Кое име ви харесва повече?

  • 8 749
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, мами! Очакваме госпожица и сме се спрели на две имена. Проблемът е, че не можем да решим кое от двете да изберем. Имената са Виктория и Моника. Много харесвам Виктория, но вече ми е малко банално. Всеки второ момиченце се казва така. От друга страна Моника ми е много сладко и благозвучно. Кое ви харесва повече? Благодаря! Heart

# 1
  • Мнения: 1 112
От тези две - Моника. Много харесвам обръщението "Мони", макар че предпочитам Симона пред Моника Simple Smile

# 2
  • Мнения: 410
Моника. На мен лично Виктория е хубаво име,но ми идва в повече😁. Мен за малко да са ме кръстили Моника😉Но по онова време е имало ограничения в избора на имена😉

# 3
  • Мнения: 76
Моника
Виктория има много твърди букви за име на момиче, а и не е хубаво да се кръщават момичета с мъжки имена и обратно. А Виктория е производно на Виктор.

# 4
  • Мнения: 4 008
Аз пък ще се отделя от всички и ще кажа Виктория. Много силно име, със заряд. И какво ви пука, че има други хора с това име, да не би да живее цял живот в компания само на други Виктории? Или пък ще я объркате на площадката ако случайно има и друга Виктория?

# 5
  • Мнения: 2 124
За мен и двете имена са ширпотреба като Мария. В предишния клас на дъщеря ми имаше три Виктории (и един Виктор) - съответно им се вика на прякор, образуван от фамилията.
Сега пък имат четири Александри...

И аз подкрепям мнението, че не е желателно момиче да се кръщава с феминизирано мъжко име.

# 6
  • Мнения: 131
Виктория

# 7
  • Мнения: X
За мен и двете имена са ширпотреба като Мария. В предишния клас на дъщеря ми имаше три Виктории (и един Виктор) - съответно им се вика на прякор, образуван от фамилията.
Сега пък имат четири Александри...

И аз подкрепям мнението, че не е желателно момиче да се кръщава с феминизирано мъжко име.

Моника не мисля, че е толкова широко разпространено, или може би аз не познавам толкова Моники, а тези които знам, са все приятни личности. 😁

# 8
  • Мнения: 3 488
Нито едно, изключително често срещани са.

# 9
  • Мнения: X
Нито едно, изключително често срещани са.

Благодаря за мнението, но със сигурност няма и да е нещо измислено. Смешни са ми някои родители в опитите си да бъдат оригинални, кръщават децата си с абсурдни имена. 😁 Ириан, Амая, Арина, Амели и т.н. Мое мнение разбира се.

# 10
  • Мнения: 3 488
Нито едно, изключително често срещани са.

Благодаря за мнението, но със сигурност няма и да е нещо измислено. Смешни са ми някои родители в опитите си да бъдат оригинални, кръщават децата си с абсурдни имена. 😁 Ириан, Амая, Арина, Амели и т.н. Мое мнение разбира се.

Има прекрасни, по-рядко срещани имена, без да са "измислени".

# 11
  • Мнения: X
Нито едно, изключително често срещани са.

Благодаря за мнението, но със сигурност няма и да е нещо измислено. Смешни са ми някои родители в опитите си да бъдат оригинални, кръщават децата си с абсурдни имена. 😁 Ириан, Амая, Арина, Амели и т.н. Мое мнение разбира се.

Има прекрасни, по-рядко срещани имена, без да са "измислени".

Абсолютно съгласна съм и аз самата бях харесала няколко такива, но нали все пак и таткото има думата. Той не ги одобри. Едно от тях беше хубавото българско име Яна. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 124
Елица, ти като родител си в пълното си право да си кръстиш детето  в съответствие с твоите идеи за благозвучност, асоциации с други хора или други критерии.

За мен лично изборът на име беше особено труден - исках да е българско, но непопулярно... В крайна сметка не е точно българско, но пък дъщеря ми си го харесва, за разлика от другите десетина проектоимена.

# 13
  • Мнения: X
Елица, ти като родител си в пълното си право да си кръстиш детето  в съответствие с твоите идеи за благозвучност, асоциации с други хора или други критерии.

За мен лично изборът на име беше особено труден - исках да е българско, но непопулярно... В крайна сметка не е точно българско, но пък дъщеря ми си го харесва, за разлика от другите десетина проектоимена.

Аз също исках дъщеря ми да носи българско име и се бях спряла на Яна, но за съжаление таткото не го хареса. Моето е българско, неговото също и ми се щеше и рожбата да е с българско име, но уви 😁

# 14
  • Мнения: 2 124
На Яница няма ли да клекне - тъкмо има препратка към твоето.

При нас беше - аз измислям име, той прякор, но иначе предложения не дава.

Мои приятели процедираха по следния начин - всеки пише своите 10 предложения, като избраха името, което се препокрива и при двамата. Не знам дали се имали план Б за повече от едно съвпадения или липса на такова.

# 15
  • Мнения: 539
Много харесвам и двете имена, може би Виктория една идея повече. Пробвайте кое е по-благозвучно с презимето и фамилията.

# 16
  • Мнения: 2
Аз гласувам за Моника 💜  моята дъщеря има две имена, казва се Теа Анастасия, но таткото не е българин, успех с избора 🍀

# 17
  • Мнения: 3 922
Виктория.
Незнам защо някои смятат, че е мъжко име? Древноримската богиня на победата е Виктория.Бог Виктор не знам да има:
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Виктория_(богиня)

# 18
  • Мнения: 698
Аз съм за Виктория, но съм пристрастна 🙂.

# 19
  • Мнения: 1 112


Абсолютно съгласна съм и аз самата бях харесала няколко такива, но нали все пак и таткото има думата. Той не ги одобри. Едно от тях беше хубавото българско име Яна. Simple Smile



Съчувствам ти, и аз много исках Яна, а ММ категорична отказа. В крайна сметка се оказа, че чакаме момче, та Яна отпадна, но е прекрасно име.

Синът ми е на почти 2 и "малки" Моники не познавам.  Виж, Виктория е съвсем друга работа, наистина са страшна много, а Викторовците- още повече.
За мен също беше важно името да е не толкова масово, но не и странно и за тези критерии смятам, че Моника е супер.

# 20
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Моника.

# 21
  • Мнения: 3 033
Аз предпочитам Виктория макар да е масово. За мен това не е и никога не е било критерий. Ако ви харесва повече, използвайте него. За вас тя ще бъде единствена и неповторима все едно.
Освен това значението "победигел" също е хубаво. Иначе с буквата "В" има и други много хубави имена, без да са толкава често срещани.

# 22
# 23
  • Мнения: 7 261
Виктория

# 24
  • Мнения: 2 757
Харесвам повече Виктория, но заради масовостта на това име бих се спряла на Моника.

# 25
  • Мнения: 233
Моника... Моника Белучи! Two Hearts

# 26
  • Мнения: 2 081
Виктория ми харесва повече , а може и микс от двете имена - Вероника.

# 27
  • София
  • Мнения: 38 476
Само не Виктория!
Вчера си говорихме с една майка на втория Виктор в класа. Ами, казват му на фамилия....

# 28
  • Мнения: 12 760
Виктория.

# 29
  • София
  • Мнения: 514
Виктория.
Но Яна ми харесва най-много от трите. Таткото няма ли начин да размисли след малко обработка Simple Smile

# 30
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Виктория явно е феминизирано доста отдавна, предвид, че има кралица Виктория. По-скоро Виктор ми звучи като мъжки вариант на Виктория, отколкото обратното.

# 31
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Виктория-има хубаво значение ,но звучи твърдо и харесвам повече мъжкия вариант Виктор.
Прекалено често срещано у нас.

Моника-означава една,единствена.
С буква ,,М,, има много по-хубави имена.

Но от тези двете бих избрала Моника,защото е по-рядко срещано.

# 32
  • Мнения: 1 366
И двете ми харесват, но Моника ми допада малко повече. Което и име да изберете - леко раждане!

# 33
  • Мнения: X
И двете ми харесват, но Моника ми допада малко повече. Което и име да изберете - леко раждане!

Благодаря много! 🥰

# 34
  • Мнения: 8 578
Хубави са и двете имена. Все пак давам глас за Моника.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Виктория ми харесва повече. Освен това ще поясня, че Виктория си е женско име и е производно на английското  Victory, което пък произлиза от латинското Victoria - богиня на Победата и означава най-общо казано Победа. Така че тези глупости за производно на мъжко име направо ги забравете.

# 36
  • Мнения: 6 290
Моника.
Средно във всеки училищен клас се падат по 2-3 Виктории, към които се обръщат на фамилия. Последно чух на родителска среща майката на едната също да я спомене на фамилия..

# 37
  • София
  • Мнения: 1 132
Глас за Виктория от мен. Леко раждане!

# 38
  • Мнения: 18 552
На мен ми харесват и двете имена, повече Виктория. Но бих избрала Моника, защото не се среща вече толкова често. За мен беше много важен този критерий, защото аз самата цял живот съм нарчана на фамилия, и имаше по 3 с моето име в класа,отделно колко познати. Еми, не е приятно и не исках детето ми да е с име, което всяко второ дете носи.
И двете имена иначе са хубави.

# 39
  • Перник
  • Мнения: 211
Предпочитам Моника и не защото съм пристрастна.Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 149
Моника. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 366
Към авторката: името Виктория наистина идва от древноримската богиня на победата - Виктория. В това няма нищо необичайно. Все пак християнството възниква преди около две хиляди години, а светът съществува от много, много векове преди това. В древния свят много от хората са носели имена на римски и гръцки богове и богини, на герои от митологията... Съответно тези имена след това навлизат и в християнския календар. Например, има няколко християнски светци с името Дионисий (от бог Дионис); срещат се светци с имената: Димитър (от богинята Деметра), Аполон, Аполинарий (от бог Аполон), Вакх (от бог Бакхус), Ерм (от бог Хермес), Меркурий, Ника, Виктория и др. В календара има няколко светици с името Виктория. Те не са написани в синодалните православни календарчета, които Църквата издава всяка година. Ето тук има хубав православен календар на руски със значението на имената и кога празнуват имен ден: http://www.wco.ru/biblio/books/angday/Main.htm.

Допълвам: и Моника съществува като име в църковния календар. Света Моника е майката на блажени Августин. Чества се на 27 август.

Последна редакция: сб, 26 сеп 2020, 21:00 от Radilena

# 42
  • Мнения: 5 300
Няма ли шанс таткото да размисли за Яна, и на мен ми харесва най-много. Като цяло Яна ми е любимото женско име, звучи много нежно.

# 43
  • Мнения: 2 147
Виктория ми харесва повече , а може и микс от двете имена - Вероника.
От двете предпочитам Моника - звучи ми по-нежно и предизвиква асоциация за кротка и деликатна женственост, докато Виктория е силна, твърда, уверена женственост. Но иначе абсолютно споделям втората част от цитираното мнение. Вероника е прекрасно име! Леко раждане и едно хубаво момиченце пожелавам! 👶🏻

# 44
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Никога не съм харесвала Моника,моят глас е за Виктория.

# 45
  • София
  • Мнения: 12 554
Все по-рядко срещам имена като Теодора, Ана, Надежда, Ралица, Радина? Какво им е?
По темата - нито Виктория, нито Моника ми харесват. И двете са ми много груби.

# 46
  • Мнения: 18 552
А на мен горните изброени са ми груби повечето. Въпрос на вкус. Иначе нищо им няма на имената.

# 47
  • Мнения: 1 355
Аз съм Виктория и се радвам, че по мое време нямаше толкова много Виктории 😃 Много ме дразни масовостта на иначе хубавото ми име. Но и разбирам защо името е толкова масово - защото е прекрасно 😌 Благозвучно е и има хубаво значение, а и Вики звучи сладко. Колкото до Моника - звучи като хармоника 😎

# 48
  • София
  • Мнения: 8 374
Аз пък с две деца зарадвах двете баби и двамата дядовци. Имената не са скалъпени, а просто имах късмет, че двете баби имаха имена започващи с буквата Е и "получиха" внучка Елица, а двамата дядовци се казваха Петър, та те пък се сдобиха с внук Петър. Гледала съм като съм се женила. Това е шега, разбира се.
Бъдещата майка се нуждае от нашата подкрепа. Аз давам гласа си за Моника. А харесвам българските имена Цвета, Яна, Ралица, Гергана. Добре би било да си има и имен ден детенцето. А Цветница е чудесен празник. Ще празнуват заедно с мама. Гергана ще празнува на Гергьовден, а Яна на Еньовден. Ей, този баща много ли е упорит? Не може ли да довери избора на име на съпругата си?
Все пак тя е понесла всичките несгоди покрай забременяване и износване на детето. Това би бил един малък жест все пак към нея!
Успех майче и да споделиш крайното решение. нека всичко да върви по вода...

# 49
  • Мнения: 398
Честно казано изборът ви за Яна е страхотен, не знам на таткото какво му е, че харесва Виктория и Моника повече..

# 50
  • Мнения: 13
Глас за Моника. Абсолютен фаворит ми е измежду двете, въпреки че бих предпочела Яна 😉

# 51
  • Мнения: 863
От двете - Моника, Виктория е банално.

# 52
  • София
  • Мнения: 646
В синхрон с предния коментар - наистина са ми страшно банални масовите имена, а Виктория е едно от тях. Както и Виктор, Александър, Борис, Александра, и тн. Просто не виждам уникалността в тях.
Нищо странно и лошо не намирам в интернационални и различни имена, все пак живеем в свят със силно изразена глобализация. По-скоро ми е странно да пътуваме навсякъде из чужбина, много от нас дори са живяли там, да гледаме американски и всякакви чуждестранни филми, да празнуваме все повече по американски обичаи (Halloween, все по-полулярните Gender reveal party, Baby Shower party, и тн.), а да отхвърляме всяко едно име различно от стандартното българско.

# 53
  • Мнения: 1 457
Аз също съм за Виктория. Много ми харесва името и не ми пука колко е разпространено. Моника никога не ми е харесвало, единствено в последните години се запознах с две момичета с това име, които са невероятни и малко от малко започнах да го харесвам.
А Яна е много хубаво име и бих го предпочела пред горните.

# 54
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Вероника.

В днешно време има възможност за двойно име. После може да изберете кое от двете да използвате.

Симона-Виктория.

# 55
  • Мнения: 580
Глас за Моника. Виктория е прекрасно име, но твърде разпространено сред децата. Майка ми е с такова “масово” име сред нейното поколение. Шегува се, че ако в семейството се раждали момчета, си взимали женска котка да я кръстят така. Не е приятно за самия човек.
Иначе Яна ми е фаворит. Ако ви харесва Илияна, на галено да ѝ казвате Яна.

# 56
  • Мнения: 114
От двете имена на мен ми харесва Виктория. През различни периоди от време, действително определени имена придобиват по-широка полулярност, но това не бива да ви спира. Когато бях ученичка в класовете имаше по 4 ма младежи с име Димитър, по трима - с Иван, 2-3 с име Таня или 3 ма Николай. Сега е времето на Виктория, Рая, Симона, Александра...
Но популярносттта не прави името по-малко красиво и силно.
Успех с избора!

# 57
  • Мнения: 4 008
Не знам къде ги намирате всички тези Виктории, че и по няколко наведнъж. Покрай работа през ръцете ми минават по 2-3 пъти годишно списъци от детските градини в града. Я има една Виктория в цяла градина, я няма. За сметка на това във всяка група има поне една Никол и по 4-5 вариации на *ЕЯ или *АЯ - Дея тея лея рея ая гая вая кая мия трия и забърсвам
Не ги слушайте, а си кръстете детето както на вас ви харесва. Тази така наречена масовост във вашия град може въобще да не съществува.

# 58
  • Мнения: 3 033
Да, като се започне с отхвърляне на някое име, заради тази масовост и се започне търсене на уникалност много ми е странно. Изберете име, което ви харесва, без да се съобразявате с тези критерии. Нали вашето дете ще бъде единствено и неповторимо за вас самите.

# 59
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
Аз съм Яна и аз да си кажа мнението! 😂 Яна ми харесва, но между Виктория и Моника май повече ми харесва Виктория, ако не ви пречи че е често срещано. По-благозвучно е някак си. Иначе на галено Мони и Вики ми харесват еднакво..

# 60
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Виктория ми харесва повече, Моника ми е ужасно. Освен това, не знам защо, но го асоцииран единствено с Моника Люински... а това беше толкова отдавна 😅 просто ми е неприятно като име

# 61
  • Мнения: 5 234
И двете имена ми харесват. Виктория е някак по-силно, а Моника е по-меко и мяукащо, но пък и по-лесно за изговор.
Бих предложила Симона.

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И аз съм за Виктория.

# 63
  • Мнения: 24
Много повече харесвам Моника. Виктория е наистина често срещано и доста банално.

# 64
  • Мнения: 6 921
Дъщеря ми родена януари 2020 кръстих Моника
Звучи ми много благозвучно като песен хаха и тя сега има един писклив глас 😃😃❤️
Викам й Мони,Моон,Мончиии, Монана банана хахах квото се сетим между другото е кръстена на майка ми Минка ...есетевено осъвременено и се получи перфее😊💯😇❄️

# 65
  • Мнения: X
Здравейте! Извинявам се, че се включвам чак сега, но покрай грижите за малката, тотално бях забравила, че съм пуснала тема Grinning
Благодаря на всички за отговорите! В крайна сметка- имаме си една малка Моника, която е най- хубавото нещо на този свят! Поздрави! ❤

Общи условия

Активация на акаунт