 30°. И водата беше супер, макар че за тях тогава е зима и ходят с връхни дрехи и дълги ръкави дори и на жегите през деня.
Един малък съвет относно всичките "екстри", които предлагат туроператорските фирми, като атракции- с моя мъж взехме решение да не се възползваме от "уникалните" им промоции. За сметка на това намерих човек в Хургада, който ни предложи всичките атракции на половин цена от българските им колеги. Всичко сумарно и на двама ни ни излезна, колкото ако бяхме платили за 1 човек през българската фирма.
Опитахме се да питаме гида ни, дали е рисковано да запазваме през местни фирми, при което се почна едно убеждаване, как нищо не се знаело, как те не поемали отговорност и т.н., всичко което може да те накара да размислиш. Обаче ние сме авантюристи и решихме да рискуваме, а това че останахме ДОСТА доволни е наистина меко казано! Имахме постоянна комуникация с човекът, който ни уреди всички екскурзии, даже получихме и 1 безплатна, подарък от тях. Почти за всички ни взимаше с кола, с климатик от хотела и ни връщаше , даже и като такси сме го ползвали на моменти. Дори безплатно ни заведе на един маркет в Хургада за плодове и зеленчуци. Бяхме до Парадайс айлънд, плувахме в подводница, на сафари до бедуинско село, до Луксор, долината на цариците, храмът на Хатшепсут, разходка с корабче по Нил, посещение на бананов остров.
( Една малка скоба само- като запазвате за Луксор, проверете за коя долина става въпрос- на царете или цариците, защото при нас се оказа второто , а ние искахме на царете).
Ако някой иска контакт на въпросния човек, да ми пише, ще се радвам да го предоставя.
Друг съвет, не пиите чешмяна вода. Също така ако оставите 1-2 долара на млмчето, което ви оправя стаяра, съм сигурна,че ще имате всеки ден сменени чаршафи, води и даже хавлиени фигурки. Също така,не ни хареса стаята и етажа, помолихме да ни я сменят и получихме супер гледка към морето на висок етаж. Освен това, не си купувайте нищо от случайни "продавачи" на улицата, почти на 100% по-вероятно е да го намерите по-евтино другаде или просто се пазарете, те много обичат.
В общи линии е това, ако забравям нещо или някой има някакви въпроси, да пише, ще се радвам да отговоря. 😊

# 14
Записче, мечтаем си от доста време за Египет, но с тия вируси няма да е скоро поне докато обстановката не се нормалзира
Някой знае ли до къде стигнаха със строителството на новия музей в Кайро?

# 15
И аз се записвам, с бебе на 6 месеца сме, освен всичко останало. Надявам се мечтата ми да посетя Египет да се осъществи Ноември 2021г. Simple Smile

# 16
Baba Marta,

Аз винаги така правя, и в Индия дори..)

# 17
Имах резервация за Шарм за месец Април 2020 г, отложихме за месец Октомври 2020, сега го отложихме за месец Април 2021, та се чуде това отлагане до кога ли ще продължи...

# 18
Вие ли отложихте или от агенцията?

# 19
  • Стара Загора
Вдъхвам живот на темата. Animal Dromedary Camel Grinning Изчетох всички теми и коментари. Благодарение на всички Вас си изготвих списък, който се надявам да бъде полезен на още много хора. Blush Моля, КОРИГИРАЙТЕ и ДОПЪЛВАЙТЕ всичко, за което аз не съм се сетила и особено последните графи: "ГИДОВЕ" и "ХОТЕЛИ С ДОБРИ ОТЗИВИ" за всяка дестинация (Кайро, Хургада, Луксор, Шарм Ел Шейх и други). Мисля да пътувам Кайро-Хургада април 2021 година, надявам се да е възможно и да има добри оферти тогава. Приятно четене! Hug

ПЪЛЕН СПИСЪК ЗА ПЪТУВАНЕ

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО:
- Паспорти
- Лични карти
- Телефони
- Зарядни
- Преносима батерия със зарядно
- Фотоапарат - професионален, със зарядно и няколко карти (по възможност)
- Роуминг - вижте какви са условията на мобилния оператор (обаждания/смс)
- Пари: Вземете ЕВРО и ги обменете там само в БАНКА, парите да са на дребно, НЕ връщат ресто!
(НЕ приемат стари банкноти, трябва да са след 2009, дори след 2013)
- Да си купим раници от Али Експрес - специални против кражба и с USB зарядно
- Да си купим органайзер за пари и документи, с джобове - залепя се около талията, против крадци
- ПЪТЕВОДИТЕЛ - при кацане на летището от щанда на Министерство на туризма карта на Египет
- Проверете прогнозата за време МАЛКО преди тръгването си
- Цигари и запалки (Цигари могат да се закупят и от летището там, дори са по-евтини от нашите)
- Само ключовете за вкъщи и една карта с пари (при необходимост)

ВОДА И ХРАНА:
- Вода в РЪЧНИЯ багаж, 1.5 л за всеки
- Храна - сандвичи, ядки, сухари, сладко и т.н.
- Кафе 3в1 - кафето там НЕ е хубаво, за 3в1 използвайте само МИНЕРАЛНА ВОДА, не от чешмата!

ДРЕХИ, ОБУВКИ И ДРУГИ:
- Топли дрехи за вечерно време, става много студено - след 16:00 ч (В АВТОБУСИТЕ Е СТУДЕНО!)
- Памучни леки блузи и панталони, НЕразголени дрехи за останалата част от деня
- Обувки: удобни затворени; сандали и чехли за хотела
- Надуваеми възглавнички за врата
- Шапки с козирка
- Лента за сън
- Пижами
- Бански

КОЗМЕТИКА И АКСЕСОАРИ:
- Четки и паста за зъби  + кутия за сухранение
- Конец за зъби
- Вода за уста
- Тапи за уши (За тези, които имат проблемни уши)
- Пудра за коса (Слага се в корените при мазна коса, в случай, че нямаш възможност за душ)
- Черен спрей за коса (При наличие на бели косми, поникнали корени или сивкав цвят от пудрата)
- Гримове и гребен
- Шнорхели и очила
- Мицеларна вода и тампони (В малки шишенца, за да не се утежнява багажът)
- Слънцезащитен фактор 50+ за лице / Фактор 30+ за тяло / Фактор 30+ плажно масло
- Слънчеви очила + кърпички и спрей (Ще се надраскат от пясъка и вятъра)
- Ластички
- Сешоар (Проверете в хотела дали има сешоари в стаите, ако няма, вземете)
- Спрей против комари
- Тоалетна хартия/Сухи кърпи (Тоалетните са ужасни, трябва да носиш много хартия в раницата си)
- Мокри кърпички със спирт (Винаги си бършеш ръцете след като си пипал пари)
- Дезинфектанти
- Бял шум (Малка тонколона, която да заглушава силния шум отвън в комбинация с тапите за уши)

ЛЕКАРСТВА И ДРУГИ:
- Маски
- Лепенки
- Марли
- Превантивно взимайте една таблетка/прахче ентерол на ден
- Гавискон (Вземете си преносими пакетчета, в случай на киселини)
- Пиене на авирон рапид МЕСЕЦ преди отпътуването
- Одорекс Foot (Препарат против изпотяване, нанасяте 10 дни ПРЕДИ заминаването)
- Упсарин (Превантивно и след обикаляне – срещу мускулна треска)
- Бисептол (Ако ви заболи гърло)
- Орофар (Ако ви заболи гърло)
- Трахизан (Ако ви заболи гърло)
- Ацикловир (Ако ви излезе херпес)
- Имодиум (Против разстройство)
- Аулин (При силни болки)
- Спазмалгон (Менструални болки)
- Парацетамол (При температура)
- Колдрекс (При симптоми на грип)
- Отипакс (При болки в ушите)
- Ксилометазолин (При запушен нос)
- Би-Профенид (При главоболие)
- Прополис (Гаргари за гърло, противогрипно средство)
- Ленено масло (Пие се след прополиса)
- ANTINAL (Купува се от техни аптеки - при разстройство)
- Ампули с колаген (Там са на добри цени, бяла продълговата кутия, на която пише Collagen на EVA)

ДРУГИ:
- Книги
- Игри / Карти

СЪВЕТИ:
- Винаги гледай има ли цени по стоките и СИ ГИ СМЯТАЙ САМ, защото продавачите лъжат!
- БРОЙ си покупките предварително, когато ти ги опаковат си прибират 1-2 бройки обратно!
- Най-евтините сувенири са около пирамидите и в Луксор, като цяло около забележителностите
- Ако ти се разкрещят, когато се пазариш – това е номер, направи се, че си тръгваш, ще те догонят
- Ако купуваш злато и нямат лупа, за да видиш изписаните карати има нещо съмнително!
- Интернет карта 16GB се купува от летището веднага като вземете куфара (на Ориндж и Водафон)
- При езда на камили бъди с панталон, иначе ще си ожулиш много краката!
- Преди езда се разбери кое ВЛИЗА в цената, често за сваляне от камилата ти искат ОЩЕ пари!
- Забранено е да не снимам летища, военни обекти и жени!
- НЕ чупи корали и НЕ ги изнасяй от страната, могат да те осъдят!
- Интернетът е безплатен само в лобито на хотела, за стаите се заплаща допълнително
- Пари и документи винаги в теб - краде се дори в стаите на 5-звездните хотели, или да са в сейф
- НЕ яж небелени плодове и зеленчуци, мий си ги сам с МИНЕРАЛНА ВОДА
- НЕ пий напитки с лед, водата там е мръсна!
- НЕ пий чешмяна вода!
- НЕ яж риба тон и съмнителни сирена!
- Мий си зъбите с МИНЕРАЛНА ВОДА
- На летището НЕ оставяй да ти носят багажа - ще искат бакшиш
- Носете си шнорхел, плавници и очила - там се заплащат по 5 долара и + това са пипани от друг
- Купете си фотоапарат за подводни снимки
- Оставете МЯСТО В КУФАРА за покупки на връщане
- Приготви си дребни за бакшиши 30 по 1 ДОЛАР - там ценят само доларите като бакшиш
- Поискай КАРТА на хотела и ПОДРОБНА програма по часове от тур оператора
- При пристигане вземете телефона на българския и египетския водач в случай, че се изгубите
- Ако пушите наргиле, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО искайте нов накрайник, отворен пред вас!
- Винаги след пипане на пари – мокра кърпа + дезинфектант
- Ако купувате статуи - ПИТАЙТЕ ВОДАЧА дали е тази, която ви казват, понеже има много фейкове
- Предварително си принтирайте инфо за обектите, понеже гидовете може да говорят на руски
- При нощувка в Делта Пирамидс в Кайро, стаята да НЕ е с гледка към пирамидите, много е шумно!
- НЕ пътувайте на юг в близост до границата със Судан - опасно е!

ИНТЕРЕСНИ МЕСТА:
Кайро:
- Пирамидите в Гиза (Не си заслужава влизането вътре – тесен и стръмен коридор с празна стая)
- Червената пирамида (Заслужава си влизането, било много красиво)
- Музея в Кайро (Златото на Тутанкамон)
- Зала на мумиите (Плаща се САМО с местна валута)
- Cairo Tower
- Хелиополис
- Мемфис
Луксор
- Храма Карнак
- Долината на Царете
Хургада
- В центъра на Хургада има офис на Томас Кук, предлагат се най-разнообразни екскурзии!
- Бедуинско селище в пустинята + сафари в пустинята и вечеря
Райско остров - през червено море и шнорхелинг
Шарм Ел Шейх - В Наама Бей има хубав клуб „ПАША“ и „Хард Рок кафе“ (има го и в Хургада)

НЕЩА ЗА КУПУВАНЕ И ОПИТВАНЕ:
- Арафатка / Скарф - чалма около главата, има ги при Бедуините, молите да ви я сложат правилно
- Жълто сирене - било много вкусно
- Студен чай от каркаде (хибискус), но НЕ преди лягане – няма да може да заспите
- Фреш от манго
- Питки

ПОЛЕЗНИ ДУМИ:
- МАрхаба! - Здравей
- Айза МАя - Искам вода
- СалЯм! - Довиждане
- ШУкран! - Благодаря
- Ла, шУкран! - Не, благодаря
- Емши! - Изчезни

ТУР ОПЕРАТОРИ:
- Тез тур
- Алма тур
- Аполо
- Караджъ

ГИДОВЕ:
- Хургада - Хазим +201283172814 VIBER (Кажете, че Иван Иванич от България Ви е дал телефона)

ХОТЕЛИ С ДОБРИ ОТЗИВИ: - ДОПЪЛВАЙТЕ

Благодаря отново на ВСИЧКИ, през всички тези години! Hug

# 20
Някой да знае Януари ще има ли чартъри?

# 21
  • Някъде в Европа...
. Burn It to the Ground , признавам, че не изчетох всичко докрай, но парите не са ли долари? (То така и не отидох и Караджъ още и парите не са върнали, но като се готвех обмених долари по 1)

# 22
Хора, имам една дилема, та се чудех дали може да ме посъветвате. Вчера ми казаха, че от днес не съм на работа, и естествено вече разполагам с доста свободно време. Имам неосъществена почивка за Египет от март и се чудех дали пък да не доплатя и да замина края на декември, че да видя вече този сфинкс и някоя камилка, че се не трае или да изчакам по-мирни времена... Следващите дати за записване са чак март. Не знам въобще дали се провеждат екскурзии до пирамидите, камили дали въобще са изкарали по плажа, каква точно е ситуацията, та всякакви мнения и опит ще са ми полезни. Благодаря предварително!

# 23
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
наскоро ми попадна пакет "нова година в Египет".
https://ekvator.bg/pochivka/nova-godina-kairo-i-hurgada-sus-samolet/625

# 24
Да, почивката за Нова година с Екватор ще се състои.Ние ще летим с тях на 27.12  .Вече нямам търпение,защото трябваше да сме там за Коледа, но заради ИП ни я отложиха за НГ .

# 25
Много ми харесва начина, по който  компактно са представени най-необходимите неща, браво за труда на Burn It to the Ground , Ние имаме неосъществена резервация за круиз по  Нил от март 2020 , но вместо нея сега разполагаме с ваучер за където си искаме от АБАКС,  може да бъде добавен в списъка с туроператорите.  Ние обаче си държим за круиз и се надявам до пролетта да се разведри обстановката. Но като гледам май се затяга, вместо да се разведрява. Как е в Египет в момента всъщност?

# 26
Надявам се да е супер.Миналата година бяхме там за Коледа и останахме влюбени във всичко, което видяхме.

# 27
  • Някъде в Европа...
За почиващите на НГ..Това видяхте ли го:

Пуснато е в група Почивка в Египет във ФБ от екскурзовод на Тезтур

# 28
Здравейте , планираме със семейството ми да направим екскурзия в Египет през февруари-март . Моля да ми предложите изпитан туроператор .Благодаря!

# 29
Честита Нова година, пътешественици!

Записвам се засега набързо в тази тема, защото ни е актуална, т. к. заявихме пътуване за Египет 8 дни/ 7 нощувки от 17.04.21г. - т.е. съвсем скоро, което силно се надяваме да се осъществи. Разбира се със съответните застраховки е при заболяване, вкл. ковид и платени от туроператора ПСР тестове за двете посоки, с малък депозит от 50.00 лв., който подлежи на възстановяване до 14 дни при съответните предпоставки.
Ще изчета предишните теми довечера за обща информация, особено най-актуална такава във връзка с пътуванията. Иначе четох в други форуми до сега, говорихме и с познати, били на такава екскурзия, ще видя и тук какво още има и ще сравня. В тази тема Burn It to the Ground е направил/а полезно обобщение, за което лично благодаря.

# 30
  • Пловдив
#judy ще може ли да напишете тук в темата или като лично съобщение повече за екскурзията, която сте резервира ли + линк Simple Smile

# 31
Направо пускам линк, виж застраховката  хубава е. А фирмата сме ползвали два пъти и сме бивали доволни. Лично аз не съм фен на единният избор на правилна фирма. Не смятам, че има такава. Затова и се въздържам от препоръки. Гледам да ми хареса екскурзията, цената и да са ми удобни датите. На мен и на мъжа ми да ни харесат. Останалото е на късмет.

Спряхме се на тази оферта:

https://www.odans-travel.com/pochivka/592/%7C535%7C53%7C/0/%D0%B … 2021-%D0%B3-.html

Другият полет е от София - за където има група:

https://www.odans-travel.com/pochivka/592/%7C535%7C53%7C/0/%D0%B … 2021-%D0%B3-.html

Молим се само да се проведе!!!

Последна редакция: пн, 04 яну 2021, 19:09 от Judy

# 32
  • София
Дори не смея да разгледам отново моята несъстояла се екскурзия по Нил  Sad
Така ми се иска да отида този април....

# 33
  • Горна Оряховица
Направо пускам линк, виж застраховката  хубава е. А фирмата сме ползвали два пъти и сме бивали доволни. Лично аз не съм фен на единният избор на правилна фирма. Не смятам, че има такава. Затова и се въздържам от препоръки. Гледам да ми хареса екскурзията, цената и да са ми удобни датите. На мен и на мъжа ми да ни харесат. Останалото е на късмет.

Спряхме се на тази оферта:

Другият полет е от София - за където има група:

Молим се само да се проведе!!!
Никъде не пише датите за 2та варианта от Варна с Кацане в Кайро и в Хургада? вие на кои дати ще бъдете?

# 34
Пише. Отваряш на април, линкът е от календара за април, и виждаш екскурзията, пише 17.04. Описана е по дни подробно. Вкл. отпътуването. Друга от Варна до там такава няма. Съответно същата с тръгване от София е на 3.04 и 17.04.
Ако искаш за друг месец, отваряш горе календара на който месец искаш.
https://www.odans-travel.com/calendar.php?P=5
Календар април:
https://www.odans-travel.com/calendar.php?mes=4

# 35
  • Горна Оряховица
Jady мерси Simple Smile
Аз след дълго разглеждане на оферти се спрях на
https://exoticholiday.bg/ekskurzii-egipet/Kruiz-Po-stapkite-na-F … noshtuvka-v-Kajro)
Няма включена застраховка отмяна на пътуване, но пък цената е 1380лв.
Застраховката за 3мата с малката излиА 230лв, което излиза същото като крайна цена, като при екскурзията на агенцията, която е харесала Jady.
За дата избрах от 03.03 до 10.03. Искам да е по-хладно и приятно за разглеждане, тъй като избрахме варианта 2 нощи Хургада, 4 нощи на круйза и една нощ в Кайро с директен полет до там.
Датата все още не е потвърдена, но се надявам да се запишат още хора до крайния срок, защото другите дати вече не са ни удобни.
Чакам с нетърпение да дойде време 😍

# 36
Споделете хотели в Шарм, които са ви харесали и сте останали доволни. Аз препоръчвам Charmillion, но искам да видя и други.

# 37
Джейни, дано се осъществи!
Колко е голямо детето?
Нашето е на 14 и си е голям човек вече. Smile
Чакаме снимки!!! Ако сте първи, да повлечете крак!

# 38
  • Горна Оряховица
Джейни, дано се осъществи!
Колко е голямо детето?
Нашето е на 14 и си е голям човек вече. Smile
Чакаме снимки!!! Ако сте първи, да повлечете крак!
На 5 и половина...във вихъра си 🤣
Дано,дано ... ще бутна и един пътепис, ако остане повечко време Simple Smile

# 39
Ох, ние се завърнахме от Новогодишната програма и вече сравнявам цените по агенциите за да резервирам за априлската ваканция.

# 40
Ох, ние се завърнахме от Новогодишната програма и вече сравнявам цените по агенциите за да резервирам за априлската ваканция.

Къде ходихте, дайте отзиви. Защо никой не споделя хотели в които е бил и е останал доволен?

# 41
  • Горна Оряховица

PCR тестове къде правихте и каква беше цената? И на връщане в Египет ли ги правихте тестовете или като се върнахте?

# 42
  • Стрелбище-в пряк и преносен см

PCR тестове къде правихте и каква беше цената? И на връщане в Египет ли ги правихте тестовете или като се върнахте?
По програмите на Тез тур се правят в Рамус 48 часа преди заминаване и веднага след пристигането, организирано, пак там. Цената преди Нова година беше 80лв с ваучер, който дават, когато за останалите беше 120. Сега мисля, че е 50лв

# 43
Здравейте,за 4 път посещавам Египет.Две години за Коледа,една през Април и тази година за НГ.

Уточнявам за България Тез тур и АБАКС организират Египет.Тез тур продава директно на клиента, а Абакс на ТА и затова цените са малко по завишени.Пътували сме и с двете фирми.Ако гледате на сайтовете им ще видите, че има и разлика в предлаганите хотели.Тез тур имат на място гидове, които живеят там. А на ТА Абакс пътуват с нас от България.Тез тур ви чакат на летището с техни автобуси, а Абакс с автобуси на TUI. От пакетите на Абакс сме купували от ТА Екватор-те са подизпълнител.

През Април преди 2 години бяхме в Jungle Aqua Park - хотел на втора линия със собствен аква парк от веригата Albatros. 3 отопляеми басейна през зимния период и още много неотопляеми на огромната територия, на която е разположен. Из целия хотел множество изкуствено направени диви животни в реален размер стоят покрай вас.Добре поддържан и сгради като малки къщички тип бунгало на един или два етажа със страхотни тераси.Стаите просторни с огромни легла.Множество ресторанти и барове като за All inclusive/ АИ/.Храната разнообразна и много вкусна.Магазинчета за сувенири,бижута и аптека също.На плаж ходите с бусче, като плажа е общ за двата хотела-този и следващия Alf leila we leila , за когото ще пиша.Плажа е каменист и ще ви трябват обувки.На плажа бар-бургери,пица,картофки,салати,плодове и напитки-вода,бира,алкохол и безалкохолни напитки.Водата в морето е топла 24-25 градуса,а на въздуха 30-33 градуса.Това за Великден.

Били сме в Alf leila we leila за Коледа миналата год./тази год. заради Ковид не работи.Работи Jungle Aquа Park, който е съседен/.Този хотел го взехме по препоръка на агентката на Тез Тур./-и този е на втора линия. Хотелската част ниски сгради на два етажа в стила на 1001 нощ.Отново от веригата Albatros, 2 отопляеми басейна през зимата и един детски.Останалите със студена за това време вода.Температурата навън е 25-26 градуса, а на морската както писах по-горе делят общ плаж с Джънгъла около 18 градуса.Страхотен рибен ресторант залепен за основния,1 ала карт с арабска кухна.Суши,италиянски,китайски отворени вечер без резервация.Страхотна организация за коледната вечеря-1 500 човека в една огромна шатра направена за събитието, а по периферията храна за всеки вкус без свинско.От пиле мляко.За 4* супер хотел. На територията на хотела собстрен музей с експонати-мумия,статуетки на египетските фараони и т.н,магазинчета и аптека.Има огромна арена с отворена и остъклена част, на която се провежда шоу от 1001 нощ, за което другите хотели от веригата плащат по 50долара за посещение.Струва си всеки лев, който платихме .

Отново за Великден 29 април в Albatros Citadel.Хотел на първа линия със собствена марина за яхти.Сградите са стъпаловидно разположение.Целия хотел е с концепция на римски замък,стаите отвътре с камъни и плотове за маса от нещо като гранит.Отвън е същото все едно е врязан в скалите.Като Колозеума е...Една огромна основна сграда, в която са разположени основния ресторант,рецепция,фитнес,конферентна зала...На второ ниво има външни джакузита 15 мисля- като 4 отопляват през зимата. Инфинити басейн към морето.Не помня точно колко са другите басейни.Плажа около 1 км,с хубав пясък.Има огромна статуя на Посейдон на брега.Има уединеност на плажа и риф за разглеждане на морския свят.Храната е супер вкусна.

И накрая тази НГ с Екватор в Desert rose - страхотен хотел на първа линия със собствена изкуствено изградена лагуна .Един отопляем басейн,3 ала карт ресторанта-ливански,мексикански и рибен са без да се заплащат, но с резервация.Един италиянски платен.Огромна територия с цветя и цветни дървета.Аз съм влюбена в това място.Огромен басейн с олимпийски размери.И още два нормални.5 бара,основен ресторант,два снек бара,амфитеатър и зимна градина, в която прожектират анимация за децата,а след 12 се превръща в дискотека.Триетажни сгради в няколко корпуса,на плажа едноетажни и къщички.Храната разнообразна, но ако не беше Ковид си представям какво щеше да е.Вечерта в рибния ресторант направо дето не си облизахме купичките от супата, никога досега не бях опитвала по-вкусно нещо.Има риф и марина за яхти.Директно пред хотела има търговска улица с различни магазинчета.Стаите широки,баните и те.Ох...... ИСКАМ ПАК.

П.П. Всички хотели от веригата Албатрос са страхотни-чистота,храна,обслужване....

Последна редакция: чт, 14 яну 2021, 17:17 от denissa22

# 44
  • Горна Оряховица
Ох, не знам защо почти никоя агенция не предлага екскурзията с вътрешен полет от/до Кайро. Не искаме опция с влак или автобус. Само Караджъ турс и ЕкзотикХолидей и Бохемия предлагат, но за датата, която ме устройва няма още група.
...та чакаме си потвърдени Simple Smile

# 45
  • Някъде в Европа...
denissa, благодаря! Април трябваше да сме в Jungle..толкова го чакаше детето този хотел с големия аквапарк, но не...😢

Между другото - Караджъ турс, заедно с Оникс и мисля Бохемия, също имат собствена програми за Египет - или поне пролетта имаха. Трябваше да сме с Караджъ турс. В сайта им нямаше обявен х.Jungle, но аз държах на него точно, и ми дадоха цена за него...Избрах програма 6+1...
И да подчертая - Караджъ все още не са ми върнали пълно платената сума + доп. екскурзии за неосъществената почивка - минаха над 6 м от деня, в който ми изпратиха кредитно известие (средата на юни; почивката ни трябваше да е от 14.04)...

# 46
  • Горна Оряховица
denissa, благодаря! Април трябваше да сме в Jungle..толкова го чакаше детето този хотел с големия аквапарк, но не...😢

Между другото - Караджъ турс, заедно с Оникс и мисля Бохемия, също имат собствена програми за Египет - или поне пролетта имаха. Трябваше да сме с Караджъ турс. В сайта им нямаше обявен х.Jungle, но аз държах на него точно, и ми дадоха цена за него...Избрах програма 6+1...
И да подчертая - Караджъ все още не са ми върнали пълно платената сума + доп. екскурзии за неосъществената почивка - минаха над 6 м от деня, в който ми изпратиха кредитно известие (средата на юни; почивката ни трябваше да е от 14.04)...
Аз четох тук във Форума, че има доста недоволни от Караджъ. При тази несигурна обстановка, ако ще запазвам и ще плащам капаро, гледам да сериозна фирмата, че после как се взимат дадени пари...😒
denissa тормозиш ли ги тия хора, как 6 месеца ще те мотат?

# 47
Ох, не знам защо почти никоя агенция не предлага екскурзията с вътрешен полет от/до Кайро. Не искаме опция с влак или автобус. Само Караджъ турс и ЕкзотикХолидей и Бохемия предлагат, но за датата, която ме устройва няма още група.
...та чакаме си потвърдени Simple Smile

Има и с полети:

https://www.bohemia.bg/p/%D0%92%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0 … D0%90/6000004118/

"Кайро – Асуан – Ком Омбо – Едфу
Ранна закуска (или сух пакет). Трансфер до летището в Кайро за директен вътрешен полет до Асуан, изпълняван от авиокомпания "Nile Air" в 08:00 ч. Кацане на летището в Асуан в 09:25 ч. ",

но ние си искаме влак - със самолети сме летели, но моите във влак не са спали. Аз съм. Smile

Не се навивайте за определена агенция. Има много, които предлагат на практика едно и също. Гледайте си дати и удобни условия. Другото е на късмет.

# 48
  • София
Отново за Великден 29 април в Albatros Citadel.Хотел на първа линия със собствена марина за яхти.Сградите са стъпаловидно разположение.Целия хотел е с концепция на римски замък,стаите отвътре с камъни и плотове за маса от нещо като гранит.Отвън е същото все едно е врязан в скалите.Като Колозеума е...Една огромна основна сграда, в която са разположени основния ресторант,рецепция,фитнес,конферентна зала...На второ ниво има външни джакузита 15 мисля- като 4 отопляват през зимата. Инфинити басейн към морето.Не помня точно колко са другите басейни.Плажа около 1 км,с хубав пясък.Има огромна статуя на Посейдон на брега.Има уединеност на плажа и риф за разглеждане на морския свят.Храната е супер вкусна.

И накрая тази НГ с Екватор в Desert rose - страхотен хотел на първа линия със собствена изкуствено изградена лагуна .Един отопляем басейн,3 ала карт ресторанта-ливански,мексикански и рибен са без да се заплащат, но с резервация.Един италиянски платен.Огромна територия с цветя и цветни дървета.Аз съм влюбена в това място.Огромен басейн с олимпийски размери.И още два нормални.5 бара,основен ресторант,два снек бара,амфитеатър и зимна градина, в която прожектират анимация за децата,а след 12 се превръща в дискотека.Триетажни сгради в няколко корпуса,на плажа едноетажни и къщички.Храната разнообразна, но ако не беше Ковид си представям какво щеше да е.Вечерта в рибния ресторант направо дето не си облизахме купичките от супата, никога досега не бях опитвала по-вкусно нещо.Има риф и марина за яхти.Директно пред хотела има търговска улица с различни магазинчета.Стаите широки,баните и те.Ох...... ИСКАМ ПАК.

П.П. Всички хотели от веригата Албатрос са страхотни-чистота,храна,обслужване....
Благодаря за подробните отзиви, denissa22. Би ли разказала малко повече за рифовете на Albatros citadel и Desert rose. С понтон ли се стига до рифа, какви рибки има, има ли корали и т.н.? Каква е дълбочината? И въобще всичко, което се сетиш.

# 49
  • Някъде в Европа...

Аз четох тук във Форума, че има доста недоволни от Караджъ. При тази несигурна обстановка, ако ще запазвам и ще плащам капаро, гледам да сериозна фирмата, че после как се взимат дадени пари...😒
denissa тормозиш ли ги тия хора, как 6 месеца ще те мотат?
Аз съм с парите 😃..Ами така - законово са в правото си...Миналата година Валери Симеонов вкара поправка в закона в края на извънредното положение, на 12 май, че срокът за връщане на парите от провалени екскурзии заради ИП се променя от 1 месец на 1 година 😈 - прословутия член 25...Ако прочетете предните ми публикации, ще видите колко перипетии имах с тях и колко дълго се борих (почти 3 месеца), докато се съгласят да ми върнат парите, а не да ми пробутват ваучер или смяна на дата (ско ставаше въпрос за капарото, може би, бих се съгласила, но за пълна сума - не)

# 50
  • Пловдив
Здравейте, и аз планувам да направим пътуване през Март 6+1, но се чудя коя агенция да избера. Моля ви за коментари относно:
- Dream Holidays
- Top Travels
- Aloha Travel
- Бохемия
- Аква тур

Кои са доказано по-добрите агенции и кои според вас са затруднени в момента и пред фалит.

# 51
Здравейте, и аз планувам да направим пътуване през Март 6+1, но се чудя коя агенция да избера. Моля ви за коментари относно:
- Dream Holidays
- Top Travels
- Aloha Travel
- Бохемия
- Аква тур

Кои са доказано по-добрите агенции и кои според вас са затруднени в момента и пред фалит.

За Египет аз си резервирам през http://www.turquoisedreams.bg

Много съм доволен, те работят с тез тур и с абакс. Голямо търпение има това момиче Ева, аз съм овен и гледам всичко да ми е изпипано, тя винаги се съобразява с желанията ми.

# 52
За да се направи сравнение, човек трябва да е ползвал всичките. Аз съм ползвала от посочените само Бохемия, както и други, които не си посочила, но до сега оплаквания от никого нямам. Smile

# 53

Благодаря за подробните отзиви, denissa22. Би ли разказала малко повече за рифовете на Albatros citadel и Desert rose. С понтон ли се стига до рифа, какви рибки има, има ли корали и т.н.? Каква е дълбочината? И въобще всичко, което се сетиш.
Включвам се веднага-В Албатрос Цитадел има понтон доста навътре в морето,виж на снимки в нета. Рифа е добър има доста риби, на които въобще не знам името.
В Дезерт роус няма понтон, но от бара който отделя лагуната и в двата края се влиза в морето и има отбелязани с флагчета места к огромни корали и докато си пиехме коктейлите ги наблюдавахме гмуркачите.Риби има и в самата лагуна.
Опитах се да кача снимки, но всички файлове са над позволеното и затова не можах.Не ми се занимава да ги конвертирам.
За шнорхелинг по принцип си взимаме екскурзия до Райски остров и там наблюдаваме и плуваме на воля.Имам страшно много клипчета с Go Pro, но всичко е снимано на 4К и не знам дали ще е възможно въобще да се качи.

# 54
  • Beyond the Frontiers
Аз лично между двата предпочитам Desert rose. По-централно разположен е. Има къде да се разходиш и извън него.
П.П. имам доста лични снимки и от двата хотела от ноември месец. Ще пусна линкове.
Здравейте, и аз планувам да направим пътуване през Март 6+1, но се чудя коя агенция да избера.
Погледнете програмите и на Абакс.
Никой не може да ви каже, коя фирма в какво финансово състояние е. За част от посочените от вас от години се говори, че всеки момент ще фалират. Част от фирмите организатори на пазара вече са фалирали веднъж, но под друго име.
По-скоро вижте условия за аванс и анулация.

Топъравелс, Алоха, Бохемия нямат техни програми. Туроператор е друг. Те са агенция, т.е. посредник и нямат отношение по темата фалит.

Последна редакция: нд, 17 яну 2021, 19:17 от Galactic Voyager

# 55
  • Sofia
Скрит текст:
Аз лично между двата предпочитам Desert rose. По-централно разположен е. Има къде да се разходиш и извън него.
П.П. имам доста лични снимки и от двата хотела от ноември месец. Ще пусна линкове.
Здравейте, и аз планувам да направим пътуване през Март 6+1, но се чудя коя агенция да избера.
Никой не може да ви каже, коя фирма в какво финансово състояние е. За част от посочените от вас от години се говори, че всеки момент ще фалират. Част от фирмите организатори на пазара вече са фалирали веднъж, но под друго име.

Топъравелс, Алоха, Бохемия нямат техни програми. Туроператор е друг. Те са агенция, т.е. посредник и нямат отношение по темата фалит.
В случай, че резервираш през посредник, договорът не се ли сключва с основния туроператор (организатора)?

# 56
  • Beyond the Frontiers
Скрит текст:

В случай, че резервираш през посредник, договорът не се ли сключва с основния туроператор (организатора)?
Да, договорът е тристранен: клиент, туристическа агенция, туроператор.
Цялата отговорност за пътуването се носи от туроператорът. Туристическата агенция може да ви бъде изключително полезна в няколко аспекта: да ви помогне при избор на точна програма. Да ви помогне при избор на точен хотел. Да ви помогне при избор на точен туроператор, когато работи с всички на пазара.
Туроператор, който организира програмата ще има интерес да ви продаде собствен продукт.
Ползването на посредник (туристическа агенция) е с идеята, че той е нещо като брокер. Работи с всички, познава всички и цени всеки клиент...Че търси най-добър вариант за клиента, ще се опита да даде максимална информация.

# 57
  • Sofia
Галактически пътешественик, Благодаря. Simple Smile За туристическия агент сте права, но тук много зависи от агента, дали иска да си свърши качествено работата, или само да вземе комисионната. Заради един такъв "качествен" агент, всячески избягвам един определен туроператор. Уж всичко беше наред, а когато се издъниха нещата, само вдигане на рамене и увъртания от рода на "аз съм само посредник, от мен нищо не зависи, трябва да се оправяш с ТО, с него ти е договорът." След този случай, много внимателно проучвам и избирам с кой точно да пътувам. Simple Smile

# 58
  • Beyond the Frontiers
Галактически пътешественик, Благодаря. Simple Smile За туристическия агент сте права, но тук много зависи от агента, дали иска да си свърши качествено работата, или само да вземе комисионната. Заради един такъв "качествен" агент, всячески избягвам един определен туроператор. Уж всичко беше наред, а когато се издъниха нещата, само вдигане на рамене и увъртания от рода на "аз съм само посредник, от мен нищо не зависи, трябва да се оправяш с ТО, с него ти е договорът." След този случай, много внимателно проучвам и избирам с кой точно да пътувам. Simple Smile
Съгласна съм с вас. Аз съм агент и много добре знам, кога и къде мога да натисна и да има резултат. Изключвам ситуацията в момента, защото тук вече нищо не помага.
От друга страна лоялността е взаимен процес. Лоялни клиенти, лоялни агенти.
Важно е и до колко претенциите са основателни. Повярвайте понякога са абсурдни. Т.е. процесът е взаимен. Доверието също.

# 59
  • Sofia
Права сте, доверието трябва да е взаимно.
Скрит текст:
Като клиент винаги си определям бюджет +/- разбира се. Заявявам ясно на какво държа и с какво мога или не да направя компромис. Искам нещата да са точни и ясни, ако има нещо не много ок, искам да знам за да мога да направя информиран избор. Не е много, нали? Не обичам изцепки от сорта, полетът, който трябваше да е обедно време, 2 дни преди почивката (получавайки документите) да научавам, че е късно вечерта. И не, не е сменен часът (лично проверих), винаги си е бил такъв, просто агентът удобно го е премълчал. Simple Smile Проблемът не е, че ме поставиха пред свършен факт (тук вината си е моя), а че подведох и останалите пътуващи с мен. Абсурдни претенции винаги е имало и ще има, и тук е мястото на добрия агент. Simple Smile
Дано скоро да можем да пътуваме свободно и да посещаваме любимите си дестинации.Simple Smile Успешни почивки на всички и нека всеки намери правилния агент или туроператор.

# 60
  • Горна Оряховица
Galactic Voyager коя е агенцията в която работиш? Имате ли комбинирани екскурзии  хургада + круиз + вътрешен полет от/до Кайро.
Притесняваме, че малко агенции предлагат точно този вариант за точно удобните за мен дати, а няма още потвърдена група и не знам с тези PCR тестове на обратно към БГ как става организацията. Можем ли като кацнем и се върнем вкъщи на следващия ден да си пуснем тест, но са минали повече от 24ч през които трябва да изпратим към РЗИ отрицателен тест...Frowning

# 61
  • Beyond the Frontiers
Galactic Voyager коя е агенцията в която работиш? Имате ли комбинирани екскурзии  хургада + круиз + вътрешен полет от/до Кайро.
Притесняваме, че малко агенции предлагат точно този вариант за точно удобните за мен дати, а няма още потвърдена група и не знам с тези PCR тестове на обратно към БГ как става организацията. Можем ли като кацнем и се върнем вкъщи на следващия ден да си пуснем тест, но са минали повече от 24ч през които трябва да изпратим към РЗИ отрицателен тест...Frowning
Работя с всички читави: Тез тур, Абакс, Аполо, Емералд, Бохемия...конкретно за Египет такава програма съм виждала при Аполо и Абакс.
Не знам, коя ви е датата, но срокът за потвърждение е 20 дни преди отпътуване...а в момента е тегаво с потвържденията.
Относно теста - трябва да е направен в рамките на 24 часа след влизане в БГ. Имах случай, клиент се връща на 3.01 и си прави тест. Той е готов на 4.01. Пратихме го на РЗИ на 5.01. Свалиха веднага карантината. Няма проблем.
П.П. програмата на Онекс, с полет до Асуан? Има време за потвърждение.

Последна редакция: пн, 18 яну 2021, 19:24 от Galactic Voyager

# 62
  • София
Моето несъстояло се пътуване март 2020 беше точно такова - круизс вътрешен полет и 3 нощувки в Хургада....на Онекс
И в момента го има ,но ме е страх дори да помисля да запазя, въпреки че ми върнаха парите ( трябваше да летя около 20.03.20 а от 13.03 затвориха границите)
Ако все пак се реша- отново при тях ще бъде- много коректни.

# 63
  • Горна Оряховица
Моето несъстояло се пътуване март 2020 беше точно такова - круизс вътрешен полет и 3 нощувки в Хургада....на Онекс
И в момента го има ,но ме е страх дори да помисля да запазя, въпреки че ми върнаха парите ( трябваше да летя около 20.03.20 а от 13.03 затвориха границите)
Ако все пак се реша- отново при тях ще бъде- много коректни.
Колко време отне връщането на парите? Това ме притеснява, че не искам ваучери за следващо пътуване, а да ми се възстанови сумата.
П.с имат потвърдена дата Онекс, но чета противоречиви мнения за тях

Последна редакция: вт, 19 яну 2021, 12:36 от Jeini

# 64
  • София
Да ви кажа честно много бързо...бяха казали до два месеца но ги върнаха за около 10 дни( може да прочетете по назад- бях писала с точност...)

# 65
  • Beyond the Frontiers
След 31.12.2020, ако пътуване се анулира от туроператорът, пари следва да се върнат в 14 дневен срок по закон.

# 66
  • Горна Оряховица
Galactic Voyager  да се възползвам от опита ти...Kissing Face
Застраховка "отмяна на пътуване" към Алианц или Лев Инс да избера? За около 4500лв екскурзия застраховката  е 200лв.
 Армеец /не покрива положителен тест/разболяване преди екскурзията/. Притесняваме, че тестовете май ги пишат ей така положителни или пък стават грешки, но 72ч преди екскурзията трябва да направим PCR тест и с него летим. Ако ми кажат положителен е? На коя застраховка мога да разчитам и мога ли въобще,за да си върна платените пари?

# 67
  • София
Застраховката на Лев Инс е доста по-евтина от тази на Алианц. За други пътувания съм правила, не за Египет.

# 68
  • Beyond the Frontiers
До колкото знам на пазара са 3 фирми с такава застраховка и покритие Ковид: Алианц, Евроинс, Левинс.
Масово колегите ползват Евроинс, така че си струва да се проверят.

Офертите на Абакс за Египет имат включено в цената такава застраховка.

# 69
И аз следя темата за Египет и и имам следния въпрос: До 01 04. обявиха, че няма да има визи, т.е. са безплатни. Но вярно ли е, че това важи само за полети до Хургада, но не и до Кайро?

# 70
  • Горна Оряховица
Минах през SDI...
 за ЛЕВИНС важи, ако по време на пътуването се разболееш от Ковид, но положителния тест преди пътуване не е опция за изплащане на застраховка

ЕВРОИНС
... Какво не покрива застраховката? Не се дължи обезщетение, ако пътуването бъде отменено поради някоя от следните причини: x x x x x Земетресение, екологична катастрофа, пандемия или друго събитие с масови последици;..."
С две думи рискуваш и това е Simple Smile

# 71
  • Beyond the Frontiers
И аз следя темата за Египет и и имам следния въпрос: До 01 04. обявиха, че няма да има визи, т.е. са безплатни. Но вярно ли е, че това важи само за полети до Хургада, но не и до Кайро?
Абсолютно вярно. Виза няма при кацане в Хургада. В Кайро има.

Минах през SDI...
 за ЛЕВИНС важи, ако по време на пътуването се разболееш от Ковид, но положителния тест преди пътуване не е опция за изплащане на застраховка

ЕВРОИНС
... Какво не покрива застраховката? Не се дължи обезщетение, ако пътуването бъде отменено поради някоя от следните причини: x x x x x Земетресение, екологична катастрофа, пандемия или друго събитие с масови последици;..."
С две думи рискуваш и това е Simple Smile
Не съм убедена, че е така и че SDI са разбрали, за какво ги питате...На сайта на Лев Инс изрично пише, че в обхвата на медицинските причини влиза и заболяване от Ковид...Това, което са ви обяснявали е за медицинската застраховка за пътуване в чужбина.
П.П. така написаното изключение е абсолютно точно, защото ако настъпи някой от горните рискове, туроператорът е длъжен да анулира пътуването и да върне парите, или ако вече сте на път, да се погрижи за вашето прибиране. Положителен тест не е същото като риск "пандемия".
Съветвам ви да се консултирате директно със застрахователите.

# 72
Джени, не съм чувала за Онекс лично нищо, но за всеки ще протеш какво ли не.
Гледай просто условията и застраховките да са ви наред, съобразно вашите изисквания и това е. Гаранции пълни никъде няма.
Късмет и да пишеш с добри новини и снимки!

# 73
Аз резервирах през Тез Тур за 03 Април в Дана Бийч в Хургада.Дано всичко е наред.

# 74
  • Beyond the Frontiers
Аз резервирах през Тез Тур за 03 Април в Дана Бийч в Хургада.Дано всичко е наред.
Чудесен хотел. Организацията с Тез тур е на ниво. Към момента няма пречки да се пътува.

# 75
  • Горна Оряховица
Правихте ли някакви застраховки за отмяна на пътуване и към коя фирма?
Аз още съм на 2 акъла, искам за имам застраховка, че ако ми пишат положителен тест ще стане интересно. Ама и да е наистина застраховка,не да ми кажат, че важи после...

# 76
Питах за застраховка,но агентката ми каза ,че ако по време на теста се окажа положителна ще ни върнат парите.Такава била политиката на фирмата им.Докато Абакс си я включват в цената.

# 77
  • Beyond the Frontiers
Питах за застраховка,но агентката ми каза ,че ако по време на теста се окажа положителна ще ни върнат парите.Такава била политиката на фирмата им.Докато Абакс си я включват в цената.
Бихте ли споделили на кой туроператор е тази политика.

# 78
Тез тур

# 79
  • Горна Оряховица
Аз пък днес си капарирах Египет за 03.03 и след вчерашната нова, поредна, абсурдна заповед, от агенцията ме увериха, че както на Нова година ще организират тест в Хургада преди обратния полет за БГ.

# 80
При нас теста беше в БГ на връщане,от летището ни взе автобус и веднага в Рамус-Дружба.

# 81
  • Beyond the Frontiers
При нас теста беше в БГ на връщане,от летището ни взе автобус и веднага в Рамус-Дружба.
Снощи излезна нова заповед. При влизане трябва да се предоставят резултатите от PCR тест иначе 10 дена карантина.
Колегите днес се консултират с юристи и министерствата, за да се търсят варианти.
Още снощи един от собствениците на голям туроператор обяви, че ако остане така, ще се организират тестовете в Египет.

Официално го няма никъде обявено. На практика всички ТО процедират така.

# 82
И ние сме за 03.03. ще видим какво ще стане , за 100 човека пасажери ще измислят нещо - къде ще ни тестват .

# 83
Ние сме края на април. Има време за всякакви промени. Не го мисля изобщо от сега. Циркът е всеки ден с ново представление.

# 84
  • Горна Оряховица
И ние сме за 03.03. ще видим какво ще стане , за 100 човека пасажери ще измислят нещо - къде ще ни тестват .
Казаха ми , че на Нова Година са ги тествали в Хургада, тъй че има си вариант, стига Министъра да не измисле нещо ново от днес за вчера.
Вие с коя агенция сте? Simple Smile

# 85
Казаха ми , че на Нова Година са ги тествали в Хургада, тъй че има си вариант, стига Министъра да не измисле нещо ново от днес за вчера.
С Тез Тур и Хотел Албатрос , а Вие ?

# 86
  • Горна Оряховица
С Тез Тур и Хотел Албатрос , а Вие ?
Аз запазих през Екзотик холидей, а турооператор са Onextour. Хотели не знам в кои ще бъдем. Нашата екскурзия е 1 нощувка. Кайро, 4 на круизен кораб и 2 в Хургада. Хотелите допълнително ще ги обявяват, но нямаме възможност за избор.

В заповедтта никъде май не се казва, но деца под 6 години май не подлежат нa PCR тест, нали?

# 87
  • Beyond the Frontiers
В заповедтта никъде май не се казва, но деца под 6 години май не подлежат нa PCR тест, нали?
В посока Египет за дете под 6 г. няма тест, при връщането към България има. Поне според заповедта в момента.

# 88
Нашата екскурзия е анулирана  за 03.03 .При вас как е ?

# 89
Ние сме на 03.04 с Тез тур, но все още нищо не са казали.

# 90
В мейла ми  писаха , че първата възможна дата е за  07.04  - Тез тур .

# 91
Може полета вече да е запълнен 🙄

# 92
  • Горна Оряховица
Казаха ли ви защо? Не могат да осигурят тестове на място преди полета към БГ или?

# 93
  • Beyond the Frontiers
Вижте Абакс - те имат обявени дати в тази седмица.

# 94
Казаха ли ви защо? Не могат да осигурят тестове на място преди полета към БГ или?
Ръководството взело решение да отпадне екскурзията .

# 95
Добро утро.Много жалко, че е отпаднала.Този Ковид направо ни прецаква всички планове.Силно се надявам да не отложат и нашата.

# 96
  • Горна Оряховица

# 97
Супер!!!

# 98
И аз тук. Напук на всичко се записахме на екскурзия до Египет. Изпитвам голям страх (от мръсотията, бедуините, болестите), но и неудържимо влечение към непознатото:)
Никога не съм спала на кораб, нито във влак, и не съм виждала пирамиди. Да видим ще тръгнем ли, ще се върнем ли... Ще разказвам! Бяхте ми много полезни!

# 99
  • Горна Оряховица
shimbite за кога се записа и кой вариант с нощния влак до колкото разбирам? Simple Smile

# 100
Дата: 27 февурари, точно с нощния влак:)

# 101
Стискам всички палци да сте О.К. и да отидете, и да се върнете.
С нетърпение очаквам разкази и снимки!
Желая ви много хубаво да си изкарате!

# 102
  • Горна Оряховица
И аз нямам търпение вече.
2 въпроса ме мъчат сега...
1.  За да нямаме карантина, трябва да изпратим негативен PCR на мейл на РЗИ 24ч след кацането ни в България.Ще кацнем към 13 ч. Има ли някаква близка лаборатория до летище София ( ако е Рамус ще имаме и ваучери), за да направим тест на момента и да излезе в рамките на 24 часа. След това се прибираме към Търново, а тук няма работещи лаборатории след 14 часа.
2. Има ли близък паркинг до летището на добра цена и с трансфер евентуално. Ще ни трябва за 8 дни, а по спомен цените на паркинга на летището май си бяха височки?

# 103
  • Beyond the Frontiers
И аз нямам търпение вече.
2 въпроса ме мъчат сега...
1.  За да нямаме карантина, трябва да изпратим негативен PCR на мейл на РЗИ 24ч след кацането ни в България.Ще кацнем към 13 ч. Има ли някаква близка лаборатория до летище София ( ако е Рамус ще имаме и ваучери), за да направим тест на момента и да излезе в рамките на 24 часа. След това се прибираме към Търново, а тук няма работещи лаборатории след 14 часа.
2. Има ли близък паркинг до летището на добра цена и с трансфер евентуално. Ще ни трябва за 8 дни, а по спомен цените на паркинга на летището май си бяха височки?

Пътувате с туроператор? Всички ползват Рамус. За чартърите е организирано да ви чакат микробусчета от самата лаборатория и те ви карат до нея. В Дружба е, сравнително наблизо.

Резултатът от теста трябва да бъде изпратен на director@srzi.bg
Рамус​ -​ Централна лаборатория София,​ ж.к. Дружба 1 ул. "Капитан Димитър Списаревски" 26; тел.: 0886 37 26 39; работно време: неделя 08:00 - 18:00 ч.

# 104

А паркинг можете да ползвате под моста за аерогарата. От там до летището можете да хванете такси /малко вероятно/ или автобус - по-вероятно. Малко по-некомфортно е, но е по-евтино.

# 105
https://parkandtravel.bg/

Ние ползваме този паркинг, много е близо до летището, има безплатен транспорт до терминала и после когато пристигнеш на летището, се свързваш с тях и идват да те приберат. Цената също е добра (миналата година когато пътувахме ние) някъде около 50 лв. за седмица престой.

# 106
  • София
Когато ходихме до Египет ползвахме Airport parking звънкаш взимат ти колата а когато кацнеш пак им звъниш и те чакат пред терминала, беше около 50 лв май
Защото ние бяхме и с бебе демек три куфара и количка и беше най удобно до терминала сами да се закараме

# 107
  • Горна Оряховица
https://parkandtravel.bg/

Ние ползваме този паркинг, много е близо до летището, има безплатен транспорт до терминала и после когато пристигнеш на летището, се свързваш с тях и идват да те приберат. Цената също е добра (миналата година когато пътувахме ние) някъде около 50 лв. за седмица престой.
Това е добре. На Летище Отопени бяхме ползвали паркинг със същите условия - бях доволна. Трансфера си е удобство, особено когато се върнеш и бързаш да се прибереш след пътя Simple Smile

# 108
Здравейте. Колебаем се, но всъщност почти планирам почивка в Хургада за края април. Харесах си хотел DESERT ROSE RESORT HURGHADA 5 * с програма на Тез тур. Разбира се, ако ме посъветвате за друг хотел с радост ще приема мнението и съвета ви. Ще сме 4 човека - аз и мм , и двама наши близки приятели мъже. Как смятате, дали ще има проблем, че те ще са в стая двамата? Забравих да кажа, че това ще ни е първо посещение в Египет и сме новобранци. Благодаря предварително за съветите.

# 109
  • varna
Моля за мнения за хотел Ceasar Palace в Хургада- храна, чистота, басейни и т.н.?

# 110
Здравейте. Колебаем се, но всъщност почти планирам почивка в Хургада за края април. Харесах си хотел DESERT ROSE RESORT HURGHADA 5 * с програма на Тез тур. Разбира се, ако ме посъветвате за друг хотел с радост ще приема мнението и съвета ви. Ще сме 4 човека - аз и мм , и двама наши близки приятели мъже. Как смятате, дали ще има проблем, че те ще са в стая двамата? Забравих да кажа, че това ще ни е първо посещение в Египет и сме новобранци. Благодаря предварително за съветите.
По назад съм писала за този хотел, бях там за НГ.

# 111
Здравейте , след като анулираха екскурзията за Египет , се записахме за почивка в Хургада . Избрахме хотел Jasmine Palace Resort 5*, някой бил ли е там ? И още един въпрос , искаме да направим двудневна екскурзия до Кайро и пирамидите , дали се предлага такава екскурзия!?

# 112
  • Beyond the Frontiers

Лично аз съм голям фен на този хотел. Бях в него ноември месец. Страхотен плаж, риф за гмуркане. Доста барове, чисти, големи стаи. Стараят се вечер да има различни забавления.

Здравейте , след като анулираха екскурзията за Египет , се записахме за почивка в Хургада . Избрахме хотел Jasmine Palace Resort 5*, някой бил ли е там ? И още един въпрос , искаме да направим двудневна екскурзия до Кайро и пирамидите , дали се предлага такава екскурзия!?

От българските фирми не съм виждала да предлагат такъв вариант. Евентуално на място в хотела може да купите. Във фейсбук ме е добавил един местен екскурзовод, който май се оправя с български език - https://www.facebook.com/profile.php?id=100055460213000  "Египетский Гид"
Не съм го ползвала, виждам, че познава доста колеги...Дано ви свърши работа поне с информация.Hands Plus1

Моля за мнения за хотел Ceasar Palace в Хургада- храна, чистота, басейни и т.н.?

Силно икономичен хотел, но от комплекс Хавай е по-добър вариант - делят една територия. Там настаняват туристите по програмата с круизите по Нил. Аз лично, въпреки сериозното количество туристи в него, не съм имала оплаквания. НО всички са били предупредени, а и стоят по 2-3 нощувки само...Гладни няма да останете, но не е нещо уау.
Погледнете Лонг бийч 4* от същата програма.

# 113
Бяхме в DESERT ROSE RESORT HURGHADA 5 * по нова година. Аз лично останах много доволна, в комплекса има много пространство, храната беше разнообразна, може да направиш резервация и в 4-ри ресторанта и да вечеряш без трясъка на чиниите в голямото помещение. Simple Smile) Екскурзиите на ТЕЗ ТУР не ги уважихме, сами си организирахме 1 ден с гмуркане с кислород (НЕ шнорхел) на корабче, с обяд и трансефери беше 25 Евро на човек. Синът ми изкара курс със сертификат за 1во ниво отделно, мъжа ми сърф кара. Пирамиди и т.н. не сме гледали - безумно далече е и преценихме че 14 часа в автобус път няма нужда. Като цяло сме доволни, ние такъв тип пътувания не сме правили досега, ол инклузив  не сме ползвали, винаги всичко сами си организираме с доста повече движение и разнообразие, но оставахме доста доволни и от този тип почивка.. Та хотела го препоръчвам с две ръце с уговорката, че нямам опит и нямам реално база за сравнение.

# 114
Здравейте,
Да попитам ходилите вече в Египет коя от допълнителните екскурзии да си вземем:
•   Райският остров – с корабче
•   Badawya Vip –разходка из Арабската пустиня с ATV, джипове и езда на камили
•   Разходка с лодка с прозрачно, стъклено дъно из Червено море – Sea Scope
•   Екскурзия до Абу Симбел

На лодка с прозрачно дъно съм се возила в Гърция и нищо не се виждаше докато лодката се движи, та това със сигурност ще го пропуснем...
Моля, споделете за останалите екскурзии.

# 115
Абу Симбел

# 116
Абу Симбел не е ли много далече?! Ходили сме от Хургада до Луксор и пак беше доста изморителна екскурзия, а това е три пъти по-далече.

# 117
Изцяло зависи от това, какво на вас ви е интересно и какво включва екскурзията.

# 118
Не знам от къде ще пътуват, ние бяхме в Асуан, от тям е няколко часа.

# 119
Аз пък не знам защо си помислих, че става въпрос за тръгване от Хургада Smiley Сигурно заради зачестилите в последно време чартъри в тази посока, а и заради въпроса за Райския остров.

# 120
Относно хотелите в Хургада бих препоръчал Джаз Аквамарин. Хубави стаи, ресторанти и много голяма и потдържана площ. Недостатък е, че морето е плитко и за плуване трябва да се ходи около 500 м във вода под коленете. Относно хотел Жасмин палас, случайно попаднах там и не бих повторил. За мен този хотел е на много ниско ниво от страна на чистота, обслужване, храна...

# 121
Аз пък не знам защо си помислих, че става въпрос за тръгване от Хургада Smiley Сигурно заради зачестилите в последно време чартъри в тази посока, а и заради въпроса за Райския остров.

Май ще са на круиз по Нил доколкото разбирам, иначе е абсурд от Хургада, освен с полет до Асуан...ама то ще струва бая пари... Simple Smile

# 122
  • Beyond the Frontiers
Здравейте,
Да попитам ходилите вече в Египет коя от допълнителните екскурзии да си вземем:
•   Райският остров – с корабче
•   Badawya Vip –разходка из Арабската пустиня с ATV, джипове и езда на камили
•   Разходка с лодка с прозрачно, стъклено дъно из Червено море – Sea Scope
•   Екскурзия до Абу Симбел

На лодка с прозрачно дъно съм се возила в Гърция и нищо не се виждаше докато лодката се движи, та това със сигурност ще го пропуснем...
Моля, споделете за останалите екскурзии.
Предполагам сте на круиз...
С две ръце: Абу Симбел.

Райски остров - просто плаж.
Badawya Vip - ако обичате каране на моторчета и една идея екстремно изживяване - ще ви допадне.
Лодката с прозрачно дъно - не е като в Гърция, доста е интересно.
Тези трите на място може да ги спазарите буквално на половин цена. Тук екскурзовод не ви трябва. Има вариант на екскурзията с лодка, при който има и опция за няколко часа гмуркане с шнорхел до самите рифове, ако не искате шнорхел - просто си плувате около корабчето. Моето семейство най-много хареса тази екскурзия.

# 123
Здравейте, решихме с половинката да отидем в Египет другия месец и се почнаха мъките. Единствената екскурзия, която намерих да отговаря на критериите ми е "Египет от А до Я с кацане в Кайро" и се предлага от няколко туроператора.
От вас разбирам че всички много туроператори препродават екскурзии от АБАКС.
Та отидох на сайта на АБАКС и там я имаше въпросната екскурзия, но пишеше че не работят с крайни клиенти, т.е аз го разбирам че не мога да си купя екскурзия направо от тях. Thinking

Сега се чудя от къде да си я закупя, и има ли значение. Предлага се от odans и ekvator.
Малко се притеснявам от това, че до онзи ден на сайта на АБАКС екскурзията беше с едни условия, а сега цялата програма е променена, цените също.
На сайтовете на 'партоьорите' им си седи старата програма. Ако я купя от тях да не вземат да я променят и те. Disappointed

shimbite има ли промяна по твоята програма за 27ми?

# 124
Относно хотелите в Хургада бих препоръчал Джаз Аквамарин. Хубави стаи, ресторанти и много голяма и потдържана площ. Недостатък е, че морето е плитко и за плуване трябва да се ходи около 500 м във вода под коленете. Относно хотел Жасмин палас, случайно попаднах там и не бих повторил. За мен този хотел е на много ниско ниво от страна на чистота, обслужване, храна...
Много ли е зле хотела ?
Като цена ми се видя изгодно , тъй като сме решили да правим екскурзии и реално няма да го ползваме през деня .

# 125
  • Beyond the Frontiers
Здравейте, решихме с половинката да отидем в Египет другия месец и се почнаха мъките. Единствената екскурзия, която намерих да отговаря на критериите ми е "Египет от А до Я с кацане в Кайро" и се предлага от няколко туроператора.
Та отидох на сайта на АБАКС и там я имаше въпросната екскурзия, но пишеше че не работят с крайни клиенти, т.е аз го разбирам че не мога да си купя екскурзия направо от тях. Thinking

Сега се чудя от къде да си я закупя, и има ли значение. Предлага се от odans и ekvator.
Малко се притеснявам от това, че до онзи ден на сайта на АБАКС екскурзията беше с едни условия, а сега цялата програма е променена, цените също.
На сайтовете на 'партоьорите' им си седи старата програма. Ако я купя от тях да не вземат да я променят и те. Disappointed

Чисто технически изисква време за да се отрази промяната във всички сайтове. Актуално е това, което виждате на сайта на Абакс.
Промени винаги може да се наложат поради различни причини, които не зависят от туроператора, важно е да получите всички услуги, описани в офертата.

# 126
  • София
Здравейте, решихме с половинката да отидем в Египет другия месец и се почнаха мъките.

Сега се чудя от къде да си я закупя, и има ли значение.

Разбира се, че има значение от къде ще я купите. Едно е да не ти обърнат никакво внимание, друго е да се отнесат към Вас така че да бъдете спокойни. Затова купете я от Galactic Voyager и ще бъдете спокойни от момента на резервацията до завръщането в България. Пишете и на лични съобщения и се разберете

# 127
Здравейте, колебая се между 2 хотела - Desert Rose и ALF LEILA WA LEILA. За първия има много мнения , но моят избор беше вторият хотел, архитектурата и самата му концепция за мен е нещо много интересно и различно от просто модерен луксозен хотел. Последните мнения, които чета обаче, са доста негативни, свалили са качеството на храната, услугите и т.н. (според TripAdvisor ). От ходилите и на 2-та се надявам на мнение, кой биха предпочели. И да вметна, това че единият не е на първа линия не е проблем.

# 128
  • София
Jaz Aquamarine има ли риф на плажа след като се преминат 500-те метра до коляното? Simple Smile

# 129
  • Горна Оряховица

Аз като търсих исках да бъде с вътрешния полет. Турооператор е onextravel , агенции няколко - караджъ турс, екзотик холидейс и др. Запазих при екзотик, много любезни ми се сториха и ми отговориха на 16339 въпроса. 03.03 беше с кацане в Хургада, но преди да запазя намалиха цената и програмата се смени с кацане в Кайро.

# 130

Аз като търсих исках да бъде с вътрешния полет. Турооператор е onextravel , агенции няколко - караджъ турс, екзотик холидейс и др. Запазих при екзотик, много любезни ми се сториха и ми отговориха на 16339 въпроса. 03.03 беше с кацане в Хургада, но преди да запазя намалиха цената и програмата се смени с кацане в Кайро.
Jeini, а отмяна на пътуване сключихте ли? Тъй като ме е страх ако PCR покаже положителна проба...
Нашата екскурзия я анулираха, след като смениха и цената:(
Лекинко се отчайвам...

# 131
  • Beyond the Frontiers
Здравейте, колебая се между 2 хотела - Desert Rose и ALF LEILA WA LEILA. За първия има много мнения , но моят избор беше вторият хотел, архитектурата и самата му концепция за мен е нещо много интересно и различно от просто модерен луксозен хотел. Последните мнения, които чета обаче, са доста негативни, свалили са качеството на храната, услугите и т.н. (според TripAdvisor ). От ходилите и на 2-та се надявам на мнение, кой биха предпочели. И да вметна, това че единият не е на първа линия не е проблем.

Аз лично не харесвам ALF LEILA WA LEILA. Скупчени сгради, липсва ми пространство. Шоуто може да се посети и отделно...Но имайте предвид, че реално в момента не правят вечерни шоута и като цяло вечерната анимация почти отсъства.
Мисля, че цяла година този хотел е затворен. Ако се не лъжа му правят тотален ремонт.

# 132
Благодаря Ви, това, че е затворен поне решава дилемата ми 🙂. Дано отремонтиран успея да го посетя. Оставам на Desert Rose, с полет от Варна на 1-ви май. Ще се радвам, ако има и други с тази дата, които пишат.

# 133
  • Горна Оряховица
shimbite направих към левинс след дълго разучаване.Излезе 3 пъти по-евтина, гарантираха ми че при +PCR ми важи и ми изплащат сумата, която агенцията не ми възстанови. Дано не ми се налага да я ползвам...

# 134
Благодаря, Jeini. Стискам палци всичко да е наред с вашата екскурзия:)
Моята дружка клони към отказване. Сама май няма да тръгна... Тъжна съм.

# 135
Здравейте! Ние се записахме за хотел Desert Rose, Хургада за 24.04 с агенция Географски свят. Доволни сме от тях. Силно се надявам да се състои почивката, че я чакаме от миналата година.

# 136
Вдъхвам живот на темата. Animal Dromedary Camel Grinning Изчетох всички теми и коментари. Благодарение на всички Вас си изготвих списък, който се надявам да бъде полезен на още много хора. Blush Моля, КОРИГИРАЙТЕ и ДОПЪЛВАЙТЕ всичко, за което аз не съм се сетила и особено последните графи: "ГИДОВЕ" и "ХОТЕЛИ С ДОБРИ ОТЗИВИ" за всяка дестинация (Кайро, Хургада, Луксор, Шарм Ел Шейх и други). Мисля да пътувам Кайро-Хургада април 2021 година, надявам се да е възможно и да има добри оферти тогава. Приятно четене! Hug

ПЪЛЕН СПИСЪК ЗА ПЪТУВАНЕ

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО:
- Паспорти
- Лични карти
- Телефони
- Зарядни
- Преносима батерия със зарядно
- Фотоапарат - професионален, със зарядно и няколко карти (по възможност)
- Роуминг - вижте какви са условията на мобилния оператор (обаждания/смс)
- Пари: Вземете ЕВРО и ги обменете там само в БАНКА, парите да са на дребно, НЕ връщат ресто!
(НЕ приемат стари банкноти, трябва да са след 2009, дори след 2013)
- Да си купим раници от Али Експрес - специални против кражба и с USB зарядно
- Да си купим органайзер за пари и документи, с джобове - залепя се около талията, против крадци
- ПЪТЕВОДИТЕЛ - при кацане на летището от щанда на Министерство на туризма карта на Египет
- Проверете прогнозата за време МАЛКО преди тръгването си
- Цигари и запалки (Цигари могат да се закупят и от летището там, дори са по-евтини от нашите)
- Само ключовете за вкъщи и една карта с пари (при необходимост)

ВОДА И ХРАНА:
- Вода в РЪЧНИЯ багаж, 1.5 л за всеки
- Храна - сандвичи, ядки, сухари, сладко и т.н.
- Кафе 3в1 - кафето там НЕ е хубаво, за 3в1 използвайте само МИНЕРАЛНА ВОДА, не от чешмата!

ДРЕХИ, ОБУВКИ И ДРУГИ:
- Топли дрехи за вечерно време, става много студено - след 16:00 ч (В АВТОБУСИТЕ Е СТУДЕНО!)
- Памучни леки блузи и панталони, НЕразголени дрехи за останалата част от деня
- Обувки: удобни затворени; сандали и чехли за хотела
- Надуваеми възглавнички за врата
- Шапки с козирка
- Лента за сън
- Пижами
- Бански

КОЗМЕТИКА И АКСЕСОАРИ:
- Четки и паста за зъби  + кутия за сухранение
- Конец за зъби
- Вода за уста
- Тапи за уши (За тези, които имат проблемни уши)
- Пудра за коса (Слага се в корените при мазна коса, в случай, че нямаш възможност за душ)
- Черен спрей за коса (При наличие на бели косми, поникнали корени или сивкав цвят от пудрата)
- Гримове и гребен
- Шнорхели и очила
- Мицеларна вода и тампони (В малки шишенца, за да не се утежнява багажът)
- Слънцезащитен фактор 50+ за лице / Фактор 30+ за тяло / Фактор 30+ плажно масло
- Слънчеви очила + кърпички и спрей (Ще се надраскат от пясъка и вятъра)
- Ластички
- Сешоар (Проверете в хотела дали има сешоари в стаите, ако няма, вземете)
- Спрей против комари
- Тоалетна хартия/Сухи кърпи (Тоалетните са ужасни, трябва да носиш много хартия в раницата си)
- Мокри кърпички със спирт (Винаги си бършеш ръцете след като си пипал пари)
- Дезинфектанти
- Бял шум (Малка тонколона, която да заглушава силния шум отвън в комбинация с тапите за уши)

ЛЕКАРСТВА И ДРУГИ:
- Маски
- Лепенки
- Марли
- Превантивно взимайте една таблетка/прахче ентерол на ден
- Гавискон (Вземете си преносими пакетчета, в случай на киселини)
- Пиене на авирон рапид МЕСЕЦ преди отпътуването
- Одорекс Foot (Препарат против изпотяване, нанасяте 10 дни ПРЕДИ заминаването)
- Упсарин (Превантивно и след обикаляне – срещу мускулна треска)
- Бисептол (Ако ви заболи гърло)
- Орофар (Ако ви заболи гърло)
- Трахизан (Ако ви заболи гърло)
- Ацикловир (Ако ви излезе херпес)
- Имодиум (Против разстройство)
- Аулин (При силни болки)
- Спазмалгон (Менструални болки)
- Парацетамол (При температура)
- Колдрекс (При симптоми на грип)
- Отипакс (При болки в ушите)
- Ксилометазолин (При запушен нос)
- Би-Профенид (При главоболие)
- Прополис (Гаргари за гърло, противогрипно средство)
- Ленено масло (Пие се след прополиса)
- ANTINAL (Купува се от техни аптеки - при разстройство)
- Ампули с колаген (Там са на добри цени, бяла продълговата кутия, на която пише Collagen на EVA)

ДРУГИ:
- Книги
- Игри / Карти

СЪВЕТИ:
- Винаги гледай има ли цени по стоките и СИ ГИ СМЯТАЙ САМ, защото продавачите лъжат!
- БРОЙ си покупките предварително, когато ти ги опаковат си прибират 1-2 бройки обратно!
- Най-евтините сувенири са около пирамидите и в Луксор, като цяло около забележителностите
- Ако ти се разкрещят, когато се пазариш – това е номер, направи се, че си тръгваш, ще те догонят
- Ако купуваш злато и нямат лупа, за да видиш изписаните карати има нещо съмнително!
- Интернет карта 16GB се купува от летището веднага като вземете куфара (на Ориндж и Водафон)
- При езда на камили бъди с панталон, иначе ще си ожулиш много краката!
- Преди езда се разбери кое ВЛИЗА в цената, често за сваляне от камилата ти искат ОЩЕ пари!
- Забранено е да не снимам летища, военни обекти и жени!
- НЕ чупи корали и НЕ ги изнасяй от страната, могат да те осъдят!
- Интернетът е безплатен само в лобито на хотела, за стаите се заплаща допълнително
- Пари и документи винаги в теб - краде се дори в стаите на 5-звездните хотели, или да са в сейф
- НЕ яж небелени плодове и зеленчуци, мий си ги сам с МИНЕРАЛНА ВОДА
- НЕ пий напитки с лед, водата там е мръсна!
- НЕ пий чешмяна вода!
- НЕ яж риба тон и съмнителни сирена!
- Мий си зъбите с МИНЕРАЛНА ВОДА
- На летището НЕ оставяй да ти носят багажа - ще искат бакшиш
- Носете си шнорхел, плавници и очила - там се заплащат по 5 долара и + това са пипани от друг
- Купете си фотоапарат за подводни снимки
- Оставете МЯСТО В КУФАРА за покупки на връщане
- Приготви си дребни за бакшиши 30 по 1 ДОЛАР - там ценят само доларите като бакшиш
- Поискай КАРТА на хотела и ПОДРОБНА програма по часове от тур оператора
- При пристигане вземете телефона на българския и египетския водач в случай, че се изгубите
- Ако пушите наргиле, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО искайте нов накрайник, отворен пред вас!
- Винаги след пипане на пари – мокра кърпа + дезинфектант
- Ако купувате статуи - ПИТАЙТЕ ВОДАЧА дали е тази, която ви казват, понеже има много фейкове
- Предварително си принтирайте инфо за обектите, понеже гидовете може да говорят на руски
- При нощувка в Делта Пирамидс в Кайро, стаята да НЕ е с гледка към пирамидите, много е шумно!
- НЕ пътувайте на юг в близост до границата със Судан - опасно е!

ИНТЕРЕСНИ МЕСТА:
Кайро:
- Пирамидите в Гиза (Не си заслужава влизането вътре – тесен и стръмен коридор с празна стая)
- Червената пирамида (Заслужава си влизането, било много красиво)
- Музея в Кайро (Златото на Тутанкамон)
- Зала на мумиите (Плаща се САМО с местна валута)
- Cairo Tower
- Хелиополис
- Мемфис
Луксор
- Храма Карнак
- Долината на Царете
Хургада
- В центъра на Хургада има офис на Томас Кук, предлагат се най-разнообразни екскурзии!
- Бедуинско селище в пустинята + сафари в пус