Какъв ще стана, когато порасна?

  • 2 862
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 147
Какви искахте да станете, когато пораснете? Wear Briefcase А станахте ли?

Да? Добри ли сте в това?
Не? Щяхте ли да сте добри в това?

А пораснахте ли? People Baby

Темата е провокирана от невинен пост в Звездните компромати за мадама, която искала да стане... определена порода куче. Bowtie И от една необяснима нежна и тръпчива носталгия по толкова отдавна безвъзвратно отминалите безгрижни детски дни...

Скрит текст:
Исках да танцувам и да вложа в това призвание всяка частица от себе си. Сега съм офисен планктон. Но душата ми не е спирала да танцува в своя си ритъм.
Пораснах... по обективните критерии, но се старая с всички сили никога да не пораствам толкова, че да забравя най-чистите и съкровени детски пориви и трепетни мечти.

# 1
  • Мнения: 2 127
Исках да стана космонавт. Не станах. Не знам дали щях да съм добра в това. А дали пораснах... Честно казано, не мисля.
Но до ден днешен ми е интересна астрономията, въпреки че професията ми в момента, нито тази, която практикувам, нито тази, която завърших, има нещо общо.

# 2
  • Мнения: 10 993
Исках да стана стюардеса, адвокатка и говорителка по телевизията. Станах всичко това, е новините не чета вечер, но пък участвах в няколко телевизионни предавания, та и тоя краста начесох.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 1 144
Исках да стана "научен сътрудник". Изобщо не знаех какво значи това, но ми звучеше престижно, сериозно, доходоносно и недосижимо за много хора. Само знаех, че трябва да чета много. И четях NerdNeutral FaceSimple Smile всичко друго, но не и научна литература, освен любопитни научни факти.
Пораснах, пораснаха и мечтите ми - сега искам да бъда дете. Недостижимо за много хора... и  за мен.Animal ChickenAnimal BeetleAnimal Cat2Animal Cow

# 4
  • Мнения: 10 993
Дете не искам да бъда, имах ужасно детство. Големият син /13г./ иска най-много от всичко на света да е на 18 г. За да кара атв, мотор, джет, кола. Явно в нашето семейство генетично искаме да сме големи и независими.

# 5
  • Мнения: 4 518
Исках да продавам сладолед Joy. После се оказа, че не знам какво искам и бях в лека паника, че съм неориентирана, а около мен само хора, които искаха да са адвокати, ветеринари и други неща, за които трябва много да учиш. Яко ме мързеше... Намерих си мястото и сега съм щастлива, но съм сигурна, че съучениците ми ще се изненадат, ако разберат какво става с мен.
П. С.: исках да продавам сладолед за да ям сладолед и да, много съм добра в това, но няма кой да ми плаща да го правя по цял ден.

# 6
  • Мнения: 5 563
Исках да стана художник или моден дизайнер. А като бях съвсем мъничка исках да стана майка, също толкова грижновна, колкото моята мама. В последствие разбрах, че колкото и да обича да рисувам това не е за мен. Имах период, в който не знаех каква искам да стана. Адвокат ли, лекар ли, агроном ли...  В момента съм в сферата на икономиката и се чувствам добре, харесва ми това, което правя. И съм си сбъднала мечтата на 3 годишното ми аз - от година и половина съм майка на момче, а рисуването е само за удоволствие. 😃
Дали съм пораснала и аз не знам.. на моменти се чувствам като дете, още си мечтая и силно вярвам в мечтите си и че всички са добри, но ежедневието ми напомня, че вече съм възрастен, който има отговорности.

# 7
  • Мнения: 8 604
Всичко каквото съм правила/играла  като дете, го правя и сега.

# 8
  • Мнения: 35 892
още не съм пораснала, но имам различни цели и желания за момента, в който отново ще стана "голяма"
постигането на мечтите зависи и от това дали си готов да получиш и как ще ползваш резултата от тях, т. е. има разлика дали ги постигаш на 25, на 45 или на 65 г.

# 9
  • България
  • Мнения: 6 173
Какви искахте да станете, когато пораснете? Wear Briefcase А станахте ли?
Да? Добри ли сте в това?
Не? Щяхте ли да сте добри в това?
А пораснахте ли? People Baby
Исках да стана астроном, астронавт или археолог.
Сигурно щях да съм добър астронавт, но още не са открили технология, която ще направи света на "Фарскейп" достъпен. Joy
В крайна сметка завърших икономика.
Няма да порасна. Grinning

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Исках да стана художник, докато един ден не осъзнах, че има твърде много хора, които рисумват много по-добре от мен и се стараят да стават все по-добри, а аз не ставах по-добра /бях около 10-12 годишна/. Реших, че няма да стана художник.
Започнах да искам да стана д-р Дулитъл. Ветеринар, ама който наистина разбира животните.
Порастнах.
Станах ветеринар - завърших ветеринарна медицина.
Изобщо не разбирах животните и дори и не ги лекувам.
Работя в кланица. Считам, че съм наистина добра в това, което правя /качество и безопасност на храни/. Не винаги ми харесва. Понякога е досадно, изнервящо, неблагодарно и т.н. /предполагам, че с повечето хора понякога е така на работа/. Мисля, обаче, че е моята работа просто, защото я върша добре /вярвам в това/.

# 11
  • Мнения: X
Исках да стана писател. Спечелих голям конкурс за поезия. Животът ми трупна толкова тъга в комбинация с прекалена чувствителност, че се пречупих и нищо не остана от мен. Изфирясах като пръц от балон. Надеждата, че ще пропиша пак остава, макар че всичко неизползвано се губи безвъзвратно с времето. Сега си дращя в бг-мама.

# 12
  • Мнения: 12 627
Като малка исках да стана балерина, като се ограмотих, исках да бъда археолог.
Не станах археолог, но и до сега чета книги за археология.
Не станах балерина, но взех мъжа, на когото първите думи към мен бяха "ти да не си била балерина?" (без майтап, така каза)

# 13
  • Мнения: 4 808
Исках да бъда учителка и съм на път да сбъдна мечтата си... на 50 години след дълго лутане. Наложи ми се да порасна, но това не ми пречи да продължа да мечтая и да вярвам в приказки.

# 14
  • Мнения: 2 166
Исках да стана щастлива. Станах де, макар че като попаднах на тази тема ме затегли пак към другата "Неща които искам да кажа, но...".

Общи условия

Активация на акаунт