Мнение относно строителни фирми/инвеститори

  • 48 028
  • 404
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 780
Щом има тандем 1, ще има и тандем 2… прави сметка

# 346
  • Sofia
  • Мнения: 1 672
Скорошни впечатления има ли някой за тези строители: Булкапитал Груп (Домекс  - Кръстова вада е техен обект) и Интербилд Инженеринг (част от “ГЛОБАЛ ИНВЕСТ ХОЛДИНГ” АД). Тези вторите са строили сградата RED Tower на Опълченска, София, имат и няколко обекта в Банско.

# 347
  • Мнения: 91
Имате ли впечатления от  този инвеститор - Софбултрейд ? Ще съм благодарна да споделят мнение хора купили от тях или запознати с обектите им.

 В момента обекти в строеж - в Малинова долина, в  Овча купел.

# 348
  • София
  • Мнения: 422
Здравейте , имате ли информация и мнения за този инвеститор?

https://m.bg-mamma.com/url.php?u=aHR0cHMlM0ElMkYlMkZoZnAuYmclMkY … yM21zZzQ2NDI3NDY1

# 349
  • Мнения: 2
Здравейте,

Някой знае ли нещо за САГ инженеринг? Имат доста построени сгради, но не съм сигурен какво им е качеството
http://www.sag-engineering.bg/

# 350
  • Мнения: 126
Много зле...купих си гараж от тях на Цар Борис 173. Срутиха се тухличките отстрани при слягане на сградата ...

# 351
  • Мнения: 348
Някой може ли да сподели мнение за Pipe Systems, инвеститор и строител на Кенар резидънс?

# 352
  • София
  • Мнения: 1
Става дума конкретно за:
    Контракт Сити
    Софбилдстрой
    Ермитаж Класик
    Булстрой
    МДБилд (MDBuild - mdbuild.bg)
    Слав Строй
    София Вижън Лукс

Slashy, спряхте ли се на някой строител от първоначалния списък или намерихте друг?

# 353
  • Мнения: 1
Здравейте, дали някой има опит със София Истейтс/ Sofia Estates като строител?
Това са някой от проектите им - https://sofiaestates.com/portfolio-category/%d0%bc%d0%bd%d0%be%d … %bd%d0%b8-%d1%81/

# 354
  • Мнения: 880
Здравейте,

моля за мнение за мираж – тхб“ еоод и каса гранде прим еоод,

Здравейте,
Гледам, че брокери обявяват продажби на Мираж-тхб в сградите им в Младост 3, София. Три малки сгради, които ще имат акт 15 в края на годината, пък доста свободни за продажба. Причини? Някой с информация за строителя?

# 355
  • Мнения: 1 088
Става дума конкретно за:
    Контракт Сити
    Софбилдстрой
    Ермитаж Класик
    Булстрой
    МДБилд (MDBuild - mdbuild.bg)
    Слав Строй
    София Вижън Лукс
Slashy, спряхте ли се на някой строител от първоначалния списък или намерихте друг?
Ами в крайна сметка не купихме апартамент, а къща, така че не беше нито един от изброените.

Ако трябва да ги класирам на база на впечатленията, които придобих впоследствие, от този списък най-читави са Контракт Сити и МДБилд. Контракт строят по-"масов" клас сгради, съответно на по-народни цени (доколкото изобщо може да се говори за народни цени при имотите), но иначе са сериозен строител - няма забавяния, няма малоумно пестене от материали, което после да ти носи куп главоболия, няма цигански номера с договорите и плащанията, и т.н.
МДБилд са една идея по-висок клас. Собственика им, с когото разговарях лично, има и друг бизнес с фотоволтаични централи, поради което на покрива на сградите също инсталира фотоволтаици, с които се захранват общите части в комплекса (осветление, асансьори, камери, и т.н.) На онзи етап още не се знаеше дали излишния ток ще се продава на енергото или ще се ползва от живущите, не знам какво е решено в крайна сметка. Извън фотоволтаиците, като цяло се залага на "по-зелени" технологии в техните проекти.
Това се отнася поне за проектите, които бяха актуални тогава - един в Малинова долина, и един на Филип Кутев (Reina Sofia). Какво правят в момента, нямам представа.

От останалите Слав Строй също ми направи добро впечатление, тъй като често минавам край тяхната сграда - завършиха я отдавна, изглежда добре, с просторни тротоари и красив вътрешен двор. Но с тях не съм имал контакт, не мога да кажа конкретно нищо. Не знам и дали изобщо имат още проекти в София, тъй като основно строят по морето.

Със Софбилдстрой бях говорил, комуникацията беше ОК, но не ми харесаха разпределенията им - строят главно маломерки (2- и 3-стайни) за даване под наем с инвестиционна цел. То всеки строител има и такива жилища, ама при тях целите сгради са проектирани така. За собствено ползване за мен не беше вариант, за някой друг може и да става. Като им обясних какво искам ми казаха в прав текст, че нямат никъде такова и единствения вариант е да взема 2 апартамента и да обединявам. И пак беше компромисно, защото разпределенията не пасваха добре дори за обединяване. Иначе сградата си я завършиха навреме, но ми прави впечатление, че и тази, която аз гледах, и предишни техни, с времето доста бързо се занемаряват. Новопостроена е красива и след 1-2 години вече изглежда зле, което говори за кофти поддръжка.

За останалите нямам наблюдения.

# 356
  • Мнения: 23
Здравейте,

Някой от вас дали си е закупил апартамент в South Project - близо до НБУ и дали имате някакво мнение за строителя / инвеститор, тъй като обмисляме покупка на жилище там.

# 357
  • Мнения: 33
Някой има ли мнение за Lux Builing Invest в малинова долина?

# 358
  • Мнения: 886
Здравейте. Има ли начин да разбера кой е строителя на даден обект? Харесахме апартамент в почти готова сграда в София, но брокера не ни казва кой е инвеститора и строителите. Табела няма понеже всички заграждения са премахнати.Търсих насам на там и гугъл мапс също,но не мога да разчета табелата. Иска ми се да разбера малко повече за фирмата.

# 359
  • Мнения: 19 473
Здравейте. Има ли начин да разбера кой е строителя на даден обект? Харесахме апартамент в почти готова сграда в София, но брокера не ни казва кой е инвеститора и строителите. Табела няма понеже всички заграждения са премахнати.Търсих насам на там и гугъл мапс също,но не мога да разчета табелата. Иска ми се да разбера малко повече за фирмата.
А брокерът защо не ви казва? Ако е представител на собственика би трябвало да има тази информация.

Общи условия

Активация на акаунт