Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Клетъчна биология

• 878
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
Оплаквания много - информация малко... Търся обективна информация, защото понякога опаковката (заглавието) не отговаря на съдържанието (още по-малко на реализацията). Но тук повечето хората си казват мъката, може би защото на работното място нямат възможност.

# 16
  • София
Оплаквания много - информация малко... Търся обективна информация, защото понякога опаковката (заглавието) не отговаря на съдържанието (още по-малко на реализацията). Но тук повечето хората си казват мъката, може би защото на работното място нямат възможност.
Не се оплаквам, просто споменавам във връзка с обсъждането.
Информацията, която търсиш, не може да я намериш в БГмама. Трябва да си попиташ на мястото, където кандидатстваш. Това клетъчна биология е мнооого общо. Нито ти знаем темата на дисертацията, нито къде ще я правиш, нито каквото и да е. Реализация ако търсиш, не я търси в България. Ако искаш да работиш за себе си, но с минимални финанси, добре. Не знам дали нещата могат да се променят в скоро време. Във всички случаи повечето мои познати използват докторантурата за трамплин за чужбина.

# 17
Ако мислиш за реализацията, още преди да си започнал, и не те води вътрешна сила и мотивация, рискуваш тези години да са ти кухи, пропиляно време и разочарования.

# 18
Мисля, че разбирате какво ви питам, но явно си имате някаква ваша причина да отклонявате въпросите ми.

# 19
  • София
Колкото и да разбираме кво питате, все пак е редно в един момент д а се сетите, че не бг-мама е мястото за търсене на този тип информация. Досега 100 пъти да сте намерил някой минал през защита във Вашето направление, ако се бяхте сетил, че най-лесно до информация се стига от колеги. Да бяхте питал за тва време Йордан, автора на Наука и Критично мислене най-малко, който се занимава с подобна тема... вместо да се обяснявате колко са некадърни преподавателите. 🙄

Извинявам се на аудиторията, ама не е сериозно това, пък после преподавателите били виновни! Елементарна съобразителност...

# 20
Не съм в това направление, тепърва обмислям да ли да навлизам, но ще трябва да мина първо през магистратура за неспециалисти (имам магистърска степен, но в друга специалност), и тъй като не съм от София едно преместване за 3-4г. ще е свързано с много разходи. Не съм давал генерални оценки на преподавателите просто казвам, че от двете страни на барикадата понякога се губи връзката. Някой може ли да дефинира за какви въпроси е създадена тази тема, за да знаем какви въпроси да задаваме, без да ни се " мели сол на главата " ?

# 21
  • София
Не съм в това направление, тепърва обмислям да ли да навлизам, но ще трябва да мина първо през магистратура за неспециалисти (имам магистърска степен, но в друга специалност), и тъй като не съм от София едно преместване за 3-4г. ще е свързано с много разходи. Не съм давал генерални оценки на преподавателите просто казвам, че от двете страни на барикадата понякога се губи връзката. Някой може ли да дефинира за какви въпроси е създадена тази тема, за да знаем какви въпроси да задаваме, без да ни се " мели сол на главата " ?
А, ама така кажи, че нищо не разбираш. Аз се чудя какви са тези въпроси. Ние тук нищо не можем да ти кажем. Това е тема за докторанти, които знаят какво питат. Изкарай първо магистратурата по клетъчна биология, или там, както се води и ще разбереш повече неща. Тогава и въпросите ще са по-ясни и конкретизирани. От твърде далече тръгваш, пък много искаш да знаеш. Виж дали изобщо ще ти хареса тази специалност, тогава мисли за по-натам.
По принцип докторантурите се обявяват есента. Когато му дойде времето, избери си горе-долу по каква тема изкаш да работиш и в кое учебно заведение и питай на място. Говори с конкретен преподавател и ще ти се изясни повече.

# 22
Много отдалече тръгвате без да имате представа дали изобщо това е вашето нещо. Виждам, че преди две години сте питали за докторантура по Компютърни системи - вече би трябвало да са ви ясни техническите неща - как се прави контакт, към кого се насочват въпросите, също и че е добре да имате поне малка представа от материята...
Ако изобщо се стигне до съприкосновение с клетъчната биология - постарайте се още по време на магистратурата да влезете в контакт с преподавател, който да може да ви даде съвет и информация за възможностите и процедурите в този университет.

# 23
Както казах не съм от София, така че едно преместване ще ми струва моного! За това просто искам да съм подготвен.

Общи условия

Активация на акаунт