Клиники в Истанбул - тема 10

  • 41 758
  • 741
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 14
Здравейте, момичета!
След доста неуспехи (БХ, спонтанен аборт, неуспешно ИКСИ., в т.ч. МФ) сега предстои следващото приключение - нова процедура и имам доста големи надежди...и този път.
Но се оказа, че финансите започнаха да дотежават с допълнителните лекарства, които си купуваме от България. Дали някоя от вас би желала да ми продаде Клексан 0,4 и Кринон гел от Турция? Много ще съм благодарна ако някоя се отзове на молбата ми на лично съобщение.
Успех на всички момичета, които сме в очакване на чудото! Heart

# 376
  • Мнения: 7
Здравейте бъдещи майки имам една молба към вас във момента съм на стимулациа в Бахчежи при Карлъкая .Ако на някои му е отанал Гонал Ф някаква доза искам да го взема срещу заплащане понеже ми трябма малка доза и нали знаете цените каквиса много ще ви бъда благодарна..

# 377
  • Мнения: 213
Момичета, тези от вас, които са правили ЗЕТ в Турция скоро, колко време се следяхте в България и колко в Турция преди самия трансфер? Колко прегледа имахте за измерване на лигавица? Аз имах три прегледа - на втори, 11ти и 14ти ден от МЦ. От днес до трансфера (след 6 дни) няма да имам други прегледи, което ми се струва странно. Очаквах, че последните дните преди ЗЕТ ще ме следят по-редовно. Как е било при вас? От втори ден съм на Естрофем. От утре почвам прогестерон.

Имам въпрос относно прогестероновия препарат също. Изписаха ми Дуфастон три пъти на ден през устата. Като питах защо, координаторката каза, че било защото Кринон гел не се намирал в аптеките. Аз съм с тромбофилия, и да пия Дуфастон в такива дози ми се струва доста рисково. На вас какво са ви изписвали?

Последна редакция: пн, 19 окт 2020, 20:27 от Sienna sun

# 378
  • Мнения: 297
Sienna sun, и аз бях така, не се притеснявай! Овитрел казаха ли ти да си биеш?

# 379
  • Мнения: 213
Не, нямам Овитрел. Той за какво е?
Sienna sun, и аз бях така, не се притеснявай! Овитрел казаха ли ти да си биеш?

# 380
  • Мнения: 297
Не, нямам Овитрел. Той за какво е?
Sienna sun, и аз бях така, не се притеснявай! Овитрел казаха ли ти да си биеш?

Честно казано, не мога да ти отговоря със сигурност, но при мен овулацията май беше подранила. Не знам при другите със ЗЕТ дали са ги карали да си бият. Аз бях в Мемориал, ти къде си?

# 381
  • Мнения: X
Аз започнах подготовката за трансфер в България, без преглед, само с изследване на прогестерон и естрадиол, но предния месец бях на противозачатъчни, ако има някакво значение. След това ме викнаха веднъж и после ми беше трансферът. Тоест 2 пъти ходих само.
Овитрелът се бие няколко дни преди трансфер, в зависимост от това на колко дни е ембрионът, който ще бъде трансфериран. Мисля, че имитира овулация. Но това е, когато си на естрофем от самото начало. При ЗЕТ на естествен цикъл не знам как е, но там като цяло май няма никакви хапчета.

Последна редакция: пн, 19 окт 2020, 20:40 от Анонимен

# 382
  • Мнения: 593
Аз започнах подготовката за трансфер в България, без преглед, само с изследване на прогестерон и естрадиол, но предния месец бях на противозачатъчни, ако има някакво значение. След това ме викнаха веднъж и после ми беше трансферът. Тоест 2 пъти ходих само.
Овитрелът се бие няколко дни преди трансфер, в зависимост от това на колко дни е ембрионът, който ще бъде трансфериран. Мисля, че имитира овулация. Но това е, когато си на естрофем от самото начало. При ЗЕТ на естествен цикъл не знам как е, но там като цяло май няма никакви хапчета.
При мен и двата трансфера бяха на естествен цикъл, тоест без естрофем, но единия път имах овитрел, при другия не. Мисля, че ми засякоха овулацията на прегледите и за това не ми дадоха овитрел

# 383
  • Мнения: X
Определено така е по-щадящо. Естрофемът ми разказа играта в началото, но явно не всеки лекар се съгласява на естествен цикъл.

# 384
  • Мнения: X
аз до колкото знам те решават дали ще е на ЕЦ или не според това дали имах хубава овулация , и колко фоликули има и тем подобни работи . На мен пи казаха че си овулирам и предпочитат ЕЦ . Но независимо от предпочитанията им месеца на трансфера ще се реши на втория ден дали ЕЦ или не

# 385
  • Мнения: 213
И аз съм в Мемориал.
2017 г забременях (пак ЗЕТ в Мемориал) със същият протокол - Естрофем от втори ден, после Преднол, Рулид и Кринон гел. Овитрел нямах тогава, нямам и сега.
Цикълът ми варира между 25 и 31 дни. Сигурно затова съм на Естрофем. Според прегледите тук в България, фоликулите намаляват с всеки преглед. Не знам дали ще имитираме овулация. Утре ми е 15ти ден и почвам прогестерон. Мемориал искат да пия Дуфастон 3 пъти на ден, аз се чудя дали да не настоявам на Кринон гел. Thinking

# 386
  • Мнения: X
аз точно днес пичнах да проучвам за тия разлики с дуфастон и кринон .Като разбереш какво ще ти кажат дай знак че и аз съм с тромбофилии и все съм с утрогестан ( при естественна бременност ) и до сега до никъде не стигам

# 387
  • Мнения: 213
Още 2017 г. др Сигридов ми беше казал, че дуфастон и утрогестан водят до спонтанни аборти при тромбофилии. Кринон гел одобряваше. Но той обича да се изказва в крайности.

аз точно днес пичнах да проучвам за тия разлики с дуфастон и кринон .Като разбереш какво ще ти кажат дай знак че и аз съм с тромбофилии и все съм с утрогестан ( при естественна бременност ) и до сега до никъде не стигам

# 388
  • Мнения: 816
Още 2017 г. др Сигридов ми беше казал, че дуфастон и утрогестан водят до спонтанни аборти при тромбофилии. Кринон гел одобряваше. Но той обича да се изказва в крайности.

аз точно днес пичнах да проучвам за тия разлики с дуфастон и кринон .Като разбереш какво ще ти кажат дай знак че и аз съм с тромбофилии и все съм с утрогестан ( при естественна бременност ) и до сега до никъде не стигам
Все е прогестерон - няма логика едно да вреди друго не. В Турция дозите не са големи тук дават 3х2 утрогестан. Аз знам, че дуфастона е изкуствен и не е добре. Искайте прогестан хапчета(като утрогестана е ) или инжекции прогестан. А другите - взимайте си кринон от БГ за всеки случай.
Като уцелят овулацията ви викат направо след 5-6 дни за трансфер .

# 389
  • Мнения: 213
Уж Кринон гел се усвоявал на локално ниво, без да минава през стомаха, не сгъстявал кръвта колкото утрогестан и дуфастон.
Както и да е, от Мемориал ми потвърдиха, че мога да почвам Кринон гел (2х1) вместо Дуфастон (3х1).

Още 2017 г. др Сигридов ми беше казал, че дуфастон и утрогестан водят до спонтанни аборти при тромбофилии. Кринон гел одобряваше. Но той обича да се изказва в крайности.

Все е прогестерон - няма логика едно да вреди друго не. В Турция дозите не са големи тук дават 3х2 утрогестан. Аз знам, че дуфастона е изкуствен и не е добре. Искайте прогестан хапчета(като утрогестана е ) или инжекции прогестан. А другите - взимайте си кринон от БГ за всеки случай.
Каро уцелят овулацията ви викат направо след 5-6 дни за трансфер .

Общи условия

Активация на акаунт