Правителствена болница

  • 9 227
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 189
И аз родих там. Много съм доволна, не знам защо  пишат че там нямало добри специалисти.

# 16
  • Мнения: 10 758
Вече доста се писа за тази болница.Имаше няколко теми. Но нищо не ми пречи пак да се повторя.
Дъщеря си я родих там преди 5години, сега ноември месец родих сина си пак там. След като и двете си деца съм родила в Правителствена, значи съм доволна. Ако бях останала с лоши впечатления от първото раждане, дали щях да се върна пак там да раждам?
Асенова я познавам само визуално, контакта ми е бил само на визитациите след като родих. Аз раждах при Папазов и двете си деца, със секцио. Доволна съм и от обстановката, ако мога така да се изразя, и от обслужването. Целия персонал без изключение, от санитарките до лекарите се държат с теб като,че си техен роднина или най-добър приятел.Не мога да кажа как е по другите болници, но дори и да попиташ за тях, пак ще имаш различни мнения. Един ще бъде супер доволен, друг ще псува до безкрай.
Раждането е безплатно, ако имаш направление от личния лекар. Плащат се само изследванията, около 250лв.На доктора не съм дала една стотинка.

# 17
# 18
  • Мнения: 46 492
Цитат на: pipilota
...........................А относно темата... Нямам намерение да разказвам подробности тъй като тука има бъдещи майчета, които не бих искала да стресирам допълнително.


И аз мисля, че не е зле да кажеш нещо по-конкретно. Иначе едва ли някоя майка ще си промени плановете само ако чуе, че там не е добре! Така ми се искаше и на мен някой да ми беше казал да не ходя в една болница, в която лежах за задържане и щяха да убият бебето ми Imp но тогава четях само, че най-добрите специалисти са там???????
ЛС също е вариант Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз смятам да раждам там живот и здраве. От години д-р Христова ми е личен гинеколог и съм изключително доволна от нея. В момента тя води консултациите ми и смятам тя да ме изражда когато дойде моментът Simple Smile

За Правителствена - имам 3 приятелки/роднини които са раждали там, все при д-р Христова и една при д-р Папазов и всички са изключително доволни, първо от професионализма и отношението, а също и от условията.

За д-р Асенова нямам впечатления, не я познавам и не мога да изказвам мнение

# 20
  • sofia
  • Мнения: 482
Там, в Правителствена болница били некадърници - защо?
Все едно в другите болници никога е нямало нещастни случай?...и всяко едно раждане е минаволо по ноти?А за Правител. б-ца все още не сме чули за смъртен случай, за разлика от всички останали домове, нали? И мисля, че са много повече легендите за гадно отношение от лекарите и мед. персонал пак в другите домове.

Мисля, че и обстановката в която раждаш има значение. Защо допълнително трябва да се депресираш и от нея? А и до теб като крещят още 2 жени, едната от които със сигурност ще е циганка...айде няма нужда! Имам в предвид, че там раждаш самичка с 7-8 души персонал около теб.

Реши си сама още от сега, ако ти харесват лекарите и им имаш някакво доверие в тях - защо не. А за прослолутите условия няма смисъл пак да се повтаряме - многократно са обсъждани тук - според мен са най-добрите! Това между другото...

Аз в началото ходех на консултации в Св. София, и какво - точно наблюдаващата ми лекарка ме отказа от там (за което даже съм й благодарна).
Отидох в Правителствена болница, останах страшно доволна, родих там и какво и аз и бебенцето ми сме живи и здрави (слава на господ) и след 5 дни като ме изписваха не ми се тръгваше.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 708
Цитат на: pipilota
А относно темата... Нямам намерение да разказвам подробности тъй като тука има бъдещи майчета, които не бих искала да стресирам допълнително.


Аз съм една от бъдещите майчета и наистина мисля че е по - добре да кажеш за какво става въпрос, така или иначе си започнала. Някой конкретен доктор или отношение или какво ... ?

# 22
  • Мнения: 948
Цитат на: emi_bademi
А за Правител. б-ца все още не сме чули за смъртен случай, за разлика от всички останали домове, нали?

Недей да говориш в множествено число. Аз съм от тези, които са чули и е на момиче, което е писало по темата вече.
Ако иска- тя да разкаже.
Нямам лично мнение по въпроса!

# 23
  • Мнения: 46 492
Цитат на: Dafna
Цитат на: emi_bademi
А за Правител. б-ца все още не сме чули за смъртен случай, за разлика от всички останали домове, нали?

Недей да говориш в множествено число. Аз съм от тези, които са чули и е на момиче, което е писало по темата вече.
Ако иска- тя да разкаже.
Нямам лично мнение по въпроса!


И аз съм чула Sad , същия лекар по случайност участваше и в мойто раждане и съм изключително доволна, но явно е правил и грешки. Това е единствения случай, за който съм чула!

# 24
  • Мнения: 819
Цитат на: emi_bademi

А за Правител. б-ца все още не сме чули за смъртен случай, за разлика от всички останали домове, нали?

За жалост аз знам за един такъв през 1995 год., 2 месеца след като аз родих детето си там Sad

# 25
  • Мнения: 1 017
Аз родих там преди 2 години и 8 месеца близо и съм доволна, не мога да сравнявам от личен опит с други болници.
4 месеца от бременността ми бяха проследени там и съм много доволна от условията и отношението- никога не ми се е налагало да чакам на опашка за изследвания или за преглед, никой не се е държал грубо с мен както преди да родя така и след това, дори напротив. След раждането ни обясниха всичко необходимо и това което ни интересуваше за грижите за бебетата, сестрите ни показваха как се къпят бебоците:)
Даже и санитарките бяха грижовни и мили и ни се мъмреха ако не си бяхме изяли яденето:)
На самото ми раждане освен израждащият лекар присъстваха още 6 човека- лекари, акушерки и санитарка. Неонатолога после наблюдаваше детенце до осмия месец, срещу заплащане естествено и съм доволна от него, после направихме абонамент  и на детенце в болницата и го записахме при д-р Обрешкова и от нея съм доволна, както и от сестрите в педиатрията.
За съжаление и аз знам за този случай, за който говори Дафна и ми е много мъчно за момичето  Weary
В края на краищата всеки сам решава за себе  си, и гаранция за никоя болница не може да се даде на 100 процента!

# 26
  • София
  • Мнения: 39 746
айде и аз пак по темата
моето раждане беше през февруари 2001ва. както писах на консултации ходех при гинеколог от районното ДКЦ. Б-цата я избрах не заради условията и т.н. ... мъж ми по това време работеше в МС и ми беше безплатно, рекох си "защо пък не". Успях само една консултациа да направя в б-цата, но да ме убиете не си спомням при коя лекарка Wink Правиха ми 2 дена изследвания и понеже Диянката реши да избърза с 20 дена набързо се озовахме в родилно. И понеже Дияна била 1вото бебе след ремонта и за годината цялото отделение беше налице в родилна зала. Не ме питайте при кого съм раждала. Шефа на отделението ми натискаше корема, втори ме ши и т.н. Знам само акушерката. Всички започнаха да я наричат "баба". Wink В отделението бяхме две майки, бебетата бяха в съседната стая. Нямам оплаквания нито към персонала, нито за условията.
Беше ми смешно. Не знам как е по другите б-ци, но в правителствена ... Идва мъж ми да ни види след раждането. Пристигат 2 (най-вероятно) санитарки, будят ме, казват ми "мъж ти е тука", вдигат ме да седна на леглото, "лошо ли ти е", после ме изправят, "вие ли ти се свят", "ела в банята да те измия" (лицето). Протестирах когато тръгна да ме реши, но нямах сили да протестирам много, нареши ме жената с думите "да не каже мъжът ти, че сме повредили жена му".
Носи ми ядене едно санитарче и почва да ми се моли едва ли не на колене да ям. А храната не беше помия. Лежала съм във 2ра градкса за задържане и там на вечеря даваха филийка, половин домат и парченце сирене. Ние се разхождахме по околните магазини, за да си наваксваме.
В правителствена стоях 5-6 дена. Имаше само една акушерка, която мрънкаше, че бебетата плачели през ноща и тя не могла да спи. Но заради една черна овца не мога да плюя по цялата болница.
Раждането тогава беше около 700 лв.
След изписването мъж ми отиде в детското отделение и записа Дияна. И просто за късмет попаднахме на много добра специалистка - д-р Обрешкова. Тя дойде на втория ден и идваше по 2 пъти седмично. Ако се наложи да закъснее (става дума за закъснение) от 1-2 часа се обажда по телефона и предупреждава.
Аз лично няма от какво да се оплаквам от правителствена.
Живот и здраве ако сме в БГ пак ще раждам там Wink

# 27
  • sofia
  • Мнения: 482
Извинявам се, че не съм много в час!!! и МНООООГО съжалявам за случая! Tired МНОГО ЖАЛКО!

На всички бъдещи майчета - много късмет!

Но все пак, ако втори път забременея - пак ще е там, самото че от самото начало! живот и здраве !

# 28
  • София
  • Мнения: 2 217
А ако си осугурен пак ли е 700 лв. раждането?! Shocked

# 29
  • Мнения: 46 492
Цитат на: Alexa
А ако си осугурен пак ли е 700 лв. раждането?! Shocked



 Раждането е било 700 лв., когато болницата е била Правителствена, вече не е. Сега е обикновена болница и се казва "Лозенец". Раждането е безплатно с направление, на ръка също не са ми искали.
Една подробност: плащат се изследванията 250-300 лв., без тях не можеш да отидеш да раждаш там.

Общи условия

Активация на акаунт