Мнения за затворен комплекс “Перла” в Бургас?

  • 1 700
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте! Моля за мнение за комплекс Перла, в Бургас, жк.Зорница. Обмисляме да си купим в новостроящия се Бл.8. Но има неща, които ни притесняват. Моля, ако има мами, които да живеят там, да споделят мнение и като цяло какво е да живееш в затворен комплекс, всяка информация ще ми е полезна. Благодаря предварително 😊

# 1
  • Мнения: 2 883
Здрасти.
Ние живяхме там под наем в продължение на година и половина в бл.2. След това купихме стара тухла в центъра и се преместихме там.
Ето какви са моите наблюдения и сравнения.
Първото и най-важно за нас (понеже обмисляхме дали да не купим в перла) - плащаш и за общите части и терасите. Т.е чистата част в един двустаен апартамент не е 75кв, за които плащаш, а 45-50.
Стените са много тънки. Чувахме съседите отстрани и отгоре и това мен лично много ме смущаваше. Тези отстрани явно си даваха апартамента под наем за лятото и непрекъснато се сменяха живущите, но това може да се случи навсякъде.
Лятото е пренаселено и паркирането е трудно. (Ние нямахме паркомясто).
Детската площадка е страхотна и се чисти ежедневно. Общите части също се поддържат много добре. Ние плащахме по около 50-55лв на месец за това, но зависи колко голям е апартамента.
Басейна няма(ше) спасител, основно руснаците са там лятото, тийнейджъри и деца. Ползвали сме го общо веднъж 😁
В обобщение това, което ми липсва е чистотата и новата сграда.
Все пак е въпрос на гледна точка, защото имам позната, която живеят там от 10+ години и казва, че са много доволни. А може би и да са попаднали на съседи Simple Smile
Ако имаш други въпроси пиши

# 2
  • Мнения: 43
Здрасти.
Ние живяхме там под наем в продължение на година и половина в бл.2. След това купихме стара тухла в центъра и се преместихме там.
Ето какви са моите наблюдения и сравнения.
Първото и най-важно за нас (понеже обмисляхме дали да не купим в перла) - плащаш и за общите части и терасите. Т.е чистата част в един двустаен апартамент не е 75кв, за които плащаш, а 45-50.
Стените са много тънки. Чувахме съседите отстрани и отгоре и това мен лично много ме смущаваше. Тези отстрани явно си даваха апартамента под наем за лятото и непрекъснато се сменяха живущите, но това може да се случи навсякъде.
Лятото е пренаселено и паркирането е трудно. (Ние нямахме паркомясто).
Детската площадка е страхотна и се чисти ежедневно. Общите части също се поддържат много добре. Ние плащахме по около 50-55лв на месец за това, но зависи колко голям е апартамента.
Басейна няма(ше) спасител, основно руснаците са там лятото, тийнейджъри и деца. Ползвали сме го общо веднъж 😁
В обобщение това, което ми липсва е чистотата и новата сграда.
Все пак е въпрос на гледна точка, защото имам позната, която живеят там от 10+ години и казва, че са много доволни. А може би и да са попаднали на съседи Simple Smile
Ако имаш други въпроси пиши

Много благодаря, беше ми много полезно. Точно това нас ни притеснява, че апартамента който харесахме ни казаха че е 74кв, като го видяхме ни се стори доста малък (тристаен) и после като ни пратиха чертежа и като събрах всяко едно помещение, като включвах балкона, антрето, банята излязоха 52кв, т.е. с 22кв по-малко, реално плащаш 74кв, а живееш в 52. Това много ме озадачи. На повечето места общите части са около 7-8-9кв, но 22 ми се струват много, това са си едни 40 и няколко хиляди лева повече 😂 Иначе за таксата подръжка около 70 и няколко лв излиза за този апартамент, който гледахме. А това, че се чуват много съседите наистина ли е вярно? Защото сега в този новия блок 8-цата като влязахме ни показаха материалите, с които работят и бяха най-добрите на пазара (понеже моят мъж доста години се занимаваше със строителство и изолация), изолацията изглеждаше доста добре, дограмата също, стъклопакета. Възможно ли е сега 8-цата да се прави с по-качествени материали от предните блокове? А това за басейна наистина ли сте го ползвали само веднъж? Мен това най-много ме впечатли, понеже в Бургас си е единствения комплекс с басейн, а аз за вода си умирам 😂 А сега ще правят и втори басейн. Но водата ми се стори доста студена, не знам дали се отоплява с нещо. Като недостатък също нямаше пуснати кабели за климатици, в някои апартаменти имаше само в едната стая и то в спалнята, а не във всекидневната и хола, а в други- нямаше в нито една стая 😂 това че ще са на парно май също не ми харесва, но пък  жената каза, че всеки си решава дали да го ползва, таблото за отчитане е вътре в апартамента.

Последна редакция: ср, 16 сеп 2020, 12:36 от Jani777

# 3
  • Мнения: 2 883
Ние бяхме в двустаен и във всекидневната имаше климатик. В спалнята бяхме с конвектор Адакс.
Ако ще имат парно ще е супер, сигурно ще е топло зимата там. На нас и така не ни беше студено, де, но има разлика в топлината.
А за материалите наистина не знам. Бих се доверила на мъжа ти, щом разбира Simple Smile ние живеехме в блок 2, който е строен преди над 10г и тогава едва ли са ползвали много качествени материали, предвид смутните времена, в които живеехме тогава 😁
А за басейна не вярвам да топлят водата. От октомври нататък едва ли ще видиш някой да го ползва, а зимата го източват.
Ние просто не сме фенове и предпочитаме морето Simple Smile
А за общите части - освен стълбището и площадката пред апартамента в тези квадрати влизат и терасите, заради това ти се вижда много. Скъпо е да плащаш за нещо, което реално не ползваш и това най-много ме дразни в новото строителство.
Нашия апартамент, който си купихме е 94кв чиста площ, отделно 2 тераси, мазе и таван. Но пък, както казах, общите части са занемарени и сигурно никога няма да бъдат ремонтирани 😏 Друго си е да живееш на новото Simple Smile

# 4
  • Мнения: 43
Ние бяхме в двустаен и във всекидневната имаше климатик. В спалнята бяхме с конвектор Адакс.
Ако ще имат парно ще е супер, сигурно ще е топло зимата там. На нас и така не ни беше студено, де, но има разлика в топлината.
А за материалите наистина не знам. Бих се доверила на мъжа ти, щом разбира Simple Smile ние живеехме в блок 2, който е строен преди над 10г и тогава едва ли са ползвали много качествени материали, предвид смутните времена, в които живеехме тогава 😁
А за басейна не вярвам да топлят водата. От октомври нататък едва ли ще видиш някой да го ползва, а зимата го източват.
Ние просто не сме фенове и предпочитаме морето Simple Smile
А за общите части - освен стълбището и площадката пред апартамента в тези квадрати влизат и терасите, заради това ти се вижда много. Скъпо е да плащаш за нещо, което реално не ползваш и това най-много ме дразни в новото строителство.
Нашия апартамент, който си купихме е 94кв чиста площ, отделно 2 тераси, мазе и таван. Но пък, както казах, общите части са занемарени и сигурно никога няма да бъдат ремонтирани 😏 Друго си е да живееш на новото Simple Smile

Да всяко нещо си има и плюсове и минуси, и мен това ме дразни в новото строителство... А за общите части, знаех че влизат стълбището и площадката пред апартамента, но не знаех, че и басейна и около басейна. Този, който гледахме е 52кв с терасата, банята, антрето, като махна и тях не знам колко ще остане 😂 а се води 74кв

Прикачвам и снимка с плана, пише обща площ, никъде не пише с общи части, без общи части, какво е включено в тях 😂

# 5
  • Мнения: 1 698
Сестра ми бяха под наем за седмица там и  коментарът на майка ми беше: "Добре че не живеем там постоянно, стените са като картонени и всичко се чува". Друг минус според мен, че е на метри от Немската гимназия и има постоянно движение. "Бонус" близка горичка с наркомани и лудницата.

# 6
  • Мнения: 1 088
А за общите части, знаех че влизат стълбището и площадката пред апартамента, но не знаех, че и басейна и около басейна. Този, който гледахме е 52кв с терасата, банята, антрето, като махна и тях не знам колко ще остане 😂 а се води 74кв

Прикачвам и снимка с плана, пише обща площ, никъде не пише с общи части, без общи части, какво е включено в тях 😂
Да, общата площ е заедно с общите части - които наистина не става ясно колко са, защото не са обявени (а трябва).
Дори да извадим общите части, пак това, което остане, ще бъде т.нар. застроена площ, което е площта на твоя имот (апартамент), по външните му очертания. Което ще рече заедно с площта на стените, включително външните стени. Тъй като тухлите на твоя апартамент също са твои, тяхната площ се води за застроена площ на апартамента. А пък вече вътре колко стени и стаи има, си е напълно твоя работа.

Числата на самата скица обаче, са т.нар. светла площ, което е площта по вътрешния периметър на всяка стая, т.е. това на което реално можеш да стоиш. Което значи, че тези 20-ина кв.м. разлика са общи части + площта на стените в твоя апартамент.

# 7
  • Мнения: 2
Здравейте, и ние сме пред тази дилема... харесали сме си апартамент в блок 7, който гледа към Немската и се опитваме да определим плюсовете и минусите... За таксите е ясно, ще се наложи да ги преглътнем, но... има ли други подводни камъни?

# 8
  • Мнения: 1 698
Миналата събота минах оттам и се сетих за темата. Шумът от игрището е някакъв ад. Викащи деца и родители точно по времето, когато си почиваш или спиш до късно. Пари да ми дават не бих взела там.

# 9
  • Мнения: 2
Разбирам... а сестра Ви в този блок ли беше под наем - който гледа към игрището на Немската?

# 10
  • Мнения: 1 698
Разбирам... а сестра Ви в този блок ли беше под наем - който гледа към игрището на Немската?

Честно казано не знам, защото не отидох да го видя, но след като строителството е еднакво, малко по-напред или по-назад няма никакво значение. Страшно много хора минават оттам и реално комплексът е заклещен от викащи хора. Спешното също е до него и се чуват линейките. Който има малки деца и търси спокойствие, определено не е неговото място.

Общи условия

Активация на акаунт