Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Колко пари е нормално да се даде като подарък за сватба

• 7 261
  • 144
  •   1
Отговори
# 135
Напълно достатъчно.

# 136
  • Sunshine state
Идеални сте. 👌🏻

# 137
Добре сте го направили.
Аз наскоро попафнах на запитване на бъдеща булка:
Нейна позната й се обадила и казала, че в момента няма финансови възможности и няма да може да им направи холям подарък и питала дали може да дойде въпреки това. Булката говорила с мъжа си и той казал тогава изобщо да не идва като няма възможности. И тя сега се чуди какво да й каже на жената.
Явно и такива хора има...

# 138
Такава булка бих задраскала от познатите си.
Когато организарах празника си, го правих с идеята да споделя радостта си с приятели и близки, да се повеселим заедно, да отбележим промяната в живота. Вярно, не беше голяма сватба(малко над 40 човека), но беше красив и весел празник. И всичките гости бяха поканени отфсърце, а не ритуално. Не съм се престаравала с детайли, нямаше я модата с пробните прически, флористи, водещи или току-що е настъпвала и не ми е била важна. Дори се лакирах сама
Не съм мислила за кой какъв подарък ще ми донесе-малък, голям, пари, предмети. Нито съм мислила да давам указания в поканите.
Всеки го прави така, както го разбира.

Но не мога да си обясня, как на един от най-щастливите ти дни в живота, ще ти е по-важен подаръкът, отколкото присъствието на близък човек. Пари се печелят, вещите се хабят и заминават,  човешките отношения са най-ценното.

# 139
Леле, това не мога да го повярвам. Аз бих се замислила за какъв мъж се женя.. ужас

# 140
Ужас.
До там се стигна вече-поканен гост да се обажда предварително и да пита дали може да дойде на сватбата ,след като няма големи възможности.Потресаващо!
Младоженецът изобщо няма да го коментирам.
Но това е логично,като се имат предвид безбройните претенции на младоженци,неписаните,,правила,, за сумата в плик.....и какво ли не още.....
Явно роднини и приятели със скромни възможности вече не са желани гости на сватба...
Ами това е дъното...

# 141
  • София
Младоженецът е ясен, ами булката? Обажда ти се разтревожена роднина, че в момента няма пари, а ти вместо да я успокоиш, че всичко е наред, се консултираш с бъдещия си мъж, дали да идва роднината или не.

# 142
Точно.
В цялата тарапана ще разбере мъжът кой какво и колко е дал.
Ама пък ако е някой чичо Скрудж, нищо чудно да си води и записки и отчет на постъпленията.
Горката булка.

# 143
Трябва да говори с мъжа си???
Аз и за булката се съмнявам, че може да се нарече приятел... Не бих стъпила на сватбата им колкото и пари да имам...

# 144
Еми и булката не е нещо в час, ама да ви кажа има и такива жени, които са си свестни и добри, но много зависят от мъжа си - за всичко го питат, страх ги е да направят нещо, което той не одобрява и така...

Общи условия

Активация на акаунт