Деца от всички страни, добре сте дошли- 10!

  • 28 429
  • 737
  •   1
Отговори
# 300
  • Немция
  • Мнения: 6 808
Ступи, разсмя се с тая Бузлуджа като база на лошите! Joy Много идейно!
Другата година може да скалъпя един музикален Адвентскалендер с коледни песни от цял свят. Вчера се разрових за шведски предложения. Grinning

Сноуче, а какво да кажем ние, където всичко е затворено. Няма театри, концерти, ресторанти, кафенета... Може едно Coffee to go на крак да изпием или да се сгреем с едно шишенце твърд алкохол на някоя мокра пейка. Joy

# 301
  • Мнения: 111
Много напрегнати дни. Вчера имаше стачка на аниматорите и помощния персонал в училищата при нас и децата имаха само часове при учителите. Това ни разби напълно деня.
Успяхме със сложната задача за обувки на сина: Той е с широк крак, а масовият френски крак е тесен и се налага да му купуваме обувки от магазин с консултант. Освен това той много мрази да ходи в магазин и не искаше никакви обувки. (Това са и причините да няма много обувки...) Накрая трябваше да кажа, че от магазина без нови обувки не излизам, и после и да не са му удобни и да не му харесват - ще ги носи Grinning. Днес цял ден е бил с новите обувки и не изглежда да има проблем.
Бибит, наистина е много енергично момчето ми. Много обича да се катери и скача. Когато си скъса якето, се върна и с ожулен нос, но ми каза, че не знае къде си го е ожулил. На мен ми изглежда възможно нещата да са свързани...

Брюксел, Ступи, и аз гледам да използвам намаленията за дрехите, но второто яке го поръчах късно и заради короната още не е дошло. Свикнала съм със скъсани панталони, но не очаквах, че и якето ще си скъса.

Ася, много отговорен отговорник си имаш Grinning

Илейн, ресепшън клас при вас за шестгодишните ли е?

Ние взехме шоколадови адвентс календари и децата вече изядоха половината шоколадчета. Догодина няма да имат шоколадови календари Simple Smile

При нас броят на новите случаи на корона вирус спря да намалява, което значи, че може да ограничат и тук пътуванита за празниците. Ние би трябвало да ходим за Коледа при свекърите, които са на 500км от нас.

# 302
  • USA
  • Мнения: 1 323
Мелина,как те пропуснах! Здрава да си и много успешна!
Къти,какво вълнение само!
Започнах да пиша преди 3 дни и пак ме хвана въртележката.
Брюксел,отдъхни си. На всеки живота и ситуацията е различна ,така че всеки преценява за себе си кое е най-добре. Интресно ми е да чета за традициите по света.
В моето училище директорката е много готина и мисли разни забавления вечно. За целия декември до ваканцията е намислила забавни занимания.Едното е състезание кой ще си украси вратата на стаята най-уникално.Ще има гласуване. В нашта стая сме 3 и сутрешната смяна бяха измислили някаква идея ,която на мен ми се стори не особено креативна,но така или иначе се включих и им направих голяма част от нещата. В понеделник е избирането,но аз лично харесах чужда врата повече от нашата. Поне идеята беше по-добра,но ще видим. Тази част дето аз правих ,всички деца и учители харесаха,но като цяло не ми допада.Много е разхвърлено и не особено компактно.
За адвент Календара аз всеки ден им давам шоколадче,което е миниатюрно,но го давам след като изпълним каквото сме изпълнили каквото има на бележката.Имам една дървена къща с вратички за всеки ден. На 1 декември украсихме елхата,на 2 ходихме в гората да съберем шишарки за коледна украса.На 3 ги украсихме,на 4 четохме и гледахме как се празнува Коледа в БГ. За утре ще правим коледни меденки,имаме караоке вечер с Коледна музика. Не съм сложила всички и слагам ден за ден,според това какво ни е времето и ангажимантите.Имаме много книги на Коледна тематика,та и те са в списъка,пикник на пода,Кино вечер (Полар експрес и Мики маус меджикъл кристмас). Купила съм сет за джинджифилово селище от къщички.Много обичат да ги правят и украсяват. И тримата са влюбени в учителките си и с голямо желание направиха картички за тях.Децата са ги питали какви шоколади обичат и те са им казали,та им приготвих и от тях +гифт карта от любим магазин.Децата пожелаха да направят и за някой от любимите им специални учители.Малката си обича музикалната учителка.Големия учителката по спорт,а малкия учителката по компютри. Тече и една благотворителна кампания в училищата със събирането на храна.
Иначе конете са ми любимо животно от много малка.Никога не съм харесвала животни и не съм искала да имам домашни любимци.По стечение на обстоятелствата ми бяха подарявали риби и папагали. Грижих се за тях ,но само защото ми бяха натрапени. Тук около нас има доста хора които имат коне и конеферми.Просто живеем в район в който много хора си купуват голяма площ с такива цели. Казах и ,че тя множе да си купи като порасне.В нашия двор не става. НИе сме в твърде населен район, а и двора ни е голям,но за деца,не и за кон,нямаме ограда... Въобще къщата която позволява кон/е беше мечта на мм,но не и на мен.Той доста се заглеждаше по такива къщи,но такива обикновено,нямат близки съседи и граничат с горичка.Мен такава изолация ме плаши и не мися,че е подходяща за деца.По -скоро си го представям както ваканционно селище.Когато бях малка имахме вила в родопите в едно малко красиво селце.Там хората имаха коне и често възрастните ни качавха на техните кнчета. Ездата е чудесен спрт.
Големия на 9ти става на 9г. Колежката казва,че такъв РД тук го наричали златен. Силно се надявам да ни излязат готови БГ документите и да отидем да си ги вземем преди Коледа. Така ми се ще да прекарам моя РД на по различно място,но нямаме много варианти с тая карантина.
Това е къщичката в която слагам бележките



И нашето пластмасово дърво

# 303
  • Мнения: 111
Калалили, чудесна идея за адвент календара, ще помисля как да я адаптирам за моите деца за догодина. И ви е много хубава коледната украса!

Да си похваля децата - тази вечер повече от час се занимаваха спокойно, без караници и викове. Усеща се, че растат. Smile

# 304
  • Мнения: 2 603
Кала, а вие как посещавате бг училище? Колко е далеч от вас и колко често ходите?

Много хубава елхичка!

Ние също сме готови с украсата. Направих и адвент календар. Сама го ших на машината, после рисувах с текстилни маркери. Стана горе долу добре. Тези дни рисувах прозорците с бои, разни зимни пейзажи. Моята дъщеря като видя и веднага и тя пожела да рисува. Тя напоследък много дръпна в рисуването, направо ме изненадва колко добре се справя. В тази връзка ще ми е интересно ако споделите някакви идеи как да я стимулирам. Знам че вертикалното рисуване е важно и освен прозорците си мисля и нещо друго да предложа.

Тук времето е ужасно и от няколко дни не сме излизали защото вали постоянно. Аз днес взех кучето и малко се разходих, дано утре има пауза от този дъжд да изведем и децата.

# 305
  • Мнения: 2 067
Авил, бях забравила за протестите във Франция Laughing Като живеех в Люкс доста често имаше проблеми с международните влакове, заради стачки някъде във Франция. Понякога си мисля, че просто искат екстра почивен ден...

При нас е -9, но пише, че се чувства като -13 Anguished Но пък за сметка на това е слънчево като през лятото, което е много необичайно за руската зима. Обикновено не се вижда синьо небе в продължение на месеци...

Кала, както винаги - приказен дом Gift Heart И ние сега правим повечето от тези неща, но още не съм въвела концепцията за адвент календара. За идея да дам - мемори игра с коледни картинки Simple Smile Това ми хрумна на мен. Разпечатах коледни картинки, залепихме ги на картончета и играхме на мемори игра.

# 306
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Привет дами!

Авил, едно от предимствата на частните у.ща е че няма такива стачки...децата са си на у.ще, което мен много пъти ме побъркваше като бяха в държавното. Браво че децата си играят, но да не те отчайвам - караници, викове и ревове, ще има - дори и да са по-големи. Обаче, как ми стоплят сърцето като си играят заедно, спокойно...идилия!
Сноуче, студено.....тук беше 0 градуса сутринта, в момента е 3градуса. Студено ми е. Отвикнах на студ, а пък в България сме си карали доста студени зими...
Калалили, браво за украсата. Интересна е тази надпревара за украсата. Да покажеш сники ако можеш.
Якамоз, аз бих купила различни видове материали да експериментира - боички, пастели, различни видоме четки, тампони...и т.н. Важното е да се забавлява.
Бибит, много добра идея с песните. Догодина ще я използвам за мои близки!
Брюкселче, ти си нашата мултитаск мама Simple Smile

Ние вчера с ММ направихме 14г откакто се познаваме...Revolving Hearts
Много благодаря на всички за поздравите към Луи!

Хайде сега да попитам: списък с любими филми, за цялото семейство?
Аз направих следния списък:
- The Christmas Chronicles 1
- The Christmas Chronicles 2
- Rise of the Guardians (към този съм леко скептична за по.малки деца, но моите изгледаха ревюто и го одобриха)
- Home alone 1 (моите го ге.ледаха за първи път тази година, не се впечатлиха особено)
- Klaus
- Abominable
- В нощта преди коледа на български
- Боб спасява коледа на български
- Чудата коледа на български
- Замръзналото кралство 1 и 2
- Мики чудата коледа
- Смърфовете коледна песен
- има и филми на френски но не ги слагам че няма как да ги гледате ако не знаете френски...
Хайде попълвайте списъка, да се заредим с добро настроение...

# 307
  • Мнения: 277
Калалили, страхотен календар. Къщичката къпена ли е или ти си я правила? Отдавна искам нещо подобно, но не намирам.
Якамоз, мисля, че Къти ти е дала добро предложение. Вземи различни бои, например на водна основа, в бутилка, акварел. Опитайте да си направите нови нюанси. Направи й щемпел от картоф, ябъкла. Може да рисува с балончета, да раздухва боя със сламка. Виж в пинтесрес има невероятно много идеи.
Къти, при нас Падингтън 1 и 2 са задължително в списъка. Нищо че не е коледен. The Christmas Chronicles 2 не ни допадна особено. Еденицата беше супер, но двойката не ни хареса.
Гринч е графа става.
Angela's christmas
Полярен експрес
Arthur Christmas

# 308
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Ступи, чудесни идеи. Съгласна съм с Хрониките - 1 ми харесва много, 2 - не съм го гледала, но надничах децата като го гледаха, не останах впечатлена. Ще добавя Падингтън. От другите, които си предложила има някои, които не ги знам, ще им погледна трелърите.

# 309
# 310
  • Мнения: 2 603
Ние тези неща ги правим вече, имаме всякакви материали, по-скоро като идеи какво ги стимулира да подобряват уменията си. Примерно знам, че трябва да се стараят да няма бяло по листа, тоест цялото небе да е запълнено, а не само черта отгоре. В момента се опитвам да я науча да рисува елха защото тя я прави по-широка отдолу и по-тясна надолу. Сега също правим коледно селище.

Ето това нарисува тя на стъклото. (не обръщайте внимание на хаоса на терасата 🤣)

Утре ще пробвам да лепим памук вместо сняг.



За коледни филми аз много харесвам един за един влак, но как се казваше? Коледен експрес или нещо такова. Трябва да го потърся. Анимация е.

Ps
Извинявайте за двойния пост, не знам как се е получил и не ми дава да го изтрия. Мисля че докато писах и малкия ми удари екрана и явно тогава е станало.

# 311
  • Немция
  • Мнения: 6 808
Якамоз, може да редактираш написаното с точка например, ако не ти дава да изтриеш.

За рисуването- дали са идеи. Аз рисувах много на децата. Големият беше доволен и рисуваше много покрай мен. Малкият се дразнеше, че мога нещо по-добре от него, виждаше някаква конкуренция в мое лице Stuck Out Tongue Winking Eye и на него по-малко съм рисувала.
Големият го влечеше рисуването , малкият не. Който го влече, сам посяга. Можеш да стимулираш детето, разбира се. Нека има на разположение моливи, фулмастри, пастели, бои.
Имахме изтриваеми дъски за рисуване, децата много ги ползваха като бяха малки, големият часове прекарваше да рисува и трие. Това остана в миналото вече. Grinning

С предложения за коледни филми съм зле, ще вземам от вас идеи. Grinning

Калалили, красиви коледни гледки! Адвентскалендарът ти е чуден, много идеен. Не знам обаче дали цял месец ще се навия да организирам и изпълнявам такава програма. Grinning
Интересна надпревара с украсените врати в училище.

При нас на 6ти декември идва Николаус, не знам как е при вас в различните държави. Децата нареждат изчистените си обувки пред вратата и на сутринта ги очакват малки  подаръчета от рода на сладости, нещо са хапване, малки предметни подаръчета. Оставяме по нещо пред вратата на съседски деца, както и на моите подаряват.
Самият Санкт Николаус напомня много на дядо Коледа по облекло, само че с кръст на шапката. Даже май съвременният Дядо Коледа е произлязъл от него.
Да вметна, че по немската традиция Дядо Коледа не носи подаръци на Коледа, а бебето Исусчо. Това го знаят и моите момчета от градините и училищата, но вкъщи сме на вълнА Дядо Коледа. Stuck Out Tongue Winking Eye

Къти, честита ви годишнина! Много любов и разбирателство!

Сноуче, студддд.... Май сте пуснали студеното насам, че и в нашия район с мека зима в момента е сравнително стегнато време, но не може да се сравнява с вашите минуси.

# 312
  • Мнения: 2 603
На мен не че не ми харесва, просто не бях видяла, че се е постнало иначе щях да редактирам направо този пост. Както и да е.

Тук също по традиция на Коледа се носят подаръците от бебето Исус. А санта Лучия носи подаръци на децата и в много региони на Италия се празнува много този празник. То на 6 декември и в БГ е Никулден, тук обаче не се прави нещо по-специално на този ден.

# 313
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Дзвер много рисуваше и експериментираше, но сега не желае. От ДГ спря.
Единствено прави едни картини: прегъва лист на две и отваря, на едната половина изсипва от тубата различен цвят бои и като е готов - затваря по прегърнатото и натиска да се отпечата. Става симетрична и после гледа дали се е получила фигура.
Рисува иначе рудиментарно-минималистично. Отказва да пробва по книги - има стъпка по стъпка. В тубата също има клипове, Кала беше споделила за един, но Дзвер каза, че му е скучно. За по-малки деца или по-мотивирани е супер. Не помня обаче канала.
Сега му показах Sketchnotes и гледам, че е попил идеята и рисува.

При нас Николаус донесе дребни сладости, но децата занесаха ботуши до близкия хран.магазин и вчера се върнаха с 200гр шоколадов Николаус.🤐
Аз правих пъстърва, не ми се търсеше шаран.

Бащата на един съученик на Дзвер има корона. Ако и детето се разболее, предполагам, че целия клас ще е в карантина 🙈
А тази и другата седмица имат тестове.

А. добре се справя в яслата, но яде много малко и реве без мен. Има още две момченца, около 2м по-големи от нея. Тя до тях е като двегодишна! По-висока е, по-концентрирано играе, по-добре се храни.
Началото на януари идва ново дете....

Не ми харесва, че има клюки и плюене зад гърба, много мразя такива неща.🙄 Децата също усещат. Главната клюкарка е и отговорна за А. 😔
Тя харесва повече една друга, но пък тя идва само два пъти в седмицата и не поема деца, т.е да им е емоционална опора, само ги занимава, но го прави чудесно.

# 314
  • Мнения: 2 470
"A Christmas Carol" - Това е единият от любимите ми коледни филми, продукцията от 2009 г.  Филмът е  популярното  произведение на Чарлс Дикенс. Не съм сигурна, обаче дали малки деца ще го разберат.
Другият е "The Polar Express"- друг наш любим филм.

Интересна традиция имате на 6 декември. Имам приятелка, на която свекърва и е чехкиня. Та тя е разправяла, че правят същите неща, но също и ако децата не са били послушни през годината, в чорапите им слагали картофи или въглени. Една година беше сложила картофи ,при което ние бяхме много учудени как може да си го позволи да разплаче децата на такъв ден.

Общи условия

Активация на акаунт