НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 136

  • 34 598
  • 781
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 4 711
Как се прави яйчен фаст?
Включвате ли и консумацията на кокосово мляко към режима?
Яйчен фаст е яйца, масло и зряло сирене в определени пропорции и според калориите. Като сиренето трябва да е без въглехидрати. За  оригинален яйчен фаст тук казаха, че е само яйца и масло, но аз така не мога да ям. Пие се чисто кафе, много вода. Аз приключвам с храненето до обяд, че яйца с масло и малко бри ми държи сито. За всеки случай не пия чай, че им нямам доверие на съставките.

Водех се по информация от този сайт: https://keto-bg.com/keto-zdrave/keto-iaichen-fast/

# 571
  • София
  • Мнения: 4 141
Здравейте и от мен и благодаря за топлия прием!
Долче, 😍Еден😍
Джема, задължително ще споделям. Много съм доволна, че се справих с едно хранене и Кето и в събота и неделя.

# 572
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
По колко време правите яйчен фаст?

# 573
  • Мнения: 4 711
Здравейте,

christiana_, между 3 и 7 дни е. Аз го правя между 3 и 5, колкото изкарам. Струва ми се лудост 7 дни, не знам някой как би го издържал.

Вангоби Kissing Heart

# 574
  • Мнения: 476
Grinning Хора, за първи път в продължение на 2 седмици
( от началото на хранителен НВ режим, изготвен от фитнес инструктор) не съм приемала никакви сладки неща.Нормално ли е вследствие на това толкова много да ми се яде сладко сега? Естествено , не посягам в никакъв случай защото за първия месец поне чийтове са ми абсолютно забранени, въпросът е нормално ли е толкова много да ми се яде, в главата ми се въртят само шоколадчета, пастички и направо си е като терор Grinning Какъв е този глад за сладко, дали се дължи на факта, че за първи път от толкова време за толкова продължително време организмът не приема нищо със захар?

# 575
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 386
Не си достатъчно сита - затова си мислиш за сладко.

# 576
  • Мнения: 1 401
Просто си гладна и организмът ти крещи за прост въглехидрат. Доколкото си спомням, мазнини почти не приемаш, не само въглехидрати. Тотално ще бъгнеш метаболизма си с тая диета...

# 577
  • Мнения: 476
Просто си гладна и организмът ти крещи за прост въглехидрат. Доколкото си спомням, мазнини почти не приемаш, не само въглехидрати. Тотално ще бъгнеш метаболизма си с тая диета...
В менюто ми има и вариации за  скумрия;сьомга, консерва риба тон в собствен сос за вечеря.От тях мисля, че приемам мазнини?

# 578
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 386
Анабел, според мен количествата са ти малко и са предимно протеин и някакви зелении. Мазнини на 1 хранене не са достатъчни. Затова си мислиш за сладко. Ако се нахраниш добре, няма да имаш място за сладко. Simple Smile

# 579
  • Мнения: 1 401
Консерва риба тон за вечеря е смешно, наистина. Не ми е ясно защо си решила да се мъчиш така, само ще те питам - какво мислиш да правиш, след като изтече...срокът на тази диета?

# 580
  • Мнения: 27 488
Анабел, понеже ти липсват достатъчно белтъчини, а и мазнини които да те защитят. Освен това и тренираш, ако помня добре...
Обядвах 2 яйца ХЛ с праз, зехтин и гъбено-лучен сос. Вечерях това (+ около 1 с. л. домашна люта паста (сос) и салата домати- добре се получи:
Каймата е от риба (уж сьомга, но си мисля, че е сьомгова пъстърва по-скоро), доста е мазнина. Кокосово брашно, яйца, подправки, накълцани зеленчуци (морков, целина, магданоз, лук), карфиолчета за разкош. Правила съм подобно и с кайма, супер засищащо е. Честно казано, чакам си с нетърпение утрешния фаст, днес ми беше странно да ям цели 2 пъти... Grinning За втори пореден ден си пия нес кафето чисто и даже започна и да не ми горчи изобщо Grinning
И аз от известно време се каня на яйчения фаст (аз не правя повече от 3 дни), но правя по един ден- така се случва.
Скрит текст:
П. С. Гъбено-лученият сос е адски лесен- гъби (печурки, кралски печурки или микс от гъби), повечко зехтин, лук, подправки- готвя в тиган и после пасиран. Или пасиран и тогава оставам да си се готви...зехтинът е повечко, все едно правя песто. Става гъстичко и има доста приложения- за мазане, за овкусяване на месо/омлети/супи, върху месо или кето крекери/гофрети, смесвам с крема сирене понякога и имам крема сирене с гъби... Simple Smile

Последна редакция: ср, 28 окт 2020, 00:08 от dolce miele

# 581
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Анабел, понеже ти липсват достатъчно белтъчини, а и мазнини които да те защитят. Освен това и тренираш, ако помня добре...
Обядвах 2 яйца ХЛ с праз, зехтин и гъбено-лучен сос. Вечерях това (+ около 1 с. л. домашна люта паста (сос) и салата домати- добре се получи:
Каймата е от риба (уж сьомга, но си мисля, че е сьомгова пъстърва по-скоро), доста е мазнина. Кокосово брашно, яйца, подправки, накълцани зеленчуци (морков, целина, магданоз, лук), карфиолчета за разкош. Правила съм подобно и с кайма, супер засищащо е. Честно казано, чакам си с нетърпение утрешния фаст, днес ми беше странно да ям цели 2 пъти... Grinning За втори пореден ден си пия нес кафето чисто и даже започна и да не ми горчи изобщо Grinning
И аз от известно време се каня на яйчения фаст (аз не правя повече от 3 дни), но правя по един ден- така се случва.
Скрит текст:
П. С. Гъбено-лученият сос е адски лесен- гъби (печурки, кралски печурки или микс от гъби), повечко зехтин, лук, подправки- готвя в тиган и после пасиран. Или пасиран и тогава оставам да си се готви...зехтинът е повечко, все едно правя песто. Става гъстичко и има доста приложения- за мазане, за овкусяване на месо/омлети/супи, върху месо или кето крекери/гофрети, смесвам с крема сирене понякога и имам крема сирене с гъби... Simple Smile

# 582
  • Мнения: 4 711
Добро утро,

Днес трети ден фаст, вече взе да ми омръзва. Но ще устискам поне и днес, утре ще видя.

Долче, каква е тази кайма? Аз много харесвам сьомгова пъстърва, но рядко виждам по магазините.

Момичета, кой искаше да прави яйчен фаст от понеделник? Танчето ми се мерна, че иска, не помня в коя тема видях. Друг? Ще ходим на запивка петък-събота-неделя. Със сигурност ще го карам на три хранения на ден + винце. После ще трябва да чистя.

# 583
  • София
  • Мнения: 4 878
Консерва риба тон за вечеря е смешно, наистина. Не ми е ясно защо си решила да се мъчиш така, само ще те питам - какво мислиш да правиш, след като изтече...срокът на тази диета?

Защото робува на авторитета на фитнес-инструктура си, на когото е платила, за съставянето на това безумно меню.
По-добре да чете в темата, да се информира и от други източници, и сама да си състави меню.

# 584
  • София
  • Мнения: 19 249
Да ви кажа моето "откритие" - изрезки от сьомга, без кожа и кости. В събота взехме от Женския пазар, продаваха в един магазин за риба. Стават за супа или накълцани на кюфтета, но още не съм ги опитвала, замразихме ги, че накупихме много храна. Не зная дали ги има постоянно, но и цената е добра - 5,30 лв килото

Общи условия

Активация на акаунт