Машина за хляб - 66 тема

  • 38 492
  • 739
  •   1
Отговори
# 120
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Русалка 1,аз ползвам типово брашно вместо бяло пшенично(поради здравословен проблем на ММ),преди течността ми беше изцяло прясно мляко,а сега е само вода и 2с.л.сухо мляко,слагам и 1с.л.захар,но може и без нея,ако е проблем за някой от консуматорите на домашният хляб.

# 121
  • В.Търново
  • Мнения: 6 665

artemida, благодаря! ще си запиша рецептата. А мая слагаш ли?

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361

artemida, благодаря! ще си запиша рецептата. А мая слагаш ли?

Да, слагам мая,ползвам прясна(жива),1кубче разделям на 4 части за 4 хляба,рецептата ми е за стандартен бял хляб,но съм заменила бялото брашно с типово и вместо олио(както е по рецепта) слагам зехтин.

# 123
  • В.Търново
  • Мнения: 6 665
Благодаря, artemida!

# 124
  • Sofia
  • Мнения: 1 042
Вчера за първи път от 15 години, не можах да направя хляб. Забравих маята. Заприказвахме се с мъжа ми и забравих да сложа мая. И нищо не стана. Днес ще купувам.

# 125
  • Мнения: 3
Здравейте.
Може ли да дадете съвет за хлебопекарна?

За сега сме се спряли на 2 модела които са около 150 лв. и с 2 бъркалки.
Zephyr Z 1446 E
Muhler MBM 1502

Коя от 2-те е по-добра според вас, или ако има някой друга която бихте препоръчали за около 150-200 лв.
Благодаря предварително!

# 126
  • Мнения: 15 229
Аз мога да посъветвам, освен двете бъркали, да гледате да е и с 2 реотана за печене.

# 127
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 003
с 2 реотана са за багети. аз тях си ги изпичам във фурната. в машината само тестото се меси.
2-та реотана оскъпяват хлебопекарната, което е безсмислено според мен.

# 128
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 652
Аз мога да посъветвам, освен двете бъркали, да гледате да е и с 2 реотана за печене.
Напълно излишно, ако няма да се пекат багети. Но там и ценово отиваме на двойно и нагоре от бюджета на момичето.

# 129
  • Мнения: 7 172
Моята е от Aldi, евтина, с една бъркалка, без реотани, пък и на промоция я бях взела, ама какъв вкусен хляб прави!

# 130
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 003
Моята е от Aldi, евтина, с една бъркалка, без реотани, пък и на промоция я бях взела, ама какъв вкусен хляб прави!
изпечен ли е хляба ?

# 131
  • Мнения: 813
Аз ползвам тази на Мюлер от декември и съм много доволна, за сега си работи перфектно.

# 132
  • Sofia
  • Мнения: 1 042
Моята е от Aldi, евтина, с една бъркалка, без реотани, пък и на промоция я бях взела, ама какъв вкусен хляб прави!
Не може да е без реотани има си един. С два са машините, които правят багети, но без реотани няма.

# 133
  • Варна
  • Мнения: 3 925
За сега сме се спряли на 2 модела които са около 150 лв. и с 2 бъркалки.
Zephyr Z 1446 E
Muhler MBM 1502
Коя от 2-те е по-добра според вас, или ако има някой друга която бихте препоръчали за около 150-200 лв.

Качеството , видА и вкуса на тестените изделия ИЗОБЩО НЕ ЗАВИСИ  от машината - дали ще е с 2 бъркалки , два реотана или 10 , 5 програми или 15 или квато и да е друга глезотия хляба зависи САМО  от вида и качеството на продуктите и разбира се рецептата и технологията.

# 134
  • Мнения: 3
За сега сме се спряли на 2 модела които са около 150 лв. и с 2 бъркалки.
Zephyr Z 1446 E
Muhler MBM 1502
Коя от 2-те е по-добра според вас, или ако има някой друга която бихте препоръчали за около 150-200 лв.

Качеството , видА и вкуса на тестените изделия ИЗОБЩО НЕ ЗАВИСИ  от машината - дали ще е с 2 бъркалки , два реотана или 10 , 5 програми или 15 или квато и да е друга глезотия хляба зависи САМО  от вида и качеството на продуктите и разбира се рецептата и технологията.

да така е.

Последна редакция: чт, 29 окт 2020, 13:23 от sedimalko

Общи условия

Активация на акаунт