Студенти в UK - 12 и 3/4

  • 64 279
  • 751
  •   1
Отговори
# 270
  • софия
  • Мнения: 4 985
Flash,  нека разгледа подробно UCAS. Имат много полезни статии и коментират и обясняват всякакви казуси.
Лично според мен ще може да се прехвърли следващата година - като transfer student. Може би ще трябва да кандидатства наново, но не като ученик, а като студент - от едно уни в друго. Представям си, че би имал успех, защото едно е ученик да кандидатства архотектура, друго е студент да каже - "дойдох, пробвах, струваше ми се привлекателно, интересно, като да е моето нещо, но се оказа, че не е за мен. Давам сис метка, че моята страст се оказва архитектурата.." . Нещо от тоя сорт.През  това време, все пак в тази година, в унито ще е натрупал някакъв университетски опит от техните прпграми и курсове, които е трябвало да учи и според мн ше го отчетат като плюс.
UCAS e безценен съветник, също и the student room,  нека ги прегледа.

# 271
  • Мнения: 408
Flash, на твоето питане: ако момчето отиде и попита в същия университет, в който в момента учи, има възможност да го прехвърлят нова специалност, в унито на дъщеря ми им го бяха казали още на отворените врати. Ако иска да смени настоящата си спицеалност в друг университет - също е възможно.
Но ако иска да смени и специалност, и университет - не съм чула за такъв вариант да се е осъществил. Но тъй като аз съм човек, който винаги пробва, бих посъветвала да пише на admission в университета, в който иска да се прехвърлии да зададе въпроса си. Ако има възможност, никой няма да му откаже. Ако трябва да изпраща оценки и др.неща - да праща, да каже че настоящата специалност не е неговата, че има желание да се обучава за ..., ще се радва да разгледат въпроса му...Нека да опита всичко.
Ако и това не стане - поне може да си избере друга специалност в неговия университет. Сега, с тази криза, всеки университет се стреми да запази студентите. А и вече са превели пари за неговото обучение към университета. Успех!

Последна редакция: вт, 20 окт 2020, 11:00 от i_nenova

# 272
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Благодаря ви момичета!
Ще ви кажа като има някакво развитие, ще им предам и насоките ви.
Хубав ден сега!

# 273
  • Мнения: 1 079
Storytime,
всички се тревожим за децата си и с трепет очакваме всякакво инфо за тях.
Нашият син се прибра в неделя в БГ, защото ще са online цяла година - Глазгоуския университет. За мен е истинско щастие да си е тук, не споделям, за да не натъжавам другите.

Flash,
синът беше приет специалност Civil engineering with architecture, като след първи курс реши, че само civil иска. Не знам детайли (мога да питам довечера), но сега е само civil. Някак е кътнал архитектурата. Просто да се знае, че има опции, да провери детето.

Последна редакция: вт, 20 окт 2020, 11:35 от mst

# 274
  • Мнения: 492
Да попитам всеки университет ли си има "student room"?

# 275
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Flash* , да обърна внимание на още нещо - финансиращата институция и университетите са различни несвързани пряко структури. Дори и да може, момчето да се прехвърли в друг университет в друга специалност, каква е гаранцията ,че Student finance , ще е съгласен да плаща отпуснатия студентски заем на новия университет ? До колкото ми е известно, Student finance изплаща парите на тримесечие, ако вече са направили транш , то обучението е платено от тяхна страна до декември. Ще трябва ново одобрение за заем и т.н , а сме във възможно последният срок за кандидатстване и договаряне . Та ,твоя познат добре да си помисли какво иска да прави. Ако , парите не са проблем , сигурно има варианти.

Има едно момиче , което пише в темата / adorable   / . Тя се прехвърли в друг университет , но мисля ,че не и признаха годините в първия и почна отначало . И двата университета бяха в Шотландия, ако има значение, но сигурно е запозната с процедурата.

Да попитам всеки университет ли си има "student room"?

The Student Room е платформа  на английски език , в която пишат студенти от всички университети в Кралството.Имат си търсачка по университети.
https://www.thestudentroom.co.uk/

Иначе , преди българчетата в университетите / в някои/ си имаха фейсгрупи , но не бяха особено активни.

# 276
  • София
  • Мнения: 64
Аз не съм чувала за прехвърляне от един университет в друг, по-скоро се отказваш от единия и кандидатстваш в другия. С оглед ситуацията покрай Брекзита вероятно януарски прием е възможното решение. Ако има такова. И на мен ще ми бъде интересно развитието на темата.

Моят син се премести от Съри в Бристол през лятото.
Написа им писмо, че е първи по успех през двете години в неговия университет и има желание да се премести в Университета на Бристол същата специалност, но с включен магистър.
Насрочиха му интервю и от октомври вече е студент трета година Компютърни науки в Бристол.
Така, че нищо не пречи да се пробва.
Успех.

# 277
  • Мнения: 220
Аз не съм чувала за прехвърляне от един университет в друг, по-скоро се отказваш от единия и кандидатстваш в другия. С оглед ситуацията покрай Брекзита вероятно януарски прием е възможното решение. Ако има такова. И на мен ще ми бъде интересно развитието на темата.

Моят син се премести от Съри в Бристол през лятото.
Написа им писмо, че е първи по успех през двете години в неговия университет и има желание да се премести в Университета на Бристол същата специалност, но с включен магистър.
Насрочиха му интервю и от октомври вече е студент трета година Компютърни науки в Бристол.
Така, че нищо не пречи да се пробва.
Успех.
Защо се премести детето?

# 278
  • По широкия бял свят
  • Мнения: 395
Има ли студент на който все още да не са отпуснали заем?
Моята дъщеря вече 5 пъти им се обажда, поглеждат документите, казват че всичко е наред и няма причина да не отпуснат заем, но нещата не се случват вече 2 месеца. Дежурното обяснение е "Много сме натоварени заради covid".
Миналата година  учи в Холандия. Описала е това в документите и защо се е отказала. Чудим се, може ли това да е причината?

# 279
  • Мнения: 1 140
Дано се наредят успешно нещата със заема при Вас!
Само да споделя, че дъщерята на една позната имаше подобен проблем - беше учила три семестъра в СУ и след това започна в Англия. Бяха й отказали финансиране за времето, когато е била студент в друга държава от ЕС. Може при Вас положение да не е идентично, просто го казвам за сведение.

# 280
  • Мнения: 408
didd, щом казват, че няма проблем, значи е така. Ако имаше нещо, щяха да пишат или изискат др.документи.
Моето дете така чакаше за статут за уседналост- обажда се много пъти, проверяваха документите и казваха” скоро ще получите отговор”- 3 месеца чака, а някой получават отговор за 1 седмица.
Така, че търпение- ще получи заем. Ако има нещо нередно, в университета също вероятно щяха да бъдат уведомени и щяха да реагират.
Наистина, заради пандемията всичко става много бавно.

Последна редакция: чт, 22 окт 2020, 16:48 от i_nenova

# 281
  • По широкия бял свят
  • Мнения: 395
Дано да е така, защото тя вече взе да се отчайва.

# 282
  • Мнения: 408
Студентите имат право до няколко месеца след започване на учебната година да кандидатстват за заема. Просто някои кандидатстват по-рано и по-рано получават отговор.

# 283
  • Мнения: 220
Студентите имат право до няколко месеца след започване на учебната година да кандидатстват за заема. Просто някои кандидатстват по-рано и по-рано получават отговор.
Да, ние го направихме заедно с кандидатстването  за Уни.

# 284
  • Мнения: 171
Миналата година имаше голямо забавяне с одобрението на заема на детето. Доста се беше изнервила, звъня им няколко пъти, писа. Накрая всичко беше наред. Спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт