Свързване с интернет

  • 1 334
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте! Не знам дали темата ми трябва да е тук и се извинявам! Имам следния проблем:
Днес преместих компютъра си в друга стая и интернет кабела остана в предишната. Понеже тези дни имам работа няма как да звънна да дойдат да ми прекарат нов кабел. Вкъщи има и друг компютър, на който се намира рутера. Въпросът ми е мога ли да се свържа с другия компютър? Показва ми, че няма интернет заради кабела, но искам да мога да видя наличните мрежи и съответно да си напиша паролата от рутера и да свържа компютъра си! Възможно ли е? Благодаря Ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 547
За да "видиш" рутера, т.е. да ползваш безкабелно интернет, компютърът трябва да има wi-fi адаптер. Лаптопите си имат вграден. Настолните РС-та обикновено нямат. Има вариант да отидеш и да си купиш кабел с нужния метраж. Доста вероятно е и от оператора, който ти осигурява интернет, също да ти искат пари за прекарване на нов кабел.

# 2
  • Мнения: 15
За да "видиш" рутера, т.е. да ползваш безкабелно интернет, компютърът трябва да има wi-fi адаптер. Лаптопите си имат вграден. Настолните РС-та обикновено нямат. Има вариант да отидеш и да си купиш кабел с нужния метраж. Доста вероятно е и от оператора, който ти осигурява интернет, също да ти искат пари за прекарване на нов кабел.
Много благодаря за помощта! Ще си купя адаптер тогава! Лека вечер!

Общи условия

Активация на акаунт