У Ж А С И, М И С Т Е Р И И, Т Р И Л Ъ Р И (28)

  • 65 307
  • 956
  •   2
Отговори
# 330
  • Мнения: 4 746
А мерси...ще стане тюрлюгювеч..Гледах един Фреди срещу Джейсън и няма такава боза..

# 331
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Spell https://www.imdb.com/title/tt10736580/, вуду но не е много въздействащо. За мен беше разочарование защото сценарист-режисьорът има доста изобретателни заглавия във филмографията си и от това очаквах повече, имаше капацитет, но не се изпълни, останаха си клишета и накрая се претупа. Ако не беше неговото име във филма, сигурно щеше да ми хареса повече като непретенциозно второкласно филмче за късните часове. Но като се има предвид че 2020 беше загубена за киното, май трябва да сме доволни и от малко. Свестни мистерии и трилъри много липсват напоследък, ужасиите някакси закърпват положението.

Мариян си спомням че ме заинтригува като се появи и реших че искам да го гледам, останах си с искането, трябва да наваксам тези дни, добре че ме подсетихте Hands Plus1

Ще е интересно да ги съберат на едно място. Хахаха
Лектър ще ги изхрупа с смилянски боб и италиянско вино, може би с изключение на IT, което бидейки извънземно сигурно е гадно на вкус.

# 332
  • София
  • Мнения: 27 175
изгледах новия трилър с Джефри Дийн Морган, ''The Unholy''
https://www.imdb.com/title/tt9419056/

Ако го гледате със занижени очаквания може и да ви допадне. От този тип, които се гледат с настроение, но след това бързо се забравят...



Изгледах и ''Ju On: Origins'' на Нетфликс
https://www.imdb.com/title/tt12313914/

абсолютно задължителен за всеки фен на хоръра, въпреки че аз лично останах разочарован.
Но ми се иска да подискутираме малко. Визирам тези, които вече са го изгледали. Simple Smile
Това ли е историята, схванал ли съм всичко, пропускам ли нещо? Ако има моля да се допълним, за да улесним останалите. Защото сериалът си е доста объркан и шантав и трябва да се гледа много внимателно. Е, аз го изгледах на два пъти по 3 епизода, ама не съм връщал и не съм се водил бележки, така че може и да съм пропуснал нещо.
Слагам в спойлер, за тези, които не са гледали все още.

Скрит текст:
Очаквах в това шоу да разберем за оригиналната история на къщата проклетия.
Да ама не. Всъщност, не че не дадоха и не се разбра, но този този момент бе доста неглижиран от авторите, даден набързо и споменат за кратко няколко пъти и толкоз.
Всичко започва през 1952 г. когато някакъв извратеняк отвлича жена, държи я в плен, насилва я системно, бие я и я забременява.

* 'Къщата' влияе избирателно. Не убива всеки, който е стъпвал в нея, а по ‘’симпатии’’ и личен интерес.
Справка, Ясуо Одаджима, който явно е държан жив с цел да разпространи 'легендата'

* 'Къщата' не признава време-пространството и времето в и около не протича линейно

Имаме две основни линии/години, 1988 г. и 1994/1995 г. (приемам ги за една)

Но по хронология:

1) 1952 г. вече я споменах


2) 1960 г.
Там, малкия Ясуо се връща в спомените си, за да преживее отново трагедията връхлетяла сестра му и баща му.
Много ми хареса (един от най-хубавите моменти в сезона) как видя един класически за японския хорър силует зад прозореца и как той строши прозореца, а всъщност това бе Кийоми Каваи от 1995 г. която хвърля камък по стъклото.
По същия начин имахме и 'паралел' между смъртта на бащата на Ясуо и 1997 г. когато по същия начин бе изпарен, съпругът на Томоко.


3) 1988 г.
с нея започнахме. Запознахме се с основните герои: писателя Одаджима ; тв звездата, Харука ; Кийоми Каваки и Юдай.
Ясуо е ясен. Харука лично на мен ми бе доста скучен и излишен персонаж. Луташе се като муха без глава и бе притурка към Одаджима.
Тецуя пък бе годеникът (аде, забравих сгодени ли бяха или женени, няма значение) на Харука и той бе ходил в къщата, търсейки дом за тях двамата. Умря зинал от шок и ужас от това което видя. Актьорът, който играеше Тецуя бе доста слаб. През цялото време имах усещането, че му е забавно и всеки момент ще започне да се смее неудържимо... Както и да е.
Кийоми бе доста силен образ. Потресох се от изнасилването, което и спретнаха двете съученички и изрода Юдай. Но това за Япония не е нещо сензационно. Всъщност си е сериозен социален проблем.
Според мен и от това което разбрах, още в този момент след изнасилването на Кийоми и последвалите сцени, то тя бе обладана (подразбра се не само когато видя 'жената в бяло' но и когато пусна една мазна усмивка на Йоши и забегна с насилника си.
Мау също бе обладана на момента (тя бе първата всъщност), а Йоши по-късно, когато я търсеше в един бар. Тогава Мау хвана за ръчичка Йоши и повече не ги видяхме, но е ясна съдбата им).

Между другото с тези котки в къщата имахме яка препратка към творчеството на Харуки Мураками Simple Smile
Поне така ми се иска да е, не знам...

Шокиращ образ бе майката на Кийоми. Някаква социопатка, тормозеше дъщеря си и неоснователно я обвиняваше, че е съблазнявала баща си. Защото разбрахме, че бе девствена, когато Юдай я изнасили.
И все пак ако не бе обладана, то едва ли щяхме да видим Кийоми така студено да инициира и гледа убийството на родната си майка и то точно от насилника си.


4) 1994 г.
Драмата с Тошики - синът на Кийоми и Юдай.
Как бе пребит от изпадналия наркоман и несретник, Юдай и изпратен във вегетативно състояние.
Апропо, по-късно, Кийоми каза на Юдай преди да го убие, че той не е баща на детето и?!
Явно това е детето от 1952 година??? Било и дадено в ръцете. А нали си спомняте, 1960 г. и как 'призрака' връхлетя и изтръгна бебето от ръцете на малкия Касуо.


5) 1995 г.
Кейчи проследява жена си и я вижда на ресторант с друг мъж, явно любовник.
Впоследствие се разбра, че този мъж живее с жена си в прокълнатата къща.
Тя му каза, че детето не е негово и че го е презирала. Опита се да го отвори, после го наръга в гръб, но той и кръцна гръкляна. После постмортум изроди бебето като разпори корема и. Логично бебето не оцеля.
Той разбра от една картичка къде се намира къщата на любовника и, и бащата на детето и тръгна към нея, за да му остави синът на прага на вратата (примерно). Но малкия умря. Зарови го и после видя 'призрак' до себе си, който го въведе в къщата. Коя бе тази жена. Жената в бяло, жертвата от 1952 г. или Томоко, която умря през 1997 година???
Както и да е, човека си влезна, хапна си, а ние видяхме, че жената е заклана, а мъжът/любовника се е обесил.
Явно работа на духовете.

Не разбрах обаче едно нещо с Кейчи. Сцената с телефона, който извади от разпорения корем на жена си.
Какво символизираше телефонът??? Сещам се, че Тошики бе убит с телефон по главата от Юдай (не го дадоха, но го споменаха). А също така с телефон бе убита и майката на Кийоми. Но какво общо имат те с бебето, което той извади от мъртвата си жена и което умря часове по-късно? мхмхм

Кийоми изчезна, в смисъл подразбра се, че духовете си я прибраха и край.


6) 1997 г.
Последната година, която имахме като линия.
В нея видяхме Ясуо Одаджима да влиза пак в къщата и да контактува с Томоко и нейния съпруг.
Убити брутално и двамата (вече писах за тях във връзка с други години).
Също така бе убита и майката на Тецуя, която бе някаква спиритуална личност.
И за финал бе убита и излишната ми Харука.


В заключение хареса ми как успоредно на основната история по радио и телевизия непрекъснато се съобщаваха трагедии с убийства, изнасилвания и какви ли не ужасии. Според мен всички те са инспирирани пряко или косвено от 'проклятието, гневът на призраците от еднофамилната къща.


Ами това е от мен. Simple Smile

# 333
  • Марс
  • Мнения: 615
Започнах Hinterland -  https://www.imdb.com/title/tt2575968/ - За сега ми харесва.

# 334
  • Мнения: 134
Изгледах Заклинанието 3 - Демоничният убиец. Добре е.

Сега съм в издирване на A quiet place 2 - Нито звук 2.
https://www.imdb.com/title/tt8332922/

Първата част мноооого ми хареса.

# 335
  • Мнения: 2 052
Втората е доста разочароваща. Ходих на кино да я гледам. Май тази вечер ще заложа на "Заклинанието", ако го има някъде онлайн.

# 336
  • Мнения: 4 710
Заклинанието го има в замунда.

Бива, гледах го преди седмица.

# 337
  • Мнения: 134
Втората е доста разочароваща. Ходих на кино да я гледам. Май тази вечер ще заложа на "Заклинанието", ако го има някъде онлайн.

Ех, жалко. Така ми се гледаше нещо хубаво и ново тези дни.
Гледам и че някаква нова серия на Убийствен пъзел се върти по кината - Спиралата. Но не съм сигурна дали да давам шанс, нещо след 2-3 серия ги зарязах.
Също видях, че и някакво ново издание, серия ли щяло да излиза на Тексаско клане за 2021. Да видим.

# 338
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 729
И аз четох, че било разочарование втората част на „ Нито звук “, но въпреки това ще му дам шанс. Мисля да погледна Заклинанието и Убийствен пъзел.

# 339
  • Мнения: 5
Не знам дали някой ги е споменал тук в темата, но силно препоръчвам A Quiet Place и A Quiet Place Part II.

Феновете на пост-апокалиптични сюжети ще ги харесат със сигурност. Втората част, лично на мен дори повече ми хареса от първата...

# 340
  • Мнения: 4 710
Не знам дали някой ги е споменал тук в темата, но силно препоръчвам A Quiet Place и A Quiet Place Part II.

Феновете на пост-апокалиптични сюжети ще ги харесат със сигурност. Втората част, лично на мен дори повече ми хареса от първата...
Май за втория още не е писано тук. Много ми се гледаше нещо днес и си го пуснах. Не ми хареса особено, въпреки че са се опитали да направят някаква развръзка.
Скрит текст:
Това с острова, ми дойде много като "Денят на трифидите".

# 341
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 729
Момичета здравейте, дойдох, за да ви препоръчам този филм
https://www.imdb.com/title/tt0297284/
Mindhunters / Ловци на мисли (2004)
Елитна група от най-талантливите млади профайлъри агенти на ФБР, квалифицирани в четене умовете на най-неуловимите серийни убийци са интензивно обучавани на отдалечен остров. Но скоро те научават, че някой, който е учил да хваща серийни убийци се е превърнал в такъв…

Година: 2004, Държава: САЩ, Великобритания, Финландия, Холандия, Жанр: Криминален, Мистерия, Трилър, Режисьор: Рени Харлин, Времетраене: 106 мин
В ролите: Клифтън Колинс – мл., Ел Ел Куул Джей, Джон Лий Милър, Йън Бейли, Вал Килмър, Крисчън Слейтър, Катрин Морис, Патриша Веласкес, Касандра Бел
Беше ми доста интересен.

# 342
  • Мнения: 10 989
Момичета здравейте, дойдох, за да ви препоръчам този филм
https://www.imdb.com/title/tt0297284/

А на нас, момчетата, препоръчваш ли го?

# 343
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 729
Повече пишат момичета, извинявам се ако сте се засегнали !

# 344
  • Мнения: 10 989
Нее, разбира се. Няма проблем. Така е, повечето са жени Wink А мъжете харесват предимно ужаси, мистерии и трилъри... от филмите

Последна редакция: пн, 28 юни 2021, 23:16 от diziler

Общи условия

Активация на акаунт