Предстои ми инсеминация - Тема No 28

  • 38 753
  • 784
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 366
Здравейте, дами!

Имам още един въпрос към вас. На някоя от вас прилагана ли е процедура по инсеминация при наличието на полип/полипи в матката?
На мен ми казаха да направим 2 процедури и, ако тогава няма резултат да ми се приложи хистероскопия и после пак да продължим с още 2 инсеминации. И ако и тогава няма резултат да се кандидатства по фонд ин витро. Това е схемата, която направиха за мен в болница Надежда.
Не искам да звуча негативно, но като тегля чертата това си е пълен пакет от процедури и изследвания, които в крайна сметка струват пари. От една страна искам да се доверя изцяло на д-ра, от друга страна чувам практичния и разумен човек в себе си.  Не съм попадала на дама във форума с подомен казус. Сега се разписах и в другите теми.

# 451
  • Мнения: 3
Happysocks Благодаря ви за споделения опит.

Привет, аз забременях след 3 инсеминации в Щерев при доц. Юнакова. Една от инсеминациите моята лекарка беше в планиран отпуск и ме прехвърли при Ганева. За мен лично Ганева даваше по протокол без да се съобразява с нивата на изследванията на LH и Естрадиол, докато при Юнакова имаше непрекъснато следене на хормоните и нарастването на фоликулите.
Аз лично съм доволна от Юнакова, но трябва да го почувстваш при срещата ти с този лекар, че това е човека. Много хубави неща съм чела и за Тимева, но нямам никакъв досег до нея.
Много е индивидуално, едни ще препоръчат някого, други не, лично аз първо се срещнах с Коновалова, но не я почувствах и се пренасочих към Юнакова.
Здравейте, искам да опитам инсеминация в клиника Щерев, но не знам към кой специалист да се обърна най добре. Може ли да ми споделите от личен опит там, при кой да запазя час. Благодаря ви.

# 452
  • Мнения: 470
Днес мина и моята втора инсеминация.При д-р е Савова съм аз,прекрасен човек и професионалист.
Също съм на дуфастон,3х1 на ден.

# 453
  • Мнения: 366
Момичета, чувствали ли сте напрежение в корема след поставяне на инжекция за таймиране на овулация? Дори и след направена инсеминация вече 6-ти ден усешам неразположение подобно на стягане на коремни мускули.Осезаема болка имам при натиск точно под гърдите при ребрата и тежест ниско долу в корема. Не разбирам от какво може да е провокирана тази болка, чувствам се много некомфортно.

# 454
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Здравейте, предстои ми второ инсе.Пуснах тромбофилия и НК клетки.Имам почти двойно количество НК клетки, а с доктора ще се видя в неделя.Тромбофилията още не е излязла.
Нека тези, които имат такива клетки обяснат с 2-3 думи какво се прави преди и след инсето.Ще ходя на консултация с имунолог, това го знам.🧐

# 455
  • Мнения: 982
Yaona, при мен имаше след двете инсеминации болки в кръста, не силни, но имаше. Тогава лекаря ми каза, че е нормално, даже било добре.

# 456
  • Мнения: 1 998
Здравейте момичета, записвам се и аз при вас, като се подготвям за първа инсеминация. Ние се борим за бебе от 3г. Аз съм с ендометриоза, преди година и половина ми правиха лапароскопия за отстраняване на кистите, имах и на двата яйчника. Повреме на операцията ми провериха проходимостта на тръбите и заключението беше, че са проходими. След операцията 6 месеца бях на лечение, при което изкуствено бях вкарана в менопауза, та цикълът ми се върна през март месец 2020г, като от тогава сме подновили опитите, но без успех към момента. Сега след нова година реших, че искам да направя и цветна снимка, за да видя дали не се е получило някакво запушване на тръбите след операцията, та снимката беше вчера и резултатът отново е, че всичко е наред и тръбите са проходими. Правих снимката в Майчин дом - Варна при д-р Юдова, та тя каза, че следващият месец можем да преминем към инсеминация, като ме вика на 11-ти ден на следващия цикъл. Аз нямам представа какви са етапите при една инсеминация и сега се зачетох и разбрах, че се изискват някои изследвания преди това, та се чудя сега ние кога ще разберем дали и кога трябва да направим съответните изследвания? Ако отида на 11-ти ден, а тя днес по телефона ми обясни, че ако има фоликул и всичко е наред, около 14-ти ден ще е самата инсеминация, то ние кога се очаква да направим тези изследвания?

# 457
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Sunflower92, на нас ни искаха ковид, микробиология, за мен ТСХ, ТАТ и МАТ,цветна снимка (но аз имах лапароскопия),СПИН и другите подобни и за двамата.Препоръчителните бяха НК клетки и тромбофилия.
Като идеш на 11ти ден може да дадеш за МБ,ковид и серологичните.На ММ микробиологията му я правиха в деня на инсето за да спази въздържанието, а по-предния ден даде кръв за другите.

# 458
  • Мнения: 1 998
Антигенен тест за ковид ми правиха вчера преди цветната снимка, но предполагам, че резултатът няма да е достоверен за след 1 месец и пак ще искат. НК клетки и тромбофилия и на мен ми се иска отдавна да пусна.

# 459
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Аз реших да си спестя 220лв, викам си, ее как бе, няма да имам такива неща... (все едно съм застрахована 🙄🤦‍♀️) Но ето, че имам.Сега чакам с нетърпение и тромбофилията ииии... не знам.. Не е фатално, но трябва да се знае.

# 460
  • Мнения: 225
Здравейте,
Аз се записвам с първо неуспешно инсе😢.
@Елънче,и моите НК клетки са завишени с 10%,според допустимите 21%,моите са 31%.
Утре съм при док.,ще ги коментираме тези неща и ще пиша....
Успех на всички🍀

# 461
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Kristiqnita, съжалявам, че не се е получило!Следващият път ще стане, вярвам! 🍀
Аз в неделя ще ходя, ше говорим и ние и ще пиша тук.Ти след инсето ли разбра за клетките?

# 462
  • Мнения: 225
Елънче,не преди инсето бяха излезнали резултатите от НК клетки,но незнам защо не се взеха предвид,утре ще попитам доктора.
Като цяло съм натрупала доста въпроси...😁😉

И тромбофолията излезна,и имам една мутация....🤦🏻♀

Sunflower92,
За НК клетки доколко съм запозната,не излизат веднага резултатите ,а до два дни!
Но може би зависи от лабораторията....,а тромбофолията при мен доста се забави😉

Последна редакция: пт, 29 яну 2021, 22:07 от Kristiqnita

# 463
  • Мнения: 1 998
Kristiqnita, благодаря за уточнението относно изследванията.
Много съжалявам за твоя неуспешен опит и ти пожелавам следващият път да дойдеш с добри новини! Simple Smile

# 464
  • Мнения: 225
Здравейте,бях обещала да пиша след посещението при док.
По въпроса с повишените НК клетки във вторник съм на консултация с имунолог...питах и за едната мутация,която имам не била сериозна,защото не се изолирали други мутации.🧐Дано!Във вторник ще помоля да обърнат внимание и на нея...
Нямам много яснота все още,но ще пробвам с втора инсеминация.
Док...,спомена за НК клетки,че разпознавали генът на партньора като заплаха и го убивали😏....

Общи условия

Активация на акаунт