Отговори

Анкета

Имам ли шанс да забременея?

Опции:

* Гласуването приключено: пт, 04 фев 2022, 22:54
* Може да изберете максимум 2 опции.

# 405
  • Мнения: 354
Ми каза ми, че цикълът и бил свършил преди ден два. Това какво ще рече? Овулацията не се ли пада две седмици след цикъла?

# 406
  • Мнения: 19 672
2 седмици от началото на цикъла.

# 407
  • Мнения: 354
Значи непосредствено след цикъла няма опасност да се забременее така ли?

# 408
  • София
  • Мнения: 12 006
Значи непосредствено след цикъла няма опасност да се забременее така ли?
Има, но е малка.

# 409
  • Мнения: 2 755
Ако жената е в овулация, има останали сперматозоиди из канала -ДА!
50/50

Аз познавам дама, забременяла дори без съпруга и да свършва!
Някой друг, освен съпруга и може и да е свършил.

Последна редакция: сб, 10 апр 2021, 18:46 от acer

# 410
  • Мнения: 19 672
Разбира се, че има, зависи и каква е дължината на цикъла. Зависи и колко жизнени са сперматозоидите, някои оцеляват няколко дни и са жизнени за оплождане. Наистина, на каква възраст те? Или сте с ниска сексуална култура, тъжно малко.

Хич не е малка вероятността, аз точно така забременях. Веднага след цикъл, а даже не бях с кратък, 30 дни.

# 411
  • Мнения: 354
Разбира се, че има, зависи и каква е дължината на цикъла. Зависи и колко жизнени са сперматозоидите, някои оцеляват няколко дни и са жизнени за оплождане. Наистина, на каква възраст те? Или сте с ниска сексуална култура, тъжно малко.

Не съм на 20... по старичък съм.
И чак с толкова ниска сексуална култура не бих казал Grinning В повечето случаи си ползвам презерватив, но...Все пак само с презерватив ли трябва да правим всичко винаги. Та тези неща за цикъла и овулациите не е моя работа да ги знам. А кой по-добре ще ги знае от мамите в бг мама?

# 412
  • Мнения: 4 839
Разбира се, че има, зависи и каква е дължината на цикъла. Зависи и колко жизнени са сперматозоидите, някои оцеляват няколко дни и са жизнени за оплождане. Наистина, на каква възраст те? Или сте с ниска сексуална култура, тъжно малко.

Не съм на 20... по старичък съм.
И чак с толкова ниска сексуална култура не бих казал Grinning В повечето случаи си ползвам презерватив, но...Все пак само с презерватив ли трябва да правим всичко винаги. Та тези неща за цикъла и овулациите не е моя работа да ги знам. А кой по-добре ще ги знае от мамите в бг мама?

Не винаги, само като не искате бебе 😉

# 413
  • София
  • Мнения: 12 654
Цикъл и менструация са различни неща. Само напомням.
И е добре и мъжете да са наясно с тях, когато не са готови да дондуркат бебе или да плащат издръжка.

# 414
  • Мнения: 354
Значи непосредствено след цикъла няма опасност да се забременее така ли?
Има, но е малка.

Супер. Значи "опасния" период за забременяване се пада една седмица след като свърши цикъла така ли?

# 415
  • Мнения: 4 839
Цикъл е от първия ден на менструацията до първия ден на следващата менструация. Ако цикълът й е 28 дни, то овулацията ще е около 14 ден. Спермата може да живее 5 дни. Ако не искате да ползвате презервативи, помислете за други методи на контрацепция.

# 416
  • Мнения: 1 845
Ако е с ранна овулация може и след кървенето да забременее.Ако приемем, че сперматозоидите ви са в перфектна форма и издържат живи в неиното тяло до 5 дена Simple Smile

# 417
  • Мнения: 354
Ако е с ранна овулация може и след кървенето да забременее.Ако приемем, че сперматозоидите ви са в перфектна форма и издържат живи в неиното тяло до 5 дена Simple Smile

Добре! Да се надяваме, че не са в перфектна форма Joy
Шансът изглежда да е малък. При положение, че не съм свършвал вътре. А само това, което е останало между първия и втория път. То това ме притеснява дефекто.

Иначе си вярвам, че прекъснатия полов акт си е надеждно средство за пазене. Преди време се виждах с млада лекарка акушер гинеколог. И така си го правихме. Че ако има опасност тя би ли се съгласила и кой по-добре от нея трябва да ги знае тези неща?

# 418
  • София
  • Мнения: 12 006
Иван Вазов - Момата да си изчисли овулацията кога й се пада и сама ще си отговори. Забременява се по време на овулация, но и секс няколко дена преди нея може да я обзаведе с бебе, ако остане читав сперматозоид до О. Виреят различно от 1 до около 4-5 дни, като последното мисля, че е само в литературата, но така пише. С прекъснат... има вероятност за бременност, с повтаряне - също, да, по-малък е шансът, но го има.

# 419
  • Мнения: 46 436
Иначе си вярвам, че прекъснатия полов акт си е надеждно средство за пазене. Преди време се виждах с млада лекарка акушер гинеколог. И така си го правихме. Че ако има опасност тя би ли се съгласила и кой по-добре от нея трябва да ги знае тези неща?
По тази логика всички лекари биха били непушачи, защото знаят, че има опасност от рак на белия дроб Simple Smile
Много от лекарите нямат проблем с тези неща. Отива, прави аборт и го счита за нормално.

Ако не искаш бебе, слагаш презерватив. Във всички останали ситуации всичко е възможно.
Ако уважаваш жената до себе си, няма да я подлагаш на риск. Ако ти е все едно за нея, правиш каквото ти е кеф и не те интересува друго. Така или иначе няма след това ти да минаваш през аборт.

Общи условия

Активация на акаунт