У Ж А С И, М И С Т Е Р И И, Т Р И Л Ъ Р И (28)

  • 65 083
  • 956
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 27 020
Приключих със ''Носферату''
https://www.imdb.com/title/tt5194792/?ref_=nv_sr_srsg_5

Разочарован съм от финала. Не е по книгата. Променят финала и реално
Скрит текст:
злото побеждава, докато в книгата доброто победи. С една дума, мрачен и депресиращ финал. Тъжен.
Страхотен първи сезон и слаб втори с слаб завършек. Може би са мислели за 3 сезон, не знам. Макар че бях чел, че това си е истинския край и така са си го планирали. Но така или иначе това е краят на сериала, няма да има трети сезон.

# 241
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 066
Как ме зариби- не бях чувала нито за сериала, нито за книгата. Ще си я взема. Определено е от книгите, които ще са ми интересни.

Почнах сериала и докато се усетя съм на последния епизод от първи сезон.

# 242
  • София
  • Мнения: 27 020
Приключих със сезон 2 на ''Servant''
https://www.imdb.com/title/tt8068860/

подновен е за трети сезон. май тук масово се чакаше да излязат всичките 10 епизода и да се гледан накуп, ами хайде, после ще дискутираме.
Като цяло съм леко разочарован. Първи сезон бе много по-добър, поне според мен. Но си заслужава, а и вярвам, че в трети сезон ще е много по-интересно.
Не искам да издавам и спойлери. Като го изгледате повече хора, или поне двама, трима да стане дискусия може.
Но мистерията все още е в сила. Леко се открехнаха някои неща, но не напълно. Но да кажем, че ако се гледа внимателно ще се разбере почти всичко, освен ако нямаме някакъв туист в сезон 3.

Simple Smile

# 243
  • Мнения: 109
Мнение за Midsommar? Не останах очарована от Hereditary и се чудя този дали да го тегля.

# 244
  • Мнения: 3 578
Мидсомар ми беше скучен. Кретенски и запомнящ се е сюжетът, но реализацията... можеше и по-стегнато да се направи и да се избегнат недомислици тук-там.

За любители на сканди киното сигурно темпото му е нормално, мен ме приспа.

# 245
  • София
  • Мнения: 1 362
Мидсомар едва го издържах до края. Скучен, монотонен и с нищо запомнящо се. Загубено време за мен беше, пък и безкрайно дълъг.

# 246
  • Мнения: X
Hereditary за мен е силно претенциозен бозав филм, предполагам и Midsommar е същият ...

# 247
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 491
Напоследък ужасиите са ми смешни. На Hereditary се кикотих на сцената с главата. При Мидсомар дори сюжета е повторение на старата история за Сламения човек, така че предварително знаеш накъде вървят нещата. Като не ти пука за главните герои само чакаш да видиш кой как ще го отнесе. Обаче няколкото "страшки" също бяха смехотвони, въпреки че това с дробчетата беше гадно.

# 248
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 717
Започнах новият сезона на Призракът от имението Блей, харесва ми, интересен ми е, но ми е много объркващ. Преплитат миналото с настоящето, хич не харесвам такива сюжетни линии...

# 249
  • Мнения: 4 711
Започнах новият сезона на Призракът от имението Блей, харесва ми, интересен ми е, но ми е много объркващ. Преплитат миналото с настоящето, хич не харесвам такива сюжетни линии...
The Haunting of Bly Manor ли? На мен ми беше доста по-ясен от The Haunting of Hill House. Ако е друг сериал, сподели.

Отдавна не съм влизала и сега исках да почерпя идеи за нови филми тук, че не ми харесва нищо ново от това, което качват по торентите. И гледам сте коментирали Hereditary. Много претенциозен, не ми хареса. Един подобен гледах след това, за някаква хижа беше и по време на зимата. Вече съм пас за такива филми.

Иначе гледах Personal Shopper (2016), доста ме разочарова. Четох някъде, че бил лош римейк на друг филм. Ако някой се сеща, нека пише.

# 250
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 491
На Блай заспах, скука. Ще пробвам пак, но ми е тотално безинтересен. Сега гледам някакъв немски сериял Hausen, изглежда мрачно и интересно заснето, ще видим дали сюжета отговаря на визуализацията, още съм на първия епизод. За пръв път ми попада немски ужас, доколкото си спомням, само да не се окаже като немския хумор Satisfied

# 251
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 717
[
Скрит текст:
quote author=Edеn link=topic=1253721.msg42572796#msg42572796 date=1616845002]
Започнах новият сезона на Призракът от имението Блей, харесва ми, интересен ми е, но ми е много объркващ. Преплитат миналото с настоящето, хич не харесвам такива сюжетни линии...
The Haunting of Bly Manor ли? На мен ми беше доста по-ясен от The Haunting of Hill House. Ако е друг сериал, сподели.

Отдавна не съм влизала и сега исках да почерпя идеи за нови филми тук, че не ми харесва нищо ново от това, което качват по торентите. И гледам сте коментирали Hereditary. Много претенциозен, не ми хареса. Един подобен гледах след това, за някаква хижа беше и по време на зимата. Вече съм пас за такива филми.

Иначе гледах Personal Shopper (2016), доста ме разочарова. Четох някъде, че бил лош римейк на друг филм. Ако някой се сеща, нека пише.
[/quote]
Да за него става на въпрос, на мен ми беше доста объркващ. Иначе ми хареса.

# 252
  • Мнения: 4 711
[
Скрит текст:
quote author=Edеn link=topic=1253721.msg42572796#msg42572796 date=1616845002]
Започнах новият сезона на Призракът от имението Блей, харесва ми, интересен ми е, но ми е много объркващ. Преплитат миналото с настоящето, хич не харесвам такива сюжетни линии...
The Haunting of Bly Manor ли? На мен ми беше доста по-ясен от The Haunting of Hill House. Ако е друг сериал, сподели.

Отдавна не съм влизала и сега исках да почерпя идеи за нови филми тук, че не ми харесва нищо ново от това, което качват по торентите. И гледам сте коментирали Hereditary. Много претенциозен, не ми хареса. Един подобен гледах след това, за някаква хижа беше и по време на зимата. Вече съм пас за такива филми.

Иначе гледах Personal Shopper (2016), доста ме разочарова. Четох някъде, че бил лош римейк на друг филм. Ако някой се сеща, нека пише.
[/spoiler]
Да за него става на въпрос, на мен ми беше доста объркващ. Иначе ми хареса.
[/quote]
После стават по-ясни нещато, но и при Hill House беше неясно до едно време. В крайна сметка, Hill House ми беше доста повече по вкуса.

Eфибуш, ако не ти харесва в началото, нататък са си все подобни истории. Поне развръзката беше по-ясна.

Мъча Servant вече втора седмица, този сезон ми е нещо доста скучноват. Остават ми четири епизода и дори не ми се пускат.

Гледах вчера Fear of Rain, не беше лош.

# 253
  • Berlin
  • Мнения: 11 180
Hill House ми беше доста по-неясен и все още сигурно ми е. Напр. какво общо имаше
Скрит текст:
погребалната зала и преплитанията там м/у минало и настояще, момичето, което се обеси, защо докато падаше, прескачаше в миналото и се появяваше пред себе си... майката ли всъщност накрая беше куку и плюс къщата стана опасна комбинация или беше само къщата.🤔
Ей такива неща, ама съм и забравила доста детайли от сериала вече. Той също е по книга.

# 254
  • Мнения: 4 711
abs, малко го позабравих, но
Скрит текст:
беше къщата. Който умреше там, оставаше "затворен" в нея. Прослужницата беше направила аборт там, а после майката уби момиченцето ѝ и те бяха затворени в къщата. Затова, когато прислужницата умираше, мъжът ѝ я остави там да умре, за да бъде заедно с децата си.
Обесената всъщност виждаше своята смърт.

Гледах The Belko Experiment (2016), но ми напомняше на друг филм, ако някой се сети, че отдаван го търся:
Скрит текст:
Едни хора бяха отвлечени мисля и за да оцелеят, трябавше да се избият един друг. Който останеше последен, получаваше един куфяр и го пращаха в друго помещение. И там се оказваше, че вместо да го пуснат на свобода, оставаше при други такива като него, с куфари.

Demonic (2015) за любителите на жанра не е лош.

Общи условия

Активация на акаунт