Алое Вера на Форевър - 3 тема

  • 17 200
  • 158
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4
Здравейте ,чета ви от известно време и все още имам колебания дали да приемам продуктите и кои точно. Тъй като лекувах гинекологично възпаление на маточна тръба с 4 антибиотика в период от месец и половина/пиех пробиотици със всеки един / и седмица след приключването им получих възпаление на дебелото черво. Не доказана с хистология диагноза е улцерозен колит или неспецифичен хроничен колит - диария с рядки примеси на кръв. В момента вече втори месец съм на лекарство за възпалението като приемам и пчелен прополис,млечице ,восък и комбинация от всички пчелни продукти. Диарията отшумя като спазвам и диета. Препоръчаха ми гел от алое ,но много ме притеснява да не се възвърне кризата и диарията да се появи отново. Моля ,за съвет. Може и да не е това автоимунно заболяване ,но след няколко месеца ще си покаже - до тогава ми се иска да заздравя лигавицата и язвичките да се калцират и да разширя видовете храна ,тъй като отслабнах доста. Възпалението на тръбата така и не отшумя ,та сега си имам две главоболия ..Извинявям се за дългият пост . Благодаря предварително.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 1 523
zrusanova,

Здравей,

Щом четеш, няма да повтарям всичко писано до тук за ползите от алоето. Можеш да пиеш алое с праскова, то се отразява най-добре на хора със стомашни проблеми. Хубаво е пак да започнеш пробиотик, но се довери на Форевърския - една опаковка ще ти стигне за 2 месеца. И при колит се отразява добре Форевър чесън и мащерка.
Билката мащерка има противовъзпалително, антибактериално, противоспазматично действие. Установено е, че мащерката помага за отпускане на мускулите на стомаха , като по този начин облекчава стомашно-чревните проблеми. Мащерката подпомага очистването от паразитите и слузта от стомашно-чревния тракт.
И още една добавка ще предложа - Арктическо море - това са омега мастни киселини. Те освен, че са необходими на мозъка и нервната система, имат и противовъзпалително действие.

# 92
  • Мнения: 4
Gaburata , благодаря. Въпроса ми е как да започна приема на гела ? Тип захранване ? Така се старая да добавям нова храна към менюто си ,за да разбера какво точно дразни червото. Четох ,че е хубаво на гладно да е приема ,но при проблем с червата да е след храна.
Аз много се изненадах ,че лекуващият лекар не ми предписа пробиотик или ензими ,а само противовъзпалително лекарство ...

# 93
  • Варна
  • Мнения: 1 523
Най-хубаво е да е на гладно, така е. Първо, за да чисти червата, второ, за да няма храна и да може да обвие лигавицата и да я успокои и възстанови. Добре е първите дни да се започне с малко количество и да се увеличи постепенно. Ако създава дискомфорт, може да е вечер преди лягане, поне 2 часа след храна. При теб се търси успокояване на лигавицата, затова е хубаво да няма много храна в стомаха.

Не подценявай и действието на други неща, които препоръчах, особено пробиотика и омегата. Simple Smile

# 94
  • Мнения: 4
Най-хубаво е да е на гладно, така е. Първо, за да чисти червата, второ, за да няма храна и да може да обвие лигавицата и да я успокои и възстанови. Добре е първите дни да се започне с малко количество и да се увеличи постепенно. Ако създава дискомфорт, може да е вечер преди лягане, поне 2 часа след храна. При теб се търси успокояване на лигавицата, затова е хубаво да няма много храна в стомаха.

Не подценявай и действието на други неща, които препоръчах, особено пробиотика и омегата. Simple Smile


Благодаря ти от сърце !

# 95
  • Мнения: 258
Здравейте, отбивам се да изразя възмущението си от Витамин Ц на Форевър. Не знам къде другаде да го направя. Ужасно големи хапове и то се пият по 3 на ден. Хапът ми засяда някъде по хранопровода и дълго след това го усещам, че не е стигнал стомаха. Принудих се да ги троша на по 3-4 парчета. И не пия цялата доза за деня, защото смятам процеса за мъчение. Затова не мога да кажа за ползата. Разочарована съм.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 1 523
Здравейте, отбивам се да изразя възмущението си от Витамин Ц на Форевър. Не знам къде другаде да го направя. Ужасно големи хапове и то се пият по 3 на ден. Хапът ми засяда някъде по хранопровода и дълго след това го усещам, че не е стигнал стомаха. Принудих се да ги троша на по 3-4 парчета. И не пия цялата доза за деня, защото смятам процеса за мъчение. Затова не мога да кажа за ползата. Разочарована съм.

Здравейте,

Таблетките се дъвчат, те не се гълтат. Това го пише на описанието - препоръчително е да се дъвчат. Много са приятни на вкус. Е, леко кисели са, но все пак това е витамин С. Simple Smile
http://flp.bg/bg/P_AbsorbentC_bg.htm
Опитайте да ги дъвчите и няма да имате проблеми с хранопровода. Дайте им втори шанс.

# 97
  • Мнения: 3 410
Здравейте, отбивам се да изразя възмущението си от Витамин Ц на Форевър. Не знам къде другаде да го направя. Ужасно големи хапове и то се пият по 3 на ден. Хапът ми засяда някъде по хранопровода и дълго след това го усещам, че не е стигнал стомаха. Принудих се да ги троша на по 3-4 парчета. И не пия цялата доза за деня, защото смятам процеса за мъчение. Затова не мога да кажа за ползата. Разочарована съм.

Ох, върна ме назад в годините, когато една приятелка ми каза" Защо трябва да са толкова големи, до обяд ми седят в гърлото" - и тя не беше разбрала че се дъвчат, което отчетох като моя грешка, че не съм я предупредила. Това е една чудесна добавка и винаги когато се почувствам изморена, си сдъвквам един абсорбент С - става ми свежо, бодро. Дай и шанс!

# 98
  • Мнения: 258
Благодаря ви, момичета! Толкова ме зарадвахте с тези отговори. Естествено, че ще им дам шанс. Просто не можех да повярвам, че са направени толкова...непрактично. Интересно, но никъде не съм открила това, че се сдъвкват. Обикновено чета внимателно етикетите.
Това ми напомня за една позната, която преди години ми се оплакваше как изпила една от огромните ефервесцентни таблетки, които се разтварят във вода, но като обикновено хапче. Сещате се те колко още по - големи са. После се чудила защо в корема й ври Simple Smile) Та и аз малко така.
Но да се напише на етикета, че се дъвчат 3 пъти на ден, не е лоша препоръка.
От потърпевшите

# 99
  • Варна
  • Мнения: 1 523
voyageur,

Въх...представих си как се гълтат тези големите разтворими таблетки... Grinning
Тя затова е и приказката питай патило. Simple Smile
Важното е, че разгадахме  "мистерията". Simple Smile

# 100
  • Мнения: 258
За мен посланието беше, че има голям смисъл от споделянето, не само психологически, но и практически. Вече зависи от случая коя полза надделява. И като добро момиче вече си ръфнах трите витаминчета за днес, ммммм.
А онова нещо супер грийнс ли беше, с отделните пакетчета, има ли опитвали го? Как е на вкус?

# 101
  • Варна
  • Мнения: 1 523
За мен посланието беше, че има голям смисъл от споделянето, не само психологически, но и практически. Вече зависи от случая коя полза надделява. И като добро момиче вече си ръфнах трите витаминчета за днес, ммммм.
А онова нещо супер грийнс ли беше, с отделните пакетчета, има ли опитвали го? Как е на вкус?


И така с дъвченето е друга работа, нали? Simple Smile

Аз съм опитвала супергрийнс. Само във вода ми е лееееко неприятно. Любимото ми е кисело мляко, нарязан банан вътре и едно пакетче супергрийнс и става разкошна закуска! Половината лято откарах така. Simple Smile

А за обяд в офиса съм си го правила и с протеиновия шейк.

# 102
  • София
  • Мнения: 1 762
За мен посланието беше, че има голям смисъл от споделянето, не само психологически, но и практически. Вече зависи от случая коя полза надделява. И като добро момиче вече си ръфнах трите витаминчета за днес, ммммм.
А онова нещо супер грийнс ли беше, с отделните пакетчета, има ли опитвали го? Как е на вкус?


Аз го ползвам откакто дойде в Българпя. И бих казала, че ми е любимата добавка. Няма как да изям толкоз зеленаж, че да си набавя всичко, което дава Супергрийнс. Аз си го пия с вода. В бутилчица от 300 мл и си го гаврътвам. За разлика от Габурата, на мен ми е приятно. Но нейния съвет как го пие и препоръчва е супер.

# 103
  • Мнения: 306
Аз пък наскоро си разтворих Супергрийнс в какаото (без мляко, с вода). Перфектна ободряваща напитка като за хора, които не пият кафе като мен.

# 104
  • Мнения: 1
Здравейте,аз съм нова в семейството на Форевър,бихте ли ми казали какво всъщност се прави,какво трябва да правя аз и всичко свързано с това. Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт