Предстои ми инсеминация - Тема No 28

  • 38 589
  • 784
  •   1
Отговори
# 435
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 651
N@ti1010,в коя клиника си? Направи консултация и на друго място. Може нещо за пропускат.

# 436
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Някоя от вас може ли да обясни защо има резултат, например този на N@ti1010 20.80 и след това изчезва? На какво се дължи това ЧХГ?
Моя беше 9.5, доктора каза положителен се води,но резултата трябва да е над 100.Като пуснах след 2 дена беше си 0.5 ..

# 437
  • Мнения: 3 075
Толкова ниско ЧХГ е или остатък от инжекцията с ЧХГ, ако са ви слагали такава, или биохимическа бременност.

# 438
  • Мнения: 31
В коя клиника си? Направи консултация и на друго място. Може нещо за пропускат.

В Ню лайф Пловдив
1вата инсеминация  беше в Стара Загора
[/quote]

# 439
  • Мнения: 225
Здравейте,
на 16.01 ми беше първата инсеминация.
Водим се с неизяснен стерилитет ...спермограма ...тръби всичко е наред,правихме и лапароскопия,цветна снимка всичко...
Притеснявам се,че TSH не е много Ок-около 3.00,а въпреки това ми направиха инсеминацията на естествен цикъл(без стимулация).
Ако някоя от вас е имала подобна ситуация,може ли да сподели,дали е нормално въпреки по високото TSH?
Благодаря предварително!🙂

# 440
  • Мнения: 31
Някой знае ли нещо за Щерев в Стара Загора добри ли са

# 441
  • Мнения: 954
Здравейте момичета, от работното място ми предлагат да се ваксинирам срещу Ковид, но се чудя дали това би било противопоказно, ако правим инсеминация другия месец. Ще питам доктора, но ако се е интересувал, ще ми е интересно да сравним мнения.

# 442
  • Мнения: 3 075
На бременни и планиращи бременност не се препоръчва ваксина. Най-малко 3 месеца след ваксината, не се препоръчва забременяване.

# 443
  • Мнения: 366
Здравейте, дами!

Вчера ми бе направена първа инсеминация в болница Надежда. След процедурата изрично ми казаха да започна прием на дуфастон 2 пъти дневно. Аз като по-емоционален човек бях ангажирана с други мисли и не задавах много въпроси и изпълнително си го купих и започнах да го пия. Въпросът ми е това стандартно ли се прилага след процедурата? Вие също ли го взимате? Аз никога не съм пила хормони и то такива, които влияят на месечния цикъл и доста се  притесних в момента. Нямах инструкции до кога да го пия. Уговорката ни е само след 15 дни да направя кръвен тест и ако е положителен да запиша час за консултация. А ако е отрицателен трябва да запиша час чак за следене на следващата овулация. А при отрицателен резултат какво следва, този дуфастон колко време трябва се пие?
Моля за съдействие, защото доста се притесних Sad

Последна редакция: пн, 25 яну 2021, 12:01 от Yoana Pavlova 679429

# 444
  • Мнения: 104
Съвсем стандартно е приема на дуфастон. Аз даже пиех дуфастон 2х1, утрогестан 2х2 и вечер след хранене аспирин протект. Приемат се до деня на теста. Ако е положителен продължаваш до първия преглед минимум, ако е отрицателен го спираш веднага. След спирането, понеже това е прогестерон, е необходимо време за да ти дойде цикъла, обикновено 2-5 дни, поне при мен беше така.
Желая ти много късмет.

Последна редакция: нд, 24 яну 2021, 23:54 от Happysocks

# 445
  • Мнения: 954
Стандартен е приема на Дуфастон или друг прогестеронов медикамент. На мен ми го предписваха около 2 дни след инсеминация до датата на теста. Ако тестът е отрицателен, спираш го и ти идва след 3-4 дни. Единственният път, когата тестът беше положителен (но за съжаление не се стигна до успешен резултат все пак) ми казаха да продължавам да го пия. На мен не и действа добре. Чувствах се много по-емоционална и раздразнителна от обикновено, а също и подута. Но няма какво да се прави, трябва да се взема и това е. Помага за задържане, ако се е случило чудото Simple Smile. Пожелавам ти успех и специално за дуфастона, не го мисли много.
Здравейте, дами!

Вчера ми бе направена първа инсеминация в болница Надежда. След процедурата изрично ми казаха да започна прием на дуфастон 2 пъти дневно. Аз като по-емоционален човек бях ангажирана с други мисли и не задава много въпроси и изпълнително си го купих и започнах да го пия. Въпросът ми е това стандартно ли се прилага след процедурата? Вие също ли го взимате? Аз никога не съм пила хормони и то такива, които влияят на месечния цикъл и доста се  притесних в момента. Нямах инструкции до кога да го пия. Уговорката ни е само след 15 дни да направя кръвен тест и ако е положителен да запиша час за консултация. А ако е отрицателен трябва да запиша час чак за следене на следващата овулация. А при отрицателен резултат какво следва, този дуфастон колко време трябва се пие?
Моля за съдействие, защото доста се притесних Sad

# 446
  • Мнения: 366
Дами, наистина ви благодаря за подробните коментари и съвети!
Колкото и  човек да се старае всичко да знае, все изникват някои въпроси.
Ще пиша пак в групата, когато излезе резултатът!

На всички, на които им предстоят процедури или чакат резултат, желая успех и бъдете здрави!

# 447
  • Мнения: 1 024
Относно Дуфастон, пиех след инсемшнацията,та чак до 5ти месец през бременността.

# 448
  • Мнения: 3
Здравейте, искам да опитам инсеминация в клиника Щерев, но не знам към кой специалист да се обърна най добре. Може ли да ми споделите от личен опит там, при кой да запазя час. Благодаря ви.

# 449
  • Мнения: 104
Привет, аз забременях след 3 инсеминации в Щерев при доц. Юнакова. Една от инсеминациите моята лекарка беше в планиран отпуск и ме прехвърли при Ганева. За мен лично Ганева даваше по протокол без да се съобразява с нивата на изследванията на LH и Естрадиол, докато при Юнакова имаше непрекъснато следене на хормоните и нарастването на фоликулите.
Аз лично съм доволна от Юнакова, но трябва да го почувстваш при срещата ти с този лекар, че това е човека. Много хубави неща съм чела и за Тимева, но нямам никакъв досег до нея.
Много е индивидуално, едни ще препоръчат някого, други не, лично аз първо се срещнах с Коновалова, но не я почувствах и се пренасочих към Юнакова.
Здравейте, искам да опитам инсеминация в клиника Щерев, но не знам към кой специалист да се обърна най добре. Може ли да ми споделите от личен опит там, при кой да запазя час. Благодаря ви.

Общи условия

Активация на акаунт