ОКТОМВРИйки 2020 - тема 6

  • 35 506
  • 724
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 76
Десиссслава@ честити бебче 🤱 Да е жив и здрав малкия юнак и много радост да Ви носи 👶 Бързо възстановяване и скоро вкъщи да се гледате и гушкате 🤱👶🏻🤱

# 316
  • София
  • Мнения: 1 791
Десиссслава, а на колко см  разкритие пита за упойка?
И аз искам/х без екип и питах слагат ли като си без екип и ме увериха, че слагат и дори предлагат на родилките и екипът нямал нищо общо с това. Само дето условията са да има активна родова дейност и разкритие 4-6см.
Би трябвало риска от стафилококите да е бил покрит с антибиотика, който са пуснали още като отиде с изтекли води. Натриевият хлорид е физиологичен разтвор - вода със сос. Слага се стандартно на всички хора в болниците за хидратация. А окситоцинът се налага при изтекли води и липса на родова дейност.

Близка приятелка роди миналата година в Токуда: естествено и немедикирано. Самото изгонване на плода ѝ отнело час (което е много време) и ѝ се отлепила шийката. От там, въпреки, че бебето е било родено без да направи разкъсвания по перинеума, докторите като видяли поразията по шийката, е трябвало да направят епизиотомия пост-партум, за да достигнат до шийката и да я зашият. Много неприятна манипулация и много трудно раждане, въпреки добрия /избран/ екип и естественото водене.
Така че човек никога не знае какво го чака...

Аз утре съм на първи тонове в Шейново и съм доста напрегната... ще разпитам следящата ми АГ дали би искала да ми е избор на екип и дали е съгласна с мойта идея за раждане... Ако постигнем разбиране - направо попълвам документите и се записвам, че нещо ме хвана шубето Grinning

# 317
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
sisi11, никой не се вълнуваше от бактерията ми макар, че и на 3 смяни /тази, която ме прие, дневната и нощната/ размятах хапове и глобули, всички обаче скачаха за очилата, макар документа да беше при тях. Само глобула последно го сложих на 19 срещу 20. Хапа си го пих.
Не съм запозната на детето да са давали нещо /ще мога да го твърдя като прегледам документите/. Ако са дали нещо трябва да е било между 3 и 6 сутринта, от 6 си го качиха при мен и от тогава сме заедно. Взимали са го само за ваксината днес.

Сутринта бях при приема с 3см разкритие и както обяснявах нямах контракции, но по думи на лекарката, не бяха изтекли всички води и реално си хвърлях през целия ден.

От 22 започнаха контракциите, бяха регулярни макс на 10 минути, седнах на системата на 5см /ако не се притеснявах за бебето щях да потърся лекаря, чак когато станат на под 5 минути/. На 10см започна раждането, като промеждутък беше времето за записът на тоновете. Раждането мина за 40 минути, чак ме успокояваха, че на първескиня това не се случва често/ поисках упойка, когато ме преместиха на магарето, но казаха, че виждат главичка и ако слушам акушерката, ще се случат бързо нещата. Вече крещях за упойка или обезболяващо някакво при шиенето /за справка шиеното приключи за 45 минути, с два чифта разтварящи ръце вътре и един чифт, който шиеше. И докато по времи на раждане нямаш време, защото контракциите те удрят една след друга и се стремиш да не губиш време, а да слушаш акушерката и да изплюеш бебето, при шиенето имаш достатъчно време да ти е писнало от всичко и да усещаш повече.
И да и аз знам, че по принцип поставят упойки/болкоуспокояващи, просто аз изтеглих късата клечка с тази девойка.
Чак следящата ми, засякахме се на слидващия ден, остана безмълвна като разбра случая...тя във въпросния ден е поставила упойка за 3 шева, аз не питах за точен брой шевове, но след като се случиха за 45 минути съм сигурна, че са доста над 3.
Второ дете, ако имам някога задължително бих родила с конкретен лекар и конкретни изисквания. По време на престоя се сблъсках с разкошни човеци...които май не системата, а злите кучета в колектива ги убиват. Сега ми се изяснява защо акушерките са изчезващ вид, защо повечето са в предпенсионна възраст...

Едва ли е от зърната, днес и помпа включих и бебо е много прав лява гърда пуска съвсем малко коластра, дясна няма никой. Ще продължавам да правя опити и се надявам да се случат нещата.

# 318
  • София
  • Мнения: 1 791
Мерси много за  отговора, много ми помагаш с това инфо! Сигурно не само на мен.
Напреднала си много с разкритието заради окситоцина и за това са ти отказали епидурална. Като главичката влезе в родилния канал и вече е забранено да я слагат. Обаче шефове... и то шиечни, без местна упойка си е нехуманно нещо. Местната упойка е една евтина спринцовка просто. Май не изисква и анестезиолог.. не проумявам защо не са ти сложили. То верно, че след раждане жената е изтръпнала долу ама чак пък толкова. Тъпаци.
Много си преживяла, не сме те мислили случайно. Радвам се, че палечко е жив и здрав, и ти си цяла и съм сигурна, че скоро ще потръгне кърменето.

# 319
  • Мнения: 1 202
Деси, честито бебче! Жив и здрав да е и да има много късмет!

# 320
  • Мнения: 28
Честити Деси,
Живи и здрави! А шевовете и болката отшумяват и се забравят!

# 321
  • Мнения: 127
Ai-djini и Деси, честити бебчета ♥️
Да ви са живи и здрави и скоро да се гушкате вкъщи на спокойствие!

# 322
  • София
  • Мнения: 3 405
Да са честити първите момченца в групата! Скоро да си ги гушкате вкъщи! Heart

Аз вече почвам да мрънкам доста на ММ, ама имам жестоки болки в бедрата отстрани и вътрешната част + срамната кост. Направо ми се реве като тръгна да ставам. Беше поносимо, ама вече не особено. Втора вечер подред съм и със силни  менструални бооки в корема и кръста и не мога хич да се наспя, а през деня е пълно затишие... Едвам чакам утре сутринта прегледа. ММ милият и той цяла нощ сънува бебета и бълнува и вече и на него му идва нанагорнище.

# 323
  • София
  • Мнения: 153
Ai-djini и Деси, честити да са младежите ви. Много да ви радват и слушат. На вас бързо възстановяване.

# 324
  • Мнения: 58
Честити бебенца, да са здравички и усмихнати, а мамите бързо да се възстановят. Другото ще се нареди:sunglasses:
Аз от днес съм в 36гс, в петък съм на к-я с анестезиолог и кардиолог преди раждането и оформянето на документацията, NST и преглед. От месец съм на терапия за високо кръвно налягане, която за момента действа.
Иначе и ние сме в ремонт, но съм спокойна. Все пак най-важното е бебетата да са добре.
Успех на всички!!!

# 325
  • Мнения: 196
Да са честити първите момченца в групата! Скоро да си ги гушкате вкъщи! Heart

Аз вече почвам да мрънкам доста на ММ, ама имам жестоки болки в бедрата отстрани и вътрешната част + срамната кост. Направо ми се реве като тръгна да ставам. Беше поносимо, ама вече не особено. Втора вечер подред съм и със силни  менструални бооки в корема и кръста и не мога хич да се наспя, а през деня е пълно затишие... Едвам чакам утре сутринта прегледа. ММ милият и той цяла нощ сънува бебета и бълнува и вече и на него му идва нанагорнище.

И аз съм с менструални болки от 2-3 дни, от време на време и прорязвания в срамната област. Днес съм на преглед и ще видим какво става. 38+3г.с съм и рязко ми се увеличи апетита, за седмица качих 1кг. Общо от началото съм +7кг вече. Бебка е много активна, особено като започнат болките.

# 326
  • Мнения: 73
Здравейте, момичета! Днес бях на консулатация с анестезиолог, приготвих всички документи, които са ми ги искат от болницата. Отделно одеве си взех микробиологията - и аз съм със стафилококи, АГ-то ми изписа полижинакс глобули да слагам до секциото. Надявам се всичко да е е наред и да се изчистят за оставащото време до раждането. 🙏
Секцио ще е раждането, заради травма (счупване на тазобедрената става , която получих преди години). 38 седмица съм вече и доста почва ми става и напрегнато и развълнувано и всякакво, предполагам, че и при повечето чакащи бъдещи мами е така .🍀🍀🍀

# 327
  • София
  • Мнения: 3 405
DesiSlava, да, и при мен апетита рязко скочи последните 2-3 седмици. Вече и аз съм +7кг като за седмица имам също около 1кг. Обаче доста сладко ми се хапва. Гледам да е колкото може повече плодове, обаче в някои дни направо издивявам за шоколад и сладкиши. Малкия е не чак толкова активен, ама няма място. Но се усеща доста като се намърдва и с ръчички мачка като малко котенце.

# 328
  • Мнения: 534
Аз от днес съм в 36гс, в петък съм на к-я с анестезиолог и кардиолог преди раждането и оформянето на документацията, NST и преглед. От месец съм на терапия за високо кръвно налягане, която за момента действа.

Каква терапия прилагаш за кръвното? И колко високо го вдигаш? Нормално ли ще раждаш или те готвят за секцио? Сподели след консултацията какво са ти казали анестезиолога и кардиолога.

# 329
  • Мнения: 196
Днес ми гледаха шийката за пръв път и беше доста болезнено. Казаха ми, че няма да се роди скоро, започнала е да слиза в таза, имам доста води, плацентата ми е узряла 3та степен, бебка е около 3100кг. Ако стане 3500 ще е секцио най-вероятно, понеже съм много малка, но ще пробваме нормално първо. В държавното АГ ще раждам в Стара Загора, там няма упойки, освен при секцио........ ще се мъча доста общо взето. Вече ме обзе паниката

Общи условия

Активация на акаунт