Градинарство - моето хоби 26

  • 29 266
  • 746
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 176
Благодаря ти много!

# 391
  • София
  • Мнения: 216
Много ми харесват далиите, искам да си купя още. Откъде са читави луковицете и не са много скъпи и кога е най-подходящият момент да ги закупя? Бихте ли препоръчали сортове?
Напролет около края на април купих много намалени от Хоум макс. Мисля, че една идея само закъснях със засаждането, може би 2 седмици по-рано щеше да е идеално. Иначе има и в Практикер, и в Бриколаж. Аз обичам да купувам луковици в последния прозорец за засаждане през сезона (и за пролетните, и за есенните) , защото и цената е в пъти надолу, а аз рядко купувам 1-2.

# 392
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
вчера в бриколаж имаше страхотни мини лалета, черен зюмбюл, самардала...
Simple Smile на много привлекателни цени.
но ние няма скоро да стигнем до дворчета Sad и няма как да ги засадя.

# 393
  • Мнения: 6 868
Много ми харесват далиите, искам да си купя още. Откъде са читави луковицете и не са много скъпи и кога е най-подходящият момент да ги закупя? Бихте ли препоръчали сортове? Аз си взех уж микс от Лидл миналата година, но и трите корена се оказаха оранжеви. Не че са лоши, но искам разнообразие.

Института по цветарство в Негован продават грудки на далии. Бях пускала информация някъде в цветарските теми. А цените им са много прилични, сортовете - хубави.

Това е публикувано на 18 май, има и снимки на далии, с обозначение на сорта.
https://www.facebook.com/iop.sofia/photos/1405527549648332
Скрит текст:
Цитат
ИДЛР- София предлага посадъчен материал от далия от всички сортове на колекцията. Очакваме обаждане на тел.: 0888125093.

Последна редакция: вт, 17 ное 2020, 22:45 от Diorela

# 394
  • София
  • Мнения: 12 225
Писах с подобен въпрос и в хоби кафе. Оказа се, че поприключва поръчка точно за далии. Писах дали все още могат да ме добавят и чакам отговор. Малко се престарах както винаги с поръчката, но все ще им намеря място някъде, ако не ще подарявам. Само дано успеят да ме включат. Поръчах около 30-тина далии и отделно гладиоли, сигурно за около 100 лв. Но пък скоро имам рожден ден Simple Smile
Хубавото на далиите е че се вадят, така не се притеснявам както с розите, че не съм ги насадила на вярното място, следващата година мога да ги преместя Simple Smile
Прекалено много рози се бяха захванали от пръчки и тъй като така и не успях да намеря на кой да ги дам, ги насадих между другите рози. Което според мен не е ефективно, тъй като другите се очаква да станат големи храсти в даден момент и няма да има място.. Сложих тази година за вкореняване само от "розариума", която ми харесва няколко пръчки, ако се захванат ще съм много доволна. Искам навън до корена розариум, който имам, да сложа още няколко корена.
Помпонелата също от три изпратени ми пръчки миналата есен си имам две хубави рози вкоренени, дано оцелият и след преместването им сега есента.

# 395
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Любознателна, мечтая да си посъскам на воля в твоята градина! Joy Толкова диво подредена изглежда, мечта!!!

Хе Simple Smile Има си и змия, да. Мисля, че е водна, защото една съседка с езеро се беше оплакала, а тази година засипаха езерото (роди им се детенце, заради него, не заради змията). И тя дойде в нашето. Хванах я в крачка, беше налапала наполовина жаба. Аз съскам по-добре, и змиите ме избягват Sweat Smile

Любознателна, сетила съм се да те питам как са пауните Simple Smile Има ли трудности, свързани с отглеждането им?

Добре са си, опашките им опадаха в края на лятотот, и сега са тръгнали новите. До февруари трябва да пораснат Simple Smile Птици - боледуват си както всички животни. Лятото лекувахме женската, сега гледам, че белия мъжки нещо се е подрискал. Други трудности няма. Пролетта става интересно, като се разкрещят. И ден и нощ. Sweat Smile

Любознателна, как се казва високата голяма трева в ляво на предпоследната снимка? Подрязва ли се?

Кортадерия, пампаска трева. Реже се ниско пролетта. Други грижи няма.

# 396
  • Мнения: 6 868
Я пусни малко снимки на пауните. Интересно ми е как изглеждат като сменят опашките. А перата, които падат, стават ли за нещо, или вече са раздърпани и грозни?

# 397
  • Мнения: 17
Аз също ги извадих, близко до София  е двора.
Много ми харесват далиите, искам да си купя още. Откъде са читави луковицете и не са много скъпи и кога е най-подходящият момент да ги закупя? Бихте ли препоръчали сортове? Аз си взех уж микс от Лидл миналата година, но и трите корена се оказаха оранжеви. Не че са лоши, но искам разнообразие.
Аз също ги взех от Лидл, моите се оказаха бели в единия плик и червени - в другия. Grinning

# 398
  • Мнения: 394
Здравейте, имате ли идея защо листата на босилека ми в саксия лепнат? Имат като прозрачен сок върху тях. Изглеждат здрави и свежи, гледах го на терасата докато беше топло, после го преместих на перваза на прозореца отвътре.

# 399
  • Бургас
  • Мнения: 1 984
Здравейте, имате ли идея защо листата на босилека ми в саксия лепнат? Имат като прозрачен сок върху тях. Изглеждат здрави и свежи, гледах го на терасата докато беше топло, после го преместих на перваза на прозореца отвътре.
Мисля, че са въшки.

# 400
  • Мнения: 2 641
Aila, къде направи поръчка за далии? И аз ще поръчвам, да не съм закъсняла. И рози също. Ако някой иска да махне рози и няма къде, бих взела с радост пролетта. Сега още не е готов терена, правим огради, подпорни стеннни. Но напролет живот и здраве ще засаждам на воля.

# 401
  • Мнения: 18 477
Simple Smile Пролетта и аз ще правя розова градина. Имам няколко месеца да планирам.

# 402
  • У дома !
  • Мнения: 700
В Лидъл пускат миксове на разни луковици, но явно лъжат, че са микс. И аз така миналата година купих от Лидъл мрежа с около 100 бр. луковици на лалета, уж различни цветове, а накрая изникнаха на пролет само червени и бях разочарована.
Може ли да ми кажете луковици на лалета, зумбюли, нарциси, минзухари засадени в саксии сега, да ли се поливат и на колко време.
Искам да имам на пролет ето такива цветя от снимката, от нея взех идеята, а сега не знам да ли въобще се поливат...

# 403
  • София
  • Мнения: 12 225
Aila, къде направи поръчка за далии? И аз ще поръчвам, да не съм закъсняла. И рози също. Ако някой иска да махне рози и няма къде, бих взела с радост пролетта. Сега още не е готов терена, правим огради, подпорни стеннни. Но напролет живот и здраве ще засаждам на воля.
За съжаление, като гледам няма да мога да се включа в тази поръчка за далиите. Не пречи директно през сайта да поръчам, но в офертата от форума на хоби кафе, бяха доста по-ниски цените. Довечера ще проверя какъв беше сайта.
За рози, аз се опитах да им намеря място, но съвета ми е , ако имаш някакво малко място някъде, да си сложиш резници сега и догодина есента ще имаш предостатъчно материал рози за поставяне на постоянното им място. Имам купувани известне брой и маркови и не толкова рози, мога да ти пратя резници ако искаш да опиташ. Тъкмо до другата есен ще си видяла и как цъфтят Simple Smile

# 404
  • Карлово
  • Мнения: 4 627
В Лидъл пускат миксове на разни луковици, но явно лъжат, че са микс. И аз така миналата година купих от Лидъл мрежа с около 100 бр. луковици на лалета, уж различни цветове, а накрая изникнаха на пролет само червени и бях разочарована.
Може ли да ми кажете луковици на лалета, зумбюли, нарциси, минзухари засадени в саксии сега, да ли се поливат и на колко време.
Искам да имам на пролет ето такива цветя от снимката, от нея взех идеята, а сега не знам да ли въобще се поливат...

Имаш ли двор?
Ако да. Една съфорумка сподели, че засажда в кофички от кисело мляко луковици и в земята в градината. Февруари изравя кофичките, мести ги  на по-топло и за март има цъфнали пролени цветя. Така няма да се чудиш да поливаш или не. Природата си знае.

Общи условия

Активация на акаунт