Кисело мляко; чай

  • 5 120
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте, мамита! Искам да попитам понеже доста хора ме посъветваха да почна вече с домашно кисело мляко да й давам,вместо АМ. На 3 месеца е,не иска да яде АМ и не я нахранва,180 не й стигат дори... и много се чудя дали наистина да не я почна с това. Вие какво мислите?

# 1
  • София
  • Мнения: 28 514
АМ определено, никакво кисело мляко. Ако 180 мл не стигат, давай повече.

# 2
  • Несебър
  • Мнения: 529
Сменете марката АМ.

# 3
  • Мнения: 25
Сменяхме, но не иска и тя самата. Трябва вече много да е гладна,за да яде.

# 4
  • София
  • Мнения: 28 514
Педиатърът какво казва?

# 5
  • Мнения: 25
Педиатърът какво казва?
Живея в Англия и тук са по друг начин нещата,захранват ги чак към 7-8 месец по препоръки на педиатър. И аз изобщо не ги и слушам,не ми даваха да й давам вода до 1годинка,което е лудост за мен. Въпреки това й давам от първият месец,а за захранването е ужасно и за това се допитвам до повече хора.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 514
И в България захранването е след шести месец. Да се дава КМ на толкова малко бебе е... Слушай педиатъра, а не глупости от миналия век.
Посъветвай се с педиатъра отн. АМ.

# 7
  • Мнения: 25
И в България захранването е след шести месец. Да се дава КМ на толкова малко бебе е... Слушай педиатъра, а не глупости от миналия век.
Посъветвай се с педиатъра отн. АМ.

Посъветвах се и думите му бяха,че може и до 3г да й давам,както правели повечето вместо да готвели и тн,което пак е малоумно. Точно за това не ги слушам относно тези неща,защото не е нормално за мен и повечето мои приятелки с деца. Благодаря все пак.

# 8
  • Несебър
  • Мнения: 529
Дали има кърмаческа стачка при бебета хранени с АМ?

# 9
  • Мнения: 25 586
Кисело мляко се даваше на бебетата в миналия век, когато нямаше АМ или не всеки можеше да се уреди за него.
Седни и си помисли ти в кой век живееш и какво налага да гледаш бебето си като едно време, при положение че имаш на разположение най-различни видове АМ?
Ако ще е така, гледай го с пелени и ги пери на реката, щото нали... като едно време...
Ти даже не можеш да му осигуриш чисто и качествено кисело мляко, ами сигурно ще разчиташ на това от магазините.

# 10
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 014
Дали има кърмаческа стачка при бебета хранени с АМ?

 Мои познати смениха поне 5-6 марки АМ, докато бебето си "хареса" едно от тях...

# 11
  • Мнения: 18 950
Колко общо мл АМ изяжда на денонощие, колко хранения? Не ѝ давай вода, само си пълни стомаха с вода. Ако много мислиш, че има нужда да си изплакне устата, даваш с една малка лъжичка, не повече. Иначе адаптираното мляко е достатъчно да си задоволи жаждата. Смени АМ, не се хвърляй на най-евтиното, гледай кое ще хареса. Дано мераците за кисело мляко не заради икономии. Тук бебето не се захранва преди да се е научило да седи стабилно.

# 12
  • Мнения: 10 785
Ама разбира се! Педиатрите са малоумни, но новоизлюпената маминка с аверките най-разбират нещата... Що не пробваш да му дадеш сокче? Ее, едно време със сок и кисело мляко са ни изгледали, какво ни има...
Ако трябва ще пробваш всички АМ на света, за да видиш дали ще хареса някое, а не да слушаш бабините дивотии от миналия век.

# 13
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 009
Кисело мляко на толкова малко бебе не бих дала в никакъв случай.По-скоро ще сменям АМ докато не хареса някое,дори от чужбина бих потърсила.Също съм и против даването на сокчета и подсладена  вода (моето дете пропи вода след 1 година,сок още по-късно)...

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Цял живот ще яде кисело мляко, за 3м възраст обаче то е тежка храна. Изчакайте малко, не бързайте с киселото мляко, поне захранете първо с плодове, зеленчуци, месо и жълтъци.
Педиатрите вече знаят, че каквото и да кажат никой не ги слуша, докато не стане беля, затова говорят каквото им дойде.
Да, аз съм яла само км като бебе, но тогава родителите ми е нямало от къде да си набавят ам. Времената са различни, нито има липса на ам, нито км е мляко.

Общи условия

Активация на акаунт