Йоркширски териер - тема 12

  • 43 368
  • 756
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 22
Здравейте, моята принцеса от едно известно време почна да се мръщи на гранулите. Почнахме с Роял Кънин, после реших да сменя с по висок клас /според мен /смених с N&D обаче почна да им се мръщи, спрях ги продължих с Рояла, до в момента, в който почна и тях да не иска. След това говорих с Вет. пробвах е я на Про План/в този период се разгони/хапваше, но от скоро и тях не иска, а като бебе си ядеше всичко за секунди. Почнах да и давам готвено, яде го с голямо желание. Четах доста, а и мисля, че балансирана диета с готвено и витамини, ще са по здравословни, въпроса, е че не знам къде да намеря рецепти. Ако някой тук храни с балансирана диета, моля дайте ми съвет и рецепта. /нашата вет. казва.. ами няма да можеш да храни балансирано, давай гранула, но като не иска мискина, става ми жал... /

# 136
  • Мнения: 2
Здравейте,

в процес на търсене на йорки сме. Бих искала да попитам за отзиви за Luxury York Kennel на Мария Андонова. Има ли сред вас с кученца от там? Какви са впечатленията ви?

# 137
  • София
  • Мнения: 38 431
Моята преживя ортопедична операция, когато беше на 5-6 месеца и хич не ми се искаше да я режат след това. Освен това, се разгонва много рядко - за 4 г 2-3 пъти. Освен това, имаме цял списък заявки за бебета, ако стане нещо, обаче пък не можем да намерим добър съпруг. Та така си живее без кастрация.

# 138
  • София
  • Мнения: 11 977
Здравейте,

в процес на търсене на йорки сме. Бих искала да попитам за отзиви за Luxury York Kennel на Мария Андонова. Има ли сред вас с кученца от там? Какви са впечатленията ви?
Виждала съм нейни кучета, красиви са.

# 139
  • Мнения: 2 687
Здравейте,

в процес на търсене на йорки сме. Бих искала да попитам за отзиви за Luxury York Kennel на Мария Андонова. Има ли сред вас с кученца от там? Какви са впечатленията ви?

към правилно място си се насочила. във фейсбук има много инфо.

# 140
  • Мнения: 2
Здравейте,

в процес на търсене на йорки сме. Бих искала да попитам за отзиви за Luxury York Kennel на Мария Андонова. Има ли сред вас с кученца от там? Какви са впечатленията ви?

към правилно място си се насочила. във фейсбук има много инфо.

Благодаря, надявам се да е така. Аз пък нищо не изнамерих във фейсбук за този развъдник - ни добро, ни лошо - та затова реших да попитам тук. Hug

# 141
  • Мнения: 2 687
Виж Marija Andonova https://www.facebook.com/marija.andonova.37 И в някои йорки групи участва, май Йорки ревю.

# 142
  • Мнения: 664
Здравейте!

Моят бебок е на 3 месеца и от две-три седмици намирам тук-там такива топчици мъхче. Дали е нещо обезпокойтелно?

# 143
  • София
  • Мнения: 38 431
Може би пада тъмната бебешка козина?

# 144
  • Мнения: 1 532
Нашият е на 4м ,когато го реша падат такива мъхчета.
Особено ако някъде се е  заплела "косата" там излиза цяло топченце с мъх.

# 145
  • Свищов, Враца
  • Мнения: 193
Момичета, имам нужда от вашето мнение. Моето момиченце се разгони онзи ден за първи път. На 11 месеца е. Очаквах, че скоро ще дойде и това време. Вулвата й се изду и гърдичките набъбнаха. Откакто обаче се разгони е много ленива, повече лежи и спи и само ни наблюдава с въртящи очи. Хапва по-малко / не, че е от апетитните, по принцип/. И изобщо няма желание за игра. Много исках да я кастрираме още преди първо разгонване, но доктора каза, че е дребна и е по-добре след първото разгонване да се направи интервенция. Какво ви  е мнението за кастрацията? Дали ще промени поведението й. Сега като я виждам колко е ленива и много се плаша. Благодаря ви предварително за отделеното време.

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Момичета, имам нужда от вашето мнение. Моето момиченце се разгони онзи ден за първи път. На 11 месеца е. Очаквах, че скоро ще дойде и това време. Вулвата й се изду и гърдичките набъбнаха. Откакто обаче се разгони е много ленива, повече лежи и спи и само ни наблюдава с въртящи очи. Хапва по-малко / не, че е от апетитните, по принцип/. И изобщо няма желание за игра. Много исках да я кастрираме още преди първо разгонване, но доктора каза, че е дребна и е по-добре след първото разгонване да се направи интервенция. Какво ви  е мнението за кастрацията? Дали ще промени поведението й. Сега като я виждам колко е ленива и много се плаша. Благодаря ви предварително за отделеното време.
Ако нямате намерение да заплождате най-доброто е кастрация. Нашата се разгони на 8 м., нямаше никакви отклонения в поведението, само физическите (гърдички и вулва) . 3 м след това я кастрирахме и няма никаква разлика с преди. Същата лудетина е. С хапването си е зор, но си беше така и преди. Чела съм за симптоми като на вашето, нормално е. Ще отшуми като мине разгонването.

# 147
  • Свищов, Враца
  • Мнения: 193
Момичета, имам нужда от вашето мнение. Моето момиченце се разгони онзи ден за първи път. На 11 месеца е. Очаквах, че скоро ще дойде и това време. Вулвата й се изду и гърдичките набъбнаха. Откакто обаче се разгони е много ленива, повече лежи и спи и само ни наблюдава с въртящи очи. Хапва по-малко / не, че е от апетитните, по принцип/. И изобщо няма желание за игра. Много исках да я кастрираме още преди първо разгонване, но доктора каза, че е дребна и е по-добре след първото разгонване да се направи интервенция. Какво ви  е мнението за кастрацията? Дали ще промени поведението й. Сега като я виждам колко е ленива и много се плаша. Благодаря ви предварително за отделеното време.
Ако нямате намерение да заплождате най-доброто е кастрация. Нашата се разгони на 8 м., нямаше никакви отклонения в поведението, само физическите (гърдички и вулва) . 3 м след това я кастрирахме и няма никаква разлика с преди. Същата лудетина е. С хапването си е зор, но си беше така и преди. Чела съм за симптоми като на вашето, нормално е. Ще отшуми като мине разгонването.

Благодаря Ви! Някакво успокоение е за мен.
Явно  Вие сте кастрирали вашето кученцо след първото разгонване.
Нямаме намерение да я заплождаме и колкото и да ни е притеснено за операцията, ще я кастрираме. Защо да го измъчвам кученцето?

# 148
  • Мнения: 158
Нашето момиченце го кастрирахме по препоръка на вет. лекарка преди първо разгонваме на навършени 6 месеца. Тогава тежеше 2,3 кг. Сега, близо година по-късно, тежи 2,5 кг и си е същата, както преди като темперамент.

# 149
  • София
  • Мнения: 11 977
И аз кастрирах малката кифла преди първото разгонване на навършени 6 месеца.
7 години по-късно няма абсолютно никаква промяна в нрава й.

Общи условия

Активация на акаунт