Американски колеж - двадесет и първа тема

  • 52 510
  • 739
  •   1
Отговори
# 225
  • софия
  • Мнения: 4 985
Аз пък да ви кажа, това повтаряне на “ковид, ковид, ковид...” си го представям по-скоро закачливо. Мисля си, че е бил преподавстел от чужденците, които по принцип имат по-игрови начин на казване на забележка. Ние бихме казали “я по-сериозно, сложи си маската” или дори по-дървено, докато онези ( чуждите) го обръщат на намигване, песен, скороговрока....
Разбира се, това мое възприятие е един чудесен пример колко субективни могат да бъдат нещата и никак да не отговарят на истината. Ама ей на, факт, така си го представих!

Последна редакция: пт, 09 окт 2020, 11:16 от Амели

# 226
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
В "Спасителя в ръжта", запомнила съм как когато героят започва да разказва история в час и се отклони от темата, целият клас започва да повтаря "отклони се, отклони се..." Точно така си го представих аз. Масова психоза.

# 227
  • Мнения: 8 061
Явно се повратя на принципа "Казвам ти дъще, сещай се снахо!" ... Дали ще е по-приятно "Иване, маската! Марияяяя, казах маската!" и така поименно... А дали ще е по-приятно вмести "Ковид" да повратят "Маски на носа!"? Че не е приятно, не е. Но от дете ми е писнало учителя с повишаващ се тон (до крясък) да повтаря "Тишина!", като аз си стоя тихичко и слушам... ама не виждам това чак пък толкова да ме е травмирало.

# 228
  • София
  • Мнения: 5 187
...Против преписването - супер, много "за"! А когато половината клас преписва и санкции няма. Или когато отделни индивиди си преписват ежедневно? Тъпо ли е да си от спазващите правилата? Или не е. Не знам.
Моля за обяснение в този пост АК ли визирате? Не съм родител на дете в колежа и не мога да се ориентирам кой потребител от каква позиция пише.
Силно ме вълнува въпроса с преписването. Бяха ме накарали да вярвам,  че не е възможно.

# 229
  • Мнения: 51
Мецан, много задълбавате в отделни примери и детайли, а по-важна е голямата картина.
     Строгостта и прилагането на правила в колежа е една от най-отличителните черти и не мисля че има друг БГ аналог.  Много от тези правила имат недостатъци и не рядко се прилагат по несправедлив начин.  Различни отзиви ще чуете от дете в горната част на випуска и от такова в долната.   Рядко "бунтар" би попаднал на закуска с директора.  Тези правила са добре дошли за примерните деца и силно стимулират останалите да влязат в правия път, особено ако държат на академичен успех.  Всичко това е вид подготовка за корпоративния свят, най-вече в чужбина.  Не е лесно твоите приятели в другите езикови гимназии да изкарват лесни оценки, да преписват/плагиатсват безнаказано и да имат много повече свободно време.  В същото време, много деца в АК със слаба организация, недоспиват и имат все по-малко време за страничните си интереси.  Сравняваш се пак с другите езикови и си казваш, ех, защо на мен късата клечка и трудното.  Колко по-лесен и спокоен би бил тинейджърския живот в друга езикова гимназия.
       В чужбина е подобно, много строги правила, много премеждия и трудности.  Винаги местните имат едно наум и никога не си напълно равен.  Защо всичкото това мъчение, колко по-лесно е в студентски град и близко до мама и тате.
    Децата от моя випуск са смислени хора към днешна дата и се справят добре с живота..  Дали всичките тези "мъки" са допринесли е трудно доказуемо.  Струва ли си всичко това или по-добре да търсим лесното?  Това са доста основополагащи въпроси, но всеки пречупва през своята индивидуална гледна точка.  Желателно е да имаме отговор преди записване в АК.

# 230
  • Мнения: 41
Здравейте! Има ли някой информация за цените на пробните изпити за АК и как се проверяват и връщат работите?

# 231
  • София
  • Мнения: 16 193
Честито. Вижте си пощите.

# 232
  • Мнения: 24 324
Честито. Вижте си пощите.
Ковид?

# 233
  • Cobrs
  • Мнения: 788
Видяхме. Сега остава да видим дали се е разпространил в училище.
Гадост!

# 234
  • софия
  • Мнения: 25 446
Никой, никъде не е застрахован. Безпроблемно и бързо да минава.

# 235
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
Видяхме. Сега остава да видим дали се е разпространил в училище.
Гадост!

Напълно нормално в сегашната ситуация. Дано РЗИ си вдигнат телефона, че както се вижда от другите училища, да се свържеш с РЗИ е като да спечелиш от лотарията...

# 236
  • Мнения: 2 076
преподавател или ученик? стискам палци по-активното носене на маски да е намалило вирусния товар при разпространението, което то само по себе си вече е неизбежно навсякъде

# 237
  • Cobrs
  • Мнения: 788
Ученик без симптоми, което е добре за детето. Ще видим как ще се развият нещата.

# 238
  • софия
  • Мнения: 4 985
Очакваше се. Стиксам палци за безпроблемно възстановяване! ( и дано сега не се изпадне в паника)
Митохондрия, докато ви четях ми се заби в главата "бунтар"-я за който говорите. Може ли обясните вашето разбиране за бунтар?

# 239
  • София
  • Мнения: 1 751
Във всяко училище има, просто малко са диагностицираните, така че не следва нищо лошо или фатално. В училището на малката вече имаше два случая, минаха и заминаха. Бързо оздравяване на заразените и спокойствие на всички останали.

Общи условия

Активация на акаунт