Американски колеж - двадесет и първа тема

  • 52 514
  • 739
  •   1
Отговори
# 210
  • софия
  • Мнения: 25 453
Това, което прочетох много отгоре е, че изискването за носене на маски е в рамките на мисля, че беше формулирано като preparedness, който е с тежест 20% от общата оценка. Там, освен изискването за правилно носене на маска, са описани и други изисквания като предаване на задачите в указания срок, зареден хромбук и не помня още какво. Децата са получили подробно описание.
Получих подробни материали за очакванията и изискванията по отделните предмети, вкл. как се формират оценките. Имам някои въпроси по тях и смятам да ги задам в събота.

# 211
  • София
  • Мнения: 1 751
Благодаря, Звънче!
Тоест не е фатално да има 4 за срока или година по някой предмет стига по другите да има 6 и средно аритметично да е над 5.
Не че е имала четворки досега, но вече започнаха да ми се въртят всякакви сценарии в главата.

Може ли, като чувстваща те "добра позната" Simple Smile))), да ти се скарам с "я, по-спокойно. без паника и дръж сЪ". Какви са тез паническо звучащи кахъри?!? Повтаряй си повече "омммм", питай, каквото те интересува и не забравяй какво умне дете имаш и колко солидна подготовка цялостноучебна има. А аз пак ще "плескам", ако приплеснеш Smiling Imp

# 212
  • Мнения: 1 622
Аз съвсем забравих, че тези деца имат Грейдлинк:))
И блажено си мисля, че не ги изпитват, защото...чакам да получа някакво съобщение за оценка.
Съвсем съм се омотала:)

# 213
  • Мнения: 1 043
Това, което прочетох много отгоре е, че изискването за носене на маски е в рамките на мисля, че беше формулирано като preparedness, който е с тежест 20% от общата оценка. Там, освен изискването за правилно носене на маска, са описани и други изисквания като предаване на задачите в указания срок, зареден хромбук и не помня още какво. Децата са получили подробно описание.
Получих подробни материали за очакванията и изискванията по отделните предмети, вкл. как се формират оценките. Имам някои въпроси по тях и смятам да ги задам в събота.
Звънче, на мейл ли получи ли инфото за отделените предмети или това, което са дали на децата? Аз нищо не знам, ще го отнесе синчето 🙄

# 214
  • софия
  • Мнения: 25 453
Децата имат черно на бяло разписани изискванията, но ще те излъжа дали е в класрум или другаде. В момента дъщеря ми спи, изтормозена от хрема и не мога да я питам.
Иначе, материалите за РС на 8 клас получих преди 2 дни на мейла, който сме посочили във формуляра за връзка.

# 215
  • Мнения: 2 076
знам, че не е редно да се изказвам като не съм в обувките на родителите с деца в клас, но не мога да не призная, че съм супер впечатлена (в положителен смисъл) от политиката на Колежа и отношението, което демонстрират, относно предпазните мерки... ако на повечето места в държавата беше така, халът ни определено щеше да бъде по-добър

намирам и решението "да удрят" по оценките за неспазване или нарушаване на оповестени правила също за много адекватно, точно по същия начин както адмирирам глобяването за същото по отношение на маските в университета на сина ми с по 25/50 долара, за непълнолетни хора е доста удачен вариант да ги "заболи" по единствения възможен начин за тази възраст

# 216
  • Мнения: 5 639
Може би и аз не е редно да се изказвам, понеже също не съм в обувките, ботушите, сандалите и джапанките на родителите в колежа, но, понеже вече има прецедент, ще си позволя да отбележа, че според мен намаляването на оценки за маски под носа на деца, както и скандирането “Ковид, Ковид” е пълна глупост. Първото може да бъде санкционирано по друг начин, знаем, че имат много опции, метене на двора, среща с декана, ако не се е покрил някъде, и прочие, а второто е идиотизъм на квадрат. Искрено съжалявам децата, на които се е случило.

Що се касае за глобите в университет, макар и американски и вероятно топ хит, това е друг филм. За големи хора. Нищо общо няма. Това е като фирма, имат автономност, може да налагат санкции, каквито си искат.

# 217
  • Мнения: 6 301
Абсолютно е така, Нот. Тези прекалености никак не са нормални. Най-потресаващо е как българи спазват безусловно разни неадекватни правила и ограничения, когато те се налагат от американци и англичани, и скачат на други българи, които не мислят така - както и в темата за студентите в Англия, примерно. Същите тези прилежни българи обаче мрънкат и се възмущават, ако българска институция наложи много по-малки ограничения или изисквания. Може и пак да ме изтрият, ама хак са им такива правила, щом си ги харесват.

Последна редакция: чт, 08 окт 2020, 21:53 от Татко Мецан

# 218
  • София
  • Мнения: 16 193
При осмокласници, които тепърва свикват, разбирам защо им се повтаря. На “старите” няма нужда, те си знаят какво е правилник и защо се спазва.

Маски не се носят под носа.

# 219
  • Мнения: 2 992
Скрит текст:
Абсолютно е така, Нот. Тези прекалености никак не са нормални. Най-потресаващо е как българи спазват безусловно разни неадекватни правила и ограничения, когато те се налагат от американци и англичани, и скачат на други българи, които не мислят така - както и в темата за студентите в Англия, примерно. Същите тези прилежни българи обаче мрънкат и се възмущават, ако българска институция наложи много по-малки ограничения или изисквания. Може и пак да ме изтрият, ама хак са им такива правила, щом си ги харесват.

Добро утро,

И аз считам за напълно неадкватно наказание да те заключат в САЩ, че държиш в ръка бутилчица с бира или вино, или си я носиш в прозрачен плик. ( Всъшност не знам дали във всички щати е така, но в Ню Йорк е така)
Но когато отида там, спазвам тези правила. Ако не ми харесва, никой не ме насилва да  ходя.
Още по-малко да пиша в темата на живеещите в САЩ, как така са напуснали България и са си избрали да отидат там, където ги заключват за една бира в ръка.
Никъде няма само плюсове. Най-малкото, защото хората виждат нещата от различен ъгъл. Моят плюс за друг е минус. Това че някой счита, че определено наказание е прекалено, не значи, че за друг това не е плюс. Защото когато знаеш, че те грози тежко наказание, сериозно се замисляш, преди да прекрачиш правилата. Различни гледни точки се нарича.
Всеки има глава на раменете си и е преценил с какво може и иска да направи компромис.

Последна редакция: пт, 09 окт 2020, 07:26 от rosss

# 220
  • Мнения: 6 301
Добро утро, Росс,
Аз съм обещал, че няма да се закачам с теб и казана дума - хвърлен камък.
Само ще поясня, понеже коментираш мен и ме цитираш, защо, не мога да приема само едно изречение от това, което си написала, а именно:

Още по-малко да пиша в темата на живеещите в САЩ, как така са напуснали България и са си избрали да отидат там, където ги заключват за една бира в ръка.

Защо някой да не може да си каже свободно мнението в свободна платформа за дискусии, при положение, че спазва правилата в нея и добрия тон.

Ти сама казваш:
Различни гледни точки се нарича.
Точно така, точно така се нарича и моята гледна точка е различна и съм я изразил в предишния си пост. Нали всеки има право на мнение, а тук е свободен форум.
Ще спра дотук, иначе бих могъл да отбележа каква е статистиката примерно за извършените тежки престъпления в Ню Йорк, за броя на наркоманите там и така нататък, и доколко на този фон има полза от такива нелепи мерки, които си цитирала; но ти самата казваш, че са неадекватни. Сходна работа е и в колежа Grinning
А по отношение на задължителните маски в час - не по принцип, а в час - сам се натрапва коментар, че най-пострадалата страна от ковид дава задължителни акъли какво да се прави, все едно шофьор, направил най-много катастрофи, да го направиш инструктор да учи другите как да карат.

Приятен и усмихнат ден!

Последна редакция: пт, 09 окт 2020, 10:19 от Татко Мецан

# 221
  • софия
  • Мнения: 4 985
Малко встрани затова в скрит текст.
Скрит текст:
Ох, Мецане никак не ми се искаше да влизам в темата за възмущението ти за английската тема, но просто вече не мога да се въздържа. Повярвай ми нищо от това което четеш там по отношение на олакванията не е толкова страшно така както ти изглежда. Би трябвало да ти направи впечатление, че има един двама потребители, които вдигат пушилка и писанията им са в стил "скандалност. бесни били...Ама моля ти се, проявявай малко повечко критично мислене. Задавай си въпросите Кой? Защо? Какво? Как?
Никак не е в твоя полза това сляпо купуване на възмущения. Имай едно на ум отчитайки, че в разказаното, според опита на спопделящия фактори като -  оправност, интровентност, екстроертност, ниво на търпение, ниво на възмущение, култура, интелект, очаквания, капризи, искания, толерантност, даже и разглезеност са различни и прочетеното и разбрано от теб в  н и к а к ъ в   с л у ч а й  НЕ е обетивно!

П.С Започнах да пиша поста си преди да отговориш на Рос, и сега като те прочетох може би трябва да подчертая, че нямам абсолютно нищо против да пишеш тук. Но би било чудесно все пак да си задаваш въпрос "Какво знам, какво мога да допринеса и какво не знам и искам да науча за живота вътре в колежа?" Защото иначе е малко неловко да считаш, че идваш за да отваряш очите на хората, когато същите знаят малко повечко. Иначе на тема мнения и диалог винаги съм със сто ръце ЗА! Даже ми е приятно. Сега, да не вземеш да изчезнеш... Стой си, даваш живец на темата. харесва ми.

# 222
  • София
  • Мнения: 16 193
Амели, написаното за английската тема се отнася изцяло и за обсъждането на маските в тази тема...

# 223
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Хм.. то разговорът не е точно за маските, по-точно е малко по-общ от маските. Маски в класната стая на широко отворени прозорци и топло време - защо? Маски, когато времето е ей такова - да! Ама и за едното и за другото санкцията е еднаква. Повтаряне на "ковид, ковид...", ОК, във всяко училище има чалнати, ама да го оправдаваме само защото училището е ХХ - не. И ако някое дете се оплаче от harassment заради това "ковид, ковид..." Що трябва да влизаме във филми с неизяснен край. Против преписването - супер, много "за"! А когато половината клас преписва и санкции няма. Или когато отделни индивиди си преписват ежедневно? Тъпо ли е да си от спазващите правилата? Или не е. Не знам.

# 224
  • Мнения: 19 296
Хм.. то разговорът не е точно за маските, по-точно е малко по-общ от маските. Маски в класната стая на широко отворени прозорци и топло време - защо? Маски, когато времето е ей такова - да!
Най-вероятно защото е трудно някой постоянно да следи дали прозорците са широко отворени (ако изобщо има такава възможност, защото в СС например могат само да се кипват).
И като се направи компромис един път, после трудно се налага правилото. То и сега се вижда от споделеното, че при тези санкции пак е имало неправилно сложени маски.
Иначе за повтарянето на Ковид съм напълно съгласна, че е малоумно.

Общи условия

Активация на акаунт