Гестационен диабет - тема 3

  • 33 145
  • 756
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: X
FIA и GK,
Стриктно попитах,и ми казаха 1 час след ЗАПОЧВАНЕ на храненето,защото с първата хапка започвало отделянето на инсулин, на глюкоза и т.н.
Аз не съм в БГ,но тенденциите в лечение и мониториране на диабет са световни така или иначе. Следят ме ендокринолог и специален болничен екип (4) акушерки със специалност диабет,на които работа им е само следене на бременните жени ,които имат гестационен диабет ( вижте предишните ми постове как ме следят).
Да, по този начин се виждат най-високите стойности след храна,нали това е идеята, да се види как тялото се справя с натоварването. Измерването по-късно дава фалшиво ниски стойности.
Един час след началото на храненето ми искат да е под 7.8 , а на втория под 6.3

# 376
  • София
  • Мнения: 63
Понеже не ми се занимава с лаборатории, вчера си закупих друг глюкомер - Accu Check Active и днес премерих от едно и също убождане, с една и съща кръв. Старият ми даде резултат 4.3, новият ми изкара 4.7. Мисля, че е ясно, че старият ме лъже и досега си живеех с убеждението, че всичко е наред... Ще ги тествам и двата заедно още поне 10 дена и ако има такава разлика просто приключвам със стария и почвам по-сериозна диета, защото не ми се иска проблемите ми да започват още в 14 седмица...
Естрела, ако глюкомерът те съмнява, можеш да отидеш с него в лаборатория и да сравниш, трябва кръвта да е от едно и също убождане.
Може да провериш и колко е допустимата грешка според производителя за твоя модел глюкомер.

# 377
  • Мнения: X
Глюкомерите имат контролен разтвор,с който трябва да се тестват поне веднъж седмично. Обикновено разтвора е приложен в комплекта. Когато се отвори шишенцето с разтвора, трябва да се смени с ново след 90 дни

# 378
  • Мнения: 1 489
Аз също меря на 1 и на 2 час след приключване на храненето.
Даже много ясно си спомням как ми обясняваше ендокриноложката- закусваш от 8 до 8.30. Мериш в 9.30 и 10.30.

# 379
  • Мнения: 275
Мери се 1 час от започване на хараненето, лежах в болница заради гестационния диабет, там също ми го измерваха нивата преди хранене, 1ч и 2ч след хранене.

# 380
  • Мнения: 104
Здравейте. В 24г.с. съм. Спазвам си диета. Преди седмица правих ОГтт тест и стойностите бяха :
0мин - 3.7
60мин - 7.0
120мин - 4.4.
Гликиран хемоглобин - 4.8%.
Ендокриноложката напълно изключи диабет. АГто също - бебето расте нормално. Но тази сутрин пуснах КЗ на гладно и беше 5.2 ( пих си Еутирокса преди изследването ) Въпросът ми е възвожно ли е Еутирокс да е повлиял? Просто за 1 седмица разлика не виждам откъде така се покачи. Преди не пиех хапчето преди изследване , но се отплеснах тази сутрин и го изпих.

# 381
  • Мнения: X
teditgt,
Според мен си е чудесен резултата ти.
Все пак ендокринолога да потвърди.

# 382
  • Мнения: 104
teditgt,
Според мен си е чудесен резултата ти.
Все пак ендокринолога да потвърди.
Благодаря Simple Smile

# 383
  • Мнения: 941
Сутрешната кз зависи от това какво си яла вечерта и колко преди да легнеш. Ако си яла нещо по-въглехидратно и си легнала до 1-2 часа след това, е нормално сутрин да е по-висока кз. Тя все пак не е винаги една и съща. Също така ако си се движила преди измерването, може да е окязало влияние.

# 384
  • Köln
  • Мнения: 86
Момичета,
Другия месец се прибирам в България и искам да си направя обременяване с глюкоза. Само че не ми е ясно как да процедирам. Да отида в лаборатория и после с резултатите при ендокринолог или първо при лекаря ? 
Ще се прибера само за 1 седмица и трябва да съм подготвена. И ако може да ми препоръчате ендокринолог за Стара Загора

# 385
  • Мнения: 297
doniy, аз бих си пуснала първо изследванията. Някои ендокринолози държат при обременяването да се пуска и инсулин. Пусни си гликиран хемоглобин - показва какво се случвало с кръвната захар 3 месеца назад. За Стара Загора не мога да препоръчам, но ако можеш намери си репродуктивен ендокринолог. Аз съм доволна от д-р Мария Бояджиева. Прави онлайн консултации, доколкото знам. Трябва да видиш през коя платформа в нета. Успех!

# 386
  • Мнения: 656
Здравейте! Правили ли сте засечка между резултат от лабораторията и този от глюкомера. Аз с една и съща кръв направих засечка и глюкомера показва 0.6 по-нисък резултат. Сега не знам като меря дали да гледам резултата от глюкомера или да добавям 0,6. Използвам Аccu check performa.

# 387
  • Мнения: 76
Здравейте! Правили ли сте засечка между резултат от лабораторията и този от глюкомера. Аз с една и съща кръв направих засечка и глюкомера показва 0.6 по-нисък резултат. Сега не знам като меря дали да гледам резултата от глюкомера или да добавям 0,6. Използвам Аccu check performa.

# 388
  • Мнения: 44
Здравейте,
Колко време след раждането ви казаха да си направите отново обременяване с глюкоза и пускахте ли някакви други изследвания?
Някой изследвал ли е и инсулин при обременяването, за да отхвърли евентуална инсулинова резистентност, появила се в следствие на гестационния диабет?

# 389
  • Мнения: 941
Като ще си пускаш обременяване, естествено, че ще пуснеш и инсулин, 0, 60 и 120 минута. Гликиран хемоглобин, хома индекс. Хубаво и витамин д, б12, магнезий, железен панел, като минимум при витамините и микроелементите. Не помня вече коя седмица беше, нещо около 12-та.

Общи условия

Активация на акаунт