Цветна снимка на тръбите

  • 21 634
  • 134
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 322
Ясно, наистина големи премеждия... И толкова много време отнема всичко... При нас не са казали със сигурност, че се налага инвитро. Но все пак пуснахме документи. Просто съм на 36, с лапароскопия преди 10 г. заради ендометриоза -- лекувана. И от 9 месеца правим опити без успех. Не знам дали има смисъл да чакам за естествено забременяване само и само да не е инвитро...
Имаше месец-два, в които не пуках фоликулите, но и други месеци - в които има овулация. Когато не се пукат лекарката казва, че е ЛУФ. Но последния път, като се беше пукнал и я питах в крайна сметка ЛУФ ли е, вика не...
Спермограмата е нормозооспермия с 3 % морфология, което за лекаря не е проблем дори за естествено забременяване - казва, че сперматозоидите са милиони. И за това не знам какво да мисля, тъй като из нета цари мнението, че тази морфология е ниска.

Въпросът ми е самото изследване ЦС може ли да допринесе за извънматочна бременност, както разбрах аз в кабинета? Или нещо не съм разбрала и е тъкмо обратното - превенция от това.

Какво стана в Турция? В коя клиника и имаше ли успех?

Аз мисля, че не сте разбрали правилно. Клиника “ Брюксел”, при проф Караман. Там на всички правят ЦС , все още не съм правила опит, тъй като съм правила и тук и там ЦС , мога да кажа че разликата не е голяма. Процедурата не е много болезнена , а разликата е в това , че в Турция снимките са по - големи. А пък и ще видите тръбите и формата на матката, ако има леки сраствания ще се разкъсат и ще освободят място за бебчето. Смело напред и ако не си сигурна в нещо търси второ мнение. Успех.

# 16
  • Мнения: 572
Ясно, наистина големи премеждия... И толкова много време отнема всичко... При нас не са казали със сигурност, че се налага инвитро. Но все пак пуснахме документи. Просто съм на 36, с лапароскопия преди 10 г. заради ендометриоза -- лекувана. И от 9 месеца правим опити без успех. Не знам дали има смисъл да чакам за естествено забременяване само и само да не е инвитро...
Имаше месец-два, в които не пуках фоликулите, но и други месеци - в които има овулация. Когато не се пукат лекарката казва, че е ЛУФ. Но последния път, като се беше пукнал и я питах в крайна сметка ЛУФ ли е, вика не...
Спермограмата е нормозооспермия с 3 % морфология, което за лекаря не е проблем дори за естествено забременяване - казва, че сперматозоидите са милиони. И за това не знам какво да мисля, тъй като из нета цари мнението, че тази морфология е ниска.

Въпросът ми е самото изследване ЦС може ли да допринесе за извънматочна бременност, както разбрах аз в кабинета? Или нещо не съм разбрала и е тъкмо обратното - превенция от това.

Какво стана в Турция? В коя клиника и имаше ли успех?

Аз мисля, че не сте разбрали правилно. Клиника “ Брюксел”, при проф Караман. Там на всички правят ЦС , все още не съм правила опит, тъй като съм правила и тук и там ЦС , мога да кажа че разликата не е голяма. Процедурата не е много болезнена , а разликата е в това , че в Турция снимките са по - големи. А пък и ще видите тръбите и формата на матката, ако има леки сраствания ще се разкъсат и ще освободят място за бебчето. Смело напред и ако не си сигурна в нещо търси второ мнение. Успех.

Благодаря, Radinkaa! И та теб много успехи и дано скоро имаме бебчета!

# 17
  • Мнения: 12
Здравейте. Simple Smile
Аз съм правила цветна снимка в Аг Димитров, гр. София.
Цената беше 100лв. Без упойка.
Докторите бяха изключително внимателни и обяснителни и дори не усетих кога процедурата е приключила.

# 18
  • Мнения: 572
Simple SmileНаправих си цветна снимка аз. Пропуснаха, но под по-високо налягане. Едната тръба има перитубарни сраствания, но лекарят каза, че това няма да попречи за забременяване... Въпросът е дали, след като са пропуснали с налягане, после ще могат да пропуснат сперматозоидите без.... Така или иначе резултатът пише, че е 2 проходими тръби .Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 2
Здравейте момичета! Имам един въпрос и се надявам да намеря отговора тук. Изчетох много информация и в крайна сметка не мога да преценя кое е реално и кое не. След направена цветна снимка(с резултата една запушена и една проходима тръба) в същия ли месец се започват опити за забременяване? Различните лекари ми казаха различно-че може да се роди дете с малформация или пък други, че сега е най-добре, вече не знам кое е истина. Следващия месец ми предстои първа инсеминация и не знам дали да пробвам сега или да си изчакам другия месец?

# 20
  • Мнения: 15 356
Чак пък дете с малформация...
По принцип заради рентгеновото облъчване се препоръчва да се изчака един цикъл, ние опитвахме веднага .То е съвсем за кратко,секунда на всяка тръба.

# 21
  • Мнения: 14
и аз правих ЦС (едната тръба я няма,другата е със някакъв сак в горният край) Ренгенолога ме увери да пробвам след 1 цикъл(явно има значение)...Гинеколога ми подаде директно документи за Ин витро ..Имам записан час за 2ро мнение при Йосиф Димитров Neutral Face.

# 22
  • Мнения: 2
Благодаря!

# 23
  • Мнения: 89
Моята цветна снимка я правих преди 3 дни в Пълмед Пловдив и беше 450лв с упойка.Цената без упойка е 300лв.
Здравей, предстои ми този месец да направя цветна снимка в Пълмед и се двоумя дали да е с упойка или не. Какви са ти впечатленията от самата процедура,освен микробиология която трябва да имаш предварително направена,там правят ли ти други изследвания? Взима ли се час предварително? Relaxed

# 24
  • Мнения: 37
Здравей, Tansitaa22 трябва предварително да си запазиш час ,понеже аз бях пациентка на Ню лайф те ми го запазиха.Бях подготвила само  микробиология ,но не ми я поискаха.Отностно упойката имаше болка при вкарването на веществото  тъпа ниско долу като при цикъл.При мен и двете тръби бяха проходими ,първо пусна само едната и на втория опит и другата.Преди снимката говорих с доктора и каза ,че не е точно упойка, а по скоро отпускащо лекарство. Неприятно беше поставянето на инструментите.Ако трябва да бъда чесна след снимката много се ядосах ,че съм платила 150лв ,а пак ме болеше.Моя приятелка си е правила в Селена и ми каза , че там е с пълна упойка и си е спестила неприятното поставяне на инструментите и болката.Пожелавам ти хубав резултат!

# 25
  • Мнения: 89
Благодаря ти!На мен в клиниката която ходим ми казаха задължително да си поискам упойка и че е пълна упойката.Звънях да попитам за час преди малко и ми казаха че е без час и че правят цветна снимка само понеделник,сряда и петък до 12:00. Вече се чудя дали да не се насоча към Селена и аз. Ти в кой ден от МЦ направи снимката? Аз ще я правя на 26.04- 10ти ден от МЦ

# 26
  • Мнения: 35
Здравейте!На кой ден се прави цветната снимка на тръбите ? Ходих на преглед при гинеколог прегледаме вземи цитонамазка каза че няма нужда от микробиологично изследване .  Каза ми за цветната снимка на тръбите че се прави в чист ден да не съм в цикъл .
Датата ми за цветната снимка която ще направя се пада на 19 ден от цикъла .

# 27
  • Мнения: 89
Здравей, Nikol9191 на мен ми казаха,че цветната снимка се прави между 8ми и не по късно от 12ти ден от МЦ преди настъпила овулация за да се избегне евентуална бременност.Аз ще я правя на 10ти ден от МЦ.

# 28
  • Мнения: 35
И аз така прочетох из сайтовете и за това реших да питам дали на някой не си е правил  цветната снимката след 10ден от цикъла както в моя случай се пада да я направя на 19 ден от цикъла . Дали ще е проблем малко се притесних че подхода на работа е различен дали ще повлияе понякакъв начин на изследването?

# 29
  • Мнения: 89
Това което ми обясниха като причина за правенето на цветна снимка до 12 ден от МЦ е за да се избегне облъчване на плода при евентуална бременност (идеята е да се направи снимката преди овулацията).Дали резултатите от снимката биха били различни ако се направят на 19 ден,според мен се консултирай с доктора ти. Успех ти пожелавам!

Общи условия

Активация на акаунт