Голямата тема за малките масла - 23

  • 52 379
  • 752
  •   1
Отговори
# 210
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Ясно ми е всичко...
Ограничава се...повече няма на къде. Все пак е дете, прияжда му се понякога.
С кои масла направихте бленда?

# 211
  • Пловдив
  • Мнения: 40 749
Ясно ми е всичко...
Ограничава се...повече няма на къде. Все пак е дете, прияжда му се понякога.
С кои масла направихте бленда?
като марка ли?

# 212
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Ясно ми е всичко...
Ограничава се...повече няма на къде. Все пак е дете, прияжда му се понякога.
С кои масла направихте бленда?
като марка ли?
Не Simple Smile

# 213
  • Пловдив
  • Мнения: 40 749
Алое 99% - 30мл
6к чаено дърво
6к лавандила
6к гераниум

# 214
  • София
  • Мнения: 891
В zoya.bg има течен наливен кастилски сапун. Аз мисля от него да си взема, за да видя дали ще ми действа добре на косата. Моята се омазнява бързо и през седмицата я мия всеки ден. Оставям я да почива в петък и събота вечер. Blush Чакам си маслата от Алтея и ще забърквам шампоан, балсам за устни и евентуално течен сапун. Но какво ще се получи не е ясно. Grinning

Масло от лимон, грейпрфрут, атласки кедър, розамрин намаляват мазната секреция.
Може да се добави по 6 к от всяко масло в 100 мл шампоан.

Алое 99% - 30мл
6к чаено дърво
6к лавандила
6к гераниум

mystic woman да не премива кожата и от там тя да произвежда все повече и повече себум.
Прочетете за маслено измиване на лицето. Подходящи масла за мазна кожа са жожоба, сквалан (смесен с друго масло).

Ето и една рецепта
1 к ЕМ от горчив портокал (Citrus aurantium var. amara)
1 к ЕМ гераниум
1 к ЕМ зелена мандарина Citrus reticulata blanco
120 к жожоба
4-5 капки от сместа се маже на мазните участъци.

# 215
  • Пловдив
  • Мнения: 40 749
Нищо не премива...то, ако мие се радвам Laughing Все пак е момче...
Благодаря!

# 216
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Нищо не премива...то, ако мие се радвам Laughing Все пак е момче...
Благодаря!
Ако няма ефект сменете базата с жожоба и добавете тамян.

# 217
  • Мнения: 2 323
Дами, някоя от вас да е поръчвала ЯЧМР от Грива и да не й и трябва и да иска да го продаде или да отлее 20 мл?
Не съм го опитвала и се чудя дали има смисъл да купя 120 мл и после да не ми харесат.

# 218
  • Мнения: 716
И аз идвам с въпрос. Някой имал ли досег до маслата на Anjou? Попадна ми сет от 12 масла на много добра цена и се чудех дали са подходящи за дифузер.

# 219
  • Варна
  • Мнения: 700
Здравейте, вследствие на прекеран Ковид, ми се появи една постоянна невропатна болка в гърба. Дали е подходящо да правя масаж с някое масло?

# 220
  • Мнения: 887
Здравейте, вследствие на прекеран Ковид, ми се появи една постоянна невропатна болка в гърба. Дали е подходящо да правя масаж с някое масло?

Аз облекчавам болките в кръста с масаж със затоплено масло. Мисля че подобен масаж ще помогне за всякакви болки и блокажи. Ползвам шарлан, но  предполагам че и други базови масла ще свършат същата работа. По-важното е маслото да е затоплено.

# 221
  • Мнения: 1 179
Затоплено сусамово масло върши страхотна работа. Сусамовотот масло е загряващо, имайте го предвид, ако болката се нуждае от охлаждане. Най-доброто масло за болка е аюрведичното масло - маханараяна. То е на основата на сусамово, варено с много билки.

# 222
  • Елин Пелин
  • Мнения: 98
Здравейте, за лице ползвам бадемово масло и флорална лавандулова вода. Доволна съм, но искам да си взема и шипково масло. След няколко прочетени негативни отзива за това на Алтея съм в чуденка. Гледах има някакво в аптеки sopharmacy в комплект с масло от тамян, та някой отзив за него има ли, или читаво от къде да си взема. Благодаря ви🙂

# 223
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Здравейте, за лице ползвам бадемово масло и флорална лавандулова вода. Доволна съм, но искам да си взема и шипково масло. След няколко прочетени негативни отзива за това на Алтея съм в чуденка. Гледах има някакво в аптеки sopharmacy в комплект с масло от тамян, та някой отзив за него има ли, или читаво от къде да си взема. Благодаря ви🙂
На Алтея шипковото е добро, но си вземете с по-малко мл.

# 224
  • Мнения: 3 321
Аз съм си взела шипкова на Алтея и съм доволна. Моето е 50мл с идеята, че ако ми остане ще го сложа в сапуните, който си правя.

Общи условия

Активация на акаунт