Нашите цветя - обща тема 3

  • 25 883
  • 743
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 678
А някакви впечатления за мини орхидеите от Лидл в момента?Една колежка спомена,че два пъти взимала и все изсъхвали...

# 211
  • Мнения: 5 994
Като начало я извади внимателно и виж дали има дунапрен от долу. Трябва да го махнеш,че задържа вода и гният корените. Измий корените и снимай да видим. Гнилото трябва да се изреже. Слагаш в нови кори и на светличко,но не пряко да я пече.
Ето я.
Скрит текст:
[/quote]

# 212
  • Италия
  • Мнения: 490
Здравейте, момичета. Даже не съм разбрала, как съм изпуснала новата тема Rolling Eyes Ще се върна да прочета назад, но междувременно да питам някой с опит с бебета - авокадо? Заложих костилки на шега, те пък тръгнаха. Сега едната е на този етап:

От тук накъде? В смисъл някаква по-специална грижа преди зимата? А и костилката трябва ли да е покрита с пръст или така е добре? Всеки съвет ще ми е от полза Simple Smile

# 213
  • Мнения: 4 572
Моята костилка на авокадото е покрита с почва, но като гледам и твоето няма проблем. Ще порасне високо, та ако искаш и да е дебело стеблото, като стане 15 см му махни долните листа, за да удебели стеблото. Това ми казаха в цветарския, но още не съм пробвала, че е мъниче за сега.

# 214
  • Мнения: 14 777
J_M_M,има живот така като я гледам. Насади я в нови кори,ако още не си. Тези жълтите листа можеш да ги орежеш,както и изсъхналите корени. Не я заривай много дълбоко,остави корени отвън,въздушни се наричат. Поливай на 2-3 седмици с престояла вода. Аз не винаги се сещам да наливам в шише и поливам и от чешмата. Има няколко метода на поливане-киснене,под чешмата.. Избираш си един и действаш така. Аз наливам на бавна струя,като се напълни чинийката спирам,но не я изливам. Не ми се занимава с киснене. Добре се чувстват моите така.
От Лидл нямам наблюдения какви са орхитата,че нямаме.
И авокадо веднъж пробвах,не изкара нищо,та нямам идея. 😃
И да питам за маслината от Лидл-моята е доста разпердушинена. 🤪 В смисъл расте на три клона настрани. Трябва ли да я режа,да се пооформи или да я оставя така?

# 215
  • Мнения: 7 776
Мойта маслина не е мръднала горката. Да видим ще преживее ли зимата😂

# 216
  • Мнения: 14 777
И моята не знам ще я опазя ли,но за сега доста голяма стана. 😃 Обаче е една такава разперена. Може и да бодна нещо да я вържа,че така...

# 217
  • In transit
  • Мнения: 11 791
Маслините ги режете и оформете. Моите минимаслини почнаха да зреят. Майка ми ме базика, че трябва да си купя преса за зехтина...Joy
При мен лидълските цитруси порастнаха много. Даже взех да се чудя какво ще ги правя зимата. Бяха по една педя като ги купих тази година, а сега са огромни. Особено лимона дръпна много, стигна до към 80-90см. Клъцнах му два клона да се разклони.

Anyyyone, не знам в коя част на БГ си, но моята на морето две зими не съм я прибирала. Само на два пъти за по 1 ден я прибрах в стаята като духаше силен северен вятър.

# 218
  • Мнения: 47 972
Много искам цитрус, но вече 3 уморих. Сега ме е яд, другия път като пуснат, ще взема от Лидл

# 219
  • Мнения: 14 777
Мики,благодаря ти. Ще я снимам утре маслината,да я видите. Ще резна по малко. Лимончето ми беше почти 1,50м ,но пролетта като го изнесох измръзна,а уж беше вече топло. 🥺😣 Та и маслината едва ли ще оцелее навън. Ще я прибера. В балкана съм.

# 220
  • Мнения: 1 678
Момичета,калуна някой отглежда ли у дома?В интернет пише "предимно за градина"...

# 221
  • Мнения: 265
Аз си я засадих на южна тераса в края на август месец, но гледам че си промени цвета. От свежо, хубаво розово-лилаво, сега гледам, че стои като прегоряло. Мястото на което я засадих е открито и ще видя как ще изкара зимата.
Това, което четох за нея, че обича слънце и че може да издържи и ниски температури през зимата.

# 222
  • Мнения: 7 907
Моята калуна пукна от жега миналата зима, защото реших да я прибера вътре. Много им е добре на стълбището на блок, ама тогава не го знаех.

Момичета, имам огромен проблем с липсата на място за още цветя. Вероятно съвсем скоро ще се местя в много по-малък апартамент и съвсем не знам къде ще ги дяна. Която от вас в такава ситуация би си купила саксия папрат, отдавна мечтана, да даде един лайк на тоя пост. И довечера като се прибера със саксията ще кажа на мъжа ми, че вие сте ме подкокоросали и не съм виновна Joy

# 223
  • Мнения: 14 777
Евче,поемам вината! 😁🤗

# 224
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Същите калуни си изкарват на открита тераса без проблем, в Германия сега започват да ги продават активно, сменяме сакъзчетата с калуни. Аз само миналата година садих и си издържаха една седмица с температури до -5С без проблем, дори не се налагаше да ги поливам (дъжда го правеше вместо мен).

Общи условия

Активация на акаунт