Предстои ми инсеминация - Тема No 28

  • 38 754
  • 784
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 104
Привет, възможно е да излезе нещо, но не е сигурно, на мен в Щерев са ми казвали тест 14дни след процедура, аз така и направих, и пак беше бледа чертата при кръвен тест с резултат 264.
Здравейте,

Моята инсеминация мина на 19.10 в клиника Щерев. Бихте ли ме посъветвали кога е редно да направя първия тест за бременност. Ако го направя сега в този петък, дали би показало някакъв резултат, въпреки, че цикълът трябва да ми дойде на 5-6.11?

Благодаря Simple Smile

# 196
  • Мнения: 380
И моята беше на 19ти, на 2.11 казаха да си пусна ЧХГ. Доколкото знам може и да отчете още в петък, но зависи кога е била имплантацията (стискам палци да е имало🤞) Успех
Здравейте,

Моята инсеминация мина на 19.10 в клиника Щерев. Бихте ли ме посъветвали кога е редно да направя първия тест за бременност. Ако го направя сега в този петък, дали би показало някакъв резултат, въпреки, че цикълът трябва да ми дойде на 5-6.11?

Благодаря Simple Smile

# 197
  • Мнения: 96
Благодаря много. Стискам палци и на теб за успех! 😘😘😘



И моята беше на 19ти, на 2.11 казаха да си пусна ЧХГ. Доколкото знам може и да отчете още в петък, но зависи кога е била имплантацията (стискам палци да е имало🤞) Успех
Здравейте,

Моята инсеминация мина на 19.10 в клиника Щерев. Бихте ли ме посъветвали кога е редно да направя първия тест за бременност. Ако го направя сега в този петък, дали би показало някакъв резултат, въпреки, че цикълът трябва да ми дойде на 5-6.11?

Благодаря Simple Smile

# 198
  • Мнения: 39
И аз се записвам с втори неуспешен опит!  ЧХГ<0.1. Мисля да се насоча към друг лекар! Ако някой може да сподели добрите си впечатления! И тъй като не съм си правила никаква изследвания на хормони, кои са най-важните хормони! Следя единствено вит.Д и Б12.

# 199
  • Мнения: 106
И аз се записвам с втори неуспешен опит!  ЧХГ<0.1. Мисля да се насоча към друг лекар! Ако някой може да сподели добрите си впечатления! И тъй като не съм си правила никаква изследвания на хормони, кои са най-важните хормони! Следя единствено вит.Д и Б12.

Как така не си правила изследвания на никакви хормони?? При мен бяха задължителни преди да пристъпим към инсеминация...

# 200
  • Мнения: 3 134
Полови хормони на 3 ден от МЦ
LH   Лутеинизиращ хормон
FSH Фоликулостимулиращ хормон
E2   Естрадиол

Пролактин * -  на чист ден  /след М./, най-добре в периода от О. до 7 ден след нея.  
Изследването на пролактина трябва да се прави при пълно спокойствие.
Почивка в лабораторията 30 мин. преди вземането на кръв.
Да не се масажират гърдите и да не се прави секс 1-2 дни преди теста

Прогестерон  -   на 7 ден след доказана овулация
с фоликулометрия /ФМ/или с тестове за овулация, плюс измерване на базалната температура
(тълкува се по-точно, ако се изследва заедно с Е2)

Тиреоидни хормони  - Щитовидна жлеза
Не трябва да се консумира кафе, кола и други напитки и храни съдържащи кофеин /или теин и др. стимуланти/ преди изследването.
                
TSH * Тироид стимулиращ /тиреотропен/ хормон -  /на чист ден/
T4 *   Тироксин / или Free Т4/    /на чист ден/
T3 *   Трийодтиронин /или Free Т3/    /на чист ден/
TAT   /Anti-TG/  -  Анти - Тиреоглобулин   /няма значение деня от МЦ/
MAT  /Аnti-TPO/ -  Анти - Тироидно-специфична пероксидаза  /няма значение деня от МЦ/
При отклонения - УЗ / ехография/ на щитовидна жлеза

Надбъбречна жлеза
DHEA-S  /няма значение деня от МЦ/
17ОН Прогестерон  /на 3 ден от МЦ/

Андрогени
Андростендион  / няма значение деня от МЦ /
Тестостерон       / няма значение деня от МЦ /

Яйчников резерв
АМХ /Антимюлеров хормон/ + Инхибин В -  на 3 ден от МЦ
тълкуват се заедно

# 201
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Аз смених клиниката. Ще пробваме другаде, явно тук няма да ми помогнат. Днес научих, че "перфектната" ми цветна снимка хич не е перфектна. Новият ми лекар има съмнения за сраствания на тръбите или спазъм, защото снимката я правиха без упойка. Едната гледа нагоре и изглежда къса, от другата не се излива течността в коремната кухина и е нагъната. И ние си правим инсеминации, които ще станат на куково лято. Сега ми предстои лапаро, да видят как са нещата и да видим дали има въобще смисъл от инсеминации.

# 202
  • Мнения: 3 134
Да, аз за това се отказах и от хидротубация и от цветна снимка. Много остарял и противоречив метод. Хем може да даде грешна или неточна информация за състоянието на тръбите, хем е супер болезнено, хем може да се вкарат инфекции навътре и да стане по-голяма беля. А от коя клиника се отказахте и къде се преместихте,  може ли да споделите??

# 203
  • Мнения: 44
Здравейте,момичета. Никога не съм писала тук ,а само съм следяла групите. Виждам ,че има момичета ,който са в Щерев и за това се включвам и аз. Записвам се с 2ра неуспешна инсеминация и ми е много болно. Имах образувани 5 фоликула и трябваше да стане на 100%,но уви днес сутринта теста беше отрицател. Незнам дали има смисъл да се продължава с трета или да се почине малко и после направо Ин-витро. Вече и на идея си нямам какво става. Стискам на всички палци да се сбъдне вашата мечта!

# 204
  • Мнения: 96
Здравей,
Според мен не трябва да се отказваш. Имам позната, която забременя от трета инсеминация. При всеки е различно. Аз също съм в Щерев. Преди инсеминацията, проф. Тимева ми каза, че трябва в деня на инсеминацията да си взема с мен позитивното мислене, надеждата и усмивката. Така че, взимай ги и продължавай напред с надежда! Simple Smile






Здравейте,момичета. Никога не съм писала тук ,а само съм следяла групите. Виждам ,че има момичета ,който са в Щерев и за това се включвам и аз. Записвам се с 2ра неуспешна инсеминация и ми е много болно. Имах образувани 5 фоликула и трябваше да стане на 100%,но уви днес сутринта теста беше отрицател. Незнам дали има смисъл да се продължава с трета или да се почине малко и после направо Ин-витро. Вече и на идея си нямам какво става. Стискам на всички палци да се сбъдне вашата мечта!

# 205
  • Мнения: 44
Здравей,
Според мен не трябва да се отказваш. Имам позната, която забременя от трета инсеминация. При всеки е различно. Аз също съм в Щерев. Преди инсеминацията, проф. Тимева ми каза, че трябва в деня на инсеминацията да си взема с мен позитивното мислене, надеждата и усмивката. Така че, взимай ги и продължавай напред с надежда! Simple Smile






Здравейте,момичета. Никога не съм писала тук ,а само съм следяла групите. Виждам ,че има момичета ,който са в Щерев и за това се включвам и аз. Записвам се с 2ра неуспешна инсеминация и ми е много болно. Имах образувани 5 фоликула и трябваше да стане на 100%,но уви днес сутринта теста беше отрицател. Незнам дали има смисъл да се продължава с трета или да се почине малко и после направо Ин-витро. Вече и на идея си нямам какво става. Стискам на всички палци да се сбъдне вашата мечта!

Много се радвам за всички,които са успели. Пожелавам го на всички! Първата ми инсеминация беше с 1 фоликул със стимулация и беше неуспешна. Втората пак беше със стимулация с по-силни инжекции и имах 5Ф и надеждата съответно беше огромна даже и от докторите. Но уви явно съдбата решава друго.

# 206
  • Мнения: 28
Здравейте момичета. Днес е 6ти ден от инсеминацията ми. Това е резултата от днешния ми тест... чудя се дали да се радвам? Ще пусна контролен след 48 часа

# 207
  • Мнения: 96
Нека по-опитните дами да си изкажат мнението, аз не бих могла да се ангажирам. А ти имаш ли някакви симтоми, на мен след инсеминацията ми казаха да направя тест на 14-ти ден.


Здравейте момичета. Днес е 6ти ден от инсеминацията ми. Това е резултата от днешния ми тест... чудя се дали да се радвам? Ще пусна контролен след 48 часа

# 208
  • Мнения: 44
Здравейте. И на мен ми казаха на 14-ти ден да направя уринарен тест. Дали може да е грешен?

# 209
  • Мнения: 28
Нека по-опитните дами да си изкажат мнението, аз не бих могла да се ангажирам. А ти имаш ли някакви симтоми, на мен след инсеминацията ми казаха да направя тест на 14-ти ден.


Здравейте момичета. Днес е 6ти ден от инсеминацията ми. Това е резултата от днешния ми тест... чудя се дали да се радвам? Ще пусна контролен след 48 часа
Преди два дни имах привършване ниско долу и като ям някои неща ми се досаждам, независимо,че са неща, които много обичам и са добре приготвени. Второто може да е реакция и на хранителния режим,който спазвам в момента.

Общи условия

Активация на акаунт