💙Януарски мами 2021 ❤️тема 3

  • 32 673
  • 778
  •   1
Отговори
# 450
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
Козметиката я взех онлайн от Аптека Марви на много добри цени и с отстъпка. Всичко от снимката ми струваше 65 лв+безплатна доставка до вкъщи. А нещата, които взех мисля са най-нужните и основни (олио за масаж реших, че засега няма да ни трябва), а именно:
-бебешки гел за миене на дупето при смяна на пелени (малко брандове предлагат такъв, не е задължително да се ползва постоянно и/ли всеки ден, но за след наакване мисля ще е удачен продукт Blush )
-крем против подсичане
-мек шампоан превантивен против крусти
-малките опаковки са обикновени душ-гел и боди лосион хидратиращи, хареса ми че са с помпа
-комплекта е олио за душ и крем за атопична кожа
Двата комплекта са ми резервни варианти според зависимост това кое ще ни е нужно, мисля че като ги пробваме и с първите къпания ще стане ясно кое пасва на кожата на бебето. Но каквото и да остане, мога да го оползотворя аз.
Продуктите са с доста приличен състав, без парабени, минерални масла, доколкото виждам измиващите са и без сулфати. Възлагам им големи надежди-ще видим. Първоначално се бях спряла на българските натурални Бебо, но тези ме грабнаха повече.
Сега видях, че в момента и в Ремедиум са с добри цени.

# 451
  • Мнения: 612
Alstro, дъщеря ми имаше еднократно атопичен дерматит като беше на 2 месеца.
 Още тогава взех измиващо олио на Биодерма и лек лосион за атопична кожа пак на Биодерма. Мога да ги препоръчам с две ръце, лосиона е лек, не е тежък, тъй като има и балсам за атопична кожа, който е по-тежичък.
 Но с измиващото олио и лекия лосион съвсем спокойно можеш да си мажеш, дори да няма проблемна кожа. Аз така съм решила да направя.

# 452
  • Мнения: 624
Аз взех от бебешката козметика на Уриаж, тя си е за нормална кожа, надявам се бебо да няма така модерния в последно време атопичен дерматит.

# 453
  • Мнения: 612
Колкото и да е модерен, страшно неприятно е. Дъщеря ми беше за кратко така-леко обривче за седмица, но близко детенце беше като змия, която си сменя кожата-люпеше се жестоко, страшна гледка. Дано по-малко дечица да има, а модерно стана заради майки, които масово взимат бележки за такъв проблем само и само да приемат децата им в градина или ясла(преди 2 години поне беше така). Дълга тема.

# 454
  • Мнения: 746
Докато сме на тема козметика, какво ви е мнението за Мустела?

*SUPERGIRL*, честито момиченце. Радвам се, че лекарката е била адекватна и чакането си е струвало.

# 455
  • Мнения: 624
На мен мустелата ми мирише отвратително, иначе като козметика не е зле.

# 456
  • Мнения: 1 976
Утре ще я проучвам щателно, днес не успях да стигна до нея, а беше на дневен ред. Но от козметиката за бременни не съм впечатлена - очаквах/ търсех по изчистен състав - та не я и ползвам. Не знам дали тази за бебоците ще е по-различна, вероятно не...
Но може би прекалявам с изискванията си, осъзнавам го. Laughing

# 457
  • Мнения: 177
Здравейте, момичета! Може ли да ми препоръчате матраче за легълце?

# 458
  • Мнения: 1 976
Докато сме на тема козметика, какво ви е мнението за Мустела?

Ъпдейт: съдържат петролни продукти -> твърдо не са за мен.

# 459
  • Мнения: 785
Чудя се между "Бебо" и "Биодерма" за козметика. Какво ще кажете?

# 460
  • Мнения: 178
Чудя се между "Бебо" и "Биодерма" за козметика. Какво ще кажете?
Аз днес на бебемания разгледах продуктите на Бебо и доста ми допаднаха, така че мисля да си взема от тях. За Биодерма също само положителни неща съм чула от майки.

# 461
  • Мнения: 785
Приятно ли миришат Бебо? В моя град има само кърпичките налични и мислих козметиката да я поръчвам от интернет.

# 462
  • Мнения: 4 999
Аз май бях писала и в предишната тема, че ще взимам Wooden spoon, съдържат само ядливи съставки. Но ще проверя и тези, които тук споменавате, ако нещо ми хареса като съдържание. Че аз от години си следя състава на козметиката Grinning

Тъкмо викам темата ни много бавно върви, никой не пише. Вече сме напред в бременността, спряхте ли се къде ще раждате? На 3 ФМ ще ходите ли? Споделяйте да обсъждаме нещо Grinning

# 463
  • Мнения: 232
аз се бях разписала доста по вдно време ама нещо ми се стори, че на никой не му е до моите "умувания" и се спрях 😀 ще ходя на 3фм, ще раждам в селена най- вероятно,за козметика не съм купила още , остават ми и помпа, уред за затопляне, стерилизатор шишета с другото съм готова
От 2 3 дни се чувствам супер тромава и сънлива и ми е трудно, стяганията ми зечестиха и ми се случи онова с болката в срамната кост- както по- рано бяхте коментирали ...

# 464
  • Мнения: 1 976
Колкото повече чета, толкова повече май и аз вървя към wooden spoon. Сега на Бебемания попаднах и на друга марка, която ми допадна - Bekley.
Тепърва ще избирам, ама ограничих мн сериозно избора.

Бебо имат парфюм и други невредими, но ненужни съставки и ги отписах и тях.
Биодерма са си класика, но и при тях не ми харесва какво виждам по етикетите.
А и не искам нищо с парфюм да има в бебешката козметика.

Общи условия

Активация на акаунт