НПМГ - 5

  • 55 949
  • 724
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 8 280
За Математика се говореше, в частност програмирането, как не успяват да наваксат в 7 клас, като не е учено.
Природните няма да са проблем, ако успеят да ги запалят. СМГ го показват по олимпиадите.
Малко деца са добри и в трите науки.
НПМГ се отказа от "смесената" паралелка и Физиката е само към Математиката.

# 271
  • София
  • Мнения: 3 290
Въпросът ми беше за "Математика за всеки". Не мога да намеря задачи от минали състезания, а изглежда се е провеждало за прием в СМГ последните години.  В края на учебната година ли се провежда?

Извинявам се за тъпите въпроси, ама за втори път търся и нещо не се ориентирам.

# 272
  • Мнения: 511
Въпросът ми беше за "Математика за всеки". Не мога да намеря задачи от минали състезания, а изглежда се е провеждало за прием в СМГ последните години.  В края на учебната година ли се провежда?

Извинявам се за тъпите въпроси, ама за втори път търся и нещо не се ориентирам.
Датата за 2021 г. е 15 май. Все още не съм търсила задачи от предишни години.
Моята девойка съм я абонирала да прави пробни изпити към easymath.bg. Давах ѝ и пробния тест на СМГ, който се проведе декември месец.

# 273
  • София
  • Мнения: 3 290
Благодаря ти, merilen.

Ако е удобно, би ли ми пратила пробния тест на СМГ?

# 274
  • Мнения: 8 237
Въпросът ми беше за "Математика за всеки". Не мога да намеря задачи от минали състезания, а изглежда се е провеждало за прием в СМГ последните години.  В края на учебната година ли се провежда?

Извинявам се за тъпите въпроси, ама за втори път търся и нещо не се ориентирам.
Датата за 2021 г. е 15 май. Все още не съм търсила задачи от предишни години.
Моята девойка съм я абонирала да прави пробни изпити към easymath.bg. Давах ѝ и пробния тест на СМГ, който се проведе декември месец.
Математика за всеки се проведе за първи път миналата година. Поради обстановката в страната, се реши че ще има само едно състезание. С него ще може да се кандидатства във всички МГ както в София така и в страната.
Преди имаше различни състезания за СМГ, 107, 125 и т.н.

Първите 10 задачи в състезанието са от училищният материал. Следващите са много подобни на задачите давани за Откриване на млади таланти. Миналата година в съставянето на задачите бяха участвали учители от цяла България. Задачите от втората част бяха труднички и за подготвени деца.

# 275
  • София
  • Мнения: 3 290
Hope for Two, благодаря ти.
Значи, едва ли ще са по-различни от тези, които до сега са били за прием в СМГ и ПЧМГ.

# 276
  • Мнения: 605
Майка на седмокласник съм и ще съм благодарна, ако някой отговори на въпросите ми.
Гледам тази таблица http://www.danybon.com/wp-content/uploads/2020/07/min_ma%D1%85_p … i_2_etap-2020.pdf.
На 12-то място е Математически /профил, предполагам/ английски, М, Инф.  висок бал.
На 15–то място – Математически, НЕ /защо няма други профилиращи предмети?/
И след това чак на 88-мо място с доста по-нисък бал – Математически, Английски, М, Ф.
Защо има такава разлика в баловете?
Ясно ли е кои паралелки ще отпаднат тази година?

# 277
  • София
  • Мнения: 7 053
Ако отворите един план прием, а не Данибон, може би ще си отговорите на въпросите.
Личното ми мнение е, че който се интересува от математически профил, паралелката с математика и физика е най-благодатната, но изисква повече ангажираност и усилия от другите две.
Няма все още официален документ, който да оповестява кои паралелки отпадат.
Допълвам се: За  НПМГ , както и за СМГ, балът , който виждате е минимален и окончателен за паралелката. За останалите училища ( повечето) балът по редове е по квоти и една паралелка я има поне на два реда, с два различни мин.бала, ако ме разбирате.

Последна редакция: чт, 11 фев 2021, 10:55 от Слънчевата

# 278
  • Мнения: 19 296
Не отпада ли парелката Х и Б с НЕ?
В седмокласната тема Дидева беше споделила някаква таблица.

А като няма квоти, може ли да споделите в паралелките с ХиБ и БиХ как изглежда съотношението момичета/момчета?

Фикшън, ето това е план прием, ако ти върши някаква работа https://npmg.org/wp-content/uploads/2020/05/priem1.png

Последна редакция: чт, 11 фев 2021, 11:00 от Дъждец

# 279
  • София
  • Мнения: 3 484
Балообразуването е различно за паралелките и не е коректно да се сравняват. Сравнете балообразуването и ще Ви се изяснят нещата.
Дъждец, не слагай в устата на хората думи, които не са казали. Дидева никога не е казвала, че нещо ще е ясно преди да излязат официалните документи.

# 280
  • Мнения: 19 296
Боже, само питах дали съм разбрала правилно! Какви са тези заяждания не мога да разбера! Не всички четат и се интересуват от темите на МОН и кандидатстването всяка година.

# 281
  • София
  • Мнения: 7 053
Не е нужно да се интересуваш всяка година, но е желателно да се интересуваш за настоящата. Все още не е излязъл официалният план-прием. Мен лично ме интересува също, от чисто любопитство и за да разбера накъде се движи гимназията. Та, в този смисъл, не си разбрала правилно. Все още не се знае официално.

# 282
  • Мнения: 605
Слънчевата, не че се оправдавам, но доста рових из страницата на НПМГ. За кампания 2021 година има регламента на състезанията и олимпиадите. Явно ще чакаме новата информация.
Дали съм разбрала правилно, че за паралелки с първи профил математика и софтуерни и хардуерни науки се кандидатства с утрояване на бала от НВО по математика и оценката по БЕЛ, а за останалите е с изпит или олилмпиада?

# 283
  • Мнения: 19 296
Слънчева, благодаря много за отговора! Ако не се интересувах, нямаше да питам в темата и нямаше да съм отворила страницата на НПМГ.

# 284
  • София
  • Мнения: 7 053
За профил мат и Инф се утроява НВО по мат, да.
За профил мат и физика се взима оли по физика. Или резултат от състезанието.

Общи условия

Активация на акаунт