На море в Турция - тема 69

  • 86 798
  • 821
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 3 271
как мислите кога ще отпаднат писиари-те за Турция
Аз мисля че няма да отпаднат вече.

# 781
  • Мнения: 1 054
как мислите кога ще отпаднат писиари-те за Турция
Аз мисля че няма да отпаднат вече.
Някаква реципрочност както Европа се отваря, нали? Вкл. и България - трите условия-ваксина, преболедуване или отрицателен тест.

# 782
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
как мислите кога ще отпаднат писиари-те за Турция

Няма да отпаднат никъде в Европа и САЩ в  пълния смисъл на отпадане -  още поне една пълна година.

От средата на май месец  2021 г.  за Европа   се очаква да има пишман "избор"   между: 
 пср - антигенен или ваксина за туристическо пътуване и настаняване в хотел.

Прогнозите са най-рано  лятото на 2022 г. да отпаднат всички ковид правила за пътуване и настаняване в хотел.

# 783
  • София
  • Мнения: 1 839
как мислите кога ще отпаднат писиари-те за Турция

Домино, не е важно какво мислим ние, а какво мисли турската страна Simple Smile
А тя в лицето на Министърът на културата и туризма Мехмет Нури Ерсой мисли следното:
Министърът, който между другото е собственик на двата най-луксозни хотела в Анталия направи изявления относно условията за приемане на туристи в страната  в пряко предаване, на което той присъства по телевизия BBC ONE. Министър Ерсой каза: „Ние наблюдаваме новите случаи в страните. Ние изискваме от туристите от  целия свят отрицателни резултати от теста до 15 април. След 15 април ще разгледаме отново броя на случаите и няма да искаме  PCR тест за туристи от страни с намаляващ брой случаи, както направихме миналото лято“

# 784
  • Пловдив
  • Мнения: 2 016
По важно е какво мисли Европейският съюз не Турция.Какво ни грее ,че дори и Турция да не иска после при влизане в България ако се иска ваксина,тест или за антитела.

# 785
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
За България от 1 май 2021 г.  ще се влиза туристически  срещу:  ПСР  - антигенен тест  или ваксинационен паспорт. 

За Гърция от 14 май 2021 г.  някой от трите "избора" за туристи.

За Турция  ще е същото -  чака се само датата  1 - 10 - 20 - 30 май?

Не гледате ли новини?

 

# 786
  • Мнения: 1 054
гледам новините, но в Турция и сега може да се влиза с отрицателен тест, въпросът беше дали ще отпадне и кога!

# 787
  • София
  • Мнения: 1 839
Министър Ерсой каза: „Ние наблюдаваме новите случаи в страните. Ние изискваме от туристите от  целия свят отрицателни резултати от теста до 15 април. След 15 април ще разгледаме отново броя на случаите и няма да искаме  PCR тест за туристи от страни с намаляващ брой случаи, както направихме миналото лято“

# 788
  • Мнения: 1 622
Здравейте,искам да резервирам за месец Септември в хотел  Lonicera Resort Spa ,Анталия.Дали пускат оферти last minute да изчакам до края на лятото?
Септември е много популярен месец за почивка и не бих разчитала на last minute.Ние почивахме октомври в Лонисера. Имаше още 30-40 българи макс, тогава тук растяха бройките болни, другото беше руснаци, които не се притесняваха. Не беше гъчкано, имаше свободни места и в ресторантите, и около басейните, но вече е непредсказуемо кога какво.

# 789
  • Мнения: 419
За България от 1 май 2021 г.  ще се влиза туристически  срещу:  ПСР  - антигенен тест  или ваксинационен паспорт. 

За Гърция от 14 май 2021 г.  някой от трите "избора" за туристи.

За Турция  ще е същото -  чака се само датата  1 - 10 - 20 - 30 май?

Не гледате ли новини?

 

Аз мисля,, че няма да отпадне скоро изискването  за влизане в Бг, до края на лятото или Септември със сигурност ще си остане. Само и само пак да се налее Бг море.  Според мен трябва да се вземе  в предвид и изследване  за антитела. Защото, Аз ако имам след прекаран вирус 500 -700 бр, да не би да е по лошо  от ваксинирания. Но  пък той ще е боцнат и никой няма да провери дали има такива изобщо. Важното е че ще има ваксинация и ще си мине спокойно. Пълна идиотщина.

# 790
  • Мнения: 1 715
Пуснете нова тема

# 791
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
За България от 1 май 2021 г.  ще се влиза туристически  срещу:  ПСР  - антигенен тест  или ваксинационен паспорт. 

За Гърция от 14 май 2021 г.  някой от трите "избора" за туристи.

За Турция  ще е същото -  чака се само датата  1 - 10 - 20 - 30 май?

Не гледате ли новини?

 

Аз мисля,, че няма да отпадне скоро изискването  за влизане в Бг, до края на лятото или Септември със сигурност ще си остане. Само и само пак да се налее Бг море. 

Защо мислиш че е заради бг.морето?

 Изискванията за някой от трите избора са и за България и за Гърция и за Турция и Испания - Португалия - Малта - Кипър.

Който където си иска може да ходи лятото...и в момента продължават резервациите дори пак за Занзибар въпреки вече задължителната 10 дневна карантина при връщане от Танзания.

Та никой не може да спре българина с дебел джоб да отиде в Анталия и в момента дори.

По-скоро  за бг.хотелиери и ресторантьори  ще им бъде много трудно началото на това лято....
 - очертаваме се най-опасно заразното място в ЕС в момента   до 1 май поне да пламтим в силно червено на ковид картата.

# 792
  • Мнения: 419
Да! Варненец, платим така е! То винаги България си е била силно заразна дестинация, но всички сме свидетели тук, че голяма част от почивките миналата година се отказах по причина Пср за влизащи. А хората, масово започнаха да пътуват след отпадането на Пср. До тогава всичко беше на самостоятелни пътувания. Всеки сам за себе си ще преценява. Просто казвам, че тактиката ще бъде най- вероятно, както миналата година. Аз се възмущавам на това че не взема в предвид хората изкарали вируса. Това ми е болката 😊

# 793
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Аз се възмущавам на това че не взема в предвид хората изкарали вируса. Това ми е болката 😊
Е, нали уж едната опция за Зелените паспорти, предлагани от ЕС, е изкаран ковид и тест за антитела. Кофтито е, че условието е през последните 6 м (аз го карах декември 😣, т.е за лятото вече е минала давността)..Говоря по принцип за пътувания в ЕС, а не за Турция

# 794
  • Мнения: 711
Антитела имат много хора, които са го изкарали без да се тестват с ПСР. И сега за тях ще важи ли този зелен паспорт или не?

Общи условия

Активация на акаунт