Голямата тема за малките масла - 23

  • 52 393
  • 752
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 229
Момичета,търся мнения за този сайт ?Какво е качеството на продуктите им ?Искам да си направя домашен сапун за ръце .

https://www.aromantic.co.uk/

Да, и аз съм хвърлила око на този сайт, но сега с брекзита от Англия стават сложни нещата.
Правя сапуни и аз. Продуктите(основно базовите масла) си ги взимам от Бг. Етеричните, които добавям повечето взимам от арома зоната.
В този сайт има интересни рецепти
https://lovelygreens.com/

Аз си правя и сама рецепти като ползвам сапунен калкулатор
http://www.soapcalc.net/calc/soapcalcwp.asp

Ако искате да имате хубав сапун е хубаво да се спазват някои пропорции на мастните киселини. Тъй като в различните мазнини има различно количество и различни видове мастни киселини е желателно да се на гласят следните количества:
1.Lauric(Лауринова) acid - до 15% използването на повече може да доведе до пресушаване
2.. Myristic(Миристинова) acid - до 7% използването на повече може да доведе до пресушаване
3.Palmic(Палмитинова) acid - до 15% използването на повече може да доведе до пресушаване
4..Stearic(Стеаринова) acid - до 7% използването на повече може да доведе до пресушаване
5.Ricinoleic(Рицинолеинова) acid - от 5% до 10% използването на повече може да доведе до това, сапуна да е лепкав. Тази мастна киселина я има само в рициновото масло, което придава много хубави качества на сапуна, но в определена концентрация.
6.Oleic(Oлеинова) acid - до 36% използването на повече може да доведе до липса на пяна.
7.Linoleic(Линолова) acid - до 10% използването на повече може да доведе до поява на оранжеви петна по сапуна.
8.Linolenic(Линоленоваа) acid - 0 - 1%

# 286
  • София
  • Мнения: 891
Здравейте,
Търся да си закупя качествено липидно масло.
Преди доста време бях прочела много добри отзиви във форума.
Кожата на лицето ми е смесена: нормална и суха. Ще съм благодарна, ако някой ме насочи към подходящ сайт или фирма.


https://www.aroma-zone.com/info/fiche-technique/huile-vegetale-avoine-aroma-zone - тук има от 10 и 100 мл
https://arometera.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82% … 0%BC%D0%BB-detail - същият продукт, но само от 10 мл

Аз си бях взела 10 мл да пробвам, много приятно мирише. Не е много мазно.

# 287
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравейте, някои опитвал ли се е да се лекува или пък да облекчи симптоми на хрема с комбинация от масла? И ако да какво помогна при вас?

# 288
  • пловдив
  • Мнения: 1 092
Здравейте, някои опитвал ли се е да се лекува или пък да облекчи симптоми на хрема с комбинация от масла? И ако да какво помогна при вас?
На мен една позната ми беше направила смес на Дорера Air за детето.Намазвах ходилата на крачетата и малко по гърба.
Мисля ,че помогна по-бързо да премине целия процес ,но нека се включат и по-запознатите.

# 289
  • София
  • Мнения: 6 726
Аз също мажа с имунна бомба и още една смес на Дотера, но при дъщеря ми не помага много честно казано. Реших да пиша да не би аз да бъркам нещо...

# 290
  • Мнения: 2 472
Аз смесвам  лавандула, чаено дърво, риган в малко базово масло и мажа под носа , не вътре в носа. Същото слагам в дифузер и се разнася много приятна миризма. Може да се прибави и евкалипт, мента.

# 291
  • пловдив
  • Мнения: 1 092
Аз също мажа с имунна бомба и още една смес на Дотера, но при дъщеря ми не помага много честно казано. Реших да пиша да не би аз да бъркам нещо...
Аз паралелно лекувам и с хомеопатия,единствено ми направи впечатление ,че по-бързо се излекува.

# 292
  • Мнения: 2 880
Аз, да ! Последната година и отгоре вече,лекувам със смес от ЕМ и още бабини илачи. Като чайове и домашни капки, топли вани с масла и англ сол, гаргара,инхалации, ако е нужно и витамини. Но много настоятелно !

# 293
  • София
  • Мнения: 6 726
Менатата не превъзбужда ли малките деца?

# 294
  • София
  • Мнения: 2 141
Аз при хрема залагам основно на маслото от евкалипт - често вдишване направо от бутилката, мазане по синусите /разтворено в базово/ и постоянно дифузиране в комбинация с ЕМ от канела, карамфил и розмарин. В повечето случаи помага, само ако е много много запушен носът се стига до пръскане на капки за нос.

# 295
  • Мнения: 3 321
Аз за хрема използвам евкалипт. Друго досега не съм. Докторката ми го беше казала, капя на блузката на детето. Също и спрей сребърна вода. Баткото е на 5г и 8м и последните 4г друго по сериозно не се е налагало да ползвам.

# 296
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Моля ви ,препоръчайте ми масло за лице за червени участъци със сърбеж и леко белещи се .Явно получих някаква алергия и не се издържа вече .Вечер ползвам шипково масло и мажа с чисто био масло от карите .Сутрин слагам масло от ядки от кайсия и пак масло от карите .Не смея да мажа с накакви други кремове и тем подобни .Забелязвам ,че маслото от карите помага ,но временно.На 38 год съм. Благодаря ви .

# 297
  • Мнения: 3 729
Ако имаш съмнение за алергия, най-добре отиди на дерматолог.
Иначе на мен в момента ми помага рициново масло. Аз съм с много суха кожа и от маската се изсушава още повече. Слагам само вечер, защото е гъсто и попива бавно.
Понякога слагам бадемово, също предотвратява лющенето и добре ми се отразява.

# 298
  • Мнения: 2 399
По мое мнение сте за дерматолог, не бих продължила ползването на масла докато не се установи проблемът - може да е от тях.

На дъщеря ми съм мазала изключително успешно зачервени сърбящи участъци по ръцете с масло от хвойна в бадемово. На 5мл. бадемово една капка хвойна, нещо като 1% разреждане, но не знам дали е редно да се използва за лице.

# 299
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Благодаря ви момичета .Не съм в България и точно сега по време на пандемия не мисля ,че ще ме приемат на дерматолог ,а и тука се чака месеци за да стигнеш до специалист ,но ще пробвам дано видя скоро специалист.

Общи условия

Активация на акаунт