Плюсове и минуси на кварталите в София - 9 тема

  • 30 984
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Ха-ха, тая тема стана весела 😃
Според Мърсърс, световна класация на градовете София е около 120 място, а Мюнхен е около 20-то. И така е, откакто София изобщо е влязла в тази класация. Едит - Мюнхен е на 3-то място. На 18-то е Хамбург.

 И аз си я обичам София, ама хайде по-сериозно 😄
Нико, викаш, кат дойдат наште на власт и ще ги издухаме роднини му там шваби 😅 Добре, вЕрвам ти..
Швабите сами се издухват. Ще ги изпреварят само французите и англичаните. Казвам го с най-голямо съжаление. Освен, че имам бизнес в Германия си харесвам Европа и ми е супер мъчно в какво се превръщат красиви европейски градове.

# 706
  • Мнения: X
Щом казваш...😜 😅

# 707
  • София
  • Мнения: 38 476
Еха, кога стигнахте до Германия? Нали за София беше темата?

# 708
  • Мнения: X
Еха, кога стигнахте до Германия? Нали за София беше темата?
От дума на дума, знаеш как е...😅

# 709
  • Мнения: 9 777
О, аз цитирах моя позната за Мюнхен, тя там живя доста време. Не, не е работила като камериерка или болногледачка, а на вкуса ѝ (естестическия) много потребителки, дори от темата за интериорния дизайн, могат да завидят. Да, оценява архитектурата там, както и на много други места по света, където е ходила, както и на все още останали несъсипани кътчета в София и България. "Ароматът" не е в климатизираната зала на летището  в Мюнхен, а на пистата и около летището.
Аз през това летище не съм минавала дори транзит, но аз не съм критерий - от малко пътуващите съм. Но пък около летището на Виена какъв "аромат" се носиииии.
В Осло съм ходила, много отдавна, но през зимата, ерго по студовете не е особено атрактивно да се разхождаш. Красиво е, но тъмно, студено ми е някак (не само като температури). И Атина, дори да не е в топ на класациите, ми е много по-близко и приятно за разходка. И примерно Рим ми е по-приятен от Париж. А сега де!

# 710
  • Мнения: X
Аз ако искам да живея в Ирак, Мароко, Турция, Пакистан и т.н. ще отида направо там. Хем е по-топло,. Но да ми обясняват на централния площад, на немски град, че местните не понасяли свинско и затова седи голям надпис, че не предлагат този вид месо ми идва много. Мюслитата са само 30 процента в този град, но си го броят за техен, особено централните части. Под “само” нямам предвид, че 30 процента са малко, а че когато станат повечко се чувстват като и дома си и си живеят като в мюсюлманска страна. П.П. Ясно ми е, че в Мюнхен все още не е така. Затова написах как ще бъде след 20 години. Във Франкфурт 67 процента от децата в детските градини не са етнически германчета. Като към това прибавим и маймуните, които ще се изсипят следващите години е ясно колко бързо Меркел (а и не само) ще успее да прочисти страната си от етнически германци.

Последна редакция: сб, 05 дек 2020, 13:59 от Анонимен

# 711
  • Мнения: 9 777
То май гедере-нците може да са спасението за Германия Laughing В тази част май мигрантите са значително по-малко, а и мозъците им все още не са тотално изгладени от "излишните" гънки.

# 712
  • Мнения: X
То май гедере-нците може да са спасението за Германия Laughing В тази част май мигрантите са значително по-малко, а и мозъците им все още не са тотално изгладени от "излишните" гънки.
Там ми е надеждата, но не е голяма. Цялата държавна машина е впрегната в промиването на мозъци. Дойче веле например е станала като Работническо Дело.

# 713
  • Мнения: 9 777
А, виж в Берлин как протестират и ги разгонват с полиция! Не е като по големите градове в Западна Германия - пълно мълчание. И подкрепата за разни "непопулярни" партии там е по-голяма.
Мозъците в западната част им ги промиват от 1945-та насам, то вече 2-3 поколения са така, та не е чудно, че са готови да преглътнат всичко.

# 714
  • Мнения: 3 589
В Мюнхен чужденците поне са предимно от белите (и скъпите) все още 😀  Берлин, Франкфукт и тн са фрашкани с мигранти, факт. Предимството в Германия спрямо България е, че можеш да живееш в прекрасно уредено чисто (във всеки смисъл) градче наоколо и да комютваш за работа, за хоби или каквото пожелаеш с перфектен обществен транспорт. Едни Кобленц и особено любимата ми Фулда съм ги запомнила като прекрасни "чисти" градчета около гнусния Франкфурт. А в България къде да живееш около София? В Нови хан, Лозен, Костинброд, Елин Пелин, Костенец? В темата за Пловдив вече се коментира само и единствено изнасяне към околните села. Тия села, без да съм обикаляла всички, освен новото строителство, друга разлика в облика нямат от 20 години. Инфраструктурата си е старата.

# 715
  • София
  • Мнения: 38 476
Мм току-що се върна от работа в Германия. Вика - почти всички големи градове са ужас. Харесва Карлсруе, и аз го харесвам на снимки. Иначе градчетата и селцата са бонбони.
В София засега се налага да останем в квартала, но искрено се надявам лятото да се изнеса на вилата!

# 716
  • Мнения: 3 589
Карлсуе още ли го въртят рускините 😀  Да го провериш дали не се е запознал с някоя 😀😀😀 Весел град е.

# 717
  • София
  • Мнения: 8 561
Тони, повечето ми най-близки роднини са в чужбина. Не разбирам това какво общо има. Който иска да живее в град с високо качество на живот, не му е мястото в София, тя и след 50 години няма да е сред първите, ако щете да изберете дядо Боже за кмет. Има си обективни причини за това, които никой кмет не може да промени. Подобрява се и ще се подобрява, но да настигне Мюнхен или Осло, забравете.
Общото е, Poppea, че е ужасно нелепо "по телевизора" управниците ни да казват, че няма какво да очакваме, защото "ние не сме Германия". А бихме могли да сме... бихме могли, ако го искахме и на някой му пукаше, освен на малцината, които редовно биват считани за смахнати наивници, понеже искали я вода, я канализация, а улица или детска градина. Не знам кои са обективните причини, които според теб са непреодолими. Кметицата не ги е съобщавала май.

# 718
  • Мнения: 9 777
Единственият непреодолим недостатък на София е местоположението в котловина. Земетръсната зона е преодолим недостатък - с височината на застрояване и противоземетръсните норми.

# 719
  • София
  • Мнения: 38 476
Не знаех за рускините. Не се въртим в такива среди. Кръстника на мм работи в университета и даже го беше уредил и него, обаче искаха ниво на езика.

Ако се махна от София, ще е заради мъглите. От 3 зими съм кошмар - кашлица, загуба на гласа и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт