Мнение за НПГПФ-Професионална гимназия по полиграфия и фотография

  • 7 449
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 321
Здравейте.
Сина ми е приет в това училище ,но чувам много разнопосочни мнения за него.Някои твърдят,че са доволни но чувам и други отзиви...
Част от мненията, които съм чувала са че не се учело много и учителите не наблягали дори и на специалните предмети.
Моля за по-скорошни мнения относто преподаване,дисциплина ако някой има такива да ги сподели.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 11
Коя специалност е детето ви?

# 2
  • Мнения: 11
Моето момиче е Фотография и съм повече от доволна!

# 3
  • Мнения: 11
Ще разкажа накратко.Детето ми е учило в 35-то училище до 7 ми клас. Тя е много креативен и творчески настроен човек. В 35-то училище не се чувстваше особено добре: децата бяха страхотни, но учителите или поне част от тях доста изискващи. Беше приета в 1-во по класацията  на МОН и за нея това беше добре.Брат и  учи от четвърти до седми клас там и аз бях без забележки-чудесен клас, прекрасни учители. Високи резултати на НВО, спокойствие за мен и детето. Имахме големи колебания за Форографията. Вкрайна сметка я избрахме. Не съжаляваме!!!!! Първо класът е чуден. Творчески деца и моето момиче е точно на мястото си.Учителите по основните предмети са специално подбрани и няма никакво текучество. Повечето са мъже което е много добре.Учителят им по история е участвал в създаването на учебниците по история на Просвета и е личност която ги накара да заобичат този предмет. Много ми прилича на Божидар Димитров. Класната им е по химия.Като майка орлица се грижи за тях.Има ли проблем от каквото и да е естество, веднага го разрешава. В 35-то е седми клас детето ми щеше да ходи на поправителен по химия и това е 7 ми клас. Класната и сега и обърна специално внимание-момичето ми вече знае добре целия материал по химия....разбира го и дори харесва химията.Има шестици две поредни години по този предмет. Българският....не мога да се нахваля, млада госпожа която ги кара да мислят.Пишат есета, творят забавляват се. Много от децата искат да станат репортери или журналисти и акцентът е там. Математичката...умна, еродирана жената, чудеса прави за малкото часове които имат.Аз си бях в къщи по време на ДО и наостина много добре обяснява-така че и не много математически настроени деца да разберат материала добре.От специалните предмети децата във Фотографията придобиват много добре обща култура за физиката, химията, оптиката да не говорим за изобразителното и визуалните изкуства. Учителите по рисуване-ама не знам как да ги нахваля.Аз самата съм художник и винаги ми е било чудно за какво са ни били тези безкрайни постановки с молив.Тук отново се набляга на творчеството  и на удоволствието от това да рисуваш. Отделно има фотоваканция която им е като практика.Там се срещат с фотографи, участват в състезания и изложби.Моето момиче взе едногодишна степендия за фотография от МК.Тя е малко над 2000 лева.Но най-важното е, че е в едно много творческо училище, без стрес, където детето ми се чувства спокойно и на мястото си.А за езиците. Тя от предишното си училище дойде с много добре езикова подготовка.Но и тук госпожата им е доста строга..учат си сериозно.Втория им език е Испански там е по-трудно защото часовете им са много малко.Аз я питах дали не желае да я запиша на курс или учител, но не пожела.Това е..Дано да съм ви помогнала..Няма да съжалявате..А и от към база е много добре..училището е към Културата и прилича на частно.

Последна редакция: сб, 19 сеп 2020, 08:41 от Borika Stanislavova 600886

# 4
  • Мнения: 1 321
Ще разкажа накратко.Детето ми е учило в 35-то училище до 7 ми клас. Тя е много креативен и творчески настроен човек. В 35-то училище не се чувстваше особено добре: децата бяха страхотни, но учителите или поне част от тях доста изискващи. Беше приета в 1-во по класацията  на МОН и за нея това беше добре.Брат и  учи от четвърти до седми клас там и аз бях без забележки-чудесен клас, прекрасни учители. Високи резултати на НВО, спокойствие за мен и детето. Имахме големи колебания за Форографията. Вкрайна сметка я избрахме. Не съжаляваме!!!!! Първо класът е чуден. Творчески деца и моето момиче е точно на мястото си.Учителите по основните предмети са специално подбрани и няма никакво текучество. Повечето са мъже което е много добре.Учителят им по история е участвал в създаването на учебниците по история на Просвета и е личност която ги накара да заобичат този предмет. Много ми прилича на Божидар Димитров. Класната им е по химия.Като майка орлица се грижи за тях.Има ли проблем от каквото и да е естество, веднага го разрешава. В 35-то е седми клас детето ми щеше да ходи на поправителен по химия и това е 7 ми клас. Класната и сега и обърна специално внимание-момичето ми вече знае добре целия материал по химия....разбира го и дори харесва химията.Има шестици две поредни години по този предмет. Българският....не мога да се нахваля, млада госпожа която ги кара да мислят.Пишат есета, творят забавляват се. Много от децата искат да станат репортери или журналисти и акцентът е там. Математичката...умна, еродирана жената, чудеса прави за малкото часове които имат.Аз си бях в къщи по време на ДО и наостина много добре обяснява-така че и не много математически настроени деца да разберат материала добре.От специалните предмети децата във Фотографията придобиват много добре обща култура за физиката, химията, оптиката да не говорим за изобразителното и визуалните изкуства. Учителите по рисуване-ама не знам как да ги нахваля.Аз самата съм художник и винаги ми е било чудно за какво са ни били тези безкрайни постановки с молив.Тук отново се набляга на творчеството  и на удоволствието от това да рисуваш. Отделно има фотоваканция която им е като практика.Там се срещат с фотографи, участват в състезания и изложби.Моето момиче взе едногодишна степендия за фотография от МК.Тя е малко над 2000 лева.Но най-важното е, че е в едно много творческо училище, без стрес, където детето ми се чувства спокойно и на мястото си.А за езиците. Тя от предишното си училище дойде с много добре езикова подготовка.Но и тук госпожата им е доста строга..учат си сериозно.Втория им език е Испански там е по-трудно защото часовете им са много малко.Аз я питах дали не желае да я запиша на курс или учител, но не пожела.Това е..Дано да съм ви помогнала..Няма да съжалявате..А и от към база е много добре..училището е към Културата и прилича на частно.
Много ви благодаря за изчерпателната информация. Синът ми е приет с компютъра анимация. Класната им е момиче ,което според мен току що е завършило по история е ,но за сега се старае. Стартирането на учебната година не ми направи особенно впечатление,но се надявам, това което описвате да промени мнението ми. Много се радвам ,че държат на всички предмети и децата да са доволни.Класа им иначе изглежда много приятен-добри и възпитани деца. Надявам се всички да са щастливи и да са попаднали на правилното място.

# 5
  • Мнения: 11
Успехи на младежа!!! Не се притеснявайте -децата се чувстват добре в такъв тип училища, особено ако са по творчески.И аз като вас бях прочела ужасии някакви в нета☺☺☺Дори звъннах на едно познато момиче, което беше завършило преди две години и я питах същото което вие питахте сега. Тя умря да се смее..каза,че е безкрайно доволна и ме успокои.И за  да влязат децата, много труд са положили. Това си е елитно училище, но не за езици, а с изкуства.

# 6
  • Мнения: 3
Здравейте.
Сина ми е приет в това училище ,но чувам много разнопосочни мнения за него.Някои твърдят,че са доволни но чувам и други отзиви...
Част от мненията, които съм чувала са че не се учело много и учителите не наблягали дори и на специалните предмети.
Моля за по-скорошни мнения относто преподаване,дисциплина ако някой има такива да ги сподели.
Благодаря предварително.


Здравейте,
Дъщеря ми иска да кандидатства тази година в това училище. Бих искала да знам ,освен изпита по рисуване кои предмети влизат като балообразуващи. С какъв успех беше прието вашето дете? Или какви оценки имаше по предметите които вземат под внимание за приема? Ще съм Ви много благодарна ако някой ми отговори.

# 7
  • Мнения: 1 321
Здравейте.
Сина ми е приет в това училище ,но чувам много разнопосочни мнения за него.Някои твърдят,че са доволни но чувам и други отзиви...
Част от мненията, които съм чувала са че не се учело много и учителите не наблягали дори и на специалните предмети.
Моля за по-скорошни мнения относто преподаване,дисциплина ако някой има такива да ги сподели.
Благодаря предварително.


Здравейте,
Дъщеря ми иска да кандидатства тази година в това училище. Бих искала да знам ,освен изпита по рисуване кои предмети влизат като балообразуващи. С какъв успех беше прието вашето дете? Или какви оценки имаше по предметите които вземат под внимание за приема? Ще съм Ви много благодарна ако някой ми отговори.

Здравейте.
Освен изпита по рисуване не се взима нищо друго като оценка от дипломата за 7кл.Класирането се извършва единствено от оценката от изпита им за рисуване и желание на детето.
Детето ми изкара на изпита 5,75 и влезна в първо класиране в желаната паралелка.
Желая ви успех.

# 8
  • Мнения: 55
@mira sm, какви са настоящите ви впечатления?Дъщеря  ми ще кандидатства и там, ще съм благодарна на малко повече отзиви! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1
Здравейте ! И аз бих се радвала за скорощни впечатления за гимназията. Също така някой може ли да ми даде примерни учебни планове за специалностите в това училище- какви са предметите , които се изучават и по колко часа са. Благодаря на отзовалите се Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2
@mira sm, какви са настоящите ви впечатления?Дъщеря  ми ще кандидатства и там, ще съм благодарна на малко повече отзиви! Simple Smile

Здравейте!
Тази тема може да бъде много обширна и това е ясно.
Като започнем с това, че много зависи от това какъв класен ръковдител ще ви се падне, защото има много нехайни учители, строги учители и такива който дори не са искали да им се дава клас което води до ужасно ръководство, сплотеност на класа и други странични фактори.
Относно учителите мога да кажа, че наистина добър учител е Г-жа Прокопиева по Български език и литература, Химия - Лично за мен тази жена е доста начетена, но и леко мръднала, История - Учителя си държи на предмета и стига да си свършиш работата всичко ще е наред, Математика - Обича да се заяжда(Според дъщеря ми) Физика - Страхотна госпожата която наистина иска да  научи на нещо децата ни, Биология - Тук само мога да се засмея, География - Какво очакваме от един господин който ходи да се снима с известните личности.
Относно облеклото е за Без скъсани дънки, потници и разголени дрехи (Правят голям проблем)
Моето дете е в специалността Полиграфия и останах доста очарована и наистина е хубава специалност, но не съм доволна от факта че им спряха стипендията веднъж годишно от 260лв, а те бяха спряни заради тази прословута стипендия от 2000лв за Фотографите, като се има предвид че първа специалност е Полиграфия, но... Както и да е.
Стигнах до извода, че училището не е лошо, ученето не е толкова напрягащо (Зависи и от учителите) Но нека не се лъжем не е Елитно училище, няма и да бъде. Мнението ми е изградено от дъщеря ми която учи там в 11 клас.
Не прехвалвайте това училище.

# 11
  • Мнения: 52
Интересувам се от училището. Моля за мнения как протича изпитт по БЕЛ и Математика, не с рисуване, за специалностите "Библиотекознание" и "Полиграфия". Изцяло ли се запълват паралелките? По колко деца са в една паралелка?

# 12
  • София
  • Мнения: 725
И дъщеря ми се интересува от това училище и по-точно от специалността графичен дизайн. Знаете ли на какви смени се учи в това училище?

# 13
  • София
  • Мнения: 5 656
Редуват се смените, първи срок са в едната смяна, втория в другата.

# 14
  • Мнения: 9
Здравейте!
Интересувам се каква е учебната програма на паралелката с Фотография. Какво изучават точно, имат ли творчески часове или преобладава повече техническа част. В какво се състои обучението, на какво се набляга?

Общи условия

Активация на акаунт