Помогнете, температура и ваксини

  • 1 332
  • 8
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Иван вече трети ден е с температура 37.3 - 37.7. Сложиха му тройната ваксина и му дадоха капки на консултацията. Казаха ми, че е възможно да ми се криви и да му давам панадол на 4 часа по лъжичка. Ама на шишето пише, да не се ползва повече от 3 дни, а пък ние вече трети ден. Аз не му давам на 4 часа, а на денонощие по една, когато го усетя, че е с температурка. Кажете ми дали мислите, че е от ваксинацията и колко време може да е така? Питам защото ядем нормално и спим добре нощем, акаме си също нормално, само нослето е запушено/ама е от климатика/. Нямам идея как да му помогна да се чувства по добре  Sad

# 1
  • Varna
  • Мнения: 333
Здравей
Нашата педиатърка каза 40 мин. след ваксината да дам половин лъжичка панадол, вечерта пак и на другата сутрин пак. Така и направих. На моя Ванко вече му сложиха и втората ваксина и не е вдигал температура. Не ти помогнах много за проблема, но имате още две такива ваксини и може да даваш така панадол следващия път. Щом иначе всичко друго е наред, най- вероятно е от ваксината. Може да звъннеш и на педиатъра за всеки случай .
Дано се оправи  барзо

# 2
  • Мнения: 2 258
И аз по съвет на педиатърката давам веднага след ваксината и след 4 часа отново...Два пъти ми се случи да си вдига температура и преди това.На втората тройна си спомням,че на четвъртия ден чак и се нормализира температурата.При различните деца се отразяв по различен начин...

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Благодаря ви ще продължа с Панадола, явно нашата докторица малко ни е претупала в обясненията от кое по колко и докога  Rolling Eyes

# 4
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Виж мястото където му е бита инжекцията, може да се е възпалило и затова да има т. Можеш да му направиш компрес на мястото.

# 5
  • Мнения: 2 258
ААААА-да и за компресчето с риванол забравих да кажа...Правя и го веднага щом се приберем от болницата...

# 6
  • Мнения: 246
Цитат на: Sesana
Иван вече трети ден е с температура 37.3 - 37.7. Сложиха му тройната ваксина и му дадоха капки на консултацията. Казаха ми, че е възможно да ми се криви и да му давам панадол на 4 часа по лъжичка. Ама на шишето пише, да не се ползва повече от 3 дни, а пък ние вече трети ден. Аз не му давам на 4 часа, а на денонощие по една, когато го усетя, че е с температурка. Кажете ми дали мислите, че е от ваксинацията и колко време може да е така? Питам защото ядем нормално и спим добре нощем, акаме си също нормално, само нослето е запушено/ама е от климатика/. Нямам идея как да му помогна да се чувства по добре  Sad

Нашата лекарка когато ни биеше ваксините ни каза когато се приберем в къщи веднага да й дам Panadol една лъжичка и след 4 часа пак независимо дали имаме или нямаме температура.
Сега мога са ти кажа давай му повече течности - супички, чайчета, дори можеш да му направиш компрес със оцет и вода.
На една моя позната колкото пъти отидеше да бият на сина й ваксина толкова пъти беше след това с висока температура и дори понякога се е стигало до антибиотици. Слава богу ние минавахме без никакви проблеми.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 181
ние сме минали само първата,но веднага като се прибрах и сложих свещичка ефералган и компрес с риванол и нямахме проблем

# 8
  • Мнения: 2 655
АЛИ също вдигна температура. Много се стресирах от това.
Слагах на челото кърпа с оцет и топях чорапките в оцет. Така я смъкнах до вечерта. Никакви лекарства не съм давала.
Някой бебета трудно поемат ваксините.
КЪСМЕТ и дано се оправи бебето! Wink

Общи условия

Активация на акаунт