Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 7

  • 42 737
  • 798
  •   1
Отговори
# 375
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Аз в околоочната зона не слагам слънцезащита.

# 376
  • Мнения: 289
Аз слагам и на мен ми люти.Сега си взех на Avene b protect и нямам проблем.

# 377
  • Мнения: 22 776
Аз слагам.Според мен линиите са от изсушаване.

# 378
  • Мнения: 2 013
Gera, Avene b protect тъкмо го гледам, значи от него не люти, така ли?

ДХЗ, и аз си мисля, че е от засушаване, въпреки, че слагам 2 пъти на ден, а понякога и три пъти околоочен крем. Би ли споделила ти какви продукти слагаш в околоочната зона - ако слагаш серуми, ХК, всичко преди крема?

# 379
  • 1444
  • Мнения: 1 054
Ето този околоочен със СПФ 30 ползвах до скоро и бях много доволна.
От аптека Марви го поръчвах последно, но беше май месец, не знам сега дали е налично.

# 380
  • Мнения: 878
Аз искам да си слагам слънцезащита около очите, но нещо нямам много желание. Simple Smile
Хем е хубаво да е се пази и тази зона, хем ме е страх от пресушаване. Използвам слънцезащита с физични филтри и като гледам как ми пресушава ако я оставя малко по-дълго на кожата, хич не ми се рискува да слагам под очите.

# 381
  • Мнения: 22 776
Аз като цяло нямам суха кожа около очите и всеки богат крем ми е ок.
Сега ползвам един на Кларанс, не знам как се казваше, в розово шише с помпа.
Слагам Аргилерин, Серуми с вит Ц, имам един окоочвен ма Ревюел(някакъв матрикс), който е като гел и е лек за лятото, но ако усетя засушаване мажа и с него върху другия.
Нямам проблеми в зоната , и затова всеки крем ми е ок.
Иначе слънцезащита ползвах това лято на Rilastil и на Юриаж един спрей.Не ми лютят.

# 382
  • Мнения: 2 013
Аз искам да си слагам слънцезащита около очите, но нещо нямам много желание. Simple Smile
Хем е хубаво да е се пази и тази зона, хем ме е страх от пресушаване. Използвам слънцезащита с физични филтри и като гледам как ми пресушава ако я оставя малко по-дълго на кожата, хич не ми се рискува да слагам под очите.

Това е и моят проблем - определено ми е суха тази зона, а ме е страх да я оставя без слънцезащита. Чудя се ако под слънцезащитата нанасям капчица шипково масло или сквалан на ТО и отгоре слънцезащита, може да не пресушава толкова...

# 383
  • Мнения: 289
Gera, Avene b protect тъкмо го гледам, значи от него не люти, така ли?
Да,не ми люти на мен.
ДХЗ, и аз си мисля, че е от засушаване, въпреки, че слагам 2 пъти на ден, а понякога и три пъти околоочен крем. Би ли споделила ти какви продукти слагаш в околоочната зона - ако слагаш серуми, ХК, всичко преди крема?

# 384
  • Мнения: 448
Аз не слагам трет под очите. Опитах няколко пъти, защото тук много от потребителките пишат,че слагат, обаче при мен ефектът е много негативен-суха, изтъняла кожа с увеличени линии. Не бих мазала трет  в тази зона повече. Колкото до слънцезащита, също не се стремя да слагам специално, обаче като съм с вв/сс крем се налага да слагам и там, за да няма разлика в цвета, а те съдържат някакви филтри.

# 385
  • Мнения: 1 125
Аз се включвам с мнение за 1% ретинол в сквалан на "The ordinary". Ползвам го трета седмица, имам един отворен гръцки крем с третиноин, но понеже вече не се намира, реших да взема ТО. Та - много  течно мазно нещо, но с по-хубави резултати. Някакси кожата сияе отвътре, много интересно, и стои като полирана. Свива ми порите по-добре отколкото трет. С последния пак имах малко черни точки и разширени такива, не ми ги свиваше. С този нещата са по-различни. Към по-добро. Понеже ми е отворен Аирола ще го измажа и него, няма как, чудя се кога да го вмъкна, но това да е въпросът.

Обаче има и негатив. Кожата ми на шията така зверски реагира, както никога досега: шупли, червено-кафяво, боли, дразни. А и аз ексфолирах с ръкавица миналата седмица - боже, с кой акъл - и сега хем ме сърби, хем ме боли и не зная какво да го правя. Мажа крем "Здраве", емулсия за тяло на "Здраве Дерматопик" и отгоре течна превръзка Sensimed. Така ходя и на работа, даже според вас дали не  е по-добре без кремове, а само с течната превръзка?

# 386
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Каква е разликата между ретинол и ретиноид? Гледам, че The ordinary ги имат и двете.

# 387
  • Мнения: 1 125
Ретиноидите са група, а ретинолът - част от групата. В контекста на The ordinary обаче става въпрос за съединение - форма на вит.А, което не предизвиква обичайните раздразнения, от фирмата твърдят, че е по-ефективно от ретинола, но няма все още достатъчно данни за това, тоест ретинолът е по-познат и резултатите от него - доказани във времето.
Ако бъркам, поправете ме.

# 388
  • Мнения: 146
Daisy Slava, можеш да излекуваш възпалението на шията с тридерм. С него не трябва да се злоупотребява, нито пък с количеството му, но много бързо ще ти помогне. При такива форсмажорни обстоятелсва може да се ползва, за да се предотврати усложняване на състоянието на кожата. Аз лично ползвам маз, защото е по-икономична от крема и когато видя на зор, мажа на засегнатия участък.

# 389
  • Мнения: 1 971
И обикновен кориткостероиден крем ще свърши работа, Тридерм е кортикостероид +антибиотик+ антигъбично, излишно е. А ако има търпение, всичко ще мине от само себе си, важното е да се хидратира участъка, примерно Бепантен сенсидерм, и разбира се да се преустанови употребата на третиноина за известно време.

Сънцезащита слагам винаги около очите, нищо не ми люти. Около очите не значи плътно до миглите, все пак. Ползвам корейска.

Общи условия

Активация на акаунт