Турски филми и сериали - обща тема за общи приказки (2)

  • 47 020
  • 749
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 5 334
Сега прочетох, че Къванч Татлъту се завръща на екран с два проекта през 2021:
https://dizilah.com/news/kivanc-tatlitug-to-return-with-2-projects-in-2021

Дано да е вярно, и един ни стига, де. Grinning Къванч си е Къванч - класика в жанра, каквото и да говорим. Grinning




Малко ме е яд за Çatı Katı Aşk - много харесвах ЯсМир и ЕмРиз, изключително добри двойки изиграха. Иначе сериалчето беше за разтуха и нищо кой знае какво, просто тези четиримката ми харесаха страшно много.
И май-май, от тези ром-ком актриси, се очертава Нилай Дениз най-много да ми допада като актриса. В "Светулката" беше средно, тук ми е много сладка. Ханде Ерчел същи ми харесва и ми е много естествено красива и малко се поочупи, но все още има лека еднотипност в играта ѝ.

# 436
  • Мнения: 27 386
Абсолютно Тинче Киво си е класика .
Нашият човек Чаатай се завръща .
Ча вече е отвърден в платформите новатор е. WinkДвамата с  Киво ще снимат за ОГМ по книги на психоложката.  Пресата вече драска че двамата ще играят заедно ,не ми се вярва в това . Ако стане ще е бомбастично.
За Киво готвят Кралят ,а за Ча жената зад стъклото. Все още нищо не е потвърдено.
Дали ще са тези проекти или нещо друго.
Тази психотерапевтка забива в тежки драми ,та дано за Нетфликс да са по сбити да не ги разтегат ,че Аман !
И аз като вас се питам дали е морално да ги описва и екранизира макар и не всичко да е като по истинския случаи.
Това ми напомня на Истински истории по бтв с Ани Владимирова. Също описваше истории от пациенти.

А ,още нещо Бурчин Терзиолу се готви за проект и упорито се пише че може да стане партньорка на Ча или Киво .
Добра е но сякаш я предпочитам за Киво ,на рибарчето му подхождат друг типаж жени. Бурчин е по зряла ,но и Ча не прилича на релните си години в момента.
Всъщност Чачо и Бурчин играха в Защитника.

Последна редакция: пн, 19 окт 2020, 12:09 от femmi2

# 437
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Сега прочетох, че Къванч Татлъту се завръща на екран с два проекта през 2021:
https://dizilah.com/news/kivanc-tatlitug-to-return-with-2-projects-in-2021

Дано да е вярно, и един ни стига, де. Grinning Къванч си е Къванч - класика в жанра, каквото и да говорим. Grinning




Малко ме е яд за Çatı Katı Aşk - много харесвах ЯсМир и ЕмРиз, изключително добри двойки изиграха. Иначе сериалчето беше за разтуха и нищо кой знае какво, просто тези четиримката ми харесаха страшно много.
И май-май, от тези ром-ком актриси, се очертава Нилай Дениз най-много да ми допада като актриса. В "Светулката" беше средно, тук ми е много сладка. Ханде Ерчел същи ми харесва и ми е много естествено красива и малко се поочупи, но все още има лека еднотипност в играта ѝ.

Тинче, кои са Мир, Ем и Риз? Аз гледах сериала донякъде, ама само за Ясемин се сещам
Нилай в Светулката я китосваха ужасно, лицето ѝ изглеждаше мазно през цялото време и не можах да я оценя като актриса, сериалът беше много слаб.

# 438
  • София
  • Мнения: 5 334
Тинче, кои са Мир, Ем и Риз? Аз гледах сериала донякъде, ама само за Ясемин се сещам
Нилай в Светулката я китосваха ужасно, лицето ѝ изглеждаше мазно през цялото време и не можах да я оценя като актриса, сериалът беше много слаб.
Това са тези съкращения на двойките, Светле - типични за турските фенове. Grinning
ЯсМир = Ясемин+Демир
ЕмРиз = Емин+Гюлриз
Grinning Grinning Grinning

# 439
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Благодаря, Тинче! Забравила бях, че от едното име се взима последната сричка, та затова не се сетих.
И аз харесвах двойките. И Нилай с кавърджъка ми харесваха .

# 440
  • Мнения: 27 386
Учителят го финализират .
Не му провървя на това дизи . За сметка на това Аксой не може да се оплаче от хитовите ЧД , ЗЯ и Неверният ,който стартира.
Ябълката четери сезона и е нормално да зациклят. Та ко измислят и пети ша трябва вкарат още кадъни за женски кеч че този е малко:joy:Joy
Баръш Калъч много пъти съм казвала ,че е като виното. Евалла ! Heart Eyes

Последна редакция: пн, 19 окт 2020, 22:43 от femmi2

# 441
  • Мнения: 1 373
Да и аз видях. Учителя спира на 9-ти еп.
Казах ви, че се радвам, че ги спират един по един. Това да им е за урок, че зрителите не са глупави и не гледат всичко, което им се пусне.
Да почнат пак да правят хубави смислени сериали.
Да кажа пак за Невинните. Четох от дадените тук линкове - откъси от книгата и май там се оказва, че са само три сестри. Нямат брат.
Тази част е измислицата в сериала с Фара и проблемния й дядо.
Не мога да повярвам дали наистина има такива като Дуду, чак толкова вманиачени и защо никой не й е помогнал, ако е истина. Защо не се лекува? Или по-нататък ще видим и това в сериала, че се оправя. А дано. Това е лудост. Майката я е травмирала и ще се оправи трудно.
Иначе много ме забавляват коментарите в ютуб. Един пише "Ако Дуду дойде у нас и види каква е мръсотия ще изпие доместоса и ще се самоубие", друг - "Да пратя едни пижами на Хан, че денонощно се разхожда с костюма" и т.н. Joy
Да допълня и трейлър за Kefaret https://www.instagram.com/p/CGiNKwAgLUm/
Ама тая люлка ми напомня за Hercai.
Гледах и негов трейлър. Миран скача в някаква река, Реййан го спасява и двамата показват плът. Не е лесно като падат рейтингите. Smile
https://www.instagram.com/p/CGh097Pg4Fn/

Последна редакция: пн, 19 окт 2020, 21:51 от ~Carolina~

# 442
  • Мнения: 28 049
Няма такъв "урок". Това е индустрия, която бълва на конвейер.

Започнаха снимките на "Maraşlı" с Бурак Дениз и Алина Боз, сценарист Етем Йозъшък, режисьор Кудрет Сабанджъ. Ще се излъчва по ATV.

Тийзър на "Kefaret" - сериала с Нургюл по Fox TV.


# 443
  • Мнения: 1 373
Има, има. Те много добре виждат накъде отиват нещата и сами се излагат с глупави сценарии и финали след 4-5 епизода. Wink
Затова и актьорите бягат да участват за други платформи и компании.

# 444
  • Мнения: 229
Спират Учителят, защото им е пълна седмицата, а трябва да почват Kefaret. Fox са ужасни - гледат да накупят всички сериали (13 имат за този сезон май мин, а има 7 дни), за да не изпуснат и после спират сериали. Аз лично мисля, че Учителят е различен и дава много смислени уроци, най-вече за младото поколение,   и е много тъпо, че го спират само заради прищевки на канала. Мисля си как пък друг го не вземе да го продължи сериала, ама къде ти.

# 445
  • Мнения: 28 049
Глупавите сценарии са резултат от възможностите на сценаристите, не могат да надскочат себе си. А и всеки гледа да изкара пари, за да живее. Никой - продуцент или телевизия, не иска да е на загуба и при нисък рейтинг спира и започва нов - докъдето го докарат.

Многомилионната публика все още е пред телевизорите, а младите и образованите не успяват да обърнат тенденцията в полза на интернет платформите. Ще минат години, докато се променят навиците.

# 446
  • Мнения: 229
14 нови туркси проекта предстоят по нетвфлил. Ето линк с описание, дати и каст https://t.co/KXKMvM37IR?amp=1

# 447
  • Мнения: 28 049
Първите два проекта в линка от Emili?! вече са заснети. Премиерата на сериала "50 квадратни метра" е на 27 януари 2021 г., а на сериала "Фатма е също през 2021г, но не е уточнена дата.

Премиерата на филма "Mücadele Çıkmazı" с Чаатай У. е на Нетфликс на 15 март 2021 г.

# 448
  • Мнения: 1 373
Трейлър на Akıncı. Изглежда ми много аматьорско и изтъркано.


Невинните ги настигнах и ще пускам новата серия, но почнах малко да се дразня. След тая серия може да почна да го следя по фрагманите. Дразни ме това, че уж Хан е големия бизнесмен, пък живее в такъв апартамент. Нещо не е измислено както трябва. В предната серия като се разрови яростно в боклука ме изнерви, като някой дивак става на моменти. Инджито и тя почна да се усеща, че направи грешка да се омъжи за него. Ама и той изведнъж почна да се държи с нея като негова собственост. Иска ми се поне да се лекуват тия хора, да видим подобрение. Засега все едно и също, на моменти дори се подиграват на Дуду, а състоянието й е сериозно. Приятелчето на Хан е много сладък, но не си отива с колежката на Инджи.

# 449
  • Мнения: 1 373
Синем Кобал родила момиченце Лалин. Laughing Да им е честито бебенцето ама името...
И дано не прилича на бащата, че ще има странна физиономия. Момчето на Фахрийе има физиономията на Бурак, но му отива. Smile

Общи условия

Активация на акаунт