Йоркширски териер - тема 12

  • 43 360
  • 756
  •   1
Отговори
# 360
  • В.Търново
  • Мнения: 6 680
За съжаление от другата седмица остава самичко през целия ден и няма да мога да го следя за пишкането.

# 361
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 064
И нашият седи по 8ч дневно сам, свикна си и предимно дреме на дивана. Наблюдавам го на камерата. Като го взехме беше нарочно по коледа, та да е постепенно оставянето. Свикна си и няма проблем.

# 362
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 515
Мъничко е още, имайте търпение. И аз съм "секвала" нашата, като я вдигам и слагам на пелената, но с времето свикна. Включих и наградки, които пък сега ги иска всяка вечер преди лягане. Ако не дам, пада голямо скимтене. Знае къде ги държа, върти се и гледа нагоре Grinning
Миналата година имаше малки, стоеше по цял ден при тях и излизаше единствено да пие вода, да хапне нещо набързо и да свърши нещо на пелената. Не искаше да излиза навън, притесняваше се за мъниците. Когато те прогледнаха и започнаха да ходят (правеха по-смели крачки и играеха вече), се научиха и те да ходят там. Не съм се занимавала, защото бяха много мънички, но гледаха какво прави майка им и копираха.

# 363
  • В.Търново
  • Мнения: 6 680
Ето, преди малко я дебнех поне 40 минути, слагам на пелената и стои, тръгва души наоколо, връщам на пелената, пак нищо. Обърнах се за секунди и се изпишка на пътеката в коридора..... буквално на метър от пелената.

# 364
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 064
Така правят. Търпение и само търпение. В началото направо бяхме отчаяни - постоянно пикаеше на мокета и акаше зад дивана, но с постоянство се научи и след 7-8мия месец вече само там си ходеше. Сменихме мокета с плочки точно след като се научи. 🤣

# 365
  • В.Търново
  • Мнения: 6 680
Честно да ви кажа, съпруга ми като си дойде няма да има това търпение, особено свекървата , когато разбере. Тя още не знае.

# 366
  • Мнения: 664
Мнооого търпение трябва, пък и е много малка душицата. Макс с дни не отразяваше пелената, когато започна (по случайност) наградки задължително!! Като се изпика някъде другаде му се карах и като почистя с хартия пикото му давах да мирише и го водех до пелената да му показват и потърквах хартията на нея. Имаше период като приберем и пелената беше разпарчатосана из цялата къща, а наоколо акита и пикита. Добре, че мъжът ми се прибира преди мен, та той го отнасяше по-често с чистенето. Та си един период от 4-5 месеца, в който се заредете с търпение. Като започнете да го изкарвате и постепенно ще си и свикне навън.

# 367
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 064
Мъжът ти ще трябва да прояви разбиране. Такива са малките кученца, искат приучаване. 😉

# 368
  • София
  • Мнения: 38 431
И никакви килими и пътеки поне една година...
Моята сега я извеждам само веднъж и хич не мога да й се сърдя, ако свърши нещо в коридора или в банята.

# 369
  • Мнения: 2 687
и аз така действах - с браво и не, с нейна си стаичка, т.е. местенце, което не беше кошарка, а заграждение метално сгъваемо, което се разпъва и оформя пространство, има си вратичка. вътре и бяха и купичките и памперса и леглото. стоеше там по 9 часа определено, дори 10-11, кучетата имат нужда от много сън и нямат нищо против да спят, особено мързеливчовци като йоркитата. и да - трябват си месеци, поне до към 9м, нашето и досега (3 г) понякога, коато не сме вкъщи, не пишка на пелената... Simple Smile

# 370
  • Мнения: 1 311
Ние сме с женско йорки на 5 години близо . Махнах всички килими , види ли килимче пикае на него. Иначе е на пелена . Дори на хотел да сме и да й сложа пелена , има ли килим, веднага го маркира .

# 371
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Здравейте!
От две седмици имаме бебе йорки на 2 месеца. Във вторник дъщеря ми го води за втора ваксина. Видях, че са писали в паспорта дата за третата- 29.12. Притеснявам се, че в един месец ще му станат две ваксини, а и няма да е направил 3 месеца. Какво мислите вие? Дата му е записана от асистента на ветеринаря. Дали да не се обадя и да отложат?
И друго искам да ви попитам- даваме по една чаена лъжичка гранули х 4 пъти на ден. Това дали е ок?

# 372
  • Мнения: 1 311
Не е проблем да забавите ваксината .

# 373
  • Мнения: 1 975
Цитат на: ninand link=topic=1249407.msg43953345#msg43953345
И друго искам да ви попитам- даваме по една чаена лъжичка гранули х 4 пъти на ден. Това дали е ок?
На опаковката на гранулите трябва да има таблица с указания, колко се дава според теглото и възрастта.
Грамаж не помня, но го взехме на 3м и го хранехме по 3пъти на ден. Май по 10гр., но не съм сигурна.
Аз на моето още от първия ден и досега меря храната на ел. везна. Ако го усетя леко натежал, мятам го на везната в една голяма купа, намалям дозата с 4 гр. и веднага влиза във форма😂😂
С тия лъжички и чашки не е много точно.
Интересувам се от теглото му, не от суета, а защото за ставите не е добре да са тежки.

Последна редакция: пт, 10 дек 2021, 20:02 от Чисто луда

# 374
  • Северозапада
  • Мнения: 5 468
На нашия по спомен на 3 месеца му давахме 3×15гр. RC XSmall Puppy. Той е стандартен размер - на 3м. беше около 500гр., сега е на 9м. - 3,5кг. и не мисля, че ще расте повече.

Общи условия

Активация на акаунт