Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 7

  • 42 371
  • 798
  •   2
Отговори
# 360
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 510
Аз слагам на дланта необходимото количество и след това го разпределям на лицето. Масажирам по цялото лице, хубаво да разтвори всичко и след това изплаквам. По същия начин, по който ползваш обикновено измиващо. Аз масажирам хубаво, защото това помага и да се премахне излишната белеща се кожа, без излишно триене.

Миоки, благодаря за търпението да обясниш, въпреки че сигурно, многократно си го казвала. Но за новаци като нас е трудно да изчетем, всички стари теми Hug
И аз го направих по този начин, преди малко под душа, ползвах масло от жожоба, защото такова имам в къщи. Обаче ми остана доста мазна кожата, и отгоре измих и с измиващо. Исках да те питам, вече не ползваш топлата кърпа за отмиване на маслото ( вчера четох темата за маслата и видях, че на първа страница е твоето маслено почистване, което и аз съм правила преди години), оставяш кожата леко омазнена ли, или успяваш само с ръце и вода да махнеш това усещане от маслото? И само да кажеш, маслото нанасяш на суха кожа или преди това го изплакваш само с вода?

# 341
22 ноем. 2020, 16:09 ч.

На страница 23.

# 361
  • Мнения: 18 542
Аз слагам на дланта необходимото количество и след това го разпределям на лицето. Масажирам по цялото лице, хубаво да разтвори всичко и след това изплаквам. По същия начин, по който ползваш обикновено измиващо. Аз масажирам хубаво, защото това помага и да се премахне излишната белеща се кожа, без излишно триене.

Миоки, благодаря за търпението да обясниш, въпреки че сигурно, многократно си го казвала. Но за новаци като нас е трудно да изчетем, всички стари теми Hug
И аз го направих по този начин, преди малко под душа, ползвах масло от жожоба, защото такова имам в къщи. Обаче ми остана доста мазна кожата, и отгоре измих и с измиващо. Исках да те питам, вече не ползваш топлата кърпа за отмиване на маслото ( вчера четох темата за маслата и видях, че на първа страница е твоето маслено почистване, което и аз съм правила преди години), оставяш кожата леко омазнена ли, или успяваш само с ръце и вода да махнеш това усещане от маслото? И само да кажеш, маслото нанасяш на суха кожа или преди това го изплакваш само с вода?
Да, спрях да ползвам кърпа, защото ми претрива кожата вече. Последните години ми стана по-суха и с кърпата ми се раздразва.
Маслото на суха кожа и после изплаквам с вода.

# 362
  • Мнения: 878
Иллейн, според мен грешката ти е, че използваш чисто масло за почистването.

# 363
  • София
  • Мнения: 155
Благодаря на всички за търпението, вече ми е абсолютно ясно.
BBella, старост-нерадост, помня пет минути, извинявам се, ако досадих Hug

# 364
  • Мнения: 18 542
Ооо,чисто масло само с вода, няма никакъв шанс да се махне 😀. Говорим за почистващо масло- комерсиално или собствено производство от обикновено с добавен свързващ агент.

# 365
  • София
  • Мнения: 155
Хайде ново 20 Joy вчера сложих чисто масло от жожоба. С какво мога да го разредя, за да стане измиващо? Миоки, може ли да ми предложиш свързващ агент, пак нещо съм недоразбрана Blush

# 366
  • Мнения: 18 542
Полисорбат 80 (има и разни други номера, но аз ползвам този). В аптеките би трябвало да го има, моя от Амазон го взимах. Смесва се в пропорция 1:10 с маслото.

# 367
  • София
  • Мнения: 155
Полисорбат 80 (има и разни други номера, но аз ползвам този). В аптеките би трябвало да го има, моя от Амазон го взимах. Смесва се в пропорция 1:10 с маслото.

Благодаря още сега ще отида да потърся, за да го смеся за довечера. Hug

# 368
  • Мнения: 5 966
Втори ден си мажа гърба с Акнелиз .1. От два пъти пъпките разко са изсушени и леко загорели. На лицето бях си сложила веднъж само онзи ден и пъпките на брадичката ми леко се белят. Явно при мен действа много бързо.
Според вас, момичета, ако разбъркам акнелиза с хидратиращ крем, ще намаля ли агресивността и силния процент, т.к. никога не съм ползвала трет и искам постепенно да се случат нещата?

# 369
  • София
  • Мнения: 155
Втори ден си мажа гърба с Акнелиз .1. От два пъти пъпките разко са изсушени и леко загорели. На лицето бях си сложила веднъж само онзи ден и пъпките на брадичката ми леко се белят. Явно при мен действа много бързо.
Според вас, момичета, ако разбъркам акнелиза с хидратиращ крем, ще намаля ли агресивността и силния процент, т.к. никога не съм ползвала трет и искам постепенно да се случат нещата?
На мен козметичен дерматолог ми каза точно така да започна. Да смесвам трет с хидратиращ крем и да мажа. Но аз започнах с 0,5 и за сега не смесвам, но още го въвеждам. Ако се наложи, като мажа трет през ден, ще слагам и хидратиращ.

# 370
  • Мнения: 20
Здравейте, момичета! От години ползвам кремове с третиноин 0.05%, любимият ми е испанския Retirides. Тъй като не ми се очертава скоро ходене в Испания, има ли някоя от вас тук, която да има излишък и да е склонна да ми продаде един, два? Не успявам да си го поръчам онлайн и вече съм почти отчаяна, много го харесвам. Пишете ми тук или на лични😊

# 371
  • Мнения: 2 002
Момичета, пак имам нужда от вашата препоръка. Трябва ми слънцезащита 50 фактор, но която да не люти на очите, ако се нанася близо до тях.
Всичко, което имам ми люти, след 10 минути почват да ми сълзят и да се чувствам като подута и така цял ден.

Ако някой ползва някоя, която не му люти и да може да се купи от БГ, най-добре Simple Smile

Благодаря ви предварително!

# 372
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 510
tiriti, защо нанасяш слънцезащита в околоочната област? Всички кремове, серуми и т.н., които не са предназначени за тази зона ще ти лютят.
Лично аз не съм чувала за околоочен крем с SPF фактор. А може и да има. Ще ми е интересно да знам и аз.

# 373
  • Мнения: 22 531
Ooo, има, как:
https://www.stylecraze.com/articles/best-eye-creams-with-spf/

А някога ползвах и тониран крем на Ланкастър , който бе специално за около очи, в кутия с огледалце. Не знам има ли ги още

# 374
  • Мнения: 2 002
Бела, нанасям там, защото като ползваме третиноин и там кожата също става фоточувствителна и четох, че ако не нанасяме, най-малкото, което може да се случи е фотостареене.
А лично аз забелязах откакто въвеждам трет., че ми се появиха и доста фини линии, точно под очите, които нямах преди това - или е от изсушаването от третиноина или е понеже досега не слагах слънцезащита.

Като цяло чета, че химичните филтри лютят на очите, т.е. ми трябва слънцезащита с физични филтри.
Иначе не трябва да е конкретно слънцезащита за очи, а просто слънцезащитен крем за лице, който да не люти като се сложи под очите.

Гледам някакъв La roche Posay Sensitive Eyes, но точно този вид го няма в БГ, затова питам, ако някой е открил.

Но ми е интересно и повечето тук, които също са на третиноин - значи вие не слагат точно под очите слънцезащита, така ли?

Общи условия

Активация на акаунт