Условия за изследване на тромбофилия

  • 1 559
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Здравейте, бременна съм за втори път в 5 месец, но искам да си пусна изследване за тромбофилия. Искам да знам дали е задължително изследването да е проведено сутрин на гладно или мога да отида по всяко време на деня? И още - пия Л-Тироксин 0.25 мг, има ли значение дали съм го пила сутринта или не,влияе ли по някакъв начин на резултатите? Благодаря!

# 1
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Не се иска да си гладна и жадна,лекарството би трябвало да не влияе-все пак това е генетично изследване...Защо чак в 5 месец и то при втора бременност реши да го направиш?По принцип не е проблем и ако излезе нещо има време да се реагира,но ако бременността е безпроблемна и предната ти също е била такава аз лично не виждам смисъл от това изследване ако не е по лекарска препоръка...

# 2
  • Мнения: 39 290
Това, че първата бременост не е проявена, не значи че втората няма.

# 3
  • Мнения: 547
Няма значение нито по кое време на деня се пускат изследванията, нито дали сте се хранила или не сте. Това са генетични изследвания и не се влияят нито от храна, нито от лекарства.

# 4
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Това, че първата бременост не е проявена, не значи че втората няма.
Да,това ми е ясно,защото при мен направи проблем през третата ми бременност,но бе в началото.А и никой лекар не ми назначи изследването-просто баба ми цял живот имаше проблеми и пиеше лекарства за разреждане на кръвта и по тая логика след малко четене във форума си го самоназначих.Оказа се че имам две мутации,но не са сериозни.Но пък за придобита тромбофилия два пъти ме изследваха и нямам...Най-интересното е,че при мен Фраксипарина не помогна.А пък според лекарката,която ми прави последния ЗЕТ даже изобщо не ми трябва,след като съм родила дете в 40+ г.с. и почти 4 кг-не е имало проблем с кръвотока.Сегашният лекар при който съм ми каза,че ще вземам само аспирин от деня на трансфера ,докато е необходимо...Затова се зачудих защо при безпроблемна втора бременност се прави чак в 5 месец (от сърце желая на момичето да е безпроблемна)...

# 5
  • Мнения: 158
Това, че първата бременост не е проявена, не значи че втората няма.
Да,това ми е ясно,защото при мен направи проблем през третата ми бременност,но бе в началото.А и никой лекар не ми назначи изследването-просто баба ми цял живот имаше проблеми и пиеше лекарства за разреждане на кръвта и по тая логика след малко четене във форума си го самоназначих.Оказа се че имам две мутации,но не са сериозни.Но пък за придобита тромбофилия два пъти ме изследваха и нямам...Най-интересното е,че при мен Фраксипарина не помогна.А пък според лекарката,която ми прави последния ЗЕТ даже изобщо не ми трябва,след като съм родила дете в 40+ г.с. и почти 4 кг-не е имало проблем с кръвотока.Сегашният лекар при който съм ми каза,че ще вземам само аспирин от деня на трансфера ,докато е необходимо...Затова се зачудих защо при безпроблемна втора бременност се прави чак в 5 месец (от сърце желая на момичето да е безпроблемна)...
Здравейте, първата ми бременност беше безпроблемна, но в нашия град нямат практика след секцио да слагат антикоагуланти, което според мен си е доста притеснително, и ако има и дори най-малко съмнение за проблем, искам да се види преди да е дошло време за раждане. А и аз също съм чувала, че понякога тромбофилията създава проблем при втора/трета бременност

# 6
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Надявам се,че резултатите ви излязоха и са хубави.Иначе на сестра ми след две раждания секцио(едно в Плевен и едно в Лондон) нито веднъж не ѝ биха антикоагулант,тя и изследване за тромбофилия няма.А аз като видях,че имам , изследвах и детето (нищо че е момче)-той няма.

# 7
  • Мнения: 158
Надявам се,че резултатите ви излязоха и са хубави.Иначе на сестра ми след две раждания секцио(едно в Плевен и едно в Лондон) нито веднъж не ѝ биха антикоагулант,тя и изследване за тромбофилия няма.А аз като видях,че имам , изследвах и детето (нищо че е момче)-той няма.
Чакам резултати в понеделник и ще споделя.

# 8
  • Мнения: 547
Надявам се,че резултатите ви излязоха и са хубави.Иначе на сестра ми след две раждания секцио(едно в Плевен и едно в Лондон) нито веднъж не ѝ биха антикоагулант,тя и изследване за тромбофилия няма.А аз като видях,че имам , изследвах и детето (нищо че е момче)-той няма.

Не при всички се проявява. При сестра Ви явно е било така. Майка ми също ме е износила и родила без проблем, но аз загубих детето си, в 9 месец, заради тромбофилия, за която не знаех... При мен, по някаква причина, се прояви. Иначе това, че детето Ви не е наследило мутациите Ви е чудесно! Аз, за съжеление, имам една мутация, която е хомозигона, което означава, че моето дете ще я наследи със сигурност. Дано поне при него е хетерозиготна, т.е. половината ген само да е дефектен, а другият не.

Общи условия

Активация на акаунт