Самопреписани контрацептиви

  • 1 438
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 169
Здравейте група!
 Едва ли съм единствената жена, която си е самопреписвала хапчета “Анти бебе”. Само ме притеснява въпросът... дали е възможно, ако таблетките не са подходящите за нас, това да доведе до невъзможност за забременяване в бъдеще.

ПП знам че е добре, да се ходи при лекар и т.н. Просто съм любопитна, моля да ми помогнете, в случай на компетентност, а да не се поучаваме. Мерси предварително ! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 46 505
Това са сериозни хапчета и е рисковано да се приемат без преглед.
Когато отидете на годишния си профилактичен преглед, просто поискайте да ви предпишат.

# 2
  • Мнения: 1 073
Да, възможно е, хормоналните контрацептиви понякога скапват организма Simple Smile ти сама решаваш дали да ползваш тази бомба за да ти е по- приятен секса, който BTW може и да стане абсолютно нежелан за теб, по време на употреба на тези "прекрасни' хапченца Simple Smile . Помисли си сериозно.

# 3
  • Мнения: 46 505
...който BTW може и да стане абсолютно нежелан за теб, по време на употреба на тези "прекрасни' хапченца Simple Smile . Помисли си сериозно.
Аобсолютно! На мен ми бяха предписани, защото бях със зверски болки по време на М, направо губех съзнание.
Докато ги пиех изпитвах пълна апатия към всичко, включително секса + много качени килограми.

# 4
  • Мнения: 11 827
Самопредписани хормонални лекарства, могат да доведат до доста сериозни последствия. Те са различни и се изписват според индивидуалната ситуация - възраст, здравословно състояние, придружаващи други заболявания и т.н.
Отделно, моето мнение (като употребявала такива по лекарско предписание и не с цел предпазване) е, че са достатъчно вредни особено при по-дълга употреба. Влияят на щитовидната жлеза и на какво ли не...

# 5
  • Мнения: 2 081
Здравейте група!
 Едва ли съм единствената жена, която си е самопреписвала хапчета “Анти бебе”. Само ме притеснява въпросът... дали е възможно, ако таблетките не са подходящите за нас, това да доведе до невъзможност за забременяване в бъдеще.

ПП знам че е добре, да се ходи при лекар и т.н. Просто съм любопитна, моля да ми помогнете, в случай на компетентност, а да не се поучаваме. Мерси предварително ! Simple Smile

Да.

# 6
  • Мнения: 39 283
Може и да се самооперирате. Що не.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 473
Нищо ти няма, нищооо. Само някой и друг кръвоизлив или обратното - тромби в кръвоносните съдове.

# 8
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 771
Здравейте група!
 Едва ли съм единствената жена, която си е самопреписвала хапчета “Анти бебе”. Само ме притеснява въпросът... дали е възможно, ако таблетките не са подходящите за нас, това да доведе до невъзможност за забременяване в бъдеще.

ПП знам че е добре, да се ходи при лекар и т.н. Просто съм любопитна, моля да ми помогнете, в случай на компетентност, а да не се поучаваме. Мерси предварително ! Simple Smile
Ми честно казано, сте единствената, която познавам.......

# 9
  • Мнения: 5 820
Ммм да си предписвате сама тикава хормонални таблетки е безотговорна работа. Това са доста сериозни хапчета.

# 10
  • Мнения: 2 461
Аз също съм на мнение, че трябва да бъдат предписани от лекар, но шансът за намирането на такъв, който да ти предпише правилните, а не тези, от които е получил някоя екскурзийка, е малък. Аз ходих на гинеколог с пуснати хормонални изследвания от друг лекар по повод мои оплаквания, той почти не ги погледна и ми предписа едни, които "ние даже ги продаваме отпред в аптеката" (имаха си аптека към частния кабинет). Та от тях не напълнях, не забременях, както разбирам се опасява авторката, но и 54 дни не бяхме правили секс, както ми натякна гаджето. Спрях ги и си останахме на презервативи.

Последна редакция: нд, 13 сеп 2020, 14:15 от Enter Sandman

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Нищо ти няма, нищооо. Само някой и друг кръвоизлив или обратното - тромби в кръвоносните съдове.
Тромбите не са майтап работа.Имах някаква тромбоза,причинена точно от противозачатъчни.Загубих зрение за 4 дни,но помня само 2...
Противозачатъчните ми бяха изписани от лекар,заради ендометриоза.Сега съм вече с тотална хистеректомия,на 29 години ми махнаха органите.Не съм на хормонозаместителна терапия по много причини.По принцип мога и да си купя хормони,рецепти имам.Но освен повече да си навредя,друго не знам какво би могло да стане.
Спирайте ги тези хапчета,карайте партньорите си да постъпват отговорно и да ви пазят.За много млада жена не са вариант хапчетата,разбутват хормоните на още недоразвития организъм.То май за никоя възраст не са ок,не си причинявайте насила заболявания.

# 12
  • Мнения: 5 820
Не в една тема съм изразявала против хормоналните таблетки. Крайно против съм тяхното взимане. Страничните ефекти са повече от положителните, дори няма и такива. В петък отидох при личния лекар да искам направление при Хематолог с направените ПКК и други изследвания, а тя иска да ми даде направление за гинеколог, за да ми предпише хоромнални таблетки, след като й казах, че ниските показатели в ПКК са заради доста обилното кръвотечение по време на менструация. Отговорих й, че съм опитвала няколко вида и не ми понесоха, което си е факт. Също така категорично й отговорих, че никога няма да приемам хормонални таблетки. И без това вече имам и разширени вени по краката си, а хормоналните таблетки са противопоказни при разширени вени.

# 13
  • София
  • Мнения: 38 473
Моят ЛЛ при нисък хемоглобин и 1-2 кръвоизлива изрично и отдавна ми е забранил да взимам ПЗ.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Моят ЛЛ при нисък хемоглобин и 1-2 кръвоизлива изрично и отдавна ми е забранил да взимам ПЗ.
Прав е.Аз тогава имах анемия и нещо страшно ставаше в тялото ми,казваха,че мога да изкървя отвсякъде.Бях в болница много време.След хистеректомията през ада минах,по няколко пъти на вечер ставах мокра от пот,сушах коса и ревях,но не посегнах към хормони.Пих в началото няколко таблетки няколко последователни дни,но ми се пригади,умирах от страх да не загубя пак зрение и ги изхвърлих.
Не че няма последици от ненормално ранната менопауза,но от хормоните съм наплашена.
След загубата на зрение казаха,че било от естрогените и ме тъпчеха само с прогестерон.Що мъки преживях и с него...
Не мога да повярвам,че млада,здрава жена ще се тъпче с хормони,за да не забременее.При наличие на презервативи...

Общи условия

Активация на акаунт